Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poradte

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Igor Nosko
Hifi obsluha


Založený: 24 november 2016
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 09:42:20    Predmet: Poradte Odpovedať s citátom

Zdravím Vás. Potreboval by som radu. Mám zosilovač Sony STR DE585, reproduktory Jamo E650. Zostavu by som chcel doplniť o stredový reproduktor Jamo S62 cen, ktorý má 2 basové a 1 výškový reproduktor. Rozmýšľam ešte o aktívnom wooferi Jamo Sub 210. Myslíte, že to bude v pohode? Ide mi trošku o zvýraznenie a zhutnenie zvuku. Ďakujem za odpovede. Igor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 10:41:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Subwoofer pro doplnění hlubších basů samozřejmě můžeš. U multikanálových filmů se to hodí. U sterea ale občas bývá problém to nastavit tak, aby "se to nehádalo". Podle mě by bylo dobré si před koupí nějaký subwoofer půjčit a vyzkoušet to. Já jsem laboroval s docela slušným subwooferem a moc mi to nesedělo. Úspěch někoho jiného to samozřejmě nevylučuje - jen upozorňuji na to, že to nemusí být triviální a jisté.

Dokupovat center chceš proč? Pro stereo (hudbu) není potřeba. Uplatní se jen u filmů s multikanálovým zvukem jako kanál pro dialogy. Pokud jsou ale přední bedny slušné, tak bývají dialogy srozumitelné i bez centeru - receiver dialogy určené pro center "namíchá" do hlavních beden. U multikanálu jsou podle mě důležitější satelity než center - takže pokud nechceš utrácet za center + satelity, tak bych koupil spíš satelity než center. Jako satelity lze použít libovolné reprobedny - stačí jakékoli menší regálovky. Vycházím tedy z toho, že surroundy nezmiňuješ, takže je nemáš a ani je neplánuješ kupovat ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Igor Nosko
Hifi obsluha


Založený: 24 november 2016
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 12:43:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie satelity môžem použiť aj s bednami čo už mám? Zosilovač mám na každý výstup 100w, myslím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi november 25, 2016 04:18:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud tím "s bednami čo už mám" myslíš zmíněný pár předních beden Jamo E650, tak ano - připojit pár zadních beden jako satelity můžeš. Receiver má na ně výstupy:

http://nahlad.navodnaobsluhu.sk/nahlad-navodu-na-pouzitie-zadarmo-12997/receiver-sony-str-de-585/strana-13.html

A samozřejmě má i výstup na center a subwoofer. Použít se dá konfigurace beden od čistého sterea (2+0) až po kompletní multikanál: 2 přední + center + 2 zadní + subwoofer (5+1). Takže lze použít konfigurace 2+0, 2+1, 3+0, 3+1, 4+0, 4+1, 5+0 a 5+1. Samozřejmě se to pak musí správně nastavit v menu receiveru - viz strany 16 až 20:

http://nahlad.navodnaobsluhu.sk/nahlad-navodu-na-pouzitie-zadarmo-12997/receiver-sony-str-de-585/strana-16.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist