Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Panelak 3.4x3.8x2.6

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Petr32
Nádejný hifista


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 69
Bydlisko: Stredo-severni Morava

PríspevokZaslal: Ne september 25, 2016 17:16:45    Predmet: Panelak 3.4x3.8x2.6 Odpovedať s citátom

Ahoj,

Mel bych dotaz na Vas, co mate zkusenosti s akustikou. Ja moc spatne na tom jsem, pokud bych v klasickem panelaku chtel zridit poslechovku s v nasledujicim pudorysu? Bedny mam 2p (http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/sloupove/1398-aurum-cantus-melody-m-103) s Vincentem 233. Pocitam s moznosti zaplaceni nejakych mereni a akustickych uprav (napada me Check?), stehovat se teprve budu.

Vzhledem k velikosti a balkonu mam ale docela vitr, jestli s tim vubec pujde neco delat. Casem bych chtel pridat centr a surroundy, nicmene to by slo pres receiver a ten by teoreticky mohl neco malo se zvukem udelat pres nejake serepeticky (odhaduju, s A/V rec. nemam zkusenost), dulezitejsi je pro me stereo..

Predem dekuju za odpovedi

P.S. S repro mam zkusenost v obdelnikove mistnosti (taky panelak), ze hraji lepe podel delsi zdi..



3D.PNG
 Description:
3D
 Filesize:  43.21 KB
 Viewed:  122 Time(s)

3D.PNG



2D.PNG
 Description:
2D
 Filesize:  136.3 KB
 Viewed:  123 Time(s)

2D.PNG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po september 26, 2016 06:58:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
jo, dá se to vyřešit. Vzhledem k tomu, že rozdíl mezi šířkou a délkou není velký, zkusil bych spíše umístit repro ke stěně s okenem a radiátorem, poslech bude více symetrický - stereo levá/pravá.
Taky je otázka, jestli ten balkon chceš/potřebuješ. My jsme před 20 lety v paneláku balkon neměli, prostě se zbourala zeď a zvětšil obývák. Ale detaily už si nepamatuji, 20 let bydlíme ve svém.

další se dá vyřešit za předpokladu:
1/ Odborné konzultace s někým, kdo tomu opravdu rozumí, což není s kolemjdoucími na fóru.
2/ Nákup akustických prvků, umístění do místnosti dle odborníka, měření místnosti a naladění prvků.
3/ Finální doladění akustiky podle poslechu - pošoupání akustických prvků, aby seděl dobře levopravý prostor a předozadní prostor. Generování měřícího protokolu před a po.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Petr32
Nádejný hifista


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 69
Bydlisko: Stredo-severni Morava

PríspevokZaslal: Po september 26, 2016 07:29:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuju.. Zatím teda nebudu ztrácet naději, a po nastěhování dám na nějakého odborníka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pytel
Nádejný hifista


Založený: 19 apríl 2007
Príspevky: 51
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 28, 2016 08:58:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,

také mám poslechovku v panelovém domě : 365 x 340, měl jsem doma k změření akustiky nejlepšího v oboru ( bydlí kousek ode mne ) a když mi změřil a řekl , že bych musel snížit strop o 25 cm a vycpat vatou a i tak to nebude to pravé.

Poté jsem si pořídil svůj SW a zkoušel , půjčoval, sem tam něco zase koupil a zase prodal, -- je to běh na delší trať. Ale nyní jsem už plně spokojen a nic neřeším, mnoho hifistů co mne navštíví nebo si přijede pro zkompletované kabely , či vyprat LP -- nevěří jak to může hrát v té místnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist