Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Chario

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 08, 2008 06:02:43    Predmet: Chario Odpovedať s citátom

Tak ma napadlo že sa tu pomerne málo spomínajú bedničky značky Chario.
Nejaké som počul a celkom sa mi to páčilo, aj prevedenie sa mi zdalo byť na slušnej úrovni. Počul som síce na ne výčitku, že nehrajú celkom verne, že majú akési "medové" (čo tým asi autor chcel povedať ?) zafarbenie, ale osobne som si nič rušivého nevšimol (neporovnával som priamo z inými značkami). Na slovensku ich predáva www.platanaudio.sk - dajú sa tam nájsť aj nejaké recenzie.
Aké máte skúsenosti s touto značkou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: St október 08, 2008 11:07:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Znamej ma Chario Milllenium 1, hrajou fajn, hlavne nejsou ostry a neunavuji. Jsou hodne detailni, ale ne prehnane. Udajne jejich vyskac patril pred lety ke svetove spicce (nekamenovat, nevim v jake tride). Ma to na Denonech (nejakej receiver 5.1 a DVD prehravac myslim). Denony jsou cca. 10 let stary. Mozna mensi jeden mensi nedostatek - zkousel jsem CD Billyho Idola - jako kdyby mezi stredy a vyskami byla malinka "dirka", tim myslim, ze stredy a vysky hraly malinko odtrzene. Ale na jinych CD dobry, treba to bylo jenom v moji hlave. Celkovy resume - pro me dobry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St október 08, 2008 11:37:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoro 10 rokov som mal najnižšiu radu stĺpov syntar tower 100. Hralo to celkom fajn, bol som s nimi spokojný. V priamom porovnaní s poloaktívmi, ktoré mám teraz (BV F3A) mali charia huhlavejší bas, na stredoch toľko počuť nebolo (troška sa "strácali") ale najmarkantnejší rozdiel bol na výškach, charia ich mali "pod dekou". Čo ale pre niektoré nahrávky bola dosť úľava (nič "nesyčalo" a nebolo agresívne). Celkovo charia hodnotím ako fajn, sú naozaj "pohodové", avšak o vysokú vernosť im naozaj nejde. Aspoň u tých tower 100, ako si vedú vyššie a drahšie modely neviem.
Tiež som ich kupoval cez platan.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St október 08, 2008 11:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak prevedenia chario - klobúk dolu, zaujímavý dizajn a remeselne perfektne odvedená práca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 08, 2008 12:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dizajnovo sa mi najviac asi páčia tieto.


Millenium2.jpg
 Description:
 Filesize:  22.29 KB
 Viewed:  1414 Time(s)

Millenium2.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St október 08, 2008 12:19:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri kúpe som na dizajn moc nepozeral, pôvodne som chcel kúpiť úplne niečo iné, avšak pri teste ako mi v posluchovke púšťali rôzne bedne, tak som vybral tie, ktoré z nich boli najneutrálnejšie, teda Charia. Ale to boli všetko bedne do 40 000,- Skk (rok 1997 tuším).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
angakok thoth
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 10, 2010 12:55:51    Predmet: Odpovedať s citátom

neviete niekto prosim, ci sa daju Chario bedne kupit v Bratislave niekde inde ako v Platane?
vdaka

_________________
Repro: Focal Twin 6be; DA: Echo Audiofire; BV Headamp; Sennheiser HD-580; Beyerdynamic DT990; Beyerdynamic DT770
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 06:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial viem tak by ich mali mať v ponuke aj tu - http://www.tubeaudio.sk/.
Či ich tam aj fizycky majú neviem, nebol som tam. Niekedy dávno mali tuším nejaké v Niseli, ale to som si už neni celkom istý. Skús obtelefonovať.
Máš nejaký problém s Platanom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
angakok thoth
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 15:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Máš nejaký problém s Platanom?


mam s nimi niekolko problemov a to celkom zasadnych.

uz som skusal zistit v inych shopoch, ale aj keby mi ich predal nisel, bolo by to prakticky z platanu, do ktoreho nechcem aby sli moje peniaze po skusenostiach co s nimi mam.

kazdopadne dik za link.

_________________
Repro: Focal Twin 6be; DA: Echo Audiofire; BV Headamp; Sennheiser HD-580; Beyerdynamic DT990; Beyerdynamic DT770
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št február 11, 2010 15:55:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím kolik za ně kde chtějí,ale v Highend studiu v Belgický v Praze je stále mají v nabíde ve výprodeji jako předváděčky.

Za tythle prachy bych moc neváhal.A možná se ještě dá ukecat.
Chario Academy Millenium 2
Stojanové reprosoustavy + stojany
3-pásmové reprosoustavy, basreflex, výhybka Linkwitz-Riley 4.řádu, kmitočtový rozsah: 55Hz až 20kHz (-3dB), citlivost: 90dB/2,5m/2,83V, rozměry (š x V x H): 220 x 530 x 350mm, hmotnost: 20kg, provedení tmavý masivní ořech, MDF, záruka 6 měsíců.

Původní cena: 89 000,- Akční cena (včetně stojanů): 50 000,- Kč

http://www.highend.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2010 07:24:06    Predmet: Odpovedať s citátom

angakok thoth: Môžeš napísať čím ťa tak nasrdili? Teda ak s tým nemáš problém.
Mne tam sa zdali byť celkom seriózny. Sem tam som tam niečo vypočul a aj nejaké drobnosti pokúpil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 13:52:04    Predmet: Chario constellation Odpovedať s citátom

Mam doma Chario Constelation stojanove. Pouzivam ich so subom Velodyne CHT 10", Myslim ze sa mi podarila velmi dobra kombinacia. Predtym som pouzival zakladnu radu Syntar a tam to bolo zvukovo nie celkom dobre vykryte. Constelation rada pouziva iny typ vyskoveho repra. Tieto bedne velmi detailne zobrazuju stredove a vyskove pasmo, kde Syntary to nezvladali. Napr. akusticke gitary v nahravkach akoby dovtedy neboli. Velmi som spokojny s touto radou. Pocuvam na tom vacsinou zensky vocal jazz napr. P.Barber, H.Cole, C.Wilson, J.Ian, D.Krall a akusticke nahravky, myslim ze velmi dobra volba za tie prachy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 14:16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak mozno budu zachvilu aj na predaj, idem trosku vyssie a mozno by som ich pustil z ruk, ale az ked bude nove doma. Laughing Samozrejme aj so stojanmi - betón, oceľové trubky vysypané pieskom. aj s Velodyneom. Nech je to komplet Very Happy


P1020291.JPG
 Description:
 Filesize:  19.91 KB
 Viewed:  1267 Time(s)

P1020291.JPG



P1020289.JPG
 Description:
 Filesize:  22.95 KB
 Viewed:  1389 Time(s)

P1020289.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So február 13, 2010 15:17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Q-bass :

"Tieto bedne velmi detailne zobrazuju stredove a vyskove pasmo, kde Syntary to nezvladali. Napr. akusticke gitary v nahravkach akoby dovtedy neboli"
===================================================

Toto je veľmi pravdivé hodnotenie Syntarov.
Už roky na Charia nehrám, ale je fajn, že iné rady s týmto problémy nemajú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
angakok thoth
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2010 19:29:13    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
angakok thoth: Môžeš napísať čím ťa tak nasrdili? Teda ak s tým nemáš problém.
Mne tam sa zdali byť celkom seriózny. Sem tam som tam niečo vypočul a aj nejaké drobnosti pokúpil.


celkovo ich arogantny pristup k zakaznikovy. nevedia komunikovat mailom, len drzo odpisu ze "Sorry, nie som fanda počítačovej komunikácie." namiesto toho aby odpovedali jednou (rovnako dlhou vetou) na strucny a vecny email. kokot. vraj ze si chcem pokecat mam mu zavolat, no ja som si nechcel pokecat ale bedne si vypocut.
a to mi neodpisal predavac ktory by som este chapal ze moze mat u prdele, ale odpisal mi to ich pan sef z hlohovca.

no najviac ma dorazili dve veci. jednak ked som mal uz vybrate (chario silverette 300) a chcel si bedne kupit a vziat domov tak som potreboval este skocit do bankomatu pre peniaze (neda sa u nich platit kartou co som nevedel) a zavolat taxik, no bolo uz 6:00 a predavac potreboval zavret v cas, nemohol 10 minut pockat.... to by som fakt ze chapal tak v potravinach a nie pri deale za nemale peniaze. a druha vec, ze som sa teda spytal ze kedy na druhy den otvaraju, vraj o desiatej...tak som prisiel o desiatej a cakam tam ako kreten do 10:45 v mraze pred dverami a bezvysledne (netusim kedy realne otvorili).
fakt ze jednanie s nimi ma stalo vela nervou a casu a energie. nakoniec som chvilu zistoval ci dokazem tie bedne zohnat aj bez toho aby som kretenom nechaval svoje peniaze, no na nic som nedosiel, tak som zasiel do niselu kde som si vybral a kupil ine fajn bedne (usher v601) uplne hladko a bez problemov (napriek tomu ze tiez som musel ist do bankomatu (boli drahsie o kusok ako charia), a tiez som odtial odchadzal dobru pol hodinu po zaverecnej (co som si vsimol az pri odchode / vobec to neriesili...)

_________________
Repro: Focal Twin 6be; DA: Echo Audiofire; BV Headamp; Sennheiser HD-580; Beyerdynamic DT990; Beyerdynamic DT770
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
angakok thoth
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2010 19:35:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:

Toto je veľmi pravdivé hodnotenie Syntarov.
Už roky na Charia nehrám, ale je fajn, že iné rady s týmto problémy nemajú.


slimak: stare Syntar som nepocul, no mne prislo ze ani Silverette (asi podobna trieda ako kedysi syntar / nizsia rada ako to co ma q-bass) mali vysky relativne ok. (Silhouette, ktore vyzerali velmi podobne len nemali postriebreny vyskac, boli na tom trochu horsie, ale ani tam by som nepovedal ze by boli "pod dekou"...)

_________________
Repro: Focal Twin 6be; DA: Echo Audiofire; BV Headamp; Sennheiser HD-580; Beyerdynamic DT990; Beyerdynamic DT770
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2010 19:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá poddekovosť bola vecou tých Syntarov, skrátka polovicu detailov nepočuješ.

Inak to čo si popisoval s Platanom ma teda riadne zaskočilo, názorná ukážka ako by to vyzerať nemalo. Sad Charia som kupoval v Prievidzi, keď tam bolo niečo, čo sa volalo ELTEAM, či tak nejak a mali tam veci od Platanu, to bol ale rok 1997 a už dávno v Prievidzi neexistujú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2010 23:38:04    Predmet: Odpovedať s citátom

zevraj reklama by mala byt dobre platena zalezitost, tak to tu radsej upravujem aby som niekomu neuskodil resp. niekomu inemu nepomohol. bude to takto lepsie.

Naposledy upravil Q-bass dňa Št jún 03, 2010 17:03:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 15, 2010 06:24:00    Predmet: Odpovedať s citátom

angakok thoth: plne súhlasím s tvojim postojom. Už som sa stretol viac krát s podobnými "tiežpodnikatelmi" z rôznych oblastí a riešil som to tak isto. Mám pocit že si poniektorý neuvedomujú že tu už nejaký čas existuje konkurenčné prostredie. A teiž som za aby sa takéto zlé skúsenosti dali na vedomie širšej verejnosti. Ale samozrejme aj prípadné dobré.
Zisťoval si či v Tubeaudio berú Charia z Platanu?
Inak myslím že si si vybral dobrú náhradu. Počul som síce iba vyššie modeli Usherov, ale podla všetkého sú aj tie 601 dobré bedne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
angakok thoth
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 16, 2010 16:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

J: presne tak. tiez mi to prijde ok taketo veci rozmazavat kade tade, nech sa o tom vie. jednak nech tam pre vlastne dobro ludia nenakupuju a tiez nech sa tie firmy trochu zobudia a uvedomia si, ze z koho penazi ziju.

q-bass: nieco na tom bude / aj od inych ludi som pocul, ze ked sa clovek nezaujima o produkty za tisicky eur, tak ich to az tak nezaujima. podla mna dost blby pristup, lebo ked budem upgradeovat svoj hlavny posluch v studiu (momentalne focal twin), tak to bude radovo niekde inde ako tento nakup bedni do spalne, ale v platane to po tejto skusenosti riesit urcite nebudem.

_________________
Repro: Focal Twin 6be; DA: Echo Audiofire; BV Headamp; Sennheiser HD-580; Beyerdynamic DT990; Beyerdynamic DT770
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Pi február 27, 2015 18:05:27    Predmet: po dlhom čase ( Chario Silhouette 100 ) Made in ITALY Odpovedať s citátom

Ahojte - tak po dlhom čase prispejem aj ja do témy CHARIO. V poslednej dobe som zistil, že asi sa stal zo mňa talianofil -Smile Ale nie nijako násilne - no postupne a prirodzene. A takto si cestičku k nám našli aj repráčiky Chario - model Chario Silhouette 100 (test TU - v češtine). Malé dvojpásma - miláčiky.
Čo je taká špecialitka pre firmu Chario, tak je basreflex zo spodu a delenie na 1600 Hz. Takže textil prenáša aj nejaké tie stredy navyše spolu s výškami - oproti iným značkám. Tweeter má aj krátky zvukovod a pomerne výkonný magnet. Basáčik má 16 cm a je krásnej medeno-oranžovej farby. Materiál - kompozit tvrdého plastu s primiešanou keramikou - vidno to podľa bielo sfarbených čiastočiek v hmote. Steny skrine sú hrubé viac ako 2 cm, rúrka basreflexu ide skoro od hornej steny až po spodok. Toto riešenie poskytuje na danú "veľkosť" repro prekvapivo hlboký bas (závisí od ostatných komponentov - hlavne zosika). Napíšem sem ešte nejaké dojmy z počúvania. Zvukovo sú to pomerne živé a nadané (rozumej muzikálne) bedničky. Používam ich na zostave k PC. Už sa na nich vystriedalo pár rôznych zosikov (Pioneer A60, Philips FA950, FA-930, Denon PMA1080R, Yamaha A720, Kenwood KA-5040, Kenwood KA-1080, Harman Kardon HK3390, Indeed Tripath TA2020, TA2024, TA2021, všetky tri napájané olovenými akumulátormi, nejaké hifi veže...hihi). Takže viem ako-tak posúdiť schopnosti týchto talianskych prckov. Chcelo by to ale pre istotu nahodiť naozaj niečo poriadne. Myslím že by mali ešte čo povedať aj v spojení so zosikom nad komerčnou produkciou. Ale späť k zvuku. CHARIO Sillhouette 100 sú pomerne analytické. Dokážu na prvé počutie odhaliť rozdiely v charaktere zvukového zdroja ako je DAC alebo silič - i káble sa prejavia. Dokážu si užiť veci od sporo obsadeného akustického telesa, cez Allana Taylora, POP, ROCK, Metal až po symfonický orchester. Ten posledný je ale už trochu problematický. Velmi veľa závisí od zosilovača. S jedným im sedia 80-te roky, s iným akustika a komorné obsadenie. Čo sa týka neutrality, tak hrali s Philipsami. Hlavne FA950. Pekný hlboký a "velký zvuk" z nich dostala Yamaha A720 - chýbalo tam ale kúsok vyššie stredné pásmo - to mi ukázali Charia. Inak medovina. Denon PMA1080 som mal iba krátko (hneď sa predal) - ten hral pomerne pekne, ale zvuk bol o málo menší ako na yamahe. HK-čku kus chýbali basy. Zaujímavý zážitok je počúvať malinké Tripathy (Indeed TA2020S). Ten zvuk je velmi čistý - nič sa nezlieva - pekný bas aj detail hore. Zvuk je akoby posunutý smerom hore - potom trošku diera a spodné basy sú prítomné slušne. Ako posledné hrajú teraz Kenwoody. KA-5040 má vyrovnaný, príjemný zvuk - veľký, s dostatkom basu, pekné stredy, jemné výšky - proste príjemné. Zvuk je kúsok "salámový" ale kenwood to je proste pohoda. Hladký a čistý. Malý kennyho braček KA-1080 to na vás vysype - prekvapivý bas (!!!) - taký pohodovo "drzý" chuligánsky zvuk - sympatický tým, ako to na vás proste vybalí. Je počuť samozrejme ten rozdiel oproti vysokému modelu (to Charia vedia, dokážu sa pohrať s tónom keď ho zosik dodá) - hlavne v oblasti stredov a výšok je počuť ten rozdiel triedy-dvoch. Ale aj malý Kenny je pohodový spoločník - taký 7kg prítulný Jack Russel.
Tak sa blíži záver - tieto Chario Silhouette 100 by som prirovnal k talianskemu skútru Vespa 125. Má štýl, schopnosti, príjemnú veľkosť, tradíciu a meno - a hlavne charakter![url][/url]



IMG_6967.JPG
 Description:
 Filesize:  105.05 KB
 Viewed:  344 Time(s)

IMG_6967.JPG



IMG_6984.JPG
 Description:
 Filesize:  104.5 KB
 Viewed:  287 Time(s)

IMG_6984.JPG



IMG_6979.JPG
 Description:
 Filesize:  108.79 KB
 Viewed:  349 Time(s)

IMG_6979.JPG



_________________
Keby dobrí a schopní vládli, je na svete raj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
modus ponens
Hifi obsluha


Založený: 02 október 2016
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne október 02, 2016 21:00:10    Predmet: aky receiver k repro Chario Odpovedať s citátom

Caute,

rozhodol som sa zaregistrovat na tomto fore v snahe ziskat informacie a rady. Mam nie prilis rozsirene reproduktory Chario Reference 200 + center Silverette Dialogue. K nim uvazujem nad vyberom vhodneho AV receivera tak, aby to hralo vyvazene.
Chcem na tom pocuvat hudbu (klasicke stereo), ale aj pozerat filmy (2.1). Na filmy mam prehravac WD TV Live.

Mate nejaky tip? Nemam nic ani voci polemike. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Značky, výrobcovia, hudobné projekty Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist