Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Staré nahrávky

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 11:05:19    Predmet: Staré nahrávky Odpovedať s citátom

Když Kryton ve vláknu o zvyřátkách zmínil staré nahrávky, napadlo mě, že bych se vlastně rád dozvěděl víc. Sám staré nahrávky nevyhledávám. Občas si tím ale můžu škodit - přicházím třeba o zajímavou hudbu. Máte nějaké tipy? Jakou nejstarší nahrávku máte? A posloucháte ji?

Mne teď narychlo napadne Pablo Casals a jeho nahrávka Bachových suit. Je z půlky třicátých let dvacátého století. A podle mě pořád stojí za to.

Zajímavé zážitky nabízí taky třeba známé Furtwanglerovo provedení Beethovenovy deváté z dubna 1942. Panu kancléři k narozeninám.

Pak si ještě hned vzpomenu ještě na Webernovo řízení Bergova houslového koncertu. Asi rok 1936?

Co vy? Moc se těším.

A kdyby někdo z našich odborníků chtěl paralelně otevřít vlákno o historii nahrávací techniky, bylo by to dokonalé.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 12:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Od padesátých let se dají najít nahrávky, které jsou, kromě interpretačního výkonu, použitelné i technicky. S dřívějšími je to problematické, dají se brát jako dobový dokument.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 12:12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem sice co ratate sa starsie, ale napriklad taky Trubadur od Verdiho, z La Scaly z 1956, ked dirigoval Karajan je podla mna prijemna nahravka.
Pocul som aj Rachmaninov 2 koncert z dakeho roku 1932, ked ho hral sám Rachmaninov, a to teda nebolo nic moc, zlelo to fakt divne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2007 18:09:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě osobně nahrávky starší řekněme r. 1940 svým zvukem trochu odpuzují (a to i přes interpretační výkon) a vychutnat si je dovedu spíš až tak od r. 1955 (nemusí to být stereo). Nejnáchylnější je na to symfonický orchestr, zvlášť když hraje skladbu založenou na barvách a detailech (např. Debussyho Moře), kdežto třeba u sólového klavíru snesu i horší kvalitu.

Co se týče interpretační kvality, myslím, že je rozhodně z čeho vybírat. Zejména nahrávky s Českou Filharmonií 50. let ukazují, v jaké kondici tenkrát toto těleso bylo. Dnešní Mácalova ČF se s Talichovou nebo Ančerlovou nedá absolutně srovnávat. Nedávno se mi dostalo do ruky živáky (1947-1968) z Pražského jara (Andante records) a doslova jsem čuměl, na jaké úrovni se tenkrát na PJ hrálo...


Určitě bych doporučil Dvořákův Koncert pro cello s Talichem a Rostropovičem (1952, skvěle zremasterované!), Chopinova Nokturna od Rubinsteina (ty starší 1949-50), Bartókův Koncert pro orchestr od Reinera s CSO (1955, neuvěřitelný zvuk na to, že jde o pionýrské stereo), Ohnivák od Bernsteina s NYP (1958, také slušný zvuk), Voříškova Symfonie v D s Ančerlem a ČF (1954), Má vlast s Talichem (1954), Čajkovského Patetická s Talichem, Čajkovaského poslední tři symfonie od Mravinského s LPO (1960, super zvuk), Prokofjevovy sonáty 2,6,9 s Richterem (živák), Prokofjevova Klasická s Ančerlem, ČF (1954), to jsou všechno moje srdcovky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So december 08, 2007 08:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za odpovědi, hlavně Rubymu za konkrétní výčet. Vypadá to, že se neozvali ti, kteří starší nahrávky neradi. Je tu někdo, kdo by odpověděl jako Ruby, ale roky by byly třeba o 40 vyšší? Nebo někdo, kdo nekompromisně vyhledává opravdu jen technicky nejdokonalejší kusy?
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 08, 2007 12:28:32    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Díky za odpovědi, hlavně Rubymu za konkrétní výčet. Vypadá to, že se neozvali ti, kteří starší nahrávky neradi. Je tu někdo, kdo by odpověděl jako Ruby, ale roky by byly třeba o 40 vyšší? Nebo někdo, kdo nekompromisně vyhledává opravdu jen technicky nejdokonalejší kusy?


Převážná část nahrávek, které poslouchám, byla pořízena po roce 1970. Z 60. let mám je pár "kousků" - několik věcí s Ančerlem (viz diskuse jinde), Bartoka se Soltim a LSO (Koncert pro orchestr, Decca), Mahlera s Kubelíkem (Decca) a pak Rubym doporučeného Čajkovského s Mravinským z přelomu padesátých a šedesátých let. Hodně nahrávek mám z 80. let. Nepociťuji u nich žádný zvukový handicap (jsou ale samozřejmě pečlivě vybírané Smile ). SACD nemám žádné a nahrávek z doby po roku 2000 také moc není - Mahler s Chaillym a RCGO (komplet 12CD) je asi z nich nejzajímavější (ale v kompletu jsou i starší věci z 80. a 90. let).

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So december 08, 2007 13:53:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky. Moje otázka je vlastně jednoduchá. Jak starou nahrávku si ještě dokážete užít a nevnímat ji jen jako historický dokument nebo kuriozitu? Samozřejěm asi každý dá přednost technicky lepší nahrávce. ALe jak dalece se tím necháte omezit? Myslím, že na takovou otázku dokáže snad odpovědět každý (pokud se nebojí, že se před klukama na pískovišti shodí).

Ve druhé půlce padesátých let určitě najdu nahrávky, které si rád poslechnu. Ale i když diriguje Bruno Walter Mahlerovu hudbu někdy těsně po válce, tj. asi o deset let dřív, je to pořád zážitek z hudby, ne z historie.

A u sólového nástroje určitě snesu i předválečnou nahrávku.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 08, 2007 16:40:14    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Díky. Moje otázka je vlastně jednoduchá. Jak starou nahrávku si ještě dokážete užít a nevnímat ji jen jako historický dokument nebo kuriozitu? Samozřejěm asi každý dá přednost technicky lepší nahrávce. ALe jak dalece se tím necháte omezit? Myslím, že na takovou otázku dokáže snad odpovědět každý (pokud se nebojí, že se před klukama na pískovišti shodí).

Ve druhé půlce padesátých let určitě najdu nahrávky, které si rád poslechnu. Ale i když diriguje Bruno Walter Mahlerovu hudbu někdy těsně po válce, tj. asi o deset let dřív, je to pořád zážitek z hudby, ne z historie.

A u sólového nástroje určitě snesu i předválečnou nahrávku.


Já k tomu přistupuju kus od kusu. Přiznám se ale, že nahrávku starší než řekněme 1955, která by šla poslouchat bez určitého sebezapření jsem ještě v ruce neměl. Je to subjektivní. Na druhou stranu jsem se ještě naštěstí nedostal do stádia, kdy bych nahrávku ještě před poslechem proháněl přes FFT, dělal spektrální analýzu a pak teprve poslouchal, čehož jsme byli svědky v jiném vláknu. Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So december 08, 2007 17:06:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky krytone.

Ano, je to subjektivní a individuální. S tím se počítá. Takže i vy ostatní prosím klidně odpovídejte. Už mi vlastně přijde docela zábavné, jak se na tak jednoduchou otázku nechce hifistům odpovědět. Bojíte se něčeho? Cool

Ruby samozřejmě odpověděl dokonale, ShanDo a Kryton to zvládli taky. PMA aspoň nějak obecně (vágně). Tak vo co de? Cool

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: So december 08, 2007 18:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Už mi vlastně přijde docela zábavné, jak se na tak jednoduchou otázku nechce hifistům odpovědět. Bojíte se něčeho?

Nebuď netrpělivý Humpfe, ne každý vysedává o víkendu u počítače Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So december 08, 2007 18:22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jo, uvídíme. Cool

PS 89 Users online today. Vlákno má skoro 200 přečtení.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: So december 08, 2007 20:36:57    Predmet: Odpovedať s citátom

hm teraz ma napadlo, nedavno som mal pozicanych 6 CD koncertov od mozarta. Klavirne koncerty boli v interpretacii dakeho Fishera (neviem mozno je aj znamy, ja ho nepoznam vsak), a konkretne z rokov 1936 a nieco z 1938, a musim uznat ze zvuk ma odpudil, aj ked interpretacia bola celkom fajn, bohuzial vela sumu a mikrofony akoby nestihali orchestru alebo ako to nazvat.
Okrem toho som mal moznost pocuj Sviatoslav Richter In Prague
ked dirigoval Bretislav Bakala a hral logicky Sviatoslav Richter, orchester Czech State Philharmonic Orchestra (Brno), a sice neviem z ktoreho roku to bolo, alebo ci to sposobila zla technika, ale zvuk bol trochu divny, vzdal sa mi az prilis neprirodzeny.
Pri Prokofievovom koncerte No.1, ktoreho ukazku som si stiahol hlavne preto lebo som bol zvedavy ako ho Richter zahra, sa pri niektorych mohutnejsich pasazach obavilo chrcanie, klavir len z jemnym doprovodom orchestra bol ale celkom ok, no ako nahravky nic moc, alebo pre Richtera vydrzat vsetko:-D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 00:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja osobne jsem v situaci, ze teprve buduji svou zakladni sbirku nahravek. A je toho spousta, co bych chtel doplnit. Vetsinou se jedna o nahravky od 70. let pozdeji. S temi drivejsimi defakto nemam zkusenost.
Ale budu rad, kdyz budu moci srovnat. Je to ale pro me hudba budoucnosti. Wink

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 09:27:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Hoj,

mám sice pár archivnějších kousků (zejména Talich) z 50 let nak které nedám dopustit, ale nějak se nevyžívám v poslechu stařičkých nahrávek. Navíc pro hudbu, kterou hodně poslouchám, působí cokoli nahráno před rokem cca 1975 velmi srandovně a spíše jako dobový dokument... (výjimky sou, jak jinak) Jak se asi běžně hrály Braniborské koncerty v roce 1940, 1950, 1960, 1970? Rolling Eyes U mně převažují nahrávky mezi roky 1980-2000. Úplných novinek mám jako šafránu, nějak mně většinou neoslovují. SACD mám asi tak 10, poslouchám je spíše méně než více.

Pokud je to výjimečné provedení tak se člověk v pohodě přenese přes hořší technickou kvalitu záznamu, pokud má fantazii, tak si to domyslí. Ostatně i u horších provedení si člověk musí domýšlet, že .... Wink

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 09:34:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za normální odpovědi. Zatím tedy zní skoro jednotný hlas: preferují se nahrávky, jež vznikly po roce 1970, a před rok 1955 se odvažujeme jen ve skupině a na koních. Cool

To vypadá jako naprostý common sense. Neobjevil se žádný extremismus: ani technický purismus, ani kult starých mistrů.

Ještě někdo? Opravdu žádní radikálové?

PS Nejzajímavěji tak nakonec vychází jemný náznak rezervovanosti k nejnovějším nahrávkám, který čtu u krytona a cougha. To by ale asi bylo na jiné vlákno. Cool

PPS A pokud mát nějaké tipy na zajímavé starší nahrávky, budu pořád rád.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BE3
Hifi obsluha


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2008 09:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som dost sklamany (ne)kvalitou klasickych nahravok, ktore som kupil. Najnovsie mam Beethovena 9. a Carl Orffa.
Obe nahravky su tusim z roku 1976, jedno je tusim Deutsche gramofon ci ako sa to vola a druhe tusim DECA.
Je to sice nejako digitalne remastovane, ale kvalita nic moc. Zvuk je taky zliaty, relativne tichy a neostry.
Som zvedavy na ten Branibursky koncert CR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 10:26:58    Predmet: Odpovedať s citátom

BE3 napísal:
No ja som dost sklamany (ne)kvalitou klasickych nahravok, ktore som kupil. Najnovsie mam Beethovena 9. a Carl Orffa.
Obe nahravky su tusim z roku 1976, jedno je tusim Deutsche gramofon ci ako sa to vola a druhe tusim DECA.
Je to sice nejako digitalne remastovane, ale kvalita nic moc. Zvuk je taky zliaty, relativne tichy a neostry.
Som zvedavy na ten Branibursky koncert CR.


Jestli ten Orff od Deccy je Seiji Ozawa, pak mohu potvrdit, že kvalita nahrávky je opravdu mizerná. Také díky naprosto nevhodné akustice sálu. Zbav se toho a pořiď si nějakou lepší verzi. Solidní je třeba toto. Lze zapůjčit v pražské městské knihovně. Mě osobně ale Carmina Burana jako taková moc nebere.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 12:16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám tento CD box klavírních nahrávek Elly Ney většinou Beethovena z 50.-60. let a je to všestranně skvělé:
http://www.proclassics.de/Download/9025_VE-Box.pdf

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Ut marec 25, 2008 20:54:24    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Díky za normální odpovědi. Zatím tedy zní skoro jednotný hlas: preferují se nahrávky, jež vznikly po roce 1970, a před rok 1955 se odvažujeme jen ve skupině a na koních. Cool

rozhodně nesouhlasím. nejlepší nahrávky vznikly právě DO roku 1970.
proč, to netuším. Možná proto, že se nepoužívaly operační zesilovače, možná proto, že se referenční hladina akustického výkonu (0 dB) v anglosaských zemích posunula
o řád (10**-13 =>10**-12) - to jsem se dnes dozvěděl na přednášce Prof. Tichého. Smile
Ale teď k věci:
Asi nejlepší nahrávka co jsem kdy slyšel je
z roku 1966, Haendel : Judas Maccabaeus. Dir. Helmuth Koch,
ETERNA č. 8 25 818
Datoval jsem díky: http://home.planet.nl/~peter.schreier/cds2.htm
(Israelit): Rundfunk-Sinfonie-Orchester Berlin/ H. Koch, 1966, Berlin

humpf napísal:

Ještě někdo? Opravdu žádní radikálové?

No já bych znal ještě jednoho...
humpf napísal:

PPS A pokud mát nějaké tipy na zajímavé starší nahrávky, budu pořád rád.

No, pár jich mít ještě budu, problém je, že desky podražily
- dřív stávaly po Praze 5 kč a dneska už 20 kč - a k tomu ta krize. Už si jich asi moc nekoupím, protože šetřím na jehlu - taky podražily Sad

A pak jsou tu ještě Philips-Millery ze 30. až 40. let - orchestr
Benny Goodmanna - nebo jak se to píše - jsem poslouchal na Vltavě v Jazzophonu a znělo to jako natočené včera a ten komentátor tam blábolil něco o třicátých letech. Ale o tom se moc neví, asi
proto, že ty filmy jsou těžké, plesnivé a stereo, musejí se snímat lejzrem aby to nešumělo (ty stereo dokonce dvakrát) a nikomu se je nechce tahat z archivu.
Tak se to radči sejme z jetý desky 78 RPM, vodšumí v cedru a jde se na pivo. No a pak to samozřejmě nejde poslouchat, protože odšumení v
teorii signálu = perpetuum mobile v mechanice jak nás páni Víner-Šanon poučili.
xvlk

P.S.: Docela zajímavé je staré desky nahrát do počítače, provést FFT a
podívat se na hladinu vlastního šumu někam nad 10 kHz.
Zjistí se totiž, že desky ze šedesátých let na tom jsou šumově překvapivě dobře. Mnohdy lépe, než některá současná CD. Nedokážu to vysvětlit, jen jsem to změřil.

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut marec 25, 2008 21:24:40    Predmet: Odpovedať s citátom

hm tak este dake tipy, teda aspon co sa mne paci:
Dvorak Sym. 9. z roku 1962 z Royal PO a dirigoval Jascha Horenstein, kvalita prekvapivo dobra, sice neviem ci je to interpretacne spravne, ale mne to sedi:)

Potom napriklad Sibeliov huslovy koncert D mol a Glazunov A mol z rokov 1959 a 1963 (mam taky pocit ze tam bol aj Prokofievov G mol?) z huslistom Jascha Heifetz, Walter Hendl a Chicago Symphony Orchestra a RCA Victor Symphony Orchestra. Podla mna tiez velmi pocuvatelna nahravka

alebo vyberovka z rokov 1961 a 1962, vydana v roku 2005 na SACD nosici s technologiou "Living stereo". Skladby Smetanu, Liszta, Enesca, Wagnera s dirigentom Leapoldom Stokowskim, aj ked to mozno bolo upravovane, tiez celkom fajn nahravka, ale ako vzdy, nemusi uspokojit vsetkych:)

a aby som nezabudol, Brahmsov 2 klavirny koncert z roku 1958 z Arthurom Rubinsteinom, RCA Victor Symphony orchestra, Jozef Krips, tiez som bol prekvapeny, ze to znie celkom dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St marec 26, 2008 08:59:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak na někoho jako xvlk jsem čekal. Těším se, co se všechno dozvím. Staré nahrávky mají nepochybně své kouzlo. Vítám každý tip. A neméně jsem zvědav, jak xvlk popovídá s místními techniky.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: St marec 26, 2008 11:12:31    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
A neméně jsem zvědav, jak xvlk popovídá s místními techniky.

Hmm. Ze by byl cas opublikovat schemo meho noveho
gramofonoveho predzesilovace? Smile
Dokoncil jsem jeho vyvoj na Velky patek...
Nebo je neco za 200 kc a jeste pripojene ke gramofonu stredni tridy
out of theme?

xvlk

P.S.: Nejak mne ty Vase znacky nestimujou. Nikde tady nevidim
WESTERN-ELECTRIC, AEG, NEUMANN ani SENNHEISER (Nota-bene ten posledni jiz vyvoj a vyrobu Hi-Fi ukoncil pro naprostou nerentabilitu). A taky si
myslim, ze tovarni vyrobek musi byt zakonite zastaraly, nebot:

((((vyvoj+1rok)=prototyp+1rok)=sklad+1rok)=kram+1rok)=police u mne doma.

takze ubastlenim komponenty usetrim i nekolik let a mam ji proto na polici driv Smile

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist