Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Infinity Renaissance 90
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dogeatdog
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2015
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 11:29:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tedy nejaky hardware mam, kdyz jsem si kupoval digitalni procesor tak majitel mi jako pozornost "prihodil" set na mereni (stojan, mikrofon a software), ale nikdy jsem to nepouzil a ani nechci, ono stejne co se tyce fyzickeho rozmisteni v mistnosti jsem limitovan jednak tim ze nechci o bedny zakopavat kdyz mi software rekne "posun to metr dopredu", druhak bych se na to proste mohl vykaslat z toho delat vedu. Bud to hraje a je mi to prijemne, nebo ne, pak s tim malinko laboruju a kdyz to ani pak nefunguje, proste to pustim do sveta (treba s Titany od Qadralu jsem laboroval tak dlouho, az jsem je s ulevou prodal).
Ja jsem na ty suby hodne zvedavy, opravdu hodne. Pokud to pokryje nejnizsi basovou uroven aniz by vznikla basova koule ala BOSE, budu spokojeny.
Zatim jsi mi hodne pomohl, zacalo to s Yamahou, tak doufam ze basobedny budou stejny pribeh! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 11:47:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím Smile
Já neměřím i proto, že se znám! Dopadlo by to tak, že bych nakoupil poloprofi softver a hardver, protože když něco dělám (a hlavně měření) tak potřebuji mít pocit, že to dělám nejlépe jak to v daných podmínkách jde. A měl bych tím pádem obývák plny kabelů a miků a všelijakých "Rodešvarcových" krabic a hlav Very Happy abych nakonec zjistil, že mi ty Infinity vlastně exaktně nehrají (což ani nemůžou) a že abych vyekvalizoval místnost tak budu potřebovat čtyři suby z nichž jeden bych musel mít třeba u stropu a druhý držet v klíně Very Happy
Tak na to prostě seru! Hifi nikdy nebylo, není a nikdy nebude o exaktní matematice, protože bych se pak do toho zamotal tak, že bych byl otrokem techniky a výsledkem by bylo, že bych musel stavět ma míru ušitou bezdozvukovou poslechovku, což je imbecilita na osmou Smile a v ní bych opět musel měřit a podle toho stavět nové bedny a pak zase měřit... a prodat dům a auto a přijít o rodinu atd... až bych se z toho jednoho dne regulérně posral a bylo by! Very Happy
Takže takhle ne! Hifi je pouze o příjemném líbivém poslechu kdy vše zní hlavně čistě, přibližně vyrovnaně včetně basů, a kdy máme radost a husinu když si pustíme kvalitní nahrávku. Hifi je čistý požitek nikoli raketová věda.
A čím méně se budu starat o exaktnost, tím víc se mi to bude líbit! Smile Život je o slasti nikoli o strasti Smile
To je můj postoj vycházející z mých životních zkušeností.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 12:18:43    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
... Hifi nikdy nebylo, není a nikdy nebude o exaktní matematice ... Hifi je pouze o příjemném líbivém poslechu ...


Ty asi nevíš, co zkratka Hi-Fi znamená, že? Laughing

Tím nijak nekritizuji to, že upřednostňuješ líbivost před vysokou věrností. Jen by bylo vhodné nazývat věci pravými jmény ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 12:37:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
LJM napísal:
... Hifi nikdy nebylo, není a nikdy nebude o exaktní matematice ... Hifi je pouze o příjemném líbivém poslechu ...


Ty asi nevíš, co zkratka Hi-Fi znamená, že? Laughing

Tím nijak nekritizuji to, že upřednostňuješ líbivost před vysokou věrností. Jen by bylo vhodné nazývat věci pravými jmény ...


Žádná vysoká věrnost neexistuje. Hi-Fi byl, je a vždy bude pouze marketing.
Hifi zdaleka není ani živý koncert.
Proto osobně beru pojem HiFi jako čistou a líbivou reprodukci muziky. Jakákoli exaktnost je zcela irelevantní. Hudba je psychologická a pocitová záležitost. Nemělo by se z ní dělat co není. Hudba má pouze pomáhat!

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 13:17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Žádná vysoká věrnost neexistuje. Hi-Fi byl, je a vždy bude pouze marketing.

Já tedy rozdíl mezi aparaturou s vysokou věrností a nízkou věrností slyším na první poslech.

LJM napísal:
Hifi zdaleka není ani živý koncert.

Samozřejmě. Nikdo netvrdil opak. Málokdo je např. ochoten investovat do akustiky tolik, aby se mohl k podmínkám koncertního sálu alespoň přiblížit.

LJM napísal:
Proto osobně beru pojem HiFi jako čistou a líbivou reprodukci muziky.

Tvůj osobní názor je naprosto v pořádku a nikdo ti ho nebere.

LJM napísal:
Hudba je psychologická a pocitová záležitost. Nemělo by se z ní dělat co není. Hudba má pouze pomáhat!

Jenže zde diskutujeme o reprodukci hudby. A pokud se tobě osobně líbí určité specifické zkreslení reprodukce hudby, tak někomu jinému může být toto zkreslení tak nepříjemné, že mu to zabrání v tom mít z poslechu reprodukované hudby libé pocity.

Zjednodušeně řečeno: Tak jako ty máš právo na poslech reprodukce hudby s tobě libým typem zkreslení, tak kdokoli jiný má právo na poslech reprodukce hudby s jiným jemu libým typem zkreslení. A zrovna tak má kdokoli jiný právo na poslech reprodukce hudby s (v rámci technických a finančních možností) zkreslením nízkým.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 13:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

O jakém zkreslení mluvíme? Ani v nejhorším aparátu nebude znít klavir jako kytara a naopak. Jaké tedy zkreslení?
I ta nejhorší plastová věžička z Lídlu je schopna zahrát docela věrně. Dokonce tak věrně, že okamžitě rozeznáš jestli hraje klavír anebo kontrabas. Bude se to lišit v dynamice, v podání basů, v čistotě přednesu a samozřejmě v rozlišení a mohutnosti. Ale když se do té muziky ponoříš, tak tě uchvátí stejně jako by to hrálo z předraženého hlinikového ingotu a modrou ledkou propojeného s repráky hadicemi typu kyslík/plyn.
Ostatně, vinylisté jsou zdárným příkladem toho kam až může definice HiFi sahat. Až do oblasti s 30 dB dynamikou, s 30 dB přeslechy a 50 dB odstupy. Možná že rozhlas po drátě je víc hifi a přitom se gramec považuje dokonce za kultovní hifi a dokonce za hifi "jako prase". Smile A proč taky ne!
Myslet v poslechu muziky na zkreslení je cesta do pekel. I zkreslení 1% není pro ucho nic co by detekovalo jako průser. Naopak, je to mnohokrát víc hifi než hifi s pěti nulama na konci. To je jen honění se za nesmyslnými hodnotami, které "slyšíme" pouze jako psachologický efekt a placebo, protože tam je pět nul a protože se to pěkně kreslí na analyzéru. Smile
Kdo nemá na to aby slyšel muziku bez zkreslení i z mobilu, ten nebude spokojen ani kdyby měl aparát za miliony. Na to dám krk.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 14:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
O jakém zkreslení mluvíme?

Obecně o odchylce reprodukovaného zvuku od originálního. Zde konkrétně tedy ani ne tak o typu zkreslení z pohledu technického, ale spíš o jeho líbivosti či rušivosti.

LJM napísal:
I ta nejhorší plastová věžička z Lídlu je schopna zahrát docela věrně. Dokonce tak věrně, že okamžitě rozeznáš jestli hraje klavír anebo kontrabas.

Kontrabas od basové kytary už ale rozeznat nemusíš. A to někomu může vadit.

LJM napísal:
Ale když se do té muziky ponoříš, tak tě uchvátí stejně jako by to hrálo z předraženého hlinikového ingotu a modrou ledkou propojeného s repráky hadicemi typu kyslík/plyn.

Mě když něco v reprodukci vadí, tak mi to brání v ponoření se do muziky. Toto má každý jinak. Někdo je schopen poslouchat z čehokoli, někdo zas jen z toho, co se mu líbí - nebo ho alespoň neruší.

LJM napísal:
Myslet v poslechu muziky na zkreslení je cesta do pekel.

Samozřejmě. A zrovna tak je cesta do pekel nechat si kazit poslech muziky nepříjemně zkresleným zvukem.

LJM napísal:
I zkreslení 1% není pro ucho nic co by detekovalo jako průser.

Záleží na typu zkreslení. A samozřejmě i na náročnosti posluchače.

LJM napísal:
Kdo nemá na to aby slyšel muziku bez zkreslení i z mobilu, ten nebude spokojen ani kdyby měl aparát za miliony. Na to dám krk.

Upřímnou soustrast. Já z mobilu muziku zkresleně slyším - a to zkreslenou naprosto nepřijatelně. Naopak se svým aparátem spokojen jsem. A miliony rozhodně nestál. Mám podobně laciný aparát jako ty. A jsem přesvědčen o tom, že i z hlediska věrnosti je podobně mizerný jako ten tvůj. Přesto mě poslech hudby z něj baví - na rozdíl od mobilu či samohrajek ze supermarketů ... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 14:10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Každý to má jinak. Smile Nezajimá mě kdo jak a na čem poslouchá, co mu vadí a co ne. V tomhle se zajímám pouze o sebe Smile
Diskutovat o tom kdo má na co jaký názor je ztrata času. Své jsem řekl a víc není potřeba rozebírat. Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 15:29:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud tě nezajímají názory jiných, tak by bylo vhodnější založit si blogísek než přispívat do diskusního fóra, ne? V diskusním fóru totiž akutně hrozí setkání s jinými názory. A to bývá pro lidi, kteří nechápou rozdíl mezi osobním názorem a "univerzální pravdou", problematické ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 15:31:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne nezajimají Smile Ale někoho můžou zajímat mé Smile
Máš s tím snad nějaký problém? Smile Ja ne.

Ale s tím blogem je to dobrý nápad. S tím koketuji už deset let Smile
Já vlastně veřejná fóra nepotřebuji ani neuznávám.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 17:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám s tím vůbec žádný problém. Jako starý heterosexuál mám letitý výcvik. Většina ženských taky jen mluví ale neposlouchá ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 18:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepotřebuji poslouchat kdekoho na netu o kom ani nevím jak vypadá Very Happy
A já mám své baby vycvičené. Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2965
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut december 06, 2016 20:56:27    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM - Tvoje názory "beriem"
Sú mi blízke.
Zvuk? - smie ba pram mal by byť čím dokonalejší, no MUSÍ dobre znieť, dobre sa počúvať.
Skreslenie? Ak ho nerozlíšim sluchom ani pri veľkom sústredení (viď iné vlákna) - mám v párkách...
Čas a sily, venované viacerými ľuďmi smerom k dokonalosti obdivujem a uznávam tiež.
Len rozdiely ktoré nepočujem sú mi ukradnuté...nemám v ušiach merače ale bubienky a signál z nich do mozgu neide superkáblami, ale tým, čím ide Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St december 07, 2016 14:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Tatko Tom:

Ad skreslenie - skreslenie mi vetšinou nevadi. Všetko okolo nás skresluje. Mozok máme mimo iné aj od toho aby to skreslenie eliminoval. Nepotrebujeme na to špeciálné mašiny Smile
Včera som počúval Marlene Dietrich z originál platne a nijak mi nevadilo ani praskanie ani skreslenie, ktoré bolo odhadom desať percent Smile Já sa viem bez problémov preniesť do tej doby a tým pádom prestávám tie nedokonalosti vnímať. Potom som si pustil Billy Holiday a to bolo to samé - klasické skreslenie typu "amerika 40-tych rokov" a pritom je to úplne akceptovatelné a nijak to nevadí.

Ad zvuk - musí ma dostať do nálady a naliať mi chuť niečo robiť (marše wehrmachtu a pod...), musí ma opantať príjemnou nostalgiou (jazzové baby a romatické klavíry atd...), musí mi zposobit husinu (moderné akustické nahrávky vyšolichané v štúdiu), alebo mi proste musí privolať príjemné pocity a radosť zo života (veškerá hudba, ktorá so mnou "rezonuje").
A v tom prípade mi až tak nezáleží na tom či to skresluje alebo praská alebo či počujem kladívka v klavíri a trsátko na strunách Very Happy To není zaujímavé ani podstatné!
Samozrejme preferujem čo najvatšiu čistotu a ľúbivosť v zmysle krásné výšky, krásné stredy a krásné basy. A nemusí to byť verné. Vernosť neexistuje. V ničom. Smile

Ad názory - raz ma niekdo osočil, že furt vykladám len tie svoje pravdy.
Odpovedal som mu: "Neříkám vám žádné pravdy; jen vám beru vaše lži - lži a falešné představy, které jste nahromadili za dlouhá staletí."
Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St december 07, 2016 15:55:39    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Ad názory - raz ma niekdo osočil, že furt vykladám len tie svoje pravdy.
Odpovedal som mu: "Neříkám vám žádné pravdy; jen vám beru vaše lži - lži a falešné představy, které jste nahromadili za dlouhá staletí."
Smile

Já bych ti to s dovolením opravil: "Neříkám vám žádné pravdy; jen se pokouším vám vzít vaše názory a podsunout vám svoje názory - svoje lži a falešné představy, které jsme nahromadili za dlouhá staletí."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St december 07, 2016 17:03:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
LJM napísal:
Ad názory - raz ma niekdo osočil, že furt vykladám len tie svoje pravdy.
Odpovedal som mu: "Neříkám vám žádné pravdy; jen vám beru vaše lži - lži a falešné představy, které jste nahromadili za dlouhá staletí."
Smile

Já bych ti to s dovolením opravil: "Neříkám vám žádné pravdy; jen se pokouším vám vzít vaše názory a podsunout vám svoje názory - svoje lži a falešné představy, které jsme nahromadili za dlouhá staletí."


Hele, máš to se sebou asi hodně těžké Smile Plácáš nesmysly. Smile
Hlavně nikoho nezajímá tvá samozvaná "oprava" když jsi nepochopil znění originálu Smile Pleteš se do něčeho do čeho nevidíš Smile Mlčeti zlato.
Radší měř zkreslení Very Happy

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St december 07, 2016 17:55:11    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Hele, máš to se sebou asi hodně těžké Smile Plácáš nesmysly. Smile

Tak tohle je "argumentace" na úrovni prvního stupně pomocné školy. Smile

LJM napísal:
Hlavně nikoho nezajímá tvá samozvaná "oprava" když jsi nepochopil znění originálu Smile

Zato "všechny" jistě zajímají tvé provařené dětinské argumentační klamy a mlácení prázdné slámy. Smile

LJM napísal:
Radší měř zkreslení Very Happy

Díky za radu. Jenže já na rozdíl od tebe nedisponuji zázračnými uchometry. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2965
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St december 07, 2016 18:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Hoši - Vám to tu mnohým (nielen spambot Bartoli a jemu podobní) neskutočne jebe.
Na "kerú p*ču" sa tu hádate ako sopľaví chalpci - ako čuráčci, pomeriavajúci si ktorý má väčšieho pipíka??????
Z toho ZVUK nevylezie - z toho akurát vylezie, akí KOKOTI žijú v zemiach českých a slovenských Sad((((((((((

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St december 07, 2016 18:49:10    Predmet: Odpovedať s citátom

2Kozouch:
Smile))) ja čumím jako puk, že sa vždy najde nějaký internetový "všediskutér" ktorý má úchylku v citování a imbecilních průpovídkách. Dyť to musí zabrat energie jako prase. A pritom na to není nikdo zvědavý. Koho to vlastne zajímá? Smile
Mě by ani ve snu nenapadlo jít někoho cizího jen tak komentovat a "opravovat" Very Happy To je přece čistá idiocie. Proč bych to ksakru dělal. Kdo mi za tu samozvanost stoji? Možná jen čas od času jako provokaci a jenom pár slov a pak zmiznout, protože je to stejně člověku u prdele. Ale furt? Very Happy
V mém vlákně se prostě budeme bavit tak jak chci já anebo nazdar Smile Já skutečně nejsem zvědavý na žádného internetového diskutére, ktery diskutuje jen proto, že může. Very Happy
A už toho nechme! Nebudeme si pořád kontrovat jako kokoti. Vzdávam to. Blbosti se da jenom vyhnout a odejit jinak se zachvíli baví už dva blbci Smile

2Tatko Tom:
Omlúvam sa nemožem za to. Neni to moderované fórum a podľa toho to aj vypadá. Fórum v ktorom neni možné moderovať vlastné vlákno je čistá imbecilita a je to defakto vždy prezentácia blbcov. Keby bolo vlákno moderované jeho zakladatelom ako v normálnej civilizácii, tak by rozny "všehodiskutéri" do neho ani nepáchli. Nikdo totiž nepotrebuje ich názory . Tak ako nikdo nepotrebuje tie moje, lenže toto je moje vlákno a každý kdo sem príde to bude rešpektovať! Já nikam prudit nechodím. Mě je každý víc než u prdele. Pokud existuje někdo koho vůbec nepotřebuji tak jsou to hifisti jiného myšlení než mého Smile Smile

2dodeatdog:
pokud budeš něco chtít tak napiš do mého oficiálního mailu. Ne sem do zpráv, ale do mailu! Smile

Takže nazdar bazar Smile Na tohle fakt nemám náladu ani kompatibilní myšlení. Smile Když u sebe něco řeknu tak to nebude "opravovat" ani připomínkovat kdejaká internetová entita! To je vyloučeno! Chci se bavit s lidma stejného myšlení, ostatní jsou mi ukradeni. Takže pokud odmene někoho něco zajímá tak do mailu.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: St december 07, 2016 21:04:25    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM - bude veľmi dlhé roky trvať, než sa začnú ľudia tolerovať navzájom, kým budú znova jeden druhého rešpektovať svoje požiadavky s cieľom pomôcť a vyhovieť pri správnom výbere komponentov. Veľká škoda, že kvôli silným zaujatostiam komunikácia na fórach vyzerá tak ako v súčasnosti, len hrubé osobné narážky, urážky, silná netolerantnosť. Ešte väčšia škoda je to, že sa hifisti momentálne rozdelili na dve skupiny, prvou skupinou sú jedinci, ktorí počúvajú očami cez grafy, tech.informácie, merania, druhou skupinou sú hifisti, ktorí počúvajú ušami, ktorí sa vnášajú do sveta hudby, tónov, spevu, emócií, je to tá skupina ľudí, ktorí potrebujú zrelaxovať a dobiť svoje baterky pri počúvaní svojej obľúbenej hudby Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št december 08, 2016 08:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak. Stačí vyjádřit odlišný názor a hned se najde někdo, kdo se dovolává fašistické cenzury odlišných názorů, a když se mu jí nedostává, tak začnou lítat výrazy jako idiocie atd. Sad

A to záměrné zaměňování způsobu výběru reprodukčního zařízení a poslechu reprodukované hudby je taky obehraná písnička ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št december 08, 2016 09:10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM sa síce vyjadruje " trocha drsno " ale vyjadril svoj pocit a radosť z novej reprosustavy a veciach okolo svojim svojským sposobom tak aký problém? Mne je sympatický aj ked tie vulgarizmy mi tiež vadia.

Je vždycky příjemnější " někomu rozšlapat jeho bábovičky", než-li čelit riziku na něčem svém.

Má svoj názor tak načo mu vnucovať iný a dosť vecí ako píše je realita. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dogeatdog
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2015
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Št december 08, 2016 09:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohnice hadr. Vetne rozbory, pripominky pro pripominky, to musi bavit Very Happy

Jinak ja mam woofery doma, dnes se bude nastavovat! Rebeccu uz jsem poctive ukradl, toz su zvedave.
LJM, nebud srab, tady to dame! Chce to tady vyvetrat, nejak tady citim kokotske mikroklima! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Pi december 09, 2016 18:22:56    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Kozousch:
Ty jsi jenom diskutující, nejsi nic jiného a léčit by jsi to tedy rozhodně měl! Smile Fašistické myšlenky máš akorát ty, tak mi je laskavě nepodsouvej. Protože moderovat VLASTNÍ diskuzi je naprosto normální a dokonce nanejvýš žádoucí pokud tady nechci mít bordel, který všude vnáší podobně labilní jedinci jako ty, ty "fašisto" Very Happy Jdi jinam! Tady tě nechci. Smile Buď trochu chlap!
Bože, Vesmíre, vídíš to? Tohle chodí po zemi! Volí to, má to řidičáky a zbrojní průkazy Very Happy A je toho jak sraček. Jenom tady ve fóru jsou toho desítky!
----------------
Ad vulgarizmy - jsou krásné a pravdivé. Pokud se umí použít ve správný okamžik a ve správném tónu. A já je používám poze ve správných okamžicích a pro vyjádření jistého postoje za kterým si stojím a o kterém z praxe vím, že je správný. Šmitec! Smile Nebudu o tom diskutovat. Jsem zrcadlem.
VŽDY se v debatě přizpůsobuji mentalitě diskutérů (dobrý termín) a tím jsem tvrdší, čím větší blbec se mi snaží soustavně a samozvaně oponovat Smile
Tomuhle druhu lidí prostě vadí kdyby měli držet hubu. Protože nikoho nezajímají. Na to dám krk! Já nejsem zvědavý na kdejaké pindy cizícho někoho (ani nevím jestli to je baba nebo chlap), o kterém ani nevím jaký ma xicht. To nepíši ve zlém, ale jako pouhý fakt. Už jen to, že se někdo snaží soustavně oponovat a dokoce si dělá výcuc, je na psychologa.
Kdybych to opakovaně a programově někomu dělal, zastřelím se dobrovolně. Smile Ani mě to totiž nenapadne. Cizí názory jsou mi víc než ukradené a abych někoho se zájmem vyslechl, musel bych ho velice dobře osobně znát! To je logické. A už na to nebudu reagovat i když se tady poserete. Smile
Tady se bavíme o bednách IR90 a o Yamahách řady M.
Tolik pro vysvětlení jednodušším jedincům. Máte tady kolem sebe asi milion jiných tém, tak se běžte vysrat tam. Smile Tady mi nikdo nebude dělat to co nechci. Vím, že drtivá většina lidí nemá výchovu již z domova, ale tady narazíte.
Tak to jenom pro vysvětlení pro všechny "diskutéry", kteří diskutují jen pro diskuzi Very Happy Nic ve zém, ale chci aby bylo jasno.
-----------------
2 dogeatdog:
Taky nastavuješ podle Rebeky? Very Happy A jaké máš wůfery? ASVčka 1000?

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Pi december 09, 2016 18:32:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno to vyznívá trochu tvrdě, ale vězte, že tomu tak není.
Jenom je všude kolem tolik přetvářky, že upřimnost se bere jako urážka.

Jednoduše tady chci mít jen lidi se kterými si navzájem rozumíme. Ostatní mě nijak nezajímají a můžou jít jinam. A o to se budu vždy snažit.

Doufám, že jsem to napsal dost jasně. Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dogeatdog
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2015
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Pi december 09, 2016 21:13:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ooooo ano, woofery to posunuly uplne jinam! Fakt je to bomba, jsem nadsen!

Podarilo se najit pana, ktery se rozhodl prodat cely set domaciho kina, ve kterem mel 2 kousky ASW1000, udelal mi krasnou cenu a ja do nich sel.
Abych jeste trochu vylepsil muj setup, tak jsem postavil moje DM2000 na original (nekecam) trojnozky BW, takze menice jsou ted prakticky ve vysi usi. Zvuk ziskal na prostorovosti, s tim jak detailne umi CX70 pracovat asi neni treba komentovat.

Woofery jsem si umistil prakticky soumerne na obe strany (repro tvori trojuhelnik, woofery jsou vedle kazdeho reproduktoru). Nastavovani dle asi nejlepsiho "lama friendly" navodu z Audiodromu
http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidime/29-jak-spravne-nastavit-subwoofer
takze ruzovy sum, nastavit polaritu a hlasitost, na Rebecce si naposlouchat basovou sekci bez wooferu, pak pustit woofer (kazdou stranu jsem delal zvlast) a hrat si s low-pass tak dlouho, az stupnice ztrati propady a krasne se srovnaji nejnizsi, stredni i vyssi basove linky. Stejne tak druha strana, pak jsem to pustil stereo... a s odpustenim jsem si sedl na prdel.
To pokryti nejnizsi basove urovne je tak jemne a plne (ja to neumim jinak popsat), ze veci ktere mam naposlouchane najednou maji uplne jinou hloubku. Je to jak divat se z toho sameho okna na stejnou krajinu, a nahle ucitit vitr ktery pres sklo nebyl znat a ja nevedel ze nejaky je. Ten zvuk ma ted uplne jiny prostor, ve stereu to nadherne pracuje, basa mirne vlevo, kopak mirne vpravo, jazzova trubka poletuje kdesi uprostred, no sedim s usmevem a uzivam si to opravdu neskutecne.
Ten zvuk me ohromne bavi! Uplne mam chut si dat doutnik a dobry konak, utoci to na smysly! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Pi december 09, 2016 21:28:29    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak to je luxusní! To moc rád slyším! Smile Přesně tak nějak jsem si to představoval a řekl bych že to mám taky tak. Ladil jsem to totiž úplně stejnou metodou.
Akorát ty infinity hrají jakoby nic, jakoby se ani nenamáhaly a subák mi zatím stačí jeden.
Tak paráda, to je velmi pěkná informace. Mám velkou radost Smile Jen tak dál a Carpe diem! Smile

Já si dnes koupil super projektor Very Happy To bude zase zábava Smile
Pořádná muzika z Blúrejka. Uše těším na Gilmůra na 4 metrové uhlopříčce Smile Smile a se zvukem "jako prase" Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dogeatdog
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2015
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Št december 15, 2016 15:29:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No muj osobni vlhky sen je DVD koncert Pulse od Pink Floyd, ale zatim se mi nepodarilo jej sehnat (ani ukrast).

Ale mam problem clovece: kdyz prepnu na Phono, straslive, opravdu straslive to huci. Kdyz jsem to kupoval niceho takoveho jsem si nevsiml. Dokonce je slyset i kdyz na ten preamp sahnu, kdyz mam zapnute Phono.
Muze to byt tim, ze nemam preamp uzemneny? ("ground" na zadnim panelu ale predpokladam ze je pro uzemneni gramofonu, ne preampu?)
Udajne to snad muze byt "Ground loop", co jsem googlil.

Mohl bych to nejspise obejit tim, ze gramo necham jit pres samostatny gramo zesilovac a ten zapojit jako bezny vstup, ale nemam rad takove obchazeni....

Nemas s tim nejakou zkusenost?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2965
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št december 15, 2016 15:57:10    Predmet: Odpovedať s citátom

magnet:?xt=urn:btih:f31beee2417a2464ede97c5ac39d974f29c79426&dn=P.U.L.S.E.+-+%5BPink+Floyd+-+Concert%5D+%281994%29++DvdRip+x264+AC3++%5B%3DFaith%3D%5D&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Fglotorrents.pw%3A6969%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.opentrackr.org%3A1337%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Fzer0day.to%3A1337%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.coppersurfer.tk%3A6969%2Fannounce

(magnet...)

alebo...:
http://tparser.org/Pulse-Pink-Floyd

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št december 15, 2016 17:51:55    Predmet: Odpovedať s citátom

2 dogeatdog:
s tím brumem nemám žádnou zkušenost. Takhle na dálku opravdu nevím čím by to mohlo být. Může to být v preampu ale taky v gramci. I když mě to nebrumí ani když připojím neuzemněný gramec. Preamp nemusíš mít uzemněný. Může to být (a patrně i bude) nějaká zemní smyčka po napájecích kabelech. Kolegovi tohle dělal BD přehrávač, tak z jedné rozdvojky odpojil kolík a bylo po problému. POkud to nebude ono, tak to bude v preampu a to by byl horší případ (kondíky ve zdroji, nebo nějaký studeňák...)
Obejít interní Phono není dobrý napád, už jen z toho důvodu, že phono předzesík v té Yamahe je excelentní a pravděpodobně (podle zvuku) mnohem lepší než jakákoli lampová anebo i současná produkce. Mám lampový předzesík za 1500 ojro ten v Yamahe je prostě o galaxii lepší.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 9 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist