Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Čajkovskij a začiatok finale 4 Symfonie - ukazky
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ktorá ukážka sa vám najviac páči?
ukážka č.1
33%
 33%  [ 2 ]
ukážka č.2
66%
 66%  [ 4 ]
ukážka č.3
0%
 0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 6

Autor Správa
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St december 12, 2007 20:02:05    Predmet: Čajkovskij a začiatok finale 4 Symfonie - ukazky Odpovedať s citátom

rozhodol som sa aj ja urobit mini anketu, a kedze finale 4 stvrtej je aj zname, aj ho mam viac krat, spravil som tri ukazky, kde sa mozte vyjadrit ktora interpretacia sa vam paci, a ktora nahravka je podla vas najkvalitnejsia. Upozornujem ze jedna nahravka je dost zla:)

# ukazka 1
http://www.filefactory.com/file/6afb66/
# ukazka 2
http://www.filefactory.com/file/3f8054/
# ukazka 3
http://www.filefactory.com/file/9e4803/
(bohuzial nemam free server takze som to musel dat na komercny volny)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 12, 2007 21:28:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to slyším já.

PROVEDENÍ:
Nejlepší je pro mě zcela jednoznačně č. 2. Tipnul bych si, že je to nějaké další provedení Mravinského nebo alespoň nějaký ruský orchestr. Zbylé ukázky jsou o dvě třídy jinde. Skoro bych u nich ani nemluvil o provedení. Výkony orchestru mizerné. Než to, tak radši ticho.

ZVUK:
Ukázka č. 2 je sice mono, ale zvuk je přesto nejživější ze všech a celek působí nejpřirozeněji. Ukázka č. 3 je ukázkou nahrávky "dual mono". Všechno hraje buď zprava nebo zleva, stereobáze je skoro "prázdná". Stejně jako u jedničky (která se blíží stereu) má člověk dojem, že jednotlivé nástrojové skupiny byly nahrávány odděleně v různých sálech a pak smíchány. Relace mezi nástrojovými skupinami jsou nerealistické.

Podobné srovnání připravuje i Ruby. Domlouvali jste se nějak?

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St december 12, 2007 23:04:01    Predmet: Odpovedať s citátom

nie nedohadovali sme sa, ten Mahler ma minule inspiroval, tak som v PC daco pohladal:)

zaujímavé ze sa ti najviac páči dvojka, mne pride trochu neuhladena
a kedze pocuvam cez sluchadla, tak napriklad trojka znie fakt divne, kedze kanaly nie su prepojene vobec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 00:28:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to slyším já:

vesměs souhlas s Kryťákem, první dojmy letmo přes sluchátka píchnuté na linkový výstup CD přehrávače...

provedení ve všech 3 případech takzvaná profesionální kvalita, žádný školní orchestr Smile

1čka: celkově hodně kultivované ale trochu nijaké, provedení jakoby trochu odtažité. Záznamem se mi to trochu jeví jako Telarc, zejména zvuk spodku (velký buben), celkem luft okolo nástrojů...

EDIT: po ranním poslechu s ušima nezalehlýma z letadla: To určitě nebude Telarc z Atlanty apod. Sál má dost odrazů, špíš nějaký evropský starší sál, trochu mi v něčem připomíná Musikverein ve Vídni.

2jka: hezoučké šumící mono, rozhodně nejvypracovanější provedení a celkově nejzábavnější.

3: tak nádherné dual mono jsem už dlouho neslyšel, navíc jsou tam nějaké divné artefakty MP3, místama to zní jako by tam byly slyšet střihy(?). díky zvuku bohužel neposlouchatelné... Mám pár nahrávek Stokowského, které podobně "uměle" zachycují orchestr...

Tak a teď jsem se ztrapnil... Wink aspoň se vymluvím že to byla MP3 Wink Rolling Eyes

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole


Naposledy upravil cough dňa Št december 13, 2007 09:03:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 08:51:07    Predmet: Odpovedať s citátom

To je náhodička, právě se na čtvrtou s Krytonem chystáme (ale já to zdržuju, páč nemám čas). Prosím všechny zůčastněné, ať si ukázky uloží a počkají, než se i já rozhoupu.

1) Ta mě nebere. Nemá to citové zaujetí, které je v této symfonii tak třeba. Bubny jsou nezvykle zvýrazněné.
2) Jako kdyby z oka (ucha) vypadla Mravinskému. Také bych se nedivil, kdyby to byla ruská škola (Sanderlink?). Drive, tempo, líbí.
3) Také nic moc, ale lepší než 1). (Docela se mi poslouchá dobře.)

Zvuk nebudu komentovat, rozdíly jsou zřejmé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 09:01:50    Predmet: Odpovedať s citátom

no prave pri tej dvojke bude problem z urcenim dirigenta, pretoze jedine co mam na CD napisane je firma, ktora CD robila a remastrovala, neviem ci aj nahravala, okrem toho je to vyber (ale ked vam to niekoho pripomina, mozno su to len nahravky od niekoho kupene a vydane?)
pri trojke bol pouzity daky system Cedar na vyhladzovanie artefaktov, okrem toho je tam znacka Dolby surround, teda mozete to velmi dobre pocuvat na 5.1 systeme Laughing , v kazdom pripade garantuju dobry zázitok aj pre majitelov "konvencnych stereo aparatur"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 09:07:26    Predmet: Odpovedať s citátom

ShanDo: Cedar dělal hlavně věci na odšumění/denoisery... O špatném/nevkusném způsobu použití této techniky se člověk nejlépe vzdělá ve vedlejším Krytonově vlákně o Ančerlovi...

Jsem fakt zvědav, co jsou ty ukázky...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 11:06:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Chci se jen omluvit - nemám teď možnost poslechnout. Snad zítra.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 15:26:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen krátce: Hlasoval jsem a preferuji ukázku č. 2, z níž, podobně jako kryton a ruby, cítím ruský feeling a celkově interpetačně mě oslovuje nejvíce.

Ukázka č. 1 působí trochu strojově, odtažitě, ukázka č. 3 je o něco lepší, ale nijak zvlášť mě nenadchla..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 19:31:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Další tři ukázky. xls přejmenujte na mp3. Bitrate je trochu horší, chtěl jsem se vejít do 2MB.

EDIT: ukázky už byly smazány


Naposledy upravil Ruby dňa So december 15, 2007 09:16:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 20:29:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Po ukonceni testovania prosim Ta Ruby zmaz tie prilohy, nech zbytocne nezaberaju miesto Smile
Na toto bude lepsie pouzivat specializovane upload servery, ak ide o radovo MB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 21:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby:

ukázka číslo 4 nazvaná 04-WaveDump04-.mp3 je Claudio Abbado a Chicago Symphony orchestra / Sony Classical nebo něco tomu pojetím a zvukem brutálně podobného...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 22:58:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby super. Dnes je to úplně jiná liga. Z ukázek, které dal do placu ShanDo snese srovnání jen č. 2. To je také velmi podobné tvé ukázce "IV._Finale._Allegro_con_fuoco.mp3". Mám to doma, tak nebudu psát, kdo hraje a diriguje. Smile

Tvoje tři ukázky krásně ukazují, že mít od jednoho díla jen jedno provedení je nedostatečné. Všechny tři ukázky mají něco do sebe, nějaký jasný názor. Cough se zmínil u "04-WaveDump04.mp3" o Chicagu a zdá se, že zvuk to potvrzuje (skvělá akustika sálu). Je to sice hodně pomalé, ale zajímavé. "IV._Finale._Allegro_con_fuoco.mp3" je mi ale bližší. Po delší úvaze ale zvolím jako pro mé ucho nejbližší "Track04.mp3" a to zejména díky naléhavěji zahrané mezihře (od 15. sekundy). "IV._Finale._Allegro_con_fuoco.mp3" je tady trochu moc jednostraně přímočaré.

Zvuk je jasně nejlepší v "Chicagu" (pokud to je Chicago Smile ). Velmi poslouchatelný je ale i u ostatních nahrávek. Žádný důvod pro zvláštní kritiku.

Přidávám ještě další ukázku. Říkejme jí "Ukázka 7". Není špatná, ale v konkurenci těch 6 dalších bych ji jako nejlepší asi neoznačil. Byla by tak kolem 3. místa. Smile Jak to slyšíte vy?

Ukázka 7

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 08:13:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechám to tu jen chvilku, Trotone, tak do večera. Pak to smažu.

Kdo nám hraje, zatím prozrazovat nebudu, ještě počkám na názory dalších účastníků. Sám si v klidu všechny ukázky poslechnu asi až večer, v práci na to nemám klid.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 08:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci zdržovat, tak aspoň základní dojem, když už se nemůžu dostat k pořádnému poslechu. Kdybych si měl na základě těch ukázek něco odnést domů, neváhal bych ani chvíli: první z Rubyho ukázat ("Track04-" se to, myslím, jmenuje). Zvuk i provedení se pojí do nahrávky, kterou bych si určitě vybral, pokud bych si kupoval Čajkovského Čtvrtou.

Kdybych toužil vlastnit víc verzí, doplnil bych ještě druhou Rubyho ukázku. Žádná další by nedostala šanci - přinejmenším pro svůj zvuk (Krytone).

Tolik rychle od mě. Ostatní už snad řekli k těm nahrávkám dost a nemám, v čem bych nesouhlasil.

Zajímavé je pro mě už to, že se nad Čajkovským celkem jasně shodujeme.

Zvědavý bych byl na názory více členů. Proto se taky ozývám se svým letmým dojmem, i když nemůžu říct nic moc.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 08:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by mělo hlasovat víc členů fóra, museli by alespoň otevřít toto vlákno, ale myslím, že je název "Čajkovskij a začiatok finale 4 Symfonie - ukazky" trochu odradí. Chtělo by to nadpis jako "Super referenční flac nahrávky" nebo "High-end za hubičku!" apod. Laughing

Humpfe nespěchej, kvaltování toliko pro hovada dobré jest, jak pravil učitel národů J.A.K. Ulož si ukázky a odtajnil bych je třeba až zítra, pozítří.


Naposledy upravil Ruby dňa Pi december 14, 2007 09:00:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 08:59:21    Predmet: Odpovedať s citátom

04-wawedump, hm prilis pomala, vobec sa mi to pre tuto cast nehodi
Allegro con fuoco je naozaj celkom z ohnom:), aj napetie sa vzda primerane, pekne crescendo, pre mna asi naj.
Track04, hm, niekde medzi, mna az tak nechytila, vzda sa mi jemne surovejsia, akustiku saly velmi nemusim
ukazka 7 je pre mna neutralna, podla mna vcelku kultivovana, nevadilo by mi ju pocuvat (dufam ze to nie je krytonova oblubena, lebo ma asi ukamenuje ked poviem ze sa mi trochu podoba na č.1 ktore mne vobec nevadi Very Happy )

ad moje ukazky: č.2 a č.3, obe CD boli kupene v obchode Levne knihy, lebo ked som videl ze CD za 50SK? a original? no preco neskusit, samozrejme to odpoveda aj zvukovej kvalite, č.1 je zas z inej vyberovky, co som mal pozicanu, dirigoval celkom znamy clovek,myslel som si ze bude uspesnejsia Laughing
ukazka č.1 - Viedenská filharmónia, Herbert von Karajan (neviem ktory rok to je mozno okolo 1973...)
ukazka č.2 - tu viem len nazov firmy, ktora CD vydala, blizsie nemam bohuzial napisane nic, CD sa vola The Great Tchaikovsky, vydala Revelation Records v Londyne, remastrovalo Hiltongrove studios
ukazka č.3 - Royal Philharmonic orchestra, dirigoval Frank Shipway
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 09:40:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tím se potvrzuje, že ShanDoova druhá ukázka byl podle všeho opravdu stejný Mravinsky. Taky se potvrzuje Karajanova špatná pověst.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 10:34:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:

Humpfe nespěchej, kvaltování toliko pro hovada dobré jest, jak pravil učitel národů J.A.K. Ulož si ukázky a odtajnil bych je třeba až zítra, pozítří.


Kdoví, jestli se dostanu k nějakému srovnávání. A na tipovací soutěž se tu podle všeho nehraje. COugh odhadl tvou poslendí ukázku asi správně na Abbada, druhá ukázka je Mravinysky, ne? Krytonova ukázka je (pokud se nemýlím) nejspíš Jansons. ShanDo svoje odtajnil. Zbývá tvoje první, kterou by si zatím většina účastníků ankety vybrala. Můžu na to zkusit přijít.

PS A učitel národů byl pěkný cvok. Twisted Evil Smile

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 10:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo já si přece jen tipnu: první ukázka je Fischer s Budapešťským festivalovým.

Ano, jsem hovado - kvaltuju. Hra je hra. Laughing

PS myslím samozřejmě první Rubyho ukázku.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 11:41:56    Predmet: Odpovedať s citátom

pro me zvukove 1 ... hudebne 2
...mysleny puvodni ukazky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 11:50:20    Predmet: Odpovedať s citátom

v dalsim kole pak zvukove ukazka 4
...hudebni provedeni 4 a 7, ale ostatni jsou tez velmi OK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 11:51:54    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Tím se potvrzuje, že ShanDoova druhá ukázka byl podle všeho opravdu stejný Mravinsky. Taky se potvrzuje Karajanova špatná pověst.

me karajan celkem casto sedi, u me ma hudebni povest velmi dobrou
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 12:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Panove, musite si uvedomit, ze se blizi konec roku a vanoce!
Ja jsem si sice ty ukazky stahnul, ale vubec jsem se nedostal k jejich poslechu (nebudu vas drazdit tvrzenim, ze z repro v mem notebooku to znelo ...).

Stihnu se vyjadrit az pres vikend - v zidovske kulture koncil den vecerem, takze z urciteho pohledu vikend zacina uz v patek vecer Cool

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 12:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

simon napísal:
humpf napísal:
Tím se potvrzuje, že ShanDoova druhá ukázka byl podle všeho opravdu stejný Mravinsky. Taky se potvrzuje Karajanova špatná pověst.

me karajan celkem casto sedi, u me ma hudebni povest velmi dobrou


Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Často se mu vytýká, že jeho nahrávky byly přinejmenším s postupem častu stále studenější - orchestr s kasárenskou disciplínou hrál jako stroj od siemense, jak by možná někdo řek. Laughing Myslím, že je to častý názor - neříkám, že všeobecně pravdivý. Ale tahle "špatná pověst" přece existuje. Za sebe si ji netroufám všeobecně potvrdit, ale musím uznat, že existuje a že není nepodložená.

Mně osobně vadí spíš to, že Karajan jako veliká hvězda ovlivní zkušenost řady poslouchačů. Když hledají nahrávku nějakého díla, často sáhnou po Karajanovi, protože jsou přesvědčeni, že je jeho jméno je zárukou přinejmenším vysoké kvality. Když se jim pak zakoupená nahrávka nelíbí, svalují vinu na dílo a skladatele (nebo na sebe). Zvláště u starší hudby je to problém. Tady ale není na vině Karajan - jde spíš o generační záležitost.

Takže vlastně nic proti Karajanovi. Cool Určitě má řadu skvělých nahrávek.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 12:38:57    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:

Stihnu se vyjadrit az pres vikend - v zidovske kulture koncil den vecerem, takze z urciteho pohledu vikend zacina uz v patek vecer Cool


Tak počkáme na východ první hvězdy.

ALe nezapomeň si dopředu zapnout všechny přístroje. Jednak se musí přece rozehřát. Laughing A hlavně: nemůžeš přece v sobotu rozdělávat oheň. Cool

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 12:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Když je to tedy už skoro prozrazeno:

ukázka 4 (04-WaveDump04) - C. Abbado s CSO z 80.let, Sony (Cough vyhrál, flašku rumu ale nedávám Laughing )
ukázka 5 (IV._Finale._Allegro_con_fuoco) - E. Mravinskij s LPO z poč. 60.let, DG
ukázka 6 (Track04) - H. Karajan s BPO z 60.let, DG

Jak se zdá, Karajanova špatná pověst nebude úplně zasloužená. U Krytona zvítězil a i mě se moc líbí (myslím, že 4. se mu povedla). Něco ovšem jiného jsou pozdější nahrávky ze 70. a 80. let (a také BPO není VPO).
Mimochodem Krytone toho Karajana mají v Městské knihovně Praha.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 12:49:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked

PS. Dobře, půjdu do sebe a přestanu hazardovat. Ale budu mít strašná zpoždění. Laughing

PPS Vždyť mě se líbil taky nejvíc.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 12:57:22    Predmet: Odpovedať s citátom

to koukáš Humpfe, co? Doufám, že se červenáš Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 13:01:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nečervenám. Já jsme strašně nestydatý. Ta nahrávka se mi líbila. A Karajan má špatnou pověst - zčásti oprávněně. Navíc jsem asi jediný, kdo riskuje. Ostatní hrají na jistotu.

Příště si musím ty uzkázky pustit na něčem pořádném. Nebo aspoň nehazardovat. Ale když mě to baví.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist