Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Prepojenie zvuk TV-STB-DK

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
77marska
Hifi obsluha


Založený: 31 august 2016
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 15:41:43    Predmet: Prepojenie zvuk TV-STB-DK Odpovedať s citátom

Zdravím, potrebujem dostať zvuk z TV Samsung UE46ES6100 a z STB AB-Cryptobox 650HD do DK Orava DAV-102.
Prepojenie TV-STB hdmi, STB-DK optický kábel... STB nemá cinch vstupy, DK nemá hdmi. Predtým som mal STB (ariva) a DK cez cinche a slapalo v pohode cez AUX1 na DK. Dakujem za rady. OMG!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 19:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Prehoď optický kábel z STB do TV. Takže to bude TV-DK (pochopil som to tak, že DK má optický vstup).
Cez HDMI sa Ti prenesie zvuk digitálne z STB do TV a následne cez optický kábel z TV do DK.

Vedel by si pripojiť STB k DK aj cez CINCH, stačilo by Ti do AB Cryptoboxu zapojiť redukciu SCART/CINCH:
http://img.datacomp.sk/redukcia-scart-m-prep-3xcinch-f-svhs-f-s-video-_ien5799.jpg
ale neodporúčam Ti to. Kvalita analógových audiovýstupov satelitných prijímačov je mizerná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 20:58:37    Predmet: Re: Prepojenie zvuk TV-STB-DK Odpovedať s citátom

77marska napísal:
Zdravím, potrebujem dostať zvuk z TV Samsung UE46ES6100 a z STB AB-Cryptobox 650HD do DK Orava DAV-102.
Prepojenie TV-STB hdmi, STB-DK optický kábel... STB nemá cinch vstupy, DK nemá hdmi. Predtým som mal STB (ariva) a DK cez cinche a slapalo v pohode cez AUX1 na DK. Dakujem za rady. OMG!


Myslim si, ze jedina rozumna moznost ako dostat zvuk do toho domaceho kina je z TV zozadu cez sluchatkovy vystup pomocou kabla 3,5 jack - cinch. Z STB do TV sa da pouzit bud to HDMI alebo TOSLINK - v podstate je to jedno ale osobne by som pouzil radsej to HDMI.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
77marska
Hifi obsluha


Založený: 31 august 2016
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 21:09:03    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Prehoď optický kábel z STB do TV. Takže to bude TV-DK (pochopil som to tak, že DK má optický vstup).
Cez HDMI sa Ti prenesie zvuk digitálne z STB do TV a následne cez optický kábel z TV do DK.

Vedel by si pripojiť STB k DK aj cez CINCH, stačilo by Ti do AB Cryptoboxu zapojiť redukciu SCART/CINCH:
http://img.datacomp.sk/redukcia-scart-m-prep-3xcinch-f-svhs-f-s-video-_ien5799.jpg
ale neodporúčam Ti to. Kvalita analógových audiovýstupov satelitných prijímačov je mizerná.


Tak som skúsil ten optický z TV do DK a nič... žiadny zvuk, ani AUX1 ani AUX2...neviem, treba nastaviť aj niečo v TV - výstup zvuk ? alebo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 22:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Tak som skúsil ten optický z TV do DK a nič... žiadny zvuk, ani AUX1 ani AUX2...neviem, treba nastaviť aj niečo v TV - výstup zvuk ? alebo ?


Ta optika na DK je iba vystup.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 23:11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:

Ta optika na DK je iba vystup.

Toslink vystup na DK moc zmysel nedava, ale pri tychto starych AIO DK je mozne vsetko.

Bolo by mozno dobre odfotit zadnu stranu (neviem dohladat narychlo nejaky obrazok, alebo manual) a snad budeme mudrejsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 23:21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Bolo by mozno dobre odfotit zadnu stranu (neviem dohladat narychlo nejaky obrazok, alebo manual) a snad budeme mudrejsi.


Hned druhy obrazok na googli: http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33066-propojeni-zvuku-DVD-prehravac-Gogen-a-domaci-kino-Orava

Je to DK aj s DVD playerom, takze ta optika je tam kvoli tej mechanike.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II


Naposledy upravil moses dňa Pi september 02, 2016 17:29:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St august 31, 2016 23:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze bez nadeje, plne nepouzitelne AIO. Dostat tam multikanal je nemozne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št september 01, 2016 08:30:23    Predmet: Re: Prepojenie zvuk TV-STB-DK Odpovedať s citátom

77marska napísal:
Prepojenie TV-STB hdmi, STB-DK optický kábel...

Ak DK nemá pre zvuk optický vstup, tak prepojenie "STB-DK optický kábel" je nezmysel. To nemôže fungovať. Prepojiť môžeš len výstup so vstupom, nie 2 vstupy medzi sebou.
Tiež je vhodné napísať dotaz tak, aby ten, kto Ti je ochotný poradiť, nemusel hľadať manuál k Tvojmu zariadeniu.

Možnosti vidím nasledovné:
1. použiť redukciu SCART/CINCH, ktorú som spomínal vyššie. Funkčne to bude rovnaké, ako si mal predtým s Arivou a kvalitatívne asi tiež (žiadna veľká kvalita). Týmto spôsobom však vyriešiš len zvuk z STB, nie z TV (DVB-T, smart funkcie, iné pripojené zariadenia - DVD prehrávač...).

2. mohol by si použiť slúchadlový výstup TV, ako Ti poradil moses. Potreboval by si kábel jack/CINCH a vyriešil by si tým zvuk TV vrátane externých vstupov, teda aj STB. Kvalita slúchadlových výstupov TV je však ešte horšia, ako kvalita analógových audio výstupov satelitných prijímačov.

3. najkvalitnejším riešením je externý DA prevodník. Aj lacné prevodníky od Fiio majú kvalitnejší analógový výstup, ako bežné satelitné prijímače.
http://audiomagic.eu/img/product_media/1-1000/FiiO_D03_Taishan%281%29.jpg
Optický výstup TV by si prepojil s optickým vstupom DA prevodníka optickým káblom (toslink) a CINCH výsutp DA prevodníka by si prepojil s CINCH vstupom DK linkovým káblom (CINCH/CINCH).
Ak nepotrebuješ riešiť zvuk z TV a iných periférií, môžeš satelitný prijímač pripojiť priamo k prevodníku. Výhodou by bola možnosť využiť STB na príjem rozhlasového vysielania cez satelit bez nutnosti zapínať TV.

Kvalita reťazca je však vždy limitovaná najslabším článkom, takže je otázne, či Tvoje DK dokáže "oceniť" kvalitnejšie riešenie s DA prevodníkom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
77marska
Hifi obsluha


Založený: 31 august 2016
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2016 16:24:25    Predmet: re Odpovedať s citátom

Ďakujem za rady a tipy... Netušil som že to bude až taký "problém", preto som sem nedával manuál, apod. Nuž asi porozmýšlam či nebude už lepšie kúpiť nové DK alebo nejaký AV receiver...

Ď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2016 21:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak už uvažuješ o väčšej zmene, skús zvážiť, či by nebolo lepšie kúpiť stereo zosilňovač a jeden pár reprosústav. Aj tak 99% televízneho vysielania (vrátane satelitného) je stereo. Za rovnakú sumu kúpiš kvalitnejšie stereo, ako multikanál. Tu platí, že menej je často viacej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2016 21:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Tu platí, že menej je často viacej.

Treba si ujasnit, co vsetko sa bude zapajat do systemu, pretoze analogovy stereo zosilnovac sa moze javit ako nahrada v lepsom pomere zvuk/cena/vykon, ale bez pozadovanych digitalnych vstupov to moze byt opat zla volba. A riesit vsetko barlickami ako D/A prevodniky, ci switchery nieje celkom prakticke.

Takisto v zvukovej triede, kde sme sa pohybovali doteraz (a la "DK Orava"), nemusi byt provorada poziadavka na zvuk, ale aj univerzalnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
77marska
Hifi obsluha


Založený: 31 august 2016
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi september 02, 2016 22:11:18    Predmet: re Odpovedať s citátom

No uvažujem len o zapojení STB a DK....zatiaľ. Chcem poriešiť stereo zvuk z týchto zdrojov, možno časom niečo pribudne, keď deti dorastú...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So september 03, 2016 14:49:38    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
...analogovy stereo zosilnovac sa moze javit ako nahrada v lepsom pomere zvuk/cena/vykon, ale bez pozadovanych digitalnych vstupov to moze byt opat zla volba. A riesit vsetko barlickami ako D/A prevodniky, ci switchery nieje celkom prakticke.

Sú analógové stereo zosilňovače s digitálnymi vstupmi, a to aj v nižšej cenovej kategórii. V každom prípade, digitálny vstup je v tomto prípade integrovaný DA prevodník. Takže externý DA prevodník nie je horšie riešenie, naopak, ponúka lepšiu variabilitu a jednoduchú možnosť prípadnej výmeny. Ak sa DA prevodník zapojí na výstupe z TV, tak "pokryje" všetky periférne zariadenia pripojené k TV a TV slúži ako prepínač vstupov. Jeho praktické využitie je v takomto prípade veľmi jednoduché. Sám to tak pri TV využívam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne september 04, 2016 10:37:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, v tomto pripade (teda, ak je pozadovany vystup len stereo) to takto moze fungovat k spokojnosti. Sice moznosti nastavenia LipSync su obmedzene (len na hodnoty platne pre vsetky vstupy), ale pri jedinom vstupnom zariadeni to nemusi byt problem.
Taktiez tu je nutnost zapinat TV pri prehravani cohokolvek cez TV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne september 04, 2016 13:18:29    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Sice moznosti nastavenia LipSync su obmedzene (len na hodnoty platne pre vsetky vstupy), ale pri jedinom vstupnom zariadeni to nemusi byt problem...

Osobne používam viacero vstupov - 2x satelitný prijímač, BD prehrávač, samotný TV (SMART funkcie - YouTube, web...) a ešte som sa nestretol s potrebou riešiť synchronizáciu zvuku. Jeden z mojich satelitných prijímačov má možnosť nastaviť oneskorenie zvuku, takže pri niektorých externých zariadeniach by sa prípadný problém dal riešiť aj nastavením pri zdroji. Ale ako som napísal, zatiaľ to nebolo potrebné.
vivi napísal:
Taktiez tu je nutnost zapinat TV pri prehravani cohokolvek cez TV.

Nuž, ak je to zdroj s obrazovým signálom, tak bez zapnutia TV to ani nedáva zmysel.
Výnimkou môže byť napr. príjem satelitného rozhlasového vysielania, ako som spomínal vyššie. V takom prípade súhlasím. Ale dá sa to riešiť DA prevodníkom, ktorý má prepínač vstupov, sú aj jednoduché mechanické prepínače optických vstupov:
http://www.swsd.sk/img.asp?stiid=245000
prípadne je možné kúpiť druhý "lacný" DAC a zapojiť ho na druhý vstup zosilňovača. Potom stačí len prepnúť vstup na zosilňovači.

Podľa mňa je to vždy lepšie riešenie, ako nejaké lacné "domáce kino", zvlášť pri TV vysielaní, kde je viackanálový zvuk zriedkavosťou. A diskutovať by sa o tom dalo aj vo vyšších cenových kategóriách.
A samotné zapojenie a ovládanie je v praxi jednoduchšie, ako to možno na prvý pohľad vyzerá. Ovládať to zvládne aj "netechnický" člen domácnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ne september 04, 2016 16:30:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by sa to riesilo formou DAC-u, tak potom by som odporucil moj Cambridge Audio DacMagic Plus, kde je mozne pripojit niekolko digitalnych zdrojov vratane PC a s modulom BT100 aj bezdrotovo. Stacia potom k tomu nejake dobre monitory a isto to bude mat lepsi zvuk ako ta Orava. Ja to tak mam a som velmi spokojny. Otazne je kolko chce do toho 77marska investovat a ci chce v buducnosti k tomu aj nejake analogove zdroje zvuku.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II


Naposledy upravil moses dňa Ne september 04, 2016 21:02:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne september 04, 2016 19:55:48    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
zvlášť pri TV vysielaní, kde je viackanálový zvuk zriedkavosťou.

S tym nesuhlasim. Vsetky kanaly, ktore su pre mna zaujimave, vysielaju v Dolby Digital (niektore vyhradne). Taktiez v uplnom zaklade su kanaly s Dolby Digital zvukom (CT1, CT Sport, Prima Group, Nova Group, mozno aj dalsie, neviem menovat priamo, pretoze to nepozeram, ale urcite by som toho napocital cez 20 kuskov celkovo. A odpojenim SD ku koncu roka, budu uz len pribudat).

citácia:

ešte som sa nestretol s potrebou riešiť synchronizáciu zvuku.

100 ludi, 100 chuti. Ja mam 4 trvale zdroje signalu a v kazdom je LipSync nastaveny inak a to mam este casto pocit, ze to casto "lieta" podla obsahu. Pri satelitnom vysielani ani nevravim, tam jeden kanal nastavim na chlp, prepnem na dalsi a uz to nesedi. Obzvlast po prepnuti na DD stopu, to treba vykorigovat pre kazdy kanal samostatne, co nastatie na linoxovych STB ide.

P.S. Lacne "domace kino", ci AIO by som neodporucal nikomu. Tie su zdrojom problemov, ktore v tomto vlakne riesime.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po september 05, 2016 19:31:30    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
...Taktiez v uplnom zaklade su kanaly s Dolby Digital zvukom (CT1, CT Sport, Prima Group, Nova Group, mozno aj dalsie...

Prešiel som satelitné vysielanie z Astry a musím Ti dať za pravdu. Programov s DD zvukom výrazne pribudlo. Ja si "užívam" stereo zvuk, takže som to nesledoval a "uniklo" mi, že s nárastom programov v HD rozlíšení došlo aj k zmenám zvukových stôp.
Zvuková stopa v DD však ešte neznamená, že zvuk je viackanálový. Predpokladám, že viackanálový zvuk budú mať len niektoré programy, väčšina vysielania bude aj v DD stereo. Ale neviem to posúdiť, ja osobne preferujem stereo zvuk.
vivi napísal:
...Obzvlast po prepnuti na DD stopu, to treba vykorigovat pre kazdy kanal samostatne, co nastatie na linoxovych STB ide.

Áno, to som si tiež všimol. Prepol som zvuk pri správach na Prime a Nove (nemalo by význam hodnotiť dabované programy) a rozsynchronizovanie zvukovej stopy bolo zrejmé. Pri stereo stope bola synchronizácia v poriadku. Ešte som si všimol, že intenzita zvuku bola oproti stereo stope výrazne vyššia a DD zvuk bol (pri stereo reprodukcii) menej prirodzený. Predpokladám, že má znížený dynamický rozsah, ktorý je pri TV vysielaní už tak dosť nízky.

Takže musím opraviť svoje pôvodné tvrdenie, viackanálový zvuk pri TV vysielaní už začína byť pomerne rozšírený. Nie je to však nič pre "lacné domáce kiná", ktoré môžu mať problémy so synchronizáciou zvuku.

Ja osobne stále vidím výhody v stereo zvuku, pri ktorom aj naďalej zostanem. A tiež by som stereo odporúčal ako jednoduché a aj (podľa nárokov) lacnejšie riešenie. Čo zvlášť pri dnešných TV bez použiteľných reproduktorov považujem za nevyhnutnosť (občas až žasnem, ako si niekto kúpi drahý TV s veľkou obrazovkou, a potom počúva zvuk, ako z telefónneho slúchadla).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po september 05, 2016 19:49:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:

Zvuková stopa v DD však ešte neznamená, že zvuk je viackanálový.


Je to tak, dokonca v niektorych pripadoch este inak Smile

Nova/Prima Group upmixuje na 5.1 aj povodny stereo zdroj, takze vo vysledku je vsetko 5.1 (co nieje najstastnejsi pripad). Naopak, kanaly CT sa korektne prepinaju - ak je zdroj stereo, vystup je Dolby Digital 2.0, ak je zdroj multikanalovy, vystup je 5.1 (s pevnym bitratom 448kbit/s). Taketo riesenie mne osobne vyhovuje viac, pretoze je uz na mne (ako na uzivatelovi), ci 2.0 kanaly pojdu v rezime stereo, alebo ich budem prehanat cez niektory z maticovych upmixerov na 5 kanalov.

Takisto vyzdvyhnem sportove prenosy z velkych podujati, vysielane multikanalovo na CT Sport HD. Po stlmeni centralneho repra (umlcanie, ci stisenie komentatorov) je atmosfera z haly/stadiona uplne ina liga. Dnes sa snazia snimat ruchy mnohymi mikrofonmi a vysledny mix zvuku je vyborny, oproti nedavnej minulosti. V tomto tiez vyzdvyhujem nielen "HD" obraz, ale aj zvuk.


A nasu diskusiu by som ukoncil podciarknutim Tvojej poslednej vety 2x., chyba mi tu spatna vazba od zakladatela vlakna, aby sme diskusiu posunuli niekam dalej...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
77marska
Hifi obsluha


Založený: 31 august 2016
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 09:16:16    Predmet: re Odpovedať s citátom

Práve toto som chcel riešiť - zvukový výstup predovšetkým pri filmoch a najmä športových prenosoch, keď pozeráš to isté na STV a ČT, alebo Nova Sport, prípadne nemecké FTA programy - napr. koncerty, tak ten zvuk je neporovnateľný...na STV nepočuješ zo štadióna žiadne ruchy alebo len slabé, kým pri vyššie spomenutých staniciach je to o niečom inom.... Nova, Prima, ČT, ARD, 3sat, apod. sú už niekde inde. Preto hľadám riešenie toho zvuku, pokiaľ by som chcel investovať, tak okolo 400 €...
PS: Nedá sa mi chodiť na net pravidelne. Ď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 19:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

V prvom rade by som spravil rozhodnutie, ci ma byt finalny setup multikanal, alebo stereo (2.0). Potom mozes uvazovat, co dalej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St september 07, 2016 22:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

No, 400 EUR, to je tak na solídny pár reprosústav. Ešte treba došetriť na stereo zosilňovač a DAC.
Pri bazárových veciach by sa možno dalo na použiteľné stereo natrafiť.

Multikanál za 400 EUR sú podľa mňa vyhodené peniaze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
77marska
Hifi obsluha


Založený: 31 august 2016
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi november 25, 2016 13:40:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, po čase sa ozývam, rozmýšľam teda nad týmto –
a) Domáce kino https://www.tpd.sk/lg-bh9540tw-p66025/
Výhoda je v bezkáblových zadných reproduktoroch, nevýhoda – je to len DK

b) AV receiver https://www.tpd.sk/harman-kardon-hd-com-1515s-p89441/
Výhody sú jasné, nevýhoda sú zadné repro – nechcem ich dávať na stenu s káblami, kedže ich nemám potiahnuté v stene. Plus k tomuto plánujem dokúpiť napr: https://www.tpd.sk/samsung-bd-h6500-p44872/

Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi november 25, 2016 15:14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

77marska napísal:
Domáce kino LG BH9540TW. Výhoda je v bezkáblových zadných reproduktoroch


K těm zadním plastikovým náhražkám reprobeden kabely samozřejmě vedou:



Jen nevedou od centrální jednotky domácího kina. Vedou od škatule bezdrátového přijímače/zesilovače:

https://www.youtube.com/watch?v=jStqAhHk3KI

"Super" taky je, že jak centrální jednotka, tak i ta škatule bezdrátového přijímače/zesilovače mají ventilátor. "Vychytávka" je to zejména v tom, že ten bezdrátový přijímač/zesilovač bude blízko poslechového místa. Přeji mnoho příjemných prostorových zvukových zážitků ... Smile



Pokud nechceš dávat satelity na stěnu, tak můžeš dokoupit nějaké stojany a kabely protáhnout skrz stojany:

https://www.tpd.sk/sanus-htb3-b1-p142868/

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
77marska
Hifi obsluha


Založený: 31 august 2016
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi november 25, 2016 17:06:03    Predmet: Re Odpovedať s citátom

Tak neni o čom.... Dokúpiť tie stojany mi necvaklo...dlhá kabelaz... Ďakujem za rychlu a trefnu odpoveď.
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi november 25, 2016 21:20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Bezdrôtové reproduktory neexistujú. Aj keby išlo o aktívne reprosústavy, potrebujú napájanie. Takže by si len zamenil reproduktorové káble za napájacie (230V).

Vydal si sa cestou kvantity, nie kvality. Snáď vieš, do čoho ideš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist