Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zvukovka
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St december 12, 2007 15:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi mi nezostane nic ine ako skusit skontaktovat nejakeho developera.

Dalo by sa uvazovat o podobne kvalitnej karte s lepsou podporou v linuxe? Bojim sa, ze asi to bude utopia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St december 12, 2007 15:55:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques napísal:
Asi mi nezostane nic ine ako skusit skontaktovat nejakeho developera.


No, držím palce. HW založený na FPGA bez firmwaru a dokumentace, to bude oříšek. Zatím se do toho nikdo nepustil.

Ale i EMU nakonec povolilo, našel se vývojář ochotný podepsat NDA a postupně se zlepšuje podpora jejich komplikovaných technických oblud (s výbornými parametry).

citácia:
Dalo by sa uvazovat o podobne kvalitnej karte s lepsou podporou v linuxe? Bojim sa, ze asi to bude utopia.


Asi spíš záleží, jaké funkce karty plánuješ využívat. Podle toho by se mohlo vybírat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 08:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Funkce nechcu.
Prepojim digitalom s prevodnikom a muziku budem ladovat cez "moc" alebo "mpd". Chcem len maximalnu kvalitu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 08:46:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Cogues

a o nejakom htpc s windows si neuvažoval? Lynx L22 budem kupovať na začiatku roka 2008 aj ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 09:01:28    Predmet: Odpovedať s citátom

HTPC je pre mna zbytocny luxus a Windows mi do domu nemoze. Wink

Este by bola moznost najst prevodnik s vlastnymi hodinami (nieco ako ML 360S) a potom by na pouzitej karte zalezalo minimalne. Aspon teoreticky. Len ta cena Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 09:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

on zasa ten mrkvosoft je sice aký je, ale nenatrápiš sa toľko ako s linuxom.

doma mám htpc s emu 1616M PCI a ako dac používam HD970, ten má asynchrónny reclocking, čo by teoreticky malo fungovať ako píšeš, prax však ukazuje, že zvuk z emu + hd970 ako DAC je o málo horší než keď použijem samotný HD970 ako player. Prečo je to tak neviem, mierná agresivita výšok zmizla až keď som dal priamo v softe na prehrávanie /winamp/ resampling na 96 kHz a tak to ládujem do DAC. A HD970 nestojí veľa.
Inak Lynx L22 je dobrá v analógovej časti, možno by stálo za úvahu aj pokus napojiť ju priamo z analóg. výstupu bez ext. DAC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 09:40:27    Predmet: Odpovedať s citátom

S linuxom sa netrapim, stve ma len ta podpora HW.

Lynxovy analog bude asi dobry, ale dobry je malo. Podla mna maximum dosiahnes len pouzitim kvalitneho externeho prevodniku. Chce to poskusat. Ak jedna z variant tromfne moj prehravac, tak mam jasno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 09:44:27    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo. Inak HD970 Ti môžem tak na tyždeň požičať ak by chcel robiť s ním pokusy ako s ext. DAC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 11:32:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak
Ve foobaru dej Kernel streaming a 32bit zpracování.Na Emu patchmix zadej v kartě "Wave" příkaz "SEND" do Spdif OUT.Pokud to tak nemáš a jde ti to přes MIX ,tak je tam dost podstatné zkreslení způsobené FIR filtry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 12:03:49    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool :

pouzivam winamp, idem cez asio, tak naň mám nastaveny aj winamp a 24 bit spracovanie. 32 tam myslím ani nejde nastaviť vo winampe. na patchmixe mám samozrejme send ale nie na wave /ten som deletoval/, ale priamo na ASIO 1/2 je send na spdif out. Žiadny mix ani monitor out zaškrtnutý nie je. Takže teoreticky je to nastavené správne. Napriek tomu pri nastavení sample rate na 44,1 kHz do DACu /teaoreticky je to takto bit perfect/ zvuk mierne zagresivnil na výškach a nejaké odlišnosti bolo počuť aj na najhlbších basoch oproti HD970 ako playeru. Pokiaľ som vo winampe aj karte nastavil 96 KHz, tak tie výšky sa upravili tak, ako predtým. Možno vliv jittera karty, aj napriek asynchrónnemu reclockingu HD970, netrúfam to ale technicky odôvodňovať, prečo to tak je.
Aj tak vďaka za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 14:06:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques napísal:
Funkce nechcu.
Prepojim digitalom s prevodnikom a muziku budem ladovat cez "moc" alebo "mpd". Chcem len maximalnu kvalitu.


Upřímně, je potřeba pro SPDIF-out takto drahou kartu, kde platíš především za kvalitní analog a spoustu IN/OUT kanálů? Právě počet kanálů jsou důvodem, proč Lynx použil vlastní řešení přes FPGA (žádný běžně dostupný čip tolik kanálů tehdy defaultně neuměl, dnes to by asi přes standard Intel HDA nebyl takový problém), stejnou cestou šla E-MU 1212 a spol. Sorry za zakecávání Smile

Pro SPDIF-out neznám lepší řešení než nějakou kartu na ICE1712/24. Jako jeden z mála čipů má samostatné krystaly pro rodiny 44.1 a 48kHz frekvencí. Ostatní většinou jedou na jednom krystalu a potřebné frekvence generují přes PLL s velikým jitterem.

ICE1724/12 je dobře zdokumentovaný. V podstatě řeší jenom komunikaci přes PCI, práci s DMA, konverze do různých komunikačních formátů připojených kodeků (I2S, AC97 apod.) a poskytuje komunikační linky pro řízení kodeků (I2C, 3/4wire protokoly, GPIOs). Navíc obsahuje SPDIF transmitter. Dělá tedy jenom prostředníka mezi pamětí a kodeky (vlastními převodníky) pro několik kanálů a datům se nijak neplete do cesty. Neřeší bitové konverze, převzorkování, všemožné i nemožné efekty (jako např. audigy v FX enginu). Samozřejmě pařanům jeho strohost (a svým způsobem i "hloupost") asi moc nechutná.

U vybrané frekvence udělat upgrade hodin, jako realizoval Rob. Chytré a pěkné řešení.

http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?action=vthread&topic=812&forum=8&page=-1

Kvalita SPDIF výstupu - u mé Audiotrak Prodigy 192 je výstupní oddělovací trafo napájené přes tři paralelně spojená hradla, myslím, že stejné obvody jsem viděl i na fotkách Juli. Chtěl jsem tvar porovnat s výstupem M-Audio Revolution 5.1, ale umřel mi osciloskop a zatím nebyl čas na jeho resuscitaci.

Jako nejlepší řešení by mi přišel DAC s hodinami a SPDIF výstupem, který by mohl sloužit jako externí hodiny pro zvukovku. Něco jako kdyby šel HD970 přepnout do režimu, kdy má aktivní SPDIF OUT, data čte z SPDIF IN, ale jako master clock nepoužívá PLLkovaný signál z SPDIF přijímače, ale interní přesné hodiny, hned vedle DACu. Nebo nějaké studiové řešení s externím zdrojem hodin.

SPDIF-IN u ice1724 karet - u Prodigy192 s M/IOD/O add-on kartou (jako receiver používá AK4114) jsem podporu v ovladači dodělal, stejný obvod jsem viděl i na Juli (v ovladači zatím podpora není, ale tipuji si, že obvodové řešení bude téměř shodné, jako u prodigy).

Abych tento slovní průjem shrnul - osobně bych doporučil nějakou levnou zvukovku na ICE1712/24 s SPDIF výstupem (bohužel se u nás neprodával Chaintec AV710 za 30USD). Pokud by měla běžné krystaly (např. prodigy používá místo obyč. krystalu pro 44.1kHz frekvence zapouzdřený hodinový modul), vyměnit primárně používaný krystal za kvalitní hodiny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 14:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Jako nejlepší řešení by mi přišel DAC s hodinami a SPDIF výstupem.


To sa ako najlepsie riesenie zda aj mne, len takeho DACana najst. ML360S je trosku nad rozpocet.

Zaujimava diskusia: [Alsa-user] "best" card for "bitperfect" SPDIF I/O with external clock sync ?

http://www.mail-archive.com/alsa-user@lists.sourceforge.net/msg21141.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 16:40:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom drobnost ohledně FIR filtrů v kmixu - velice podobné filtry (pouze realizované přímo v obvodu) jsou v asynchronním reclockingu v HD970 (jenom místo upsamplingu na 48kHz to určitě upsampluje rovnou na nejvyšší frekvenci převodníku), stejně tak přímo na čipu každého moderního DACu, pokud nedostává signál s maximální Fs DACu (pak jsou upsampling filtry vypnuté).

Zajímavé by bylo porovnat parametry FIRu v kmixu (a třeba dmixu alsy) s parametry HW FIRů v běžných ASRC a DACích. Možná bychom se velice divili, co je lepší, osobně bych si tipoval na SW varianty v PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 17:17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin
já bych zase tipoval na HW varianty,ale přesněji by to asi řekl Glassman s Krasomilem.Jinak se tady budem šťourat klackem v hovně,tak jako v předchozích debatách o FIRech apod...Já si to klidně přiznám-vím o tom hovno .


Slimak
Tak to změř-SPDIF loopback.Vygeneruj si v RMAA test wave file,nastav pachmix tak,aby to šlo z winampu do SPDIF out a z SPDIF in do WAVU.V RMAA dej potom "record" a spusť to.Obrázek THD nám potom ukaž Wink

Resampling na 96khz je IMHO na prd.Ztratí to dynamiku a je to placaté.Proč,to nevím,ale je to tak.Slyším to já a slyší to i TomášT na svém aparátu s Lynxem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 20:05:07    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
dustin
já bych zase tipoval na HW varianty,ale přesněji by to asi řekl Glassman s Krasomilem.Jinak se tady budem šťourat klackem v hovně,tak jako v předchozích debatách o FIRech apod...Já si to klidně přiznám-vím o tom hovno .


K alse jsou zdrojáky, někteří výrobci uvádějí poměrně detailní informace k FIRům v ASRC a DACům. Až bude chvilka, zkusím se na to mrknout. Právě to šťourání klackem v hovně nemám rád.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 07:33:39    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool :

To meranie ako popisuješ ma napadlo, akurát ako vždy nemám na nič čas. Ale bolo by zaujímavé vidieť výsledky.
AKurát včera v noci som urobil jedno - nainštaloval som si "pitomý" software, ktorý bol štandardne dodávaný k htpc /imedian/, ktorý síce nemá podporu na ASIO, le je možné zadať directsound priamo na EMU a tam som v patchmixe na wave nastavil send na SPDIF out. Sample rate 44,1 kHz a čuduj sa svete, hrá to omnoho lepšie ako s winampom a ASIO. Teraz už pri slepom teste nerozoznám, či hrá HD970 ako player alebo či to ide z htpc. Je to zaujímavé, neviem kde bola chyba pri winampe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 08:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Proto si to reději vždycky proměřím.Tak aspoň vím na čem jsem a kde je chyba. Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 09:04:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, merania sú potrebné, len potrebujem vyrobiť káble a tak, chvíľu to potrvá, som dosť vyťažený. Inak vďaka za inšpiráciu, inšpirovalo ma Tvoje "send na wave" A vyzerá, že to funguje, ak to potvrdia merania, tak je "vymaľované", subjektívne je zvuk výborný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist