Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DIY basové boxy k bednám Quadral
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 11:09:28    Predmet: DIY basové boxy k bednám Quadral Odpovedať s citátom

Poprosil bych odborníky o radu jak udělat pasivní basové boxy pod bedny Quadral Tribun. Půdorys Quadralů je 300x300 mm. Membrána basáku v Quadralech má průměr 150 mm. (nevím proč píšou průměr basáku 220)

Současný stav jsou dva subwoofery BW ASW 1000. Je to obstojné, ale rád bych chtěl basy integrovat do jednoho celku s bednou. Ty suby pak nechat jen pro ty občasné pocitové "podlahové basy".
Chci tedy basovou sekci, kterou bych mohl napájet samostatným zesilovačem. Pasivní boxy s jednoduchou výhybkou vypočítané tak aby překryly a doplnily basáky těch Quadralů.

Lze něco takového udělat bez extrémně dlouhých diskuzí?
Laické nezatížené myšlení mi říká, že odborník by doporučil měniče, vypočítal rozměry krabice a nějaký kondík a cívku. Potěžmo bassreflex, ale na něm nijak netrvám. Možno by to bylo lepší jako uzavřenka.
Basový měnič může být jeden anebo dva v každém boxu.
Nechtěl bych z toho dělat raketovou vědu, je to "přecejenom" pro poslech muziky, ale i tak bych to nechtěl obkreslovat z netu ani to dělat příliš intuitivně.

Našel by se někdo kdo by se tomu mohl pár hodin věnovat? Bohužel jsem nikde nanašel schéma výhybky těch quadralů. Kdyby bylo potřeba mohl bych je rozebrat a obkresilit ji.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 11:46:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem ten odborník, který by Ti mohl navrhnout bednu, ale jen pár drobných poznámek.
Průměr reproduktoru je zvykem udávat podle vnějšího rozměru, membrána bude mít tedy logicky průměr menší.
Po volbě reproduktoru následuje simulace, ze které vyplyne, jestli je pro daný účel vhodnější uzavřenka, nebo basreflex.
A z tohoto rozhodnutí pak vyplývá objem bedny, případně parametry basreflexu.
Pokud se lze spolehnout na údaje výrobce, dá se navrhnout i výhybka.
Jinak je potřeba reproduktory koupit, měřením získat skutečné T-S parametry a podle toho pak navrhnout výhybku.
Výsledek proměřit, případně něco ještě upravit, doladit.
To jen tak ve stručnosti, jak to obvykle chodí.
Ještě je také možnost převzít nějaký osvědčený projekt, který mívá tu výhodu, že ho ověřilo více lidí, takže se dá na výsledky spolehnout.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 11:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

tuto mas DIY stavebnicu, staci dodrzat objem boxu a mohlo by to fungovat:
- http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2_sub.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 11:53:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Quadral když tak schemata výhybek posílá, aspoň mi je vždycky poslal. Netřeba obkreslovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 12:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To opa: z Ts parametrov sa nedá navrhnúť výhybka. Je možné spočítať potrebný objem, ladenie BR , či pasívnej membrány. A vzhľadom k tomu, že TS parametre udávané v datasheetoch sú mnohokrát "vylepšené", je lepšie sa spoliehať na meranie. Aspoň ja to tak robím. Apropo, výhybka sa navrhuje podľa zmeraného priebehu SPL a fázy, nie z TS parametrov.
To LJM: problémom Tebou navrhovaného riešenia je skutočnosť, že aj subwoofer je treba nadviazať amplitúdovo aj fázovo na zbytok "zostavy". Preto by sa to malo odmerať spolu a až potom robiť závery. Určite to nebude tak, že sa nejako naladí sub a pripojí sa k stávajúcemu celku. Ja to na pár hodín práce nevidím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 12:23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Já nic simulovat ani měřit nebudu. Proto hladám někoho kdo to má nastudované a doslova v malíčku a nemá žádný problém s kreativitou a odhadem přiměřeně správného řešení.
Dobré to nebude nikdy, to je nemožné ani kdyby se to navrhovalo rok. Reprák nikdy nepřenese skutečnost! Takže se mi logicky jedná jen o pěkný akorátně "těsný" bas (ani moc ani málo), který si sedne s hlavní bednou a půjde o něco níž. Zbytek udělaji aktivní suby. Musí to poslechově ladit uchu, to je zásadní.

Ale už to trochu studuji sám... inspirací je hodně. Nejdříve vyberu a koupím měniče a nechám si dovézt do dílny tlustou MDFku.. pak se uvidí jak dál...

Pokud by někdo napsal opravdu praktické nápady, rady a zkušenosti tak budu rád.

LM-

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 12:26:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Sel bych na to nasledovne. Pises footprint Quadralu 300x300, hadam ze ten bys rad ponechal, pridane by spodni bedna mohla byt hlubsi.
- sirka spodni bedny tedy 300mm, tzn nominalni rozmer basaku 8-10"
- vyska te bedny tak 600mm, abys mel stredovyskovou sekci Quadralu v urovni usi
- z toho mi vychazi cisty objem bedny zhruba 40l (pri footprintu 300x300), 47l pri 300x340
- vzhledem k mensimu objemu bych to videl na nejaky subwoofer v BR, vetsinou jim staci takto mensi objem. Dani za to je citlivost, ale to nemusis resit kdyz pridas na druhem zesilovaci
- pokud to chces vylozene jako sub, tzn nesahat na vyhybku Quadralu, tak to budes chtit delit nekde kolem 100Hz. V tom pripadne pasivne nee. Nebo jo, ale jsou tam velky hodnoty kapacit a indukcnosti => drahe, a jeste to musis vetsinou kompenzovat. A muzes skoncit s haldou soucastek ktere pak nebudes potrebovat.
- v tom pripade bych byl pro nejmensi MiniDSP, 2x4, a muzes si hrat do zblbnuti.
- podminkou je oddeleni subwooferove vetve nekde na signalove urovni, napr pre-out integrace a podobne.
- bednu ti nekdo odsimuluje, objednas repraky, udelas zkusebni bednu, zapojis, nastavis miniDSP (chvile seznamovani a za par minut vis co a jak).
- zadne velke mereni netreba, pokud bys chtel tak pak muzes pro jistotu premerit.
- miniDSP ti dovoli ladit zpozdeni, strmosti filtru, pripadne zadrze (muzes adresovat problem mistnosti), delici frekvenci,....

Vhodne repra namatkou, ladeni a objemy jsem nezkoumal:
http://www.sbacoustics.com/index.php/products/subwoofers/8-sb23mfcl45-4/
http://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?Product_ID=7096
http://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?Product_ID=8086

Jinak GODZ ma samozrejme pravdu, ja ti to jen pisu bez mereni, protoze je mi jasne ze to neni pro tebe cesta.

Update:
- ciste reseni by bylo prohnat ty Quadraly taky pres to DSP a udelat z toho ciste 4-pasmo, ale to uz je hodne o mereni, a navic nekterym se nezamlouva zvuk miniDSP nebo spise DSP obecne, jsou to proste dalsi zasahy do signalu.

Update2:
- koukam ze ten Quadral je bassreflex, v tom pripade bys ho mohl ucpat. Pro lepsi napojeni na subwoofer. Hadam ze ve vyhybce zadne kompenzace atd mit nebudou, takze ucpanim by se nemelo nic rozhodit.
- dej sem pak schema vyhybky, bude to hned jasne.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro


Naposledy upravil Kocour dňa Ne november 13, 2016 12:46:43, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 12:26:47    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
To opa: z Ts parametrov sa nedá navrhnúť výhybka. Je možné spočítať potrebný objem, ladenie BR , či pasívnej membrány. A vzhľadom k tomu, že TS parametre udávané v datasheetoch sú mnohokrát "vylepšené", je lepšie sa spoliehať na meranie. Aspoň ja to tak robím. Apropo, výhybka sa navrhuje podľa zmeraného priebehu SPL a fázy, nie z TS parametrov.
To LJM: problémom Tebou navrhovaného riešenia je skutočnosť, že aj subwoofer je treba nadviazať amplitúdovo aj fázovo na zbytok "zostavy". Preto by sa to malo odmerať spolu a až potom robiť závery. Určite to nebude tak, že sa nejako naladí sub a pripojí sa k stávajúcemu celku. Ja to na pár hodín práce nevidím.


Měřit nemám jak ani čím. To je fakt, který neovlivním a nic nebudu kvůli tomu kupovat. Smile Musím to dokázat poslechově vyladit bez měření. Vím, že to jde. Nejdůležitější je pro mě pocit z reprodukce v poslechovém poli.
Teď se mi ale jedná o basové boxy a "technicky" je sladit s bednama.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 12:49:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja zas musím dať za pravdu Kocourovi. S tým Mini DSP by to bolo jednoduché a elegantné, nakoľko máš ďalšie koncové stupne. Ale to si na začiatku hneď vylúčil .... Obávam sa, že pre dosiahnutie slušného výsledku sa bez merania nezaobídeš. Držím palce a prajem dobrý zvuk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 13:02:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
Sel bych na to nasledovne. Pises footprint Quadralu 300x300, hadam ze ten bys rad ponechal, pridane by spodni bedna mohla byt hlubsi.
- sirka spodni bedny tedy 300mm, tzn nominalni rozmer basaku 8-10"
- vyska te bedny tak 600mm, abys mel stredovyskovou sekci Quadralu v urovni usi
- z toho mi vychazi cisty objem bedny zhruba 40l (pri footprintu 300x300), 47l pri 300x340
- vzhledem k mensimu objemu bych to videl na nejaky subwoofer v BR, vetsinou jim staci takto mensi objem. Dani za to je citlivost, ale to nemusis resit kdyz pridas na druhem zesilovaci
- pokud to chces vylozene jako sub, tzn nesahat na vyhybku Quadralu, tak to budes chtit delit nekde kolem 100Hz. V tom pripadne pasivne nee. Nebo jo, ale jsou tam velky hodnoty kapacit a indukcnosti => drahe, a jeste to musis vetsinou kompenzovat. A muzes skoncit s haldou soucastek ktere pak nebudes potrebovat.
- v tom pripade bych byl pro nejmensi MiniDSP, 2x4, a muzes si hrat do zblbnuti.
- podminkou je oddeleni subwooferove vetve nekde na signalove urovni, napr pre-out integrace a podobne.
- bednu ti nekdo odsimuluje, objednas repraky, udelas zkusebni bednu, zapojis, nastavis miniDSP (chvile seznamovani a za par minut vis co a jak).
- zadne velke mereni netreba, pokud bys chtel tak pak muzes pro jistotu premerit.
- miniDSP ti dovoli ladit zpozdeni, strmosti filtru, pripadne zadrze (muzes adresovat problem mistnosti), delici frekvenci,....

Vhodne repra namatkou, ladeni a objemy jsem nezkoumal:
http://www.sbacoustics.com/index.php/products/subwoofers/8-sb23mfcl45-4/
http://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?Product_ID=7096
http://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?Product_ID=8086

Jinak GODZ ma samozrejme pravdu, ja ti to jen pisu bez mereni, protoze je mi jasne ze to neni pro tebe cesta.

Update:
- ciste reseni by bylo prohnat ty Quadraly taky pres to DSP a udelat z toho ciste 4-pasmo, ale to uz je hodne o mereni, a navic nekterym se nezamlouva zvuk miniDSP nebo spise DSP obecne, jsou to proste dalsi zasahy do signalu.

Update2:
- koukam ze ten Quadral je bassreflex, v tom pripade bys ho mohl ucpat. Pro lepsi napojeni na subwoofer. Hadam ze ve vyhybce zadne kompenzace atd mit nebudou, takze ucpanim by se nemelo nic rozhodit.
- dej sem pak schema vyhybky, bude to hned jasne.


Paráda, díky! Tak nějak jsem si ten postup představoval, ale bez toho DSP.
Nejsem proti DSP, ale nikdy jsem s tím nedělal, a ani nemám k tomu hárdvér a softvér. Ani znalosti. I když asi bych se s tím naučil dělat fofrem, to se znám. Smile Mám ale hlavně uši, kterým bezmezně věřím. Smile Zjistím jimi i malé nuance. Jde o hudbu, nemusím počítat návratovou křivku z vesmíru na zem Very Happy
Ja myslel, že ta basová bedna nemusí být jako subwoofer. To bych nechtěl. Ty mám dva. Myslel jsem, že se dá navázat pasivně na ten Quadral s tím, že by se "nahoře" třeba překrývala s basem Quadralu a pak by plynule jela "dolů" až dokud by mohla.
Možná spíše než basová sekce by to mohl být nižší středobas+bas.
Jedná se mi hlavně o samostatné řízení zesilovačem.
Na linkové úrovni teď řídím ty dvě BéWéčka a ty bych chtěl ponechat na ty nejnižší "bránicové" basy, které jsou v nahrávkách jen občas. Takže ty BéWéčka by se aktivovaly jen sporadicky.

Teď mám z preoutu vyvedené dva aktivní suby + dva koncáky s regulovanou vstupní úrovní. Vše se pak reguluje jednou hlasitostí z preampu. Jeden koncák není zatim zapojen ale chystám se v týdnu ty Quadraly "roztrhnout" na bass a zbytek přidáním dalšího páru reproterminálů a zapojit na ten druhý koncák. A uvidím co to udělá v součinnosti s těmi suby. Možná, že to nakonec bude i stačit.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.


Naposledy upravil LJM dňa Ne november 13, 2016 13:05:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 13:04:25    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Ja zas musím dať za pravdu Kocourovi. S tým Mini DSP by to bolo jednoduché a elegantné, nakoľko máš ďalšie koncové stupne. Ale to si na začiatku hneď vylúčil .... Obávam sa, že pre dosiahnutie slušného výsledku sa bez merania nezaobídeš. Držím palce a prajem dobrý zvuk


No dobre tedy, a kde sezenu miniDSP a softver? A co vsechno k tomu potrebuji? Nerad bych mel z obyvaku laborator plnou kabelů a ruznych krabic a mikrofonů, jen abych pak zjistil, ze se mi to poslechově libilo vic bez mereni Very Happy
I to se muze stat Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 13:24:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm myslim ze jakmile pod to das basovou bednu, tak ty dva BnW suby nebudes potrebovat.

Jde to zapojit nasledovne:
- miniDSP ma 2 vstupy (tzn z preampu Pre-out vystup) a 4 vystupy, na dva bys dal ty basovy bedny, na dalsi dva BnW suby.

- ty dva BnW suby muzes rozhazet po mistnosti, mody se nejak pobiji a treba z toho na ucho vyleze slusny bas
- jinak by to slo udelat jako multisub, tzn s korekcema mistnosti, ale to bez mereni ani ranu

MiniDSP je mala krabicka, sezenes i v Evrope. Je k tomu SW aplikace (objednava se samostatne), graficke rozhrani pro programovani, nezalekni se, je to intuitivni.
Pripojis to do USB PC, naprogramujes, odpojis, a uz se to chova jako samostatna vyhybka, potrebuje to jen trvale napajeni.

Tohle ti pomuze se zorientovat:
https://www.minidsp.com/applications/digital-crossovers/subwoofer-integration-with-minidsp
Akorat nebudes mit Quadraly pres DSP.

K navazani pasivne: to neudelas nijak snadno. Za prvni vidim uskali v impedanci, myslim celkovou vyslednou. Zadruhy by ti basy hral jak Quadral tak bas pod tim. Mozna by to slo udelat jako 3.5pasmo, ale zde trva problem s impedanci.
Ciste reseni je to zmerit a udelat z toho 4-pasmo, ale to je hodne prace.

Proto DSP vidim jako nejschudnejsi, nejmene invazivni (do Quadralu), a ve vysledku nejmene nakladnou variantu.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 13:27:04    Predmet: Odpovedať s citátom

To muze, ale neznamena to ze mereni je na prd. Znamenalo by to ze proste jen zvukove preferujes neco co na mereni neni rovne, nebo nevypada dobre.

LJM napísal:
..., jen abych pak zjistil, ze se mi to poslechově libilo vic bez mereni Very Happy
I to se muze stat Smile

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 13:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápem Tvoje nadšenie a aj vieru v svoje uši. Ale realita je taká, že dobré riešenie sa chvíľu hľadá a tvorí. Súčasťou dobrého riešenia je samozrejme aj meranie. Čo sa týka hardwaru, tam asi problém nebude, dnes to stojí maličkosť. A samozrejme nejde len o zvládnutie základných úkonov merania ale aj o správnu interpretáciu nameraných dát a ich použitie. Mnohí členovia tohoto a aj iných fór si tým prešli. Skús pozrieť vlákna o meraní akustiky posluchových priestorov, tam nájdeš (a zrejme aj vo svojom okolí) niekoho, kto Ti poradí. Doporučujem Ti stiahnuť REW, ARTU a niektorý voľne šírený simulačný program, určite ich budeš potrebovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ne november 13, 2016 14:25:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To DSP zní docela zajímavě. Ale čím jsem starší, tím jednodušší řešení preferuji. Tak jak to mám teď (Quadral + suby, laděné podle uší) mi to vyhovuje, jen jsem chtěl vyzkoušet samostatné pasivní "nizkostredobasy". Ale abych kvůli tomu pořizoval procesor a SW a sedel tady cele dny a něco ladil... Asi by to nemělo požadovaný přínos. Resp. přínos by asi nebyl adekvátní vynaloženým prostředkům ani energii.

Zkusím následující postup
1 - rozdělím Quadraly na bass a zbytek a udělám biamp s mírným zvýrazněním basů výkonem koncáku (výsledek uslyším v reálu a podle toho v maých mezích upravím) Současně obkreslím výhybku z Quadralu a budu se snažit najít na netu nějaký ověřený tuning basové části.
2. kdyby to pak spolu s temi suby nestačilo a neměl bych dobrý vyrovnaný pocit (vyrovnaný pocit nerovná se nikdy rovná charakteristika!), že to hraje poslechově "v lajně", pak koupím nějaké dobré osvědčené 10" měniče a udělám basové boxy dle doporučení k těm měničům a dle půdorysu, který jsem zvolil max 400 x 400 mm. (dva dny práce). A až budou hotové, pak se uvidí jak dál...
Mám rád když dělám postupně. Když chci vyjít na maják, nemusím vidět všechny schody najednou, stačí mi když budu vidět následující dva/tři Smile

Mezitím samozřejmě i nadále shnáním Infinity R90 Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 16:27:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Zde je výhybka Quadral Tribun IV. Pánové z Quadralu jsou fakticky ochotní Smile
Ješte ji musím porovnat se skutečnou bednou, když ji budu dělit na biamping.

http://www.lmatelier.cz/external/AUDIO/Quadral_Tribun_IV_vyhybka.pdf

Jedna otázka - co se obvykle stává když ucpu bassreflex? Jaké jsou důsledky a proč? Protože když ho pořádně ucpu velkou korkovou zátkou, zdá se mi ten bass mnohem přesnější. Skoro takový jaký si představuju. Jinak, se stredovýškovým pásmem nechci dělat nic, to má luxusní zvuk.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 16:33:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubo, já vím že jsi hrdý na to, že si nepamatuješ Ohmův zákon a nespočítáš odporový dělič, ale on je to trochu problém začínat diskusi 100x dokola úplně od píky ( Laughing ). Fakt by stálo za to si základy nastudovat, místo dotazů na fóru. Když to ucpeš, tak, s největší pravděpodobností, posuneš dolní mezní kmitočet bedny nahoru = bude to hrát méně basů. To je to "zpřesnění" Laughing
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 16:50:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Paráda, díky za stručné vysvětlení, To mi stačí. Smile Snad jsem ti neubral příliš moc ze života.

Ad fóra: jsou pro mě od toho abych nemusel studovat to co majií nastudované jiní!
Když se mě někdo desetkrát zeptá jak dělat s nějakým softem, jak navrhnout letadlo anebo jak uvaří luxusní mišelinskou dýňovku, etc, tak mu to bez připomínek řeknu třeba desetkrát. Nevidím v tom problém. Slušně se zeptá, já slušně odpovím. Ne každý chce strívit půlku života studováním něčeho co bude potřebovat jednou. Dnes to nastuduju a po dokončení práce to stejně zapomenu.
Já jednoduše nebudu držet v hlavě to co umí jiní. To bych se zbláznil. Každý umíme něco.
A pokud se ti tak strašně nelíbí, že musíš napsat až jednu větu mezi jiným balastem, se kterým si dáš zbytečnou práci, tak ji nepiš. Smile

Jeden lepší než druhý, fakt... Smile Akorát máš umírměný slovník, ale jinak je to stejné via celé fórum... Very Happy Člověk se s váma cítí jako debil. To nemám zapotřebí. Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 17:13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM: nebude to co chces ostranit nahodou problem s miestnostou? skus si pustit nejaky sine sweep a pocuvaj ako ti miestnost hra "hory-doly".

Utlmit "hory" presnejsie by slo vhodnym ekvalizerom.

Pripadne instalovanim akustickych rezonatorov. Vid odkazy dole.

// REKLAMA:
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/boomkiller.php
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/laaksum.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 17:28:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty kraviny jak naroubovat na hififosilni jebky sub moduly to je fakt sila.

Jako proc to delat a za kolik penez?

Absurdni, notabene kdyz vime ze 1518 za par susnu zadny suby nepotřebujou, Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 17:36:24    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
LJM: nebude to co chces ostranit nahodou problem s miestnostou? skus si pustit nejaky sine sweep a pocuvaj ako ti miestnost hra "hory-doly".

Utlmit "hory" presnejsie by slo ekvalizerom.

Pripadne instalovanim akustickych rezonatorov.


JJ, to mám v plánu. Dobrý ekvalizér mám už v merku. I když zatím váhám - moc "dojebávacích" možností Very Happy
Zatím hodně pomohlo když jsem na hlavních bednách stáhnul bass o ctvrtinu (kolem cca 200 Hz, ale nevím jak presne má yamahacky preamp kalibrované stupnice kolem knoflíků). To je nejvetsi zmena k lepsimu. mas recht, bude asi trochu problem s miestnostou. Mozna az moc zatlumena anebo odrazy. Anebo umisteni beden, ktere nemuzu dat do prostoru. Tohle chtě nechtě asi bez elementarniho mereni nezjistim.
Udelám ještě ten biamp. Potrebuji to pocitově dát o chup víc. Bez bassreflxu je to pěkně "těsné". Začínájí i lépe fungovat ty aktivní suby. Ve smyslu, že pěkně navazují. Kopák už začíná být z 50 % reálný Smile Symfoňák už taky "zatřásl vzduchem". Toccata se už začíná podobat... atd...
Rezonátory nechci. Tohle je domov, ne studio Smile

Existuje nejaky nenarocny soft do PC zvukovky, který mi mikrofonem zmerí charakteristiky v ruznych castech mistnosti a k tomu nejake testovaci CD? Jednoduse jen nainstalovat SW, pripojit mike do zvukovky, pustit testovaci CD a nasnimat grafy?

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 17:41:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Ty kraviny jak naroubovat na hififosilni jebky sub moduly to je fakt sila.

Jako proc to delat a za kolik penez?

Absurdni, notabene kdyz vime ze 1518 za par susnu zadny suby nepotřebujou, Laughing Laughing Laughing


Cekam na jine bedny. Tohle je jen docasne reseni. Navic ty Quadral "jebky" maji krasny zvuk.
Poslys, ty jeste ty 1518 mas? Nikdo to nechce? Jak je to velke? Napis rozmery.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 17:43:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Na sirku maju Bartoliho 1518 skoro ako americka chladnicka :D

Inak ten soft, asi najpopularnejsi je tento: http://www.roomeqwizard.com/ mas tam i odkaz na lacny meraci mikrofon pripojitelny do USB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 17:47:51    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Na sirku maju Bartoliho 1518 skoro ako americka chladnicka Very Happy

Inak ten soft, asi najpopularnejsi je tento: http://www.roomeqwizard.com/ mas tam i odkaz na lacny meraci mikrofon pripojitelny do USB.


No jo no do panelaku to moc neni, no-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 17:49:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno keby si do toho zabudoval i tu chladnicku :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 17:54:43    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Mozno keby si do toho zabudoval i tu chladnicku Very Happy


Neboj se, pokud se to neprodam, radikalne to zmensim, nakonec to bude skoro jako ty tvoje prtavy (malostandard) bedny Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 17:55:47    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Bartoli napísal:
Ty kraviny jak naroubovat na hififosilni jebky sub moduly to je fakt sila.

Jako proc to delat a za kolik penez?

Absurdni, notabene kdyz vime ze 1518 za par susnu zadny suby nepotřebujou, Laughing Laughing Laughing


Cekam na jine bedny. Tohle je jen docasne reseni. Navic ty Quadral "jebky" maji krasny zvuk.
Poslys, ty jeste ty 1518 mas? Nikdo to nechce? Jak je to velke? Napis rozmery.


620x280x1250mm

nahradil jsem je B2 ktery maji 480x675x2100mm, hifisti se u toho foti na pamatku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 18:00:48    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Na sirku maju Bartoliho 1518 skoro ako americka chladnicka Very Happy

Inak ten soft, asi najpopularnejsi je tento: http://www.roomeqwizard.com/ mas tam i odkaz na lacny meraci mikrofon pripojitelny do USB.


Diky za odkaz! Do toho asi pujdu.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 18:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
LJM napísal:
Bartoli napísal:
Ty kraviny jak naroubovat na hififosilni jebky sub moduly to je fakt sila.

Jako proc to delat a za kolik penez?

Absurdni, notabene kdyz vime ze 1518 za par susnu zadny suby nepotřebujou, Laughing Laughing Laughing


Cekam na jine bedny. Tohle je jen docasne reseni. Navic ty Quadral "jebky" maji krasny zvuk.
Poslys, ty jeste ty 1518 mas? Nikdo to nechce? Jak je to velke? Napis rozmery.


620x280x1250mm

nahradil jsem je B2 ktery maji 480x675x2100mm, hifisti se u toho foti na pamatku


Dej link na fotky. Nekde jsi je daval, ale uz si to nepamatuju.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po november 14, 2016 18:05:15    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22072&start=570
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist