Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Odsavacka cinu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 18:17:18    Predmet: Odsavacka cinu Odpovedať s citátom

Viete mi niekto poradit slusnu odsavacku cinu (pre obcasne DIY pouzitie = ziadna mohutna a draha odsavacia stanica Smile )

Tu je nieco z ponuky SOS.

Tieto smejdy NS098

som uz mal 2 a trvanlivost takmer nulova. Ten hrot prestane drzat pohromade s telom odsavacky a ked sa stlaci pruzina, hrot vystreli prec.

Mate niekto skusenost s "ZD 211 Odsávačka pružinová s vyhrievaným hrotom 230VAC/30W"


Vdaka za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 18:41:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam drahu mohutnu odsavaciu stanicu ersa hodenu pod stolom v robote.

Nepouzivam ju vobec daleko viac pouzivam pletenu medenu pasku - neviem aky je slovenky vyraz pre nu a odsavam nou.

Je pravda ze robim SMD - pri prestrkovanych komponentoch som sem tam pouzil odsavacku ale myslim ze by to islo aj paskou.

Ale kazdy asi robi tym cim je zvyknuty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 19:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasku mam aj ja, moc ju ale nepouzivam, zatial som si na nu nezvykol.
Odsavacka sa vzdy hodi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 19:34:00    Predmet: Odpovedať s citátom

1. Skutečnou odsávačku s regulovanou teplotou hrotu nelze nahradit, vše ostatní je kompromis.
2. Nelze-li jinak, dá se použít "hladová měď" měděná pletená páska. Důležité je kvalitní tavidlo, aby skutečně "sála" cín.
3. Práce s pružinovou odsávačkou je velmi otravná, neregulovaný hrot poškozuje spoje vysokou teplotou.
4. Obyčejná odsávačka vyžaduje neskutečnou zručnost, nenaučil jsem se s ní nikdy pracovat. Jsou lidé, kteří to umějí, před těmi smekám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 19:34:16    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam tu hore poloplastovu, je za kačku a pri troche zručnosti si ruky nedoláme nik...dajú sa v nej meniť hroty aj! Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 19:49:56    Predmet: Odpovedať s citátom

stephunk napísal:
ja mam tu hore poloplastovu, je za kačku a pri troche zručnosti si ruky nedoláme nik...dajú sa v nej meniť hroty aj! Smile


Problem je, ze sa mi opat rozpadla na 2 kusy, pritom si nemyslim, ze by som ju nejako znicil ja. Ten zavit je velmi plytky a makky podla mna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 19:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

4. Obyčejná odsávačka vyžaduje neskutečnou zručnost, nenaučil jsem se s ní nikdy pracovat. Jsou lidé, kteří to umějí, před těmi smekám.

Mne sa to zda uplne v pohode, mozno preto, lebo som nerobil s profi stanicou.
Na ten tvrdy hrot sa dat este nasadit maksia tepluodolna hadicka pre lepsi pristup k suciastke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 20:14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Odsavaciek mam zopar, ale najradsej robim s podobnou ako je na hornom obrazku, len je celokovova. Treba je odrzat tu hornu cast aby sa dala natahovat o nohu, alebo stol. Very Happy Odsavaciu a vyfukovaciu stanicu vyuzivam minimalne, iba vtedy ked nemam inu moznost a hrozi poskodenie dosky, alebo suciastky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 21:40:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tú hornú modroplastovo hliníkovú sajku mám k plnej spokojnosti už vyše 2rokov, nie je s ňou problém odsať aj 2 piny naraz-už asi preto že má polovičný hrot Smile , drží dobre, saje dobre, len jej treba raz za pol roka jemne premazať tesnenie ušným mazom a raz za mesiac vysypať z vnútra bordel..
S tou silikónovou bužírkou som to skúšal, je to dobré tam kde hrot rád uteká po plošáku.
Kadejaké 'kulmy' a elektrošajby sú snáď povinným štandardom len pre servisákov, BFU si vystačí aj s takýmto šikovným kopýtkom Very Happy

troton:
doporučujem nedoťahovať hasákom Laughing , je možné že sa sprasili časom no mne sa nikdy nerozpadla
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi jún 15, 2007 21:49:26    Predmet: Odpovedať s citátom

my profesionali samozrejme ziadnu odsavacku nepouzivame, vsetko spajkujeme na prvykrat spravne ...Laughing
ale ked sa predsa nieco nepodari tak tiez pouzivam ten plastak za 5Sk k uplnej spokojnosti ... treba to castejsie cistit, niekedy to nefunguje uplne dokonale, ale staci mi to ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So jún 16, 2007 09:14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Profesionál dobře zapájí napoprvé-dobrý vtip.Asi jsi toho moc neopravoval a nezapájel co?

Používám tohle.Stojí to až moc.Ale je to dokonalé.Musíš se ale o to starat...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So jún 16, 2007 09:37:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja viem, ze som to asi nenapisal, ale mne nejde o opravu mnou zle osadenych veci, az taky smatlavy nie som - to ide aj bez odsavacky Smile
Ide mi o demontaz pouzitelnych funkcnych suciastok, ktore by inak isli do kosa. Dobry priklad su stabilizatory, usmernovacie mostiky, DPS linkove trafa, konektory, mikrospinace, atd.. ktore sa daju velmi dobre vyuzit.
Dostalo sa mi ro ruk dost podobneho materialu (vyradene, ale funkcne leased line profi modemy Nokia , routre a ine) a je skoda to vyhodit. Sem tam sa najde aj AD826 v smd prevedeni, kopec 74xxx hradiel atd.. kde mi vsak je odsavacka nanic Smile

Neviem, ci aj tak neskoncim s niecim teplovzdusnym a sucasne odsavajucim, ale tie ceny ... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: So jún 16, 2007 09:53:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul: súhlasím, aj ja by som to chcel mať keď budem veľký, ukradnem si takú!je to ozaj super vec, škoda že som s tým nemal možnosť robiť-dobrý nástroj je na nezaplatenie!

Troton: ak máš tých vrakov s AD826 viac, pošli mi dva poštou Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So jún 16, 2007 10:52:07    Predmet: Odpovedať s citátom

asi ste ma nepochopili ...
bol to samozrejme vtip ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So jún 16, 2007 11:15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

stephunk napísal:
Troton: ak máš tých vrakov s AD826 viac, pošli mi dva poštou Smile

Myslis cele modemy - je to dost tazke, ci iba tie 826 ?
Tie modemy su dnes uz nepouzitelne - do 128kbit/s .


Naposledy upravil Troton dňa So jún 16, 2007 16:15:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So jún 16, 2007 15:47:58    Predmet: Odpovedať s citátom

hromadna smd demontaz sa robi na zehlicke. Bez srandy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: So jún 16, 2007 16:45:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahaa to sú video operáky, tak nič pomýlil som si to s ad829. Ja dyslektik! Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So jún 16, 2007 17:25:48    Predmet: Odpovedať s citátom

stephunk napísal:
Ahaa to sú video operáky, tak nič pomýlil som si to s ad829. Ja dyslektik! Rolling Eyes


AD829 mam iba vlastnorucne kupene DIP Smile
Ale 826 je parametricky (a vraj i zvukovo) velmi slusna tiez.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sub-bass
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2007
Príspevky: 9
Bydlisko: Lucenec

PríspevokZaslal: Ut júl 31, 2007 07:16:09    Predmet: Odpovedať s citátom

k tým odsávačkám...my na servise používame odsávací pásik a nie odsávačku, ale vyfukovačku... pásik je šetrnejší a dokonalejší ako odsávačka, problém nastáva pri viacvrstvových doskách. vtedy používame vyfukovačku - DIY výrobok, na slovensku nezohnateľná vec... vyfukuje relatívne silný prúd vzduchu o teplote cca 300 stupňov...je to rokmi overená vec, používame to aj na SMD ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2015 07:20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosim vas mate nejaky dobry tip na vyhrievanu odsavacku, vyfukovacku alebo len pracovny postup?
Vacsie mnozstvo cinu a jednostranne spoje v pohode odsajem odsavackou ala mechanicka pumpa s pruzinou. Dalej potom docistim utretym hrotom a pasikom.
Problem mi robia prekovy, viacvrstve dosky a cez dieru viacnohove suciastky v tesnom priestore.

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2015 18:05:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja teraz používam len toto:

http://www.tme.eu/sk/details/jbc-ddst-2a/spajkovacie-a-odspajkovacie-stanice/jbc-tools/ddse-2b/

..veľmi dobrá vec, neskutočný výber príslušenstva, ohrev spájkovacieho i odsávacieho hrotu má požadovanú teplotu za pár sekúnd po zapnutí. Na vyfukovanie používam:

http://www.tme.eu/sk/details/sp-1011dlr/teplovzdusne-stanice/solder-peak/

ale keď došetrím, tak by som rád zostal verný JBC:

http://www.tme.eu/sk/details/jbc-te-2a/teplovzdusne-stanice/jbc-tools/te-2d/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2015 18:32:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som sa nejako naucil konecne robit s odsavacim knotom a zatial si s tym vystacim aj ked verim, ze nie vsade je to pouzitelne Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut november 01, 2016 08:17:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám normální mechanickou ruční pružinovou odsávačku s teflonovým hrotem a funguje naprosto perfektně již skoro patnáct let. Jediná nevýhoda, že hrot je dost tlustý a někdy musím odsávat nadvakrát, ale jinak pohoda. Občas ji rozeberu, vytřesu zbytky cínu a to je celá údržba. Odsává perfektně do hladka i z dírek.
_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 16:13:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky používám klasickou pružinovou odsávačku, doma i v práci.

Pro dobrý odsátí je důležitý použít malej fígl, kterej mě před lety naučil kamarád.Nejde jen o dobrý prohřátí odsávanýho místa, ale jde i o to, nebát se přidat tam ještě trochu cínu, aby odsávačka měla dost materiálu na odsátí.A pokud je spoj zaletovanej bezolovnatou sra@kou, tak přidání olovnatý pájky je naprostá nezbytnost.
Profíci ať si to dělaj jak chtěj, ať už odsávačkou s vyhřívaným hrotem, tak i třeba vyfukovačkou, ale běžnej amatér moc možností, než použít běžnou pružinovou odsávačku, nemá...

A pak používám na odstranění bezolovnatýho cínu z otvoru v plošným spoji ještě jeden fígl.Teplotu páječky nastavím poměrně vysoko, aby se mi spoj rychle a dobře prohřál a desku při tom držím asi dva až tři centimetry nad stolem.Pak s ní okamžitě klepnu o stůl a prohřátej cín vyskočí.
Jde to samozřejmě jen s menšíma deskama.Ale vyčistí to prokovenou díru a součástka jde pak snadno vyndat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 16:18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Taky používám klasickou pružinovou odsávačku, doma i v práci.

Pro dobrý odsátí je důležitý použít malej fígl, kterej mě před lety naučil kamarád.Nejde jen o dobrý prohřátí odsávanýho místa, ale jde i o to, nebát se přidat tam ještě trochu cínu, aby odsávačka měla dost materiálu na odsátí.A pokud je spoj zaletovanej bezolovnatou sra@kou, tak přidání olovnatý pájky je naprostá nezbytnost.


Souhlas, stejná zkušenost.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St november 02, 2016 17:32:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Navíc ten přidaný cín umožňuje držet hrot pájky mírně mimo vysávanou díru (obzvláště s prokovem), aby se nepletl odsávačce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 13:53:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno pridaním nového cínu pridáme aj tavilo takže sa cele ľahšie taví... Vy ste tu sami šikulkovia, čo ja nie som, hlavne pri odsávaní.Za to som patologicky modifikátor.Embarassed Osvedčilo sa mi napríklad na ten teflonový hrot nasunúť kúsok silikónovej hadičky pre zvýšenie sacieho účinku. Nočnou morou bola pre mňa výmena menších elektrolityckych kondikov pripajkovanych bezolovnatou pajkou. Často to nešlo ani odsavacím pásikom. -pokiaľ to nie je “Black gate“ tak ho jednoducho stlačím nabok kým z neho nevylezú zvyšky vodičov a tie potom nahrejem a vytiahnem klieštikmi... Našiel som dobrý návod na čistenie prekovov kde ostal cín, pripadne aj kúsok vodiča : z hrubšej injekčnej ihly(priemer podľa potreby) sa odstráni ten plast a zbrúsi sa to šikmé ostrie, takto získaná trubička sa upne do mikrovrtačky a prekov sa pohodlne prevŕta ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 14:27:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to se mi celkem osvědčily duté jehly https://www.aliexpress.com/item/J34-8pcs-Hollow-Needles-Desoldering-Tool-For-Electronic-Components-New-Hot/32601583279.html . Taky trny https://www.aliexpress.com/item/Pro-sKit-Solder-Aid-Tools-Help-Welding-Tools-Welding-Auxiliary-Tools-Soldering-Tools-87494/32692802629.html , obzvláště pro příležitostné letování SMD pod mikroskopem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 03, 2016 18:07:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Mel jsem nejakou cinskou elektrickou odsavacku s hrotama, topicim telesem a odsavanim, ale je to smejd, dost casto odeslo topici teleso, po 4te vymene uz me to prestalo bavit a koupil jsem toto: http://www.jbctools.com/dis-premium-electrical-desoldering-station-product-93-category-2-menu-2.html
bez te ridici jednotky, tu uz jsem mel k mikropajce. Funguje to skvele az na tu cenu...

_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist