Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Atohm Zef Max

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
P.E.T.EE.R
Hifi obsluha


Založený: 28 február 2016
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 15:40:59    Predmet: Atohm Zef Max Odpovedať s citátom

Má niekto skúsenosti s týmto káblom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1240
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 16:52:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Na konci tohoto vlákna píšem o ZEF MAX.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
P.E.T.EE.R
Hifi obsluha


Založený: 28 február 2016
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 17:48:23    Predmet: Odpovedať s citátom

takže spokojnosť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 21:25:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Oproti noname dvojlinke 2x4mm je badateľný pokrok v basoch. Na Zef Max sú oveľa menej dunivé. Priestor je tiež lepší a výšky cinkavejšie.

Nedávno som si na skúšku kúpil aj Tasker C279. Tam už je rozdiel menší, ale... Tasker zapájam väčšinou ako Bi-Wire. Takto má Tasker lepší priestor, ale Zef Max ho aj ako single wire prekoná v kontrole basov.

Nikdy som však Zef Max neporovnával s cenovo podobnými káblami, čo je asi chyba, ale nechce sa mi hodiny laborovať s kabelážou. Tak že by som to zhrnul asi takto (predpokladám, že si s cenou už zmierený).
Ak máš lacnú dvojlinku, tak ti výmenu odporúčam. Budeš určite spokojný.
Ak ale máš kábel podobnej cenovej kategórie, tak neviem neviem... Určite by som vyskúšal aj niečo iné, kľudne aj ten Tasker.

Lepšie je ale 100x počuť, ako 100x čítať. Pán Michalec (Nisel.sk) je naozaj príjemný človek a s požičaním kábla nemá najmenší problém. Zavolaj mu a dohodnite si podrobnosti. Ja som mal dokonca aj dovoz do Prahy zadarmo. Mal sem cestu. Very Happy

PS: čo viem určite, tak radšej MAX ako neMAX. Mal som požičané obidva, tak som to mohol počuť na vlastné uši.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1240
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 05:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

P.E.T.EE.R napísal:
takže spokojnosť?


Ako píšem už v prvom vlákne, som spokojný a meniť sa nechystám.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 12:36:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Oproti noname dvojlinke 2x4mm je badateľný pokrok v basoch. Na Zef Max sú oveľa menej dunivé. Priestor je tiež lepší a výšky cinkavejšie.

Nedávno som si na skúšku kúpil aj Tasker C279. Tam už je rozdiel menší, ale... Tasker zapájam väčšinou ako Bi-Wire. Takto má Tasker lepší priestor, ale Zef Max ho aj ako single wire prekoná v kontrole basov.

Nikdy som však Zef Max neporovnával s cenovo podobnými káblami, čo je asi chyba, ale nechce sa mi hodiny laborovať s kabelážou. Tak že by som to zhrnul asi takto (predpokladám, že si s cenou už zmierený).
Ak máš lacnú dvojlinku, tak ti výmenu odporúčam. Budeš určite spokojný.
Ak ale máš kábel podobnej cenovej kategórie, tak neviem neviem... Určite by som vyskúšal aj niečo iné, kľudne aj ten Tasker.

Lepšie je ale 100x počuť, ako 100x čítať. Pán Michalec (Nisel.sk) je naozaj príjemný človek a s požičaním kábla nemá najmenší problém. Zavolaj mu a dohodnite si podrobnosti. Ja som mal dokonca aj dovoz do Prahy zadarmo. Mal sem cestu. Very Happy

PS: čo viem určite, tak radšej MAX ako neMAX. Mal som požičané obidva, tak som to mohol počuť na vlastné uši.


- a skusil si u taskera spojiť 2 a 2 vodiče "do križa"- single wire ? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 12:57:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno skúsil, ale na výsledok sa už veľmi nepamätám. Jedine, že pre moje uši znie Bi-Wire lepšie, práve preto som tam krížený kábel nenechal.
Momentálne sa k tomu nedostanem, ale ak chceš, tak o týždeň to môžem s kríženým zapojením zasa skúsiť a poreferovať.
Rád by som skúsil aj Bi-Wire Maxov. Ale to je hudba budúcnosti.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ut október 02, 2018 15:22:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Št november 10, 2016 19:01:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera som trochu laboroval. Kúpil som si 4x2m Tasker C288, zapojil do kríža a potom pripojil k repro ako Bi-Wire. Musím sa priznať, že za ten čas, čo som na posledy písal, nadšenie z Taskera upadlo a teraz už môžem jednoznačne prehlásiť, že C288 je počuteľne horší. Nie že by bol doslova zlý a v porovnaní s cenou Maxov je to dobrý kábel, ale tu jednoznačne vyhráva Zef Max.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
P.E.T.EE.R
Hifi obsluha


Založený: 28 február 2016
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: So november 12, 2016 15:33:02    Predmet: Odpovedať s citátom

kupil som max zaciatkom leta a som spokojny oproti kablom co som mal predtym je tam pocutelny rozdiel... zvuk je vzdusnejsi a prijemne jemny ziadne ostre tony takze kabel ostane doma pravdepodobne velmi dlho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist