Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Môj pre-amp DAC alebo DAC pre-amp?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 20:01:17    Predmet: Môj pre-amp DAC alebo DAC pre-amp? Odpovedať s citátom

Končene som sa rozhodol do toho pustiť, tak otváram vlákno DIY pre-amp DACu. Myšlienka vlastnej stavby ma zamestnáva už dosť dlho, od tej doby keď som pred pár rokmi začal riešiť externý DAC. Vtedy som usúdil, že ako zdroj mojej HiFi nirvány bude slúžiť PC, takže DAC musí mať USB. Prečo práve DIY a nie komercia? Hlavným dôvodom je, že ma elektrika baví a že klasická komercia neponúka to, čo chcem ja. V tomto vlákne skúsim popísať celý vývoj. Nečakajte tu žiadne profesionálne prevedenie, ani merania. Na to prístroje nemám, takže všetko bude v rámci mojích reálnych/rozumných možností. Nečakajte ani to, že tu vymyslím niečo nové. Všetky mnou použité riešenia/moduly už boli niekde prezentované a odskúšané. Takže ak u nejakého modulu uvediem, že je to moje riešenie, tak to znamená, že som ten mobul nekúpil, ale zhotovil sám. Rozhodne to neznamená, že by som to vymslel ja sám. Otázne je aj dotiahnutie projektu do konca. Kľudne sa môže stať, že ma to po čase prestane baviť a tak sa na to všetko vykašlem. Bol by som rád, keby sa toto vlákno nezvrtlo a držali by sme sa len konkrétnej stavby, no ilúzie si nerobím. Práve preto sa budem snažiť aktualizovať svoje príspevky a hlavne živiť svoje počiatočné príspevky relevantnými informáciami.

Čo vlastne chcem?
- DAC pre-am, primárne s USB vstupom
- viac vstupov, nejaký XLR (predsa ešte používam aj analóg), optiku aj USB, zo všetkého viac kusov, hlavne z USB
- XLR výstup, najlepšie 2x s možnosťou voľby A, B, A+B
- konštrukčne separované kanály
- konštrukcia nebude symetrická, tak že bude potreba BAL/SE prevod na vstupe aj výstupe
- relátková regulácia hlasitosti
- DAC s obvodom PCM1704
- zosilnenie asi 1, ale časom sa ukáže, či to nebude viac
- DO a display
- kvalitný zdroj, podľa možností viac kusov, t. j. zvlášť pre digitál a analóg a zvlášť pre pravý aj ľavý kanál
- modulárna konštrukcia

Diagram, ako si to predstavujem, ukazuje nasledujúci obrázok. Je to kompletná verzia, ale jednotlivé funkčné celky sú rozdelené do viacerých blokov, aby bola konštrukcia pochopitelnejšia. Takže nie všetky bloky budú na samostatnom DPS. Je zároveň možné, že funkčne budú niektoré bloky spojené. Napríklad na BAL/SE a SE/BAL konverziu, zosilňovač a filter budem používať jeden modul.

Moduly budú nasledovné (modul = DPS):
1. I/O analógový - vlastné riešenie, v podstate sa bude jednať len o relátkové prepínanie riadené mikrokontrolérom. Na každý vodič bude jedno relé s dvomi kontaktami zapojenými paralelne. Takže na jeden XLR konektor/1 kanál pôjdu 3 relé. Lepšia separácia a istejšie zopnutie.
2. digitálne vstupy - vlastné riešenie, opäť sa bude jednať o relátkové prepínanie riadené uC. Koax, optika aj USB budú používať len 2 vodiče (USB len dátové), takže tu pôjde jedno relé s dvomi kontaktami na jeden vstup.
3. USB prijímač - je od JLSounds s výstupom I2S
4. koax a optický prijímač - vlastná výroba a budú na jednej DPS. Jedná sa o SPDIF signál, takže stačí len jeden prijímač a pred tým prepínač z optického modulu alebo z CINCH konektora. Použijem DIR9001, Viem, je to len do 96kHz, ale má dobré parametre a na 192kHz sa bude dať použiť USB vstup.
5. BAL/SE konverter - Aplha24 od AMB http://www.amb.org/audio/alpha24/. Tento obvod obsahuje konverter, zosilňovač, aj filter. Takže na vstupe bude konfigurovaný ako konverter so zosilnením 1, bez filtra.
6. SE/BAL konverter + zosilňovač + filter - Aplha24 od AMB. Na výstupe však bude konfigurácia konverter, zosilnenie 1 (prípadne viac) a filter.
7. I2S prepínač + I2S splitter - vlastné riešenie. Prepínač klasika cez relé. Splitter je posuvný register z 74HCT164.
8. DAC + I/V - vlastné riešenie. DAC je PCM1704. I/V konverter bude na začiatku z OPA627 + prípadne filter z OPA2134, ale potom sa nepoužije filter v SE/BAL konvertore. Kvalitnejšie riešenie je asi PASS I/V konverter. To sa rozhodne podľa posluchového testu. U PASS-a sa potom použije SE/BAL konverter s filtrom.
9. relátkový attenuator - vlastné riešenie. Uvažoval som aj nad kúpou hotového modulu, ale tam je otázne, ako by som to dokázal zakomponovať do systému a ovládať cez môj uC. Nehovoriac o tom, že by mi z peňaženky rázom ubudlo okolo 10 tisíc českých chechtákov.
10. ovládanie - vlastné riešenie cez Arduino. Bude to ovládať všetky relátka, reagovať na stlačenie kombíkov, ovládať displej a prijímať povely z DO. DO bude cez modrý zub alebo WiFi. WiFi je však dosť žravé, tak sa ešte uvidí.
11. zdroje - vlastné riešenie + AMB zdroje Sigma11 http://www.amb.org/audio/sigma11/ a Sigma22 http://www.amb.org/audio/sigma22/

Na začiatok by som rád rozchodil prepojenie USB receiver, I2S splitter, DAC, I/V converter (verziu s OPA), hlasitosť cez APLS a SE/BAL konverter. Až to bude rozumne fungovať, tak sa pôjde ďalej. Ovládanie + display nechám až na úplný koniec. Do vtedy budem riešiť prepínanie vstupov cez mechanický otočný ovládač. Mal som v pláne postaviť všetky zdroje z modulov AMB, ale potom, ako som objednal a poskladal 4 x Sigma22 a 2 x Sigma11 a videl, aké sú veľké, tak som usúdil, že požadované množstvo zdrojov nevôjde ani do 4U modus krabice. Takže niektoré zdroje budú musieť byť kompromisnejšie/menšie.

Je možné, že o niektorých moduloch otvorím samostatné vlákno, aby sa to všetko nemiešalo v jednom vlákne. Ak sa tak stane, tak sa budem snažiť doplniť odkazy do tohto vlákna, aby boli projekty navzájom prepojené a dávalo to hlavu aj pätu.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa St január 25, 2017 14:56:27, celkom upravené 16 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 20:01:33    Predmet: Odpovedať s citátom

reakcia1
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ut marec 07, 2017 09:07:24, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 20:02:17    Predmet: Odpovedať s citátom

reakcia2
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 20:02:43    Predmet: Odpovedať s citátom

reakcia3
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 21:01:06    Predmet: Odpovedať s citátom

reakcia4
Jediné, co si dovolím doporučit, je rozdělení projektu na jednotlivé dílčí části. Každou z nich řešit samostatně, během vývoje může dojít k řadě různých změn.
Teprve až budou odladěné samostatné moduly, spojit to do jednoho celku.
Nic přitom nebrání už od začátku brát ohled na to, že to má ve finále tvořit jeden celek, takže třeba rozměry desek nebo polohu konektorů lze zohlednit.
Má to i praktickou stránku, když například doděláš převodník a na další už Ti nezbyde čas nebo síly, budeš mít alespoň něco. Když rozhrabeš všechno najednou a v půlce skončíš, nebude z toho nic. Nehledě na to, že více rozdělaných věcí zvyšuje pravděpodobnost, že to člověku přeroste přes hlavu a přestane ho to bavit.

A ještě něco, zkus zvážit, které věci bys mohl převzít buď jako osvědčený návod, nebo dokonce hotový koupený modul. Vím, není to ono, ale tak jak je projekt popsaný, je to opravdu dost velké sousto.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 21:09:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Reakcie nemusíte číslovať Very Happy . Urobil som tak len preto, aby som si vytvoril priestor pre spätnú editáciu, aby bolo všetko pokope.
Inak máš úplnú pravdu. Prvý príspevok ešte doladím. Hlavne tam popíšem, ktoré moduly budem robiť sám a ktoré si kúpim. A vývoj modulov jednotlivo je tiež dobrý nápad. Nepísal som to tam, ale predpokladám presne takýto postup.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 21:22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Wow! Si si riadne nalozil Very Happy Zaujali ma hlavne tie USB - chces to riesit cez nejaky switch alebo si objavil modul, ktory je uz rovno takto vybaveny?
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So január 07, 2017 21:39:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Netreba za tým hľadať žiadnu vedu. Prepínač vstupov budem riešiť vlastnoručne. USB vstup je taký istý, ako analógový vstup. Tak že použijem relé a hotovo. Jediný problém je v tom, že pri RCA stačia 2 kontakty na relé (XLR 3) a u USB treba 4. Ja to budem riešiť tak, že USB receiver bude napájaný interne. Takto bude stačiť na samotný USB konektor len 2 vodiče, prepínanie bude zabezpečovať 1 relé/1 USB vstup.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 07:12:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ambiciozni projekt. Jen mi nejde do hlavy, jak chces tohle vse vyrobit bez jakehokoliv mereni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 14:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie som elektro-konštruktér, tak že nečakajte nijaké extra riešenia. Všetko, čo tu bude, už niekde bolo prezentované, tak že vlastné riešenie neznamená, že by som to celé vymyslel a odladil ja. Ide len o to, že to nebudú kúpené moduly.
Tak že mojím cieľom nie je vymyslieť teplú vodu. Mojím cieľom je skôr to, aby som dal dokopy rôzne, už existujúce, moduly tak, aby to vyhovovalo mojím požiadavkám. A hlavne, robím to pre svoje potešenie a nie preto, že by som mal problém kúpiť si hotové zariadenie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 14:31:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Edit 1. príspevku. Doplnená poznámka, čo znamená pojem "vlastné riešenie" a možnosť otvorenia ďalších vlákien pre jednotlivé moduly.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ne január 08, 2017 14:37:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 14:34:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Fakt velky projekt, ale fandim :-) Mas nejaky odhad, kolko hodin ti to tak zaberie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 14:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Na toto si fakt netrúfam odpovedať. Ako sám seba poznám, tak mi to potrvá aspoň 10 rokov a výstup je značne neistý. Headbang
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 14:52:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm, tak v tom pripade si to skus rozdelit tak, aby si mal pouzitelne medzivysledky.

Neviem ci zacinat DACom je najstastnejsie. Uz tu bolo niekolko projektov a urcite bude este hromada dalsich. A vyvoj v tejto oblasti ide rychlo dopredu, a to by ta neskor mohlo mrziet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 14:54:16    Predmet: Odpovedať s citátom

A inak modul s relatkami by siel pouzit tento, a nie je ani taky drahy ako pises hore a a zakomponovat pojde asi do cohokolvek:
- http://twistedpearaudio.com/control/jt.aspx
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 15:00:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To čím chcem začať, je jasne dané tým, že moduly (USB receiver, I2S splitter, DAC, I/V converter (verziu s OPA)) už mám odskúšané, na protoborde zapojené a funkčné.
A k DAC... Je to jednoduché. Nech aj vymyslia nejaký hyper-extra DAC, tak ja som rozhodnutý pre to, čo som písal. Tak že základ je a aj zostane obvod PCM1704. Jeden stojí 2000 korún, tak ich nechcem nechať v šuplíku. Very Happy No nemal by byť problém DAC modul vymeniť, ale nad tým zatiaľ neuvažujem.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 15:10:47    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
A inak modul s relatkami by siel pouzit tento, a nie je ani taky drahy ako pises hore a a zakomponovat pojde asi do cohokolvek:
- http://twistedpearaudio.com/control/jt.aspx


Jj. na attenuator existuje viacero použiteľných modulov, ale aj tak by som sa nevyhol bastleniu a prispôsobovaniu, no hlasitosť momentálne neriešim. Zatiaľ mi postačí modrý ALPS.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 15:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, jasne :-) Ale inak ten PCM1704 ak je v sufliku, tak sa moze i predat :))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 15:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieco mi tam chyba. Kde tam mas galvanicke oddelenie PC a DACu?

Preco ju nevynechat: http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=31&t=177
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 15:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez měření to nepůjde, to je totální nesmysl.
Návrh plošného spoje pro DAC je velmi náročná disciplína, chce to hodně zkušeností.
Celé to působí dojmem, že zatím vůbec netušíš, jak složitou a obtížnou úlohu jsi si nadefinoval.
Rozsáhlé projekty potřebují nadšení a odvahu, ale současně určitou sebereflexi a smysl pro realitu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 17:53:31    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Nieco mi tam chyba. Kde tam mas galvanicke oddelenie PC a DACu?

Preco ju nevynechat: http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=31&t=177


Nič sa neboj, všetky digi vstupy sú galvanicky oddelené.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 17:54:55    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Bez měření to nepůjde, to je totální nesmysl.
Návrh plošného spoje pro DAC je velmi náročná disciplína, chce to hodně zkušeností.
Celé to působí dojmem, že zatím vůbec netušíš, jak složitou a obtížnou úlohu jsi si nadefinoval.
Rozsáhlé projekty potřebují nadšení a odvahu, ale současně určitou sebereflexi a smysl pro realitu.

Karty sú rozdané. Operujem s tým, čo mám. Amen.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 18:05:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohol by som admina poprosiť o presunutie do sekcie DIY realizácie? Ďakujem.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 18:11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

To OPA:
Znalosti jsou pro loosery bez sebevědomí. Měření je pro blbce, kteří nevědí. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 19:14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Mohol by som admina poprosiť o presunutie do sekcie DIY realizácie? Ďakujem.

Napis spravu uzivatelovi Troton.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
3M
Hifista


Založený: 27 marec 2016
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 05:39:35    Predmet: Odpovedať s citátom

tak taky dac presne chcem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 22:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ver tomu, že nie si sám. Nechápem prečo sa takáto kombinácia bežne nevyrába. Buď máš DAC alebo predzosík. Pritom to je tak jednoduché. Nerobí to dokonca ani CustomWorks ani SPaudio.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Št október 12, 2017 19:32:52, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 12:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Soaron: Nejakej duvod tam bude, ale treba zrovna Basstlovo combo (dac+preamp s relatkovou regulaci hlasitosti) ze stavebnic Customworks je cool reseni pro ty, co se nestitej pajky a sroubovaku Smile
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 19:31:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to možné, ale ja ten dvôvod nevidím. Asi som slepý.

Mňa už napadlo aj to, že zoberiem predok aj DAC od SPaudio, položím ich na seba, prevŕtam krížom zhora smero dole 10mm vrtákom a priskrutkujem ich k sebe, aby som im ukázal, že sa to dá. No takýto "integrovaný" predok+DAC by nebolo úplne ono. Laughing

Myslím si, že by to priamo výrobca mohol zvládnuť lepšie, ako ja.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist