Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

How It's Made - Omnidirectional Speakers

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Št december 01, 2016 15:34:06    Predmet: How It's Made - Omnidirectional Speakers Odpovedať s citátom

První díl výroby omnidirectional reprosoustavy:

https://www.youtube.com/watch?v=RrNOq41LGjs

A druhej díl:

https://www.youtube.com/watch?v=G5EMrFsT7V4

Vypadá to docela jednoduše, že Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 13:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Čekal jsem nějakej chytrej komentář, ale klidně si ho napíšu sám Laughing

Zaujalo mě na tý ruční výrobě měničů, jak asi dodržej shodnost parametrů.Nevím, možná jsem naivní, ale fakt jsem si představoval, že při takový věci, jako je lepení membrány ke kmitačce, je potřeba určitá přesnost (třeba kvuli dodržení souososti mezery).Zvlášť u takovýhle membrány ve tvaru rugbyovýho míče.
Přišlo mi, že to tam ten chlapík prostě posadil na lepidlo a hotovo.

A pak tam ještě dovnitř nacpe nějakou čedičovou vatu nakrájenou na kostky.Jak proboha zaručí, že tam toho nebude na jedný straně víc ?
Třeba citem ? Nebo nějakym speciálním laděním/měřením, který v tom videu neni vidět (tajný nouhau) ? A nebo je to prostě těma dlouholetejma zkušenostma z vývoje ?


Když jsem tyhle reprosoustavy viděl a slyšel hrát na hifi výstavě, tak jsem se při okoposlechu nijak nesoustředil.Hrálo to tak nějak odevšaď a ještě k tomu Flojdi a ty já fakt nemusim.Takže jsem si nestačil udělat ten správnej názor Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi december 09, 2016 21:20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Čekal jsem nějakej chytrej komentář, ale klidně si ho napíšu sám Laughing

Zaujalo mě na tý ruční výrobě měničů, jak asi dodržej shodnost parametrů.Nevím, možná jsem naivní, ale fakt jsem si představoval, že při takový věci, jako je lepení membrány ke kmitačce, je potřeba určitá přesnost (třeba kvuli dodržení souososti mezery).Zvlášť u takovýhle membrány ve tvaru rugbyovýho míče.
Přišlo mi, že to tam ten chlapík prostě posadil na lepidlo a hotovo.

A pak tam ještě dovnitř nacpe nějakou čedičovou vatu nakrájenou na kostky.Jak proboha zaručí, že tam toho nebude na jedný straně víc ?
Třeba citem ? Nebo nějakym speciálním laděním/měřením, který v tom videu neni vidět (tajný nouhau) ? A nebo je to prostě těma dlouholetejma zkušenostma z vývoje ?


Když jsem tyhle reprosoustavy viděl a slyšel hrát na hifi výstavě, tak jsem se při okoposlechu nijak nesoustředil.Hrálo to tak nějak odevšaď a ještě k tomu Flojdi a ty já fakt nemusim.Takže jsem si nestačil udělat ten správnej názor Very Happy


Jsi hnusnej, jak si to vubec dovolujes... to stoji miliony a musi to byt proto top 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: So december 10, 2016 12:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour: Díky za odkaz na video, hezky se na to kouká Smile
Jinak souhlas, srovnatelnost parametrů kus od kusu bude asi zajímavá, těžko říct jak to dělají, už třeba jen to, jak dlouho ty lepený spoje vydrží držet pohromadě, když jsem viděl ty molitánky co lepili ručně zezadu těch karbonových pásků...
Zajímalo by mě, jak to hraje, tyhle repráky ale z principu budou podle mě jen "měniče" a ozvučnice bude místnost Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po december 12, 2016 10:25:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě zase zaujalo jak je to "tuhe na zavesu", celkem uz se domnivam chapu proc ty repraky samy o sobe vychazi s tak mizernou citlivosti na 80 dB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po december 12, 2016 16:18:22    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ono je tam na How It's Made těch zajímavejch videí z oblasti audio video mnohem víc.O výrobě elektrostatickejch reprosoustav už psal Bartoli (samozřejmě pochvalně Laughing ), ale je tam i výroba sluchátek AKG, nebo páskovýho mikrofonu Neumann.

A taky je tam výroba megafonu (nebo to už není úplně hifi ?).

A je tam výroba gramofonu Kuzma (jak ten chlápek nastavuje souosost ramínka od oka), výroba gramofonu Clear Audio, výroba elektronek (myslím, že KR Enterprise) a další věci.


Ale nejvíc ze všeho, mě fascinovalo video o výrobě ručně vykrajovanejch ozdobnejch voskovejch svíček.Něco tak šíleně pracnýho a přitom tak pomíjivýho jako je vosková svíčka se jen tak nevidí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist