Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HTPC+NAS+DAC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 04, 2017 13:12:58    Predmet: HTPC+NAS+DAC Odpovedať s citátom

Dlhší čas uvažujem o prechode z optických médií na diskové úložisko. Čas pomaly dozrel (hlavne obsah peňaženky), takže po dlhšom bádaní to vyzerá na nasledovné riešenie:

HTPC: Shuttle DS57U3 (alebo DS67U3) http://www.shuttle.eu/products/slim/

Podmienky:
hotové fanless riešenie (nechcem ísť cestou skladačky a po mesiaci laborovania s prehrievaním aj tak skončiť s ventilátorom vnútri)
CPU Intel i3 (vzhľadom na plánovaný resample v reálnom čase a aplikáciu DRC filtrov v hi-res (Audiolense))
+ 120GB SSD SATAIII
+ 8GB DDR3L
+ Win7

Úložisko: Personal Cloud 2-Bay 8TB (2x4TB Raid 1) http://www.seagate.com/gb/en/consumer/stream/personal-cloud/#specs

DAC: Customworks DAC1 NG Basic (využijem len USB vstup z HTPC) http://www.customworks.cz/dac/dac-1-ng

Má niekto nejaký postreh k tejto kombinácii, prípadne niečo, čo som v ponuke prehliadol a má lepší potenciál cena/výkon na trhu (hlavne HTPC-NAS, s DAC som rozhodnutý) a chce sa podeliť?

Dík.

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St január 04, 2017 15:50:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Treba ratat s tym ze aj ked to je fanless riesenie tak to PC moze piskat cez cievky popripade ine komponenty. Moze byt pocut otacanie sa platni HDD v cloude atd.

Tym chcem len povedat ze fanless neznamena automaticky vzdy 0 dB.
Mne napriklad dost "vyhrava" graficka karta Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 04, 2017 15:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

NAS bude samozrejme umiestnený mimo posluchovú miestnosť. Ale zase nechcem z toho robiť nejaký ovrekill, je to klasická obývačka (zatiaľ). Ventilátory zvyknú byť zdrojom problémov aj čo sa hluku týka, aj chladenia pri zanesení prachom...
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suriomario
Hifi obsluha


Založený: 28 február 2013
Príspevky: 18
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 04, 2017 20:12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Slim PC od Shuttlu jsou výborná volba pro audio PC. Mají dobrý termální design, jsou z kvalitních součástek a vydrží provoz 24/7 (s příslušně certifikovanými paměťmi a disky). Krom toho mají vychytávky jako výstup na externí zapínací tlačítko, takže je krabičku možné schovat mimo dohled.

Sám mám levnější verzi s Celeronem provozovanou s WIN 7 Pro a hraju přes Foobar2000 s upsamplingem SOXem do Customworks DAC 1 USB. Ovládám vše přes FoobarCon na telefonu včetně přepínání do hibernace. NAS nepoužívám, mám hudbu na SSD. Žádné pískání se nekoná a musím říct, že nic tak spolehlivého jsem doma ještě neměl. A to jsem vyzkoušel řadu podobných pasivních "krabiček"...Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 04, 2017 20:27:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za praktickú skúsenosť. Som rád, že voľba Shuttle sa ukazuje ako naozaj dobrá aj podľa iných mnohých pozitívnych referencií. Preto som aj vsadil radšej na možno o niečo drahšiu voľbu, ale zato dobré renomé a dlhodobé skúsenosti tejto značky.
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stk
Hifi obsluha


Založený: 16 október 2016
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: St január 04, 2017 20:40:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen se zeptám, proč to stavět na Win??? Shocked
Pokud můžu doporučit a jsi hračička, zkus nějakou Linuxovou distribuci, případně alternativy pro NAS, typu OMV, nebo, jako já, Xpelonogy.
Chtěl jsem funkčně to, co ty, nakonec jsem nacpal vše do jedné škatule z modushopu a zatím to šlape přes dva měsíce bez jediného škobrtnutí.
Na PC, které běží také pod Linuxem, mám nastavené cron úlohy na zálohu důležitých složek a vše šlape, jako hodinky.
Do NAS mám skrze USB šoupnutý šuplíkovou USB zvukovku (než bude externí DAC)

Funkce, které jsem očekával:
záloha (fotky, hudební projekty, dokumenty)
úložiště hudby, filmů -- spuštění filmů na tel.přes DLNA(TV), poslech (zapojeno do zesilovače)
vše zapasováno v TV stolku.
Plné osazení bude 3xplotnový disk, a co hlavn, napájeno adaptérem pro ntb, nikoliv ATX zdrojem.
Foto ještě z doby "vývoje a zkoušení" Smile))
https://o42i.imgup.net/14666080_18d3b.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St január 04, 2017 22:09:20    Predmet: Re: HTPC+NAS+DAC Odpovedať s citátom

Asi si nečítal prvý príspevok, ale ak niekto napíše:
Oscarossa napísal:

Podmienky:
hotové fanless riešenie (nechcem ísť cestou skladačky a po mesiaci laborovania s prehrievaním aj tak skončiť s ventilátorom vnútri)

tak asi nechce bastliť.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 04, 2017 22:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak nevidím, v čem je rozchození windows se vším potřebným pro HTPC menší bastlení než rozchození linuxu se vším potřebným na stejném komplet hotovém HW.

To neznamená, že bych mu linux doporučoval, pokud má windowsy natrénované a linux ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 07:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

OS platforma HTPC asi naozaj nie je podstatná (to, čo má rozbehané stk si viem v kľude predstaviť aj pod Win), ide skôr o individuálne preferencie ohľadne zamýšľaných aplikácií, a tiež, v ktorom prostredí je kto viac "doma", čo sa správy a konfigurácie týka - ako píše dustin. Soaron asi reagoval na stk a jeho Modushop HW riešenie HTPC, s ktorým proste len nemám chuť laborovať (dík za tip stk).
_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stk
Hifi obsluha


Založený: 16 október 2016
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:55:53    Predmet: Re: HTPC+NAS+DAC Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Asi si nečítal prvý príspevok, ale ak niekto napíše:
Oscarossa napísal:

Podmienky:
hotové fanless riešenie (nechcem ísť cestou skladačky a po mesiaci laborovania s prehrievaním aj tak skončiť s ventilátorom vnútri)

tak asi nechce bastliť.


Však já jsem to pravé bastlení(skládání komponentů, výběr procesoru,..) neměl na mysli, zapomněl jsem uvést svoji desku, která běží doma mně.
ASRock Q1900M - Intel J190 - deska s procesorem/fanless řešení.

Jediný, co by musel udělat navíc, oproti mému řešení je to, že desku prdne do bedny, do desky zastrčí PICO PSU, který bud enapájený adaptérem. hotovo. Jaký bastlení?
Tím by měl místo dvou škaredejch škatuilí, jednu hezkou.

ad. Linux, necpu mu ho, jen možná cesta.
Neříkám, že mi na HTPC/NAS Linux běží. Mám je postavené na Xpelonogy, což je systém DSM, na kterým žijou NAS od Synology, prvnotní nastavení zvládne tazatel hravě (když si umí naistalovat Win) a pak už se o nic nestaráš, prostě to jede a neřešíš, proč tam to, či ono nefunguje, atd.... Z Win mě toto opravdu vyléčilo.
Do mobilu nainstaluješ app a užíváš si pouštění muziky, filmů, sestava ti pošle notifikaci na email, v případě nějakého problému....výhod je oproti Win mnoho a jedna zcela zásadní DSM je pro tyto potřeby udělán, Win nikoliv(vše si tam bude muset doinstalovat, postahovat, rozchodit, laborovat a věřte, že toho laborování bude více s SW, než se železem;)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 18:30:33    Predmet: Re: HTPC+NAS+DAC Odpovedať s citátom

stk napísal:
...výhod je oproti Win mnoho a jedna zcela zásadní DSM je pro tyto potřeby udělán, Win nikoliv(vše si tam bude muset doinstalovat, postahovat, rozchodit, laborovat a věřte, že toho laborování bude více s SW, než se železem;)


To je pre mňa úplne nepodstatné, v zásade ten Seagate mi dáva presne čo potrebujem - po sieti zdieľané zrkadlené úložisko, za cenu v podstate dvoch holých 4TB diskov, takže nie je o čom. Hrať sa na náhradu nejakého dospelého NAS vôbec nehodlám - ani ho nevyužijem. Takže pre mňa žiadne laborovanie so SW okrem inštalácie OS a pár základných sieťových nastavení + Jriver a neskôr Audiolense nehrozí...

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist