Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Stačí Nám reprosustava aby hrala cca od 25-30 Hz ?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po november 21, 2016 10:52:38    Predmet: Odpovedať s citátom

K čemu jsou takové super tvítery dobré? Ale má to pekné konektory Smile I dizajn je pěkne technický, taký hájtechový Smile Myslím ti Enigmu.
Já tedy výšky nechávám většinou v nule, protože v reálné muzice ty výšky zas tak moc necinkají ani nesyčí Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 06:56:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Po zbežnom prečítaní témy ma napadlo - existuje nejaká tabulka (graf, poučka...) kde by bol vyjadrený (doporučený) frekvenčný rozsah bedne vs. velkosť posluchového priestoru? Samozrejme že okrem velkosti priestoru bude závisieť akustika aj od tvaru posluchového priestoru a umiestnenia reproduktorov, o zatlmení ani nehovorím. Ale zrejme nejaké všeobecné pravidlo by hádam mohlo existovať. Či?
Niektorí výrobcovia dávajú takéto odporúčania k jednotlivým modelom (niekedy tam býva aj posluchová vzdialenosť).
Osobne nemám žiadnu skúsenosť s velkými bedňami v malej cimre (ale čítal som skúsenosti uživatelov že sa s tým dá žiť), ale už som viac krát mal možnosť počuť regále vo väčších priestoroch než do akých boli doporučené a žiadny prúser sa nekonal. Samozrejem v rámci možností bedničiek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 09:32:29    Predmet: Odpovedať s citátom

pozri co doporucuju pre profi studiove monitory
http://arqen.com/acoustics-101/speaker-placement-boundary-interference/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 10:07:27    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
pozri co doporucuju pre profi studiove monitory
http://arqen.com/acoustics-101/speaker-placement-boundary-interference/

Dík za odkaz, ale je to v reči ktorej moc nerozumiem a obrázky až tak velmi výpovedné nie sú. Inak povedané - chcelo by to asi niečo jednoduchšie (aj pre blbších Smile).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 10:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, tak inac ... IMHO to nejde nejako zovseobecnit.

Napr. u basoch zavisi ci mas repro v priestore, pri stene, v rohu, a este i ako daleko.

Na vyskach zavisi ako mas moc pretlmenu miestnost.

Zavisi tiez ci repro vyzaruju zvuk siroko a ci uzko.

Zas ak mas moznost pouzit ekvalizaciu, tak si nou vies nieco skorigovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 11:27:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Čiže nejaké jednoduché exaktné tabulkové/grafové a neviem ešte aké pomôcky asi nie sú a bežný človek (rozumej obývačkový HIFIsta) bude fungovať systémom pokus-omyl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 23, 2016 11:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Obyvackovy hifista to ma tazke, hlavne ak nie je so zvukom spokojny.

Ale je tu na to forum, a moze sa aspon postazovat :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2965
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi december 09, 2016 16:27:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Veď stačí kúpiť, uveriť a NEMERAŤ Very Happy
http://reprosustavy-a-reproduktory.heureka.sk/ltc-v7b/specifikace/#section

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: So december 24, 2016 20:04:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci som pochopil debatu, nevidim ziadne merania komu to od kolko Hz doma hra...

Toto co mam namerane od cca 15hz vid graf tak to je to ,co vravite ze sa neda dosiahnut?

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: So december 24, 2016 20:14:19    Predmet: Odpovedať s citátom

meranie
_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2965
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So december 24, 2016 22:07:19    Predmet: Odpovedať s citátom

"Stačí Nám reprosustava aby hrala cca od 25-30 Hz ?"
Ako rád by som doma počul (p)od 20Hz no zo všetkého, čo som skúsil a dozvedel sa - nestačí mi na to skôr obývačka (5x4 metre). Indikáciou, lebo meraním to neviem moc nazvať to ukazuje, že tóny pod 30Hz hodia harmonickú výraznejšiu od nich. Predpokladám, že je to miestnosťou, nie bedňami. Láka ma skúsiť kvalitný SUB čo to urobí. Nieje niekto ochotný pomôcť odskúšať - zapožičať? Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ne december 25, 2016 08:25:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje meranie prebehlo v obyvaku 5x6m. Ale su k tejto miestnosti dve prilahle chodbycky ktore ustia do dalsich izieb. Taktiez mam strop tramovy, drevenny izolovany na povale celulozov. Podla mna to skor pohlcuje nez odraza nizke tony.A strop ma 2,85m.

Najdolezitejsie asi to ze bol zapojeny sub od AP - TERRA, priznam sa ze som bol sklamany nakolko vyrobca udava odozvu uz od 10hz, co tam sice naznakom na merani je, ale velmi slabe.

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
instant
Nádejný hifista


Založený: 18 január 2016
Príspevky: 64
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ne december 25, 2016 22:42:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediny hudobny nastroj o ktorom viem, ze produkuje zvuk v spektre pod 20Hz je organ. Takze si priznajme kto z nas pocuva organovu hudbu a potrebuje k tomu absolutne kompletny spodny register.. Kto by to skor realne mohol potrebovat su home theater magori, ale fanusikom domaceho kina lepsie posluzia kadejake megavibratory v kreslach – je to totiz omnoho efektivnejsi sposob ako vytvorit nizkofrekvencne vibracie, nez snazit sa hybat vzduchom, ktory nasledne hybe ludskym telom (resp molekulami tekutin v nom).

Frekvencie pod 20Hz nie su pocutelne, tj nevnimame ich dominantne vonkajsim sluchovym organom (usami) ako zvuk, ale ich hlavne citime ako vibracie. Co je tu podstatne: k subjektivnemu sluchovemu vnemu je potrebne vyrazne vyssia uroven ako u pocutelnych frekvencii, kedze organ sluchu je na sub20Hz vyrazne menej citlivy. Pridajte k tomu vlnovu dlzku, potrebny vykon, citlivost komercnych menicov a vysledok tu asi netreba nikomu vysvetlovat. Na velkosti (opät raz) zalezi.
Zreprodukovat sa take frekvencie samozrejme daju, a to aj v obyvacke, ale chce to pomerne obrovske reprodukcne zariadenie. Ak je mala obyvacka problem, tak je to hlavne preto, ze sa tam take reprodukcne zariadenia nezmestia. V zasade je to bud jeden alebo viac 18palcovych tanierikov v nejakom slusnom infrasube, alebo zabudovane do polpriestoru, alebo nejaky elektrostaticky reprak velkosti a pôvabu vazenskeho plotu. Proste to musi byt schopne hybat velkym mnozstvom vzduchu. Skutocne velkym.

Ohladne hudby je poziadavka na povedzme 15Hz v obyvacke prakticky nezmysel – aspon podla mojho nazoru. Vacsina nahravok reprodukciu 15Hz nezohladnuje, takze bud tam z bezpecnostneho hladiska nie je nic (aby to zbytocne nezatazovalo reprosustavy - zvlast basreflexne toto nelubia) alebo – co je este horsie – je tam nieco o com autor nahravky ani netusi. V prvom rade vsak si myslim, ze je bambilion inych nedokonalosti reprodukcnych sustav, na ktore sa oplati vynalozit extra chechtaky, a ktore oceni skutocne kazdy. Schopnost reprodukovat 15Hz by som dokonca nedal ani do TOP10.

Na druhej strane, rekreovat 8Hz, 12Hz, 15Hz klasickym reproduktorom by vsak rozhodne bola nie len nakladna, ale aj zaujimava skusenost, zvlast ak vezmeme do uvahy, ze slovami „zaujimava skusenost“ ludia obvykle oznacuju nieco, co „raz zazit uplne stacilo“.. So zaujmom by som si precital na fore, ako vam susedia podpalia auto, majitel budovy na vas potve statika, postove holuby zo sirokeho okolia zacnu narazat do okien vasho domu a pod nimi sa zacnu hromadit slony usle zo ZOO.. 
Naklady na silne ampy a obrovske reprosustavy nie su jedina tienista stranka reprodukcie sub20Hz kmitoctov. Je pomerne znamy fakt, ze infrazvuky nie su cloveku nijako extra prijemne, pokial ide o dlhodobu expoziciu, alebo o expoziciu pri urovniach nad 120dB. To co nam pri efektoch Star Wars sposobuje (vacsine z nas prijemne) zimomriavky, pri dlhodobej expozicii vedie k zmene nalady, depresiam, pocitom vycerpania, strachu, zavratom, apod. Su zdokumentovane pripady kedy sa infrazvukove vlny sirili od vodnych elektrarni potrubiami, alebo od veternych elektrarni vzduchom a negativne ovplyvnovali ludi zijucich kilometre daleko. Za mlada som brigadoval na stavbe pri budovani vzduchotechniky vo velkej nemocnici a poviem vam, ze aj kratky pobyt v takej sachte so zapnutym ventilatorom ktory vyrabal infrazvuky vo vas zanechal dojem nadlho. Nakoniec, rozvody vzduchu su prva vec, ktoru vam vyhovori kazdy odbornik na akustiku pri debate „idem stavat dom a som hifista“. Na niektorom DIY fore som cital pribeh chlapika, ktory mal nejake giganticke ESL subwoofery tusim k magnepanom, a stazoval sa ze pri dynamickych pasazach zle vidi. Ukazalo sa, ze dovodom je rezonancna frekvencia ludskeho oka (19Hz).. Smile Kto mate fakt dobry sub, slahnite si tam 19Hz na 100dB a zazijete rezonanciu vlastneho oka (okuliare aj sosovky dole, a samozrejme mi tymto podpisujete reverz). Pri 110dB nastavaju farebne halucinacie. Mozno je to aj dovod lilianovho mimozemskeho pravopisu... kazdopadne, pozor na stojace vlny Smile

este k tomu audio-physic terra – vyrobca okrem tych velkych pismenok uvadza aj takymi malymi, ze max tlak na 10Hz je 98dB, ale na 30Hz cez 110dB, atd.. A ked sa clovek pozrie cim to je osadene – opat sa len raz potvrdzuje, ze fyzika sa odrbat neda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 26, 2016 07:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.gearslutz.com/board/mastering-forum/629542-low-frequency-response-rap-pop-rock-music.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
instant
Nádejný hifista


Založený: 18 január 2016
Príspevky: 64
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Po december 26, 2016 09:01:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Este zabudli napisat ci to aj pocuvaju alebo dorabaju len podla grafov Smile lebo na tom co bezne pocuvaju aj v slusnejsich studiach...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2965
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po december 26, 2016 11:51:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za objasnenie, v rámci dlhšej máródky a "nudy v Brne" som si tak pozeral hodne skladieb rôzneho žánru a vyzerá to, že v hodne skladbách je "čosi" aj pod 24HZ. Iná vec je, či to je zvuk alebo HLUK. Smile

Jeden divokejší fragment ... (konkrétne Butty)

Ten ľavý kraj je C0 = 16,35Hz...

Súhlasím takisto, že nemá praktický zmysel snaha "dostať do obývačky <20HZ (ale predstava - zvedavosť aký je to pocit - láka).
Súhlasím samozrejme aj s ďalším, raz som na chvíľku "osolil" v obývačke JEDNU Tesla AKR153, triaslo kovovým zábradlím na balkóne, štyridsiatkou tehlovou stenou a z brizolitu vypadávali kamienky Very Happy

Ak sa sám pre seba zamyslím - dať sumu vyššiu od ceny bední za pár Hertz smerom dolu pri všetkých súvisiacich komplikáciach je hovadina. S najvyššou pravdepodobnosťou všetko pod 30Hz budú vyžiarené či skôr priestorom "dotvorené" zas iba harmonické. Ak niekomu bedna hrá od 25 (-čosi dB), zmysel nulový. Mne miestnosť "hrá" od 29,x s kopou vĺn - vzostupov, poklesov. Steny nevybúram Very Happy
Navyše ak moja počúva "Rádio EX..." - ekvalizujem dole molitanovými loptičkami v BR Very Happy

(Názor vzťahujem ku hudbe, filmy nepozerávam a hry "neviem čo sú")

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
instant
Nádejný hifista


Založený: 18 január 2016
Príspevky: 64
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Po december 26, 2016 15:54:58    Predmet: Odpovedať s citátom

no, pocit.. je to len pocit, pocut to nebudes. proste ti mozno bude zle a dojebes si brizolit Smile

presne to by ma ale zaujimalo, ze u takych hudobnych nahravok kde sa to vyskytuje, ze co to vlastne je. Ci o tom autor nahravky / zvukovy technik vie, co to je za nastroj apod. Lebo 99.99999% tych co tu nahravku vlastnia, nemaju sancu tie frekvencie z toho dostat reprodukcnym retazcom v nejakej rozumnej intenzite. Ale bez snahy o flame by ma to zaujimalo - ak je niekto profi technik alebo je k tomu blizko, mohol by tu trochu pomudrovat. Su sviatky a nuda vsetkych bije

ja bezne infrazvuky orezavam uz pri nahravani - ale ja som takpovediac amater, nenahravam hudbu ale slovo. pod 30Hz sa tam dostanu len veci, o ktorych nikto netusi co to je, potom kadejake ruchy a pazvuky z mikrakov apod. len to zbytocne zatazuje repraky a pocut sa to bezne neda.

v case analogovych nahravok, gramofonov a (IEC) RIAA bolo vsetko inak, ale to by som tu nerozpitvaval - akurat tolko, ze tie spectralne skeny tych starych nahravok z mierovho prispevku su zaujimave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2965
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po december 26, 2016 17:54:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak si nahodíš do Foobaru plgin Musical Spektrum (foo_musical_spectrum.dll) - uvidíš čo počuješ aj nepočuješ Smile
Niečo je zvuk, niečo hluk. Isto by to bolo počuť kvalitnými slúchadlami, ktoré nemám, vidno to na membránach repro, na dobre nastavenom tom grafe rozoznať čo je tón od hluku. Aj počuť - u mňa na bedniach kdesi od 30Hz hore.
Neviem sa vyjadriť ku tomu čo kto počúva, viem, čo počúvam ja aj čo tam je.
Stačí Michal Tučný (Fešáci) Nádraží aby človek v "blbých KossPorta PRO" počul spodné tóny čo prv nie. Potom lešie bedne, než mal aby počul aj to, čo z tých slúchadiel nie Smile
Mám názor, že zvuk je komplex a orezaním "infrazvuku" zmeníš a hodne aj to, čo môžeš, chceš a máš počuť.
Kedysi som si porobil nemálo LP do WMA a teraz prehrajem aj neželaný hluk - ešteže som to robil kryštálovou prenoskou Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Po december 26, 2016 20:22:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Instant ja ti nerozumiem.... taky rozsiahli prispevok a na konec to cele zabijes.

Co akoze ked ten sub ma pokles na 10Hz , vsak kazda bedna ma pokles, ide o to aky a pri akej frq.

Ved si pozri to meranie a napis mi k tomu nieco. Ja tam vidim ze od 15Hz to hra vyrovnane spolu s bednami... alebo to tak podla toho grafu nieje?

Dalej som len reagoval na nadpis kde sa odvolava na 20-30Hz, kedze sa domnievam ze moja zostava dokaze reprodukovat v tomto pasme tak pisem ako to vnimam.

Ja neriesim ci nejaky nastroj hra od 10Hz, ja kvitujem na tomto sube ze dokaze verne zreprodukovat nahravku aj s informaciou o priestore v ktorom vznikala.
Ano a funguje to aj pri filmoch, vobec to nevravim o masirovani sedacky. Na to mi lepsie posluzil BW ASW CM10, alebo velodyne SPL1000R...

Podobne to poculi aj tu:
http://www.stereophile.com/subwoofers/957/#Mjc2VXqFoczf8HgK.97

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po december 26, 2016 22:01:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotfl

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
instant
Nádejný hifista


Založený: 18 január 2016
Príspevky: 64
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ut december 27, 2016 00:15:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tom: to je v pohode - pokial ten zvuk obsahuje taku zlozku a ide o nahravku kde to je vedome mixovane, tak ok.. mna by len zaujimalo ci to takto naozaj vidia aj ti z opacnej strany, preto som dal otazku.

priklad preco sa pytam: vacsina klasickych rockovych nahravok co som checkol (vydane na CD: floydi, motorhead atd - vid obrazky) tam maju vesely utlm -20dB, naopak som naslepo nasiel jazz kde to dole zije (Tomasz Stanko Quartet - Suspended Night, basove intro k tretej skladbe).

Lilian: ty rozpravas o grafoch, ja o tom co pocujem (alebo nepocujem). tak vysvetlim. ja tvrdim, ze vo vacsine (mojich oblubenych) nahravok nie je pod 20Hz prakticky nic, preto nevidim dovod minat peniaze za nieco, co to "nic" zreprodukuje. Preco je tam "nic" neviem s istotou, iba sa kvalifikovane domnievam. Navyse, kolegovia ukazali, ze v niektorych nahravkach je v sub20Hz toho hodne, co som si aj overil, preto sa pytam i) co to je a ii) nasledne ci sa treba trapit tym to akusticky zrekonstruovat v obyvacke. Ci su to zabavky s ekvalizerom, alebo skutocne akusticka basa masti 15Hz v plnej amplitude. Moznych odpovedi je vela, ale ja odpoved nepoznam - keby som poznal. tak ju sem napisem.

To ze tvoj sub v spolupraci s tramovym stropom a dvoma chodbami nadherne rezonuje na 15Hz (120, 300..) som nijako nekomentoval, lebo to nejako nebolo epicentrom mojho prispevku. + obyvackova akustika je univerzalne peklo. Uplne nepokryte ma viac zaujal tvoj pravopis, hoci priznavam, ze s tym tramovym stropom by sa asi este nieco dalo urobit.. Kazdopadne, ked ti taky zvuk vyhovuje, ja ti ho neberiem ani nekritizujem, sto ludi sto chuti. Kazdy sudruh ma doma to, co si zasluzi a moze si za to len on sam - to plati uplne univerzalne, od manzelky cez hmotne statky az po zbierku pohlavne prenosnych chorôb Smile

bacil2: amen Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2965
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut december 27, 2016 13:10:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto som sebe nastavil ten graf:



Čo tak zo zvedavosti počúvam-pozerám "Mark Knopfler - Privateering", preto, že ho kdesi nazvali "etalónom" kvality nahrávky - ten subsonický hluk je aj v nej no nie v každej skladbe rovnako. Alebo sú to tóny. Pretože ak niečo nieje v okolí hoci 20Hz na začiatku skladby a je to neskôr v nej - nemal by to byť "hluk".

Nepopieram týmto nemožnosť počuť to v obývačke.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut december 27, 2016 13:54:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Instant
Ja sa neodvolavam len na ten graf, tisic krat som pisal ze rozdiel pozorujem vo vnimani priestoru, hlbky hudobnej sceny.

Neviem to asi popisat tak aby si to pochopil, alebo to bude tym mojim pravopisom...

Ze ta trapi moje tvrde y, ale ze cela juzna cast nepouziva materinsky jazyk vobec ! to prehliadas?

A neviem co zase ustipacne komentujes moju akustiku, ja som veruze spokojny a dal som sem graf kde to podla mna nieje zle, na to ze som doposial neaplikoval ziadne akusticke zlepsovatka.

Tramovy strop je nieco co si nevies predstavit alebo co? Chces povedat ze beton resp. keramicky strop je lepsi pre akustiku?

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
instant
Nádejný hifista


Založený: 18 január 2016
Príspevky: 64
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ut december 27, 2016 14:08:03    Predmet: Odpovedať s citátom

skor nez zacnes plut siru - ja nie som slovak. a ta juzna cast co tu spominas asi tiez nie je, ked nerozprava po slovensky. A hlavne nechapem ako to suvisi s temou - hoci aj s temou "nie som schopny rozlisit kde napisat "y". Ale chapem ze su vianoce, emocionalne narocna doba. Ja som len nedokazal odolat dojebanej slovencine. To je vsetko. Kludne si przni svoj materinsky jazyk dalej, ja uz budem trpiet potichu Smile

ohladne zvysku - viac by ma trapilo to co vidim medzi 100 a 300Hz nez nejaky spodok. je jasne ze obyvackova akustika je ciste peklo, ale aj tak. ten disco bass by som riesil.

robil si tie porovnania metodou slepeho testu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut december 27, 2016 15:03:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Plut siru?

Precitaj si svoje prispevky. Ako si sa vzjadroval ty a ako ja. Len som musel zareagovat ked si v druhom prispevku zese poukayoval na moj pravopis.

Ale ze ty pouzivas sproste slova to ta netrapi.

citujem tvoje vyjadrovacie schopnosti:

Mozno je to aj dovod lilianovho mimozemskeho pravopisu..

proste ti mozno bude zle a dojebes si brizolit

statky az po zbierku pohlavne prenosnych chorôb

Pre kazdeho je urazlive nieco ine, pre teba tvrde Y pre mna zese tvoj slovnik.
Pripominam, na poznamku k mojmu pravopisu som zeragoval az na druhy krat ked som vydel ze ti to stale neda pokoj.

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
instant
Nádejný hifista


Založený: 18 január 2016
Príspevky: 64
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ut december 27, 2016 15:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ty budes asi nejaky vztahovacny typ clovece.. chapem ze moj zmysel pre humor asi neoblubujes, ale tak pre istotu: okrem pravopisu nebolo na teba mierene z toho co hovoris nic Smile a ani na nikoho ineho osobne. Je tam smile, tj. je to myslene ako vtip.. keby som ta chcel urazat tak to vyzera inac, teda hypoteticky - ja by som rozhodne s niecim takym netravil svoj cas.

btw, reagovat si nemusel. niektore veci je fakt lepsie neskrabat.. az si vycitam ze som do toho pichol. budem tu teraz za okresneho debila ja Smile

btw, "sexualne prenosna choroba" je sproste slovo? Very Happy lilian, bud taky dobry, ja ta necham na pokoji, a ty sa uz na to tiez vyj.. vykasli. snazil som sa v duchu pravidiel nasmerovat rec na to tvoje meranie, tak vypust paru a skus k tomu. alebo k niecomu inemu. k sposobu akym si to testoval, atd. alebo aj k nicomu. ber to ako navrh na zmier v tejto debate.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
instant
Nádejný hifista


Založený: 18 január 2016
Príspevky: 64
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ut december 27, 2016 15:58:27    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Takto som sebe nastavil ten graf:



Čo tak zo zvedavosti počúvam-pozerám "Mark Knopfler - Privateering", preto, že ho kdesi nazvali "etalónom" kvality nahrávky - ten subsonický hluk je aj v nej no nie v každej skladbe rovnako. Alebo sú to tóny. Pretože ak niečo nieje v okolí hoci 20Hz na začiatku skladby a je to neskôr v nej - nemal by to byť "hluk".

Nepopieram týmto nemožnosť počuť to v obývačke.


no skusim sa s tym pohrat, ked budem doma. mierky v grafoch vzdy robili zazraky Smile

no o tom som presne chcel, ze prospelo by, keby sme poznali nazor druhej strany. my sa totiz v skutocnosti viac nez reprodukciou verneho zvuku, zaoberame rekonstrukciou konkretnych nahravok v obyvacke. tak ja by som vlastne uz len spekuloval co by to mohlo byt a preco. niektore veci sa zdaju byt kruto logicke a nie su, a naopak. je to sice potencialne zaujimave travenie casu na dlhy zimny vecer, ale tak niekde na dochodok do kaviarne, ked uz dojdu lepsie temy (zenske, umierajuci kamarati, zdravie) a bude sa nam to zdat zaujimave.. od "mozno tam mali drevenu podlahu a basgitarista si dupkal do rytmu" az po "hentaka blana na ludwig kopaku ma presne toto spektrum, borci.. sak toto neviete?".. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut december 27, 2016 18:15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

No tiez som nerad ze som reagoval na ten pravopis, ale tak inak som to pochopil asi, to je jedno. Niesom urazeny ani nic ine. Len ked si poukazal na moje chyby tak ja na tvoje tiez.

sexualne prenosna choroba.... no nieje to sproste slovo priznavam, ale nehodi sa mi to na hififorum.

Neviem co presne mam este popisat ze ako som skusal. Jednoducho ak je sub zapnuty, co i len do 40Hz, tak vnimam vyrazny priestor v nahravkach.

Ak ho vypnem tak to ostane vsetko akesi plochejsie.

Napriklad solo mobydika koncertu LedZep, tam je to nepopieratelny prinos na kopaku trebarz. Jednoducho celu supravu bubnov pocujem v priestore s doznievanim blan.

Ja som sa toho naskusal uz mraky,vela techniky a aj rozne prostredie na pocuvanie.

Tak asi tolko a od teraz uz len k teme Wink

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 29, 2016 17:37:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tip na skladbu k tejto teme:
- Tango in Vilnius - Lilies of the Valley :: https://soundcloud.com/agualoca-records/tango-in-vilnius-lilies-of-the
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 29, 2016 18:04:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom bych rád poznamenal, že je třeba rozlišovat dvě věci. Kmitočet trvalého tónu a tam se opravdu dá říct, že pod 20 Hz jsou ty varhany. Druhá věc je, že jakýkoliv impuls může obsahovat libovolně nízké frekvence a tedy například u bicích (typicky kopák) bude spodní mezní kmitočet ovlivňovat "zvuk" přestože sinusový tón už neslyšíme. Taky netvrdím, že chci aparát, co hraje od 20 Hz, ale v nahrávkách (a hlavně v reálu) tam určitý obsah někdy je (může být).
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 3 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist