Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Blacklist zleho masteringu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Nekvalitné nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ne august 30, 2015 19:53:15    Predmet: Blacklist zleho masteringu Odpovedať s citátom

Zoznam zle masterovanych albumov a odflaknutych nahravok - prosim pridavat nie na zaklade dr metra ale najma na zaklade posluchu vlastnymi usami. Prvy prispevok:

2cellos - Celoverse 24 bit flac na znamom cz sk sharovacom webe. Otrasny priklad katastrofalneho masteringu.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne august 30, 2015 21:24:30    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Fajadefil: Jen dodavam, ze me ta "kvalita" taky zaskocila a ciste ze zvedavosti jsem se tomu precenovanemu DR na zoubek kouknul. Jsou tam i hruzy s DR 4, prumer alba je 6 (muzeme namitnout, ze DR plugin ve Foobaru je podobny věštidlo jako policejni detektor višní v cokolade, ale....)
Wink

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ne august 30, 2015 21:46:15    Predmet: tico Odpovedať s citátom

tak to je fakt sila. Ja som to netestoval a ani som nepozeral vysledok na databaze na loudnes war, ale tusim piata nahravka v poradi mi uplne vyrazila dych. Zacina sa to bubmovanim na ani neviem na aky bubon - zrejme povodny zvuk bol pomerne tichy tak to zvukar vytiahol. Nasledne sa pridavaju celisti, ktori ked zahraju forte, tak to uplne jasne clipuje. No totalny idiot to musel nahravat. A toto sa opakuje viac x. Inac DR meter ako taky ja beriem s rezervou. Zvycajne to meria crest faktor a to v bohvieakom casovom okne. Dobre namastrovane nahravky mozu byt aj take, ktore na DR metri maju nizky vysledok (napriklad mikrodynamika elektronickych nastrojov moze byt uplne ina ako mikrodynamika husli) - to treba tiez zohladnit. Pocul som kopu nahravok s nizkym DR, ktore naprioek tomu zneli famozne. Preto cisto iba DR ako bernu mincu neberiem.
_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: So apríl 09, 2016 13:32:20    Predmet: Coldplay Odpovedať s citátom

Coldplay - A Head Full Of Dreams (2015)
_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
seva
Hifi obsluha


Založený: 07 november 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Pi január 06, 2017 21:53:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenny - Hearts (vinyl), Kryštof - Inzerát (vinyl), Europe - Last Look At Eden (vinyl). Tyhle 3 kousky - hlasité pasáže pěkně přebuzené a zkreslené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 23:23:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Metallica - 2008 - Death Magnetic, DR4, rok vydania: 2008
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 10:00:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Metallica - 2008 - Death Magnetic, DR4, rok vydania: 2008


Toto si vtedy kúpil brat a mi to požičal a pamätám si, že už vtedy som si vravel, že tá Metallica je už šľahnutá, čo to je za grc.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
1watt
Nádejný hifista


Založený: 03 január 2011
Príspevky: 57

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 12:47:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Pusťte si Kabáty CD Korrida...to je taky nářez Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 14:12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

hifitrip napísal:
Toto si vtedy kúpil brat a mi to požičal a pamätám si, že už vtedy som si vravel, že tá Metallica je už šľahnutá, čo to je za grc.


Jj. Metallicu som mal rád. Na nich som vyrastal a boli súčasťou mojích hudobných začiatkov, no odkedy mám lepšiu sústavu, tak ich počúvam len sporadicky. Ale staršie albumy sú dobré, no ich hudba ma už tak neberie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 14:32:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:

Jj. Metallicu som mal rád. Na nich som vyrastal a boli súčasťou mojích hudobných začiatkov, no odkedy mám lepšiu sústavu, tak ich počúvam len sporadicky. Ale staršie albumy sú dobré, no ich hudba ma už tak neberie.


U mňa Metallica prestávala existovať albumom Load a potom to dorazila albumom Reload. Predtým to bola hudba, ktorú sme žrali Very Happy

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Nekvalitné nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist