Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nákup prípravku "REGUM" z ČR, hromadný nákup

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 10:21:18    Predmet: Nákup prípravku "REGUM" z ČR, hromadný nákup Odpovedať s citátom

Zdravím , plánujem čím skôr zakúpiť vážený prípravok na zvláčnenie a zregenerovnie gumových závesov repro meničov, na slovensku nie je dostupný (podla eshopov) , tak sa pýtam či je tu niekdo kdo sa ho chystá taktiež zakúpiť alebo by chcel , dáme dohromady skupinu nech sa to nemusí objednávať po jednom/dvoch ks . Počul som že glycerín by ho mohol skvele zastúpiť, ale ja radšej overené veci.

Výsledky sú velmi pozitívne a o estetike ani nehovorím (návod)
kód:
http://www.repromania.net/teorie/renovace-gumoveho-zavesu-hifi-reproduktoru.php


český eshop z produktom


kód:
http://www.drostra.cz/index.aspx?pid=11197&PN=Regum+200ml

kód:
http://www.e-drogerie.cz/regum-200-ml-pro-osetreni-pryz-predmetu.html


Tak dajte vedieť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 12:33:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujem by bol, kolko by to vyslo cca?
_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 13:23:54    Predmet: Odpovedať s citátom

pošta vychádza 265 Kč
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 13:40:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Nešlo by použít něco z aut:
http://www.bullock-praha.cz/produkty/autokosmetika-/osetreni-gumy.htm
V Lídlu to mají ve spray asi za 70Kč.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2011 13:42:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim vas pani .

Regum sa da kupit na Slovensku tu : dubrava@nextra.sk, 0903 436 628
033 6448 593

Firma sidli tusim v Budmericach. Cenu si uz nepamatam, ale mam taky tusak, ze to bolo do 4 Euro .

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2011 07:31:08    Predmet: Odpovedať s citátom

No to je skoro dvojnásobok čo to stojí v ČR. Kámoš to kupoval vo Valmeze cca 60 Kč za flaštičku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2011 07:50:06    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
No to je skoro dvojnásobok čo to stojí v ČR. Kámoš to kupoval vo Valmeze cca 60 Kč za flaštičku.


....ta cena bola aj s postovnym.....

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2011 07:51:54    Predmet: Regum Odpovedať s citátom

Jedna fľaška Regumu na celý život za stovku či deväťdesiat - chlapi, čo riešite.....

Ja som si zohnal koncentrovaný, čistý glycerín v ktorom máčam remienky, medzikolesá, vrátane aplikácie na závesy reproduktorov.

Dosť som s tým v minulosti laboroval, Regum je výborný, len obsahuje sadze a to mi trochu vadilo (fľaky). Inak súčasný proti tomu spred 20 rokov je len odvar....ale funguje stále dobre.
Je k dispozícii množstvo prípravkov, ale je potrebné si dávať pozor na prísady narušujúce povrch pryže na zabezpečenie lepšieho prieniku "média" do štruktúry materiálu - na pneumatiky to nevadí, ale závesy reproduktorov majú cca pol milimetra....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2011 08:36:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Všetko je dneska ojeb*** , to sa dalo čakať , čo sa týka toho glycerínu , môžeš upresniť ? lebo to je hlavná zložka tekutiny , sú tam aj iné zložky ... , čo si mám v chemolakoch pýtať ? čistý glycerín asi nie či ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut máj 24, 2011 06:30:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Idem dnes skúsiť zavolať do tých budmeríc ... som zvedavý či ho ešte budú predávať
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut máj 24, 2011 07:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Všetko je dneska ojeb*** , to sa dalo čakať , čo sa týka toho glycerínu , môžeš upresniť ? lebo to je hlavná zložka tekutiny , sú tam aj iné zložky ... , čo si mám v chemolakoch pýtať ? čistý glycerín asi nie či ?

Ten glycerin by som si tipol, ze lepsie zhanat v lekarni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Ut máj 24, 2011 14:58:20    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo od kamosov aktivnych v armade Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ut máj 24, 2011 22:31:43    Predmet: Glycerín Odpovedať s citátom

Aj v lekárni aj v armáde....alebo v potravinárstve - koncentrovaný glycerín sa používal ako médium vo dvojitom plášti varných kotlov vo veľkokuchynských zariadeniach. Ja som ho zohnal odtiaľ.

Lekárenský glycerín je na kozmetické účely a nie je koncentrovaný - ako riešenie na závesy nie je však vylúčený a je bezpečný. Glycerín je vo vode rozpustný a teda aj v rôznych rozpúšťadlách - niektoré ropné produkty, alkohol, acetón, trichlór, syntetické rozpúšťadlá....a na syntetickej báze báze sú riešené aj rôzne prípravky ku konzervácii pryže s pridaním plnív, prípadne pigmentov.
Ťažko určiť, na ktorý záves je čo najvhodnejšie - nie sú všetky z pryže, používajú sa rôzne plasty (napr. penový polyuretán), pryž armovaná tkaninou....treba to vyskúšať, ale Regum je na pryžové závesy vhodné riešenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St máj 25, 2011 16:03:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Plánujem zrenovovať gumené závesy u basáku v reprosústave tesla ARS840 , basák -ARN730 , pre istotu sem napíšem postup pred tým než ho aplikujem

1.dôkladne očistím záves pomocou acetonu C6000, obidve strany
2.nanesiem jemný film čistým glicerínom z dôvodu oživenia , nehám vsiaknuť
3. otázka je či to treba ešte konzervovať silikónovým olejom ? , keby som použil REGUM tak stačí iba prvý krok áno ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 25, 2011 19:41:59    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Plánujem zrenovovať gumené závesy u basáku v reprosústave tesla ARS840 , basák -ARN730 , pre istotu sem napíšem postup pred tým než ho aplikujem

1.dôkladne očistím záves pomocou acetonu C6000, obidve strany
2.nanesiem jemný film čistým glicerínom z dôvodu oživenia , nehám vsiaknuť
3. otázka je či to treba ešte konzervovať silikónovým olejom ? , keby som použil REGUM tak stačí iba prvý krok áno ?


Ak mozem poradit, tak ja po renovacii zavesov tymto pripravkom otriem nadbytocny nevsiaknuty Regum cistou handrickou a gumu zakonzervujem cistym silikonovym olejom.
Takto to mam spravene uz vyse roka na vintage TESLA 1PF 067 08 a su stale krasne leskle a poddajne.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St máj 25, 2011 19:51:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne díky, regum aplikuješ len z jednej strany a silikonový olej tiež ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 25, 2011 19:53:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Jasne díky, regum aplikuješ len z jednej strany a silikonový olej tiež ?



Nie ,Regum a aj olej urcite z oboch stran.....hold, treba basak vymontovat z bednicky.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St máj 25, 2011 19:58:08    Predmet: Odpovedať s citátom

S tým problém nemám Razz ,myslíš že kombinácia glycerín + silik .olej je bezpečná ? alebo olej už netreba .., nemam totiž s tým skúsenosť a neodpustil by som si omyl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St máj 25, 2011 19:59:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
S tým problém nemám Razz ,myslíš že kombinácia glycerín + silik .olej je bezpečná ? alebo olej už netreba .., nemam totiž s tým skúsenosť a neodpustil by som si omyl


Ake basaky ides renovovat? Myslim tym, ci su zavesy naozaj gumove.

Ak ano, tak potom to ma svoje opodstatnenie, nakolko silikonovy olej zabranuje odparovaniu pripravku z gumoveho zavesu.

Treba vsak pracovat velmi opatrne, aby nedoslo aj k napusteniu papierovej membrany.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St máj 25, 2011 21:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

terasky: ....Treba vsak pracovat velmi opatrne, aby nedoslo aj k napusteniu papierovej membrany....


Veľmi dôležitá informácia. V extrémnych prípadoch môže dôjsť až k znehodnoteniu reproduktoru.....estetickému a funkčnému Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 26, 2011 06:25:19    Predmet: Odpovedať s citátom

palipol napísal:
terasky: ....Treba vsak pracovat velmi opatrne, aby nedoslo aj k napusteniu papierovej membrany....


Veľmi dôležitá informácia. V extrémnych prípadoch môže dôjsť až k znehodnoteniu reproduktoru.....estetickému a funkčnému Crying or Very sad



No ved som uz niekolko sustav takto renovoval a viem co som aj s prepacenim "posral". Ale stalo sa to len v jednom pripade, potom som si uz daval sakra pozor.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Po máj 30, 2011 13:33:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečne mi odpísali s Budmeríc , už som si myslel že z toho nič nebude, cena za kus je 1.999 € bez pošty. Idem objednať.

Čo sa týka toho koncentrovaného glicerínu (kúpené v lekárni pod názvom Glycerol) tak som ho skúšobne aplikoval na veľkú gumenú podložku pod skrutky a vôbec nechce vsiaknuť, zoskupí sa na kvapky a neschne - možno je to tým že je to iná tvrdá guma , som rozčarovaný, skúsim aplikovať centimeter na basák a uvidím , i tak mám pocit že to bude na hovno a objednám Regum , ešte ma napadlo kde sa dá kúpiť potravinársky silik. olej (nemyslím cez net)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ut máj 31, 2011 10:01:57    Predmet: Regumom nič nepokazíš. Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Konečne mi odpísali s Budmeríc , už som si myslel že z toho nič nebude, cena za kus je 1.999 € bez pošty. Idem objednať.

Čo sa týka toho koncentrovaného glicerínu (kúpené v lekárni pod názvom Glycerol) tak som ho skúšobne aplikoval na veľkú gumenú podložku pod skrutky a vôbec nechce vsiaknuť, zoskupí sa na kvapky a neschne - možno je to tým že je to iná tvrdá guma , som rozčarovaný, skúsim aplikovať centimeter na basák a uvidím , i tak mám pocit že to bude na hovno a objednám Regum , ešte ma napadlo kde sa dá kúpiť potravinársky silik. olej (nemyslím cez net)?


Glycerín na 100% gumu funguje na 100%. Nie na plasty tváriace sa ako guma. Chvíľu to trvá než vsiakne, ale potom je to OK. Problémy so vsiaknutím často robí oxidačná vrstva, ktorú je potrebné odstrániť rozpúšťadlom - mne sa osvedčil technický benzín. Jednoducho treba sa s tým opatrne vyhrať...kvapôčky sa objavujú v prípade, keď je nasiakavosť malá, ale treba ich jednoducho odsať aby sa nedostali k materiálu membrány (hlavne papier - fľaky) na nevnímavý povrch membrány (plast,kov) to nevadí dá sa jednoducho utrieť vodou namoženým obrúskom...Glycerol je obdoba koncetrovaného glycerínu a je veľmi dobrý....
Silikónový olej - je na plasty priamo určený - primárne je potrebné vedieť, čo renovujem, aby sa nestalo, že si viac škodím ako pomáham...aj keď to pekne vyzerá...príklad - trecie pryžové prevody, remienky - len raz tam použiješ silikónový olej a máš o problém postarané.

Silikónový olej v sprayi sa dá kúpiť napr. aj v Lidli....ale či je vhodný na použitie v potravinárstve a aký je v tom rozdiel, netuším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: So august 06, 2011 20:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Po veľmi dlhom čase mi prišiel z ČR prípravok REGUM, už som myslel že mi nepríde tak som objednal inde v ČR , takže mám jeden naviac , neotvorený . Predám za 5 € , poslem poštou hocikam v rámci SR. Píšte na ravenmail @ inmail.sk alebo 0915 43 35 57
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
phexsys
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St jún 11, 2014 20:44:57    Predmet: Regum Odpovedať s citátom

občerstvím túto tému, bratislavčania majú možnosť kúpiť Regum v predajni drogérie na Fedinovej ulici v Petržalke.
_________________
Pioneer a Philips 900 rada - pre moje uši ideál
v aute Rockford Fosgate
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2014 14:53:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečne Clap
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
monika164
Hifi obsluha


Založený: 14 apríl 2015
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2015 09:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Z čr sa dobre objednáva na Uloženka do Bratislavy, kde je nízke poštovné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jofi
Nádejný hifista


Založený: 02 október 2007
Príspevky: 99

PríspevokZaslal: St september 28, 2016 05:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Aktualizacia informacie vyssie uvedenej. V Bratislave na Fedinovej ulici v Retrodrogerii tento pripravok REGUM nemaju. Vie niekto o nejakom inom mieste, kde je dostupny k zakupeniu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist