Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AIO Internetové rádio + CD
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 01:31:35    Predmet: AIO Internetové rádio + CD Odpovedať s citátom

Kdyby si chtěl někdo spoustu hodin hrát, ale utratit jenom tak 1200 Kč. Zdrojáky (Python, Arduino, postup instalace, nějaké výkresy a postupy), dám v dohledné době na github.

Původní PC Futro S450/550 1GB RAM 1GB CF http://www.ebay.de/itm/Fujitsu-Futro-S550-Thin-Client-/182390170406

Zítra chci zkusit Julinou změřit spektrum repro výstupu pro nějaké frekvence a výkony.


Naposledy upravil dustin dňa Ne január 08, 2017 01:51:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 01:38:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Použita integrovaná zvukovka, zesík má vlastní napájení kvůli zemním smyčkám, jeho zdroj je spínaný relátkem, aby nežral při vypnutí do stanby.

Regulace hlasitosti přímo zvukovkou + softwarově playerem pro jemnější krok. Zpožděné připojení repro se ukázalo potřebné.

Vypnutí tlačítkem - uspání do paměti. Probuzení do hraní cca 5 - 10 sekund (připojení wifiny atd.)


Naposledy upravil dustin dňa Ne január 08, 2017 01:59:54, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 01:43:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to trochu stísněná montáž, kdo by si chtěl hrát, vyřádí se dosyta Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 23:27:47    Predmet: Odpovedať s citátom

V audio měření nemám žádné zkušenosti, zkusil jsem v mezích možností a znalostí.

V soxu jsem vygeneroval několikaminutové tracky 1kHz 48/24, 10kHz 48/24, 1kHz 192/24, 10kHz 192/24 a 20kHz 192/24. Místo repráků jsem připojil výkonové odpory 6R8 a k nim připojil vstup Juli. Měření v linuxové JAAA. Celé PC včetně napájení koncáku je galvanicky oddělené od země, takže nebyl problém s "neplovoucí" zemí juli v měřicím PC.

0dBFs Juli byla při 2Vrms na odporech (měřeno osciloskopem), tj. cca 0.6Wrms, pokud dobře počítám. Nechtělo se mi letovat dělič pro vyšší napětí, na vyšší výkon se to stejně obvykle ani provozovat nebude. Při větším výkonu by se dělič z odporů stejně odletoval, vyzkoušeno...

V JAAA jsem měřil jsem spektrum přehrávaných tracků. Šířku pásma FFT jsem dal na minimum (1.5Hz).

Nejsou tam nikde zemní smyčky, zesilovač je se zemí zvukovky spojen jen stíněním kabelů, má vlastní napájení a nikde se nedotýká kostry PC.

Parametry nejsou zázračné, leč jde o PC s integrovaným realtekem za 10 euro napájený adaptérem a T-class zesilovač za 10 dolarů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 23:31:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Track 10kHz 48/24

Zajímavý je alias na 20kHz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 23:32:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tracky 192kHz (zvukovka/přehrávač nativně přehrává všechny běžné frekvence).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 23:35:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Track 20kHz 192/24
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 08, 2017 23:36:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozastavený přehrávač tlačítkem pauzy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 00:04:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Palec hore, na to ze to stoji co to stoji, tak to ma parametre radovo lepsie nez ine profi pristroje za 15-20 tisic Kc.

Pouzity ClassT zosilnovac bude tiez v popise systemu?
Podla obrazky asi zhruba tento: http://www.ebay.com/itm/DC12V-24V-TK2050-50W-50W-Dual-Channel-Class-T-HIFI-Stereo-Audio-Amplifier-Board-/111473784377
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 00:38:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, ten samý, konkrétně prodejce http://www.ebay.de/itm/221779544256 (dá se s ním domluvit levnější poštovné při odběru více kusů)

Ad ty grafy - nevím, jak mají nastavené FFT při měření ostatní, nikde jsem to nenašel. Tak jsem dal nejvyšší rozlišení, tedy i nejnižší hodnoty Smile

Fakt je, že když dám naplno hlasitost, je slyšet jemné syčení jen s uchem přímo na bedně. Na to jsem u Tripathů zvyklý, ale např. minule jsem do jiného projektu koupil TA2020 http://www.ebay.com/itm/TA2020-Class-T-20W-20W-Dual-Stereo-Digital-Audio-Amplifier-Board-DC-12V-CAR-/332022121135, který šumí jak prase. Nepoužívá SMD součástky a má jen jednostranný plošňák. Zcela nepoužitelné, ani k PC. Mám několik jiných TA2020 (v dílně např. http://www.ebay.com/itm/12V-20W-Mini-2CH-Car-Class-T-Hi-Fi-Stereo-Digital-Audio-Amplifier-LP-2020A-/391276119900) a ty jsou úplně stejně tiché jako ten TK2050.

Při napájení PC a zesíku z jednoho zdroje jsem dělal psí kusy a stejně jsem se nezbavil zemní smyčky. Písmena na obrazovce, přístup na CF kartu, všechno bylo trochu slyšet. Napětí jsem filtroval PI-články s tlumivkami z PC zdrojů, stabilizátory, země spojoval šestkou licnou, nic nepomáhalo. Na oscíku bylo vidět, jaké jsou na tom napájecím napětí PC drby, to všechno teklo i těmi zemněmi. Bohužel druhý zdroj se ukázal nezbytný, ale zase nic drahého, obyč adaptér 20V/4A od ntb.

Kluci na domácím elektrokroužku začali dělat další dva kusy (mají to rozdělené - jeden bude dělat mechaniku, druhý rozšiřovat software). Měl by se posunout hlavně software (přehrávání z flešky, nějaké streamingové služby). Vlastní player chci zkusit vyměnit z mpv na mopidy, který umí právě spoustu těch streamovacích služeb. To mpv jsem použil kvůli slušné podpoře CD-DA, na to už dnes většina přehrávačů celkem peče (i v MPD nic moc).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 22:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Dle skriptu https://gist.github.com/endolith/246092 má uložená 192/24 nahrávka reprovýstupu THD 0.23% při 1kHz. To je ta druhá a třetí harmonická jasně viditelná na spektru. Slyšitelnost neumím posoudit, dle http://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/1040306-there-audible-difference-between-0-1-thd-0-01-thd.html údajně ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 09, 2017 23:11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Si myslim, ze za tu cenu je to skvele :)

Tu pocutelnost rozdielu na testovacom signale by slo zistit ulozenim vyfiltrovaneho signalu.

Inak Arta i AudioDiffMaker funguju pod Wine bez problemov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 12:56:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám ještě v merku trochu jiné řešení postavené na HP T5740 http://www.ebay.de/itm/HP-ThinClient-T5740-Atom-1-66GHz-2GB-Flash-2GB-RAM-ink-Adapter-Standfus-ohne-OS-/381762365508. Stojí jen o trochu víc, ale žere polovinu (to FS přeci jen hřeje - cca 20W) a hlavně má 2 nativní SATA sloty s napájením. Sice by to muselo být v jiné bedně, ale mám vyhlédnutou https://www.suntech.cz/produkt/347835-crono-mt-36-mini-tower-desktop-skrin-2x-usb-2-0-cerna/ , která by šla zkrátit. Hlavně se do toho dá strčit normální 5,25 mechanika. Ty slim mechaniky jsou takové hračky a hlavně nejsou úplně tiché, ani při CD-DA 1x speed. Chtěl bych do toho dát i oba zdroje, možná pro zesík i lineární s trafem. Možná rovnou dva zesíkové moduly s analogovou výhybkou, prostor to zabere minimální. A nebo digitální výhybku, jak kdo potřebuje.

Hlavně by se do casu vešly dva ntb 2.5" disky do raidu, takže by to šlo hned jako tichý NAS.

Ovládání displej + dotykové plošky na přední straně skříně, jako na tom futru.

DO buď klasika IR, nebo by šlo do téhle krabičky http://www.tme.eu/cz/details/z-32a/krabicky-pro-dalkova-ovladani/kradex/z32a/ zabudovat ještě jedno arduino s displejem a rotačním enkodérem na hlasitost a komunikovat bezdrátovým sériákem HC-12 za pár korun. Baterka LiPo http://www.ebay.com/itm/3-7V-1000MAH-1200mAh-Lipo-Battery-For-RC-Walkera-WKLIPO-5G4Q3-SYMA-S006-Exotic-/391599370039 s nabíjecím modulem na 5V (pár korun), vytažené ven na zapuštěné šroubky v krabičce. Do casu zapuštěné kulaté poniklované neodymové magnety, k nim napojeno 5V z PC, co běží i ve standby. DO se jen položí na case a rovnou se dobíjí, současně i pořád funguje. Takhle mám řešené nabíjení tabletu přicvaknutého na zdi v obýváku na magnety v elektrikářské krabičce ve zdi (s 5V síťovým adaptérem) a osvědčilo se mi to.

Včera přišly SATA konektory http://www.ebay.de/itm/182275772055 , tak jsem zvědavý, jak bude fungovat ten druhý SATA port v T5740 (stejný jako u http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5540/index.shtml ).

Prostě pořád je co tunit Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So január 14, 2017 01:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdrojáky jsou online https://github.com/pavhofman/plabs-player , něco málo jsem sepsal. Ještě toho bude podstatně víc, chci to včetně nákresů/rozměrů/fotek detailů, aby se podle toho dalo postavit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 14, 2017 01:16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

jj, "peknej narez tahleta stanice", resp. projekt :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So január 14, 2017 01:29:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky moc za slova útěchy Smile

Další se rýsuje ten dvoudiskový NAS + audio player s arduinovým dálkáčem a standardní mechanikou, to by mohlo být jen tak o 800 Kč dražší (bez ceny disků). Díly jsou na cestě...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 19:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kluci na kroužku se konečně dostali k testování svých vlastních kusů rádia.

Vadila mi nutnost dvou napájecích adaptérů kvůli zemní smyčce z výstupu zvukovky - dva zdroje projekt zbytečně prodražují a komplikují. Hledal jsem levné Dčko, které by mělo symetrické vstupy a nechalo se napájet rovnou z 20V adaptéru dodávaného s počítačem.

Tripathy nemají z čipu vytažené oba vstupy vstupních operáků, ale novější TPA3116 od TI ano. Prodává se ve spoustě variantách, ale našel jsem jen toto provedení https://www.ebay.com/itm/DC-12V-24V-TPA3116-Dual-Channel-Stereo-50W-2-BTL-Mono-100W-Audio-Amplifier-Board/142243982044?epid=588886345&hash=item211e66eadc:g:kegAAOSw-0xYd1Uo , která má oba vstupy vytažené na desce mimo chladič - vždy jeden vazební kondenzátor vede na vstupní konektor a druhý je uzemněný.

Nejdříve jsme zesík připojili k výstupu zvukovky miniPC stíněným kabelem standardně nesymetricky, zesík napojili na vstupní adaptér PC a... samozřejmě byl zřetelně slyšet každý pohyb myši, písmenko na monitoru. Zem výstupu zvukovky je úplně jinde než vstupní 0V svorka adaptéru, spoustu bordelu mezi.

Symetrizační kondenzátory na uzemněných vstupech jsme odpájeli od země a stíněnými mikrofonními kabely zapojili zvukovku symetricky - výstup zvukovky na +IN vazební kondenzátor, zem od výstupu zvukovky na -IN vazební kondenzátor, stínění kabelu jen na jedné straně u zvukovky.

A bylo po rušení, s uchem u repráku se myš ztratila v základním šumu zesíku. Takže zesík za 150Kč komplet lze připojit symetricky a stačí mu adaptér celého PC. To už je výrazná úspora a hlavně zjednodušení konstrukce (relé pro druhý adaptér atd.).

Až to trochu dáme dohromady, pošlu nějaké měření. Samozřejmě nelze za ty prachy očekávat zázraky, ale průser to rozhodně není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 21:35:07    Predmet: Odpovedať s citátom

parada! :-) zaujemcov o tvoje kruzky je dostatok? takto z dialky vyzera, ze sa tam dobre bavite :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 22:23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky. Je to opravdu jenom hraní doma, dětem zatím stačí jeden pokoj, tak jsem druhý zabral na blbnutí. Dílna je ve sklepě, pokoj je na čistější práci. "Chodí" vlastně teď jenom tři - syn, synovec a jejich kamarád. Každého baví něco jiného, někdo raději počítače, někdo rukama. K tomu se to rádio hodí - programování python + C, pájení, mechanika. Je fakt, že většinu toho programování dělám ve finále já, ale snad něco pochytí...

Začínali jsme před pár lety ovládáním síťového minecraftu v pythonu (pro děti super - každý si připojí minecraft na lokální server, napíše si jednoduchý kód v IDE v pythonu, spustí a hned všichni ve svých minecraftech vidí, co to dělá. Nejraději si navzájem dělali naschvály postavičkám soupeřů). Pak jsme zkoušeli arduinní roboty, to po roce moc nedopadlo, teď ty rádia snad dodělají. Uvidíme, zda to k něčemu bude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 23:02:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Minecaft je dobrej nápad, na to zkusím uvrtat synka. My jsme děti před 15 lety zkoušeli přitáhnout k Javě přes Robocode.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St november 15, 2017 08:48:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus to, dobré je, když je jich víc, aby se navzájem vyřádili.

Do standardního minecraftího serveru spigot jsem jenom přidal plugin RaspberryJuice https://dev.bukkit.org/projects/raspberryjuice . Do IDE (nejlepší je asi PyCharm) se přidala ta knihovna MCPI, v kódu nastavili konexi na server a společně vládli sdílenému světu. Vyblbli se dost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2018 22:57:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár měření měřicí stanicí http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25331 kombinace PC Futro + interní zvukovka + symetricky připojený TPA3116, vše napájené obyčejným adaptérem 20V/4.5A. Jen pro představu velikost zesilovače v ceně 150Kč vč. dopravy umístěného do PC za 10 EUR aktuální cena.



Artu v měřicí stanici jsem zkalibroval, aby ukazovala absolutní hodnoty napětí (dBV).

Šumové dno při zkratovaném symetrickém kabelu vstupu:



Po připojení k měřicím odporům napojeným na zesilovač, vypnuté, bez připojeného napájecího adaptéru



Po zapnutí a najetí PC, při mutnuté zvukovce - pouze šum zesilovače + výstupu zvukovky, mírný pokles šumu oproti vypnutému PC/zesilovači



Zvukovku jsem odmutnul a nastavil na 100%, stále bez signálu. Nyní tedy šum zvukovky přes zesilovač. Nárůst měřeného šumu o 7dB. Při poslechu na repro je v této poloze zcela tiché.



Naposledy upravil dustin dňa Po marec 26, 2018 21:59:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2018 22:58:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření 1kHz
Protože měřím celý řetězec zvukovka+zesilovač, musí si PC generovat vlastní signál. Sox to snadno zařídí

kód:
sox -r 48000 -c 2 -b 32 -n -t alsa hw:0 synth 1000 sine 1k


Při všech měřeních jsou zatížené oba kanály, měřím jen jeden.

1W 8 ohm


1W 4 ohmy


1W 2.7 ohmu


10W 8ohm


10W 4ohm


10W 2.7ohm



Max. výkony jsou měřené těsně před limitací pro jednotlivé zátěže (napájecí napětí zesilovače + celého PC 20V)

18W 8ohm (34Vpp)


32W 4ohm (33Vpp)



19W 2.7ohm (20Vpp


Naposledy upravil dustin dňa St marec 28, 2018 21:38:42, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2018 23:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření 13+14kHz

Opět bylo potřeba vygenerovat signál v soxu. Smyčkou na měřicí stanici jsem ověřil, že signál dává úplně stejné měření, jako signál generovaný přímo Artou, se kterým počítá následná analýza naměřeného signálu.

1W 8ohm



1W 4ohm



1W 2.7 ohm



10W 8ohm



10W 4ohm



10W 2.7ohm




Opět max. výkony, na kterých se IMD láme. Pro 8 ohmů to bylo něco málo přes 10W.

15W 4 ohm


18W 2.7 ohm



Naposledy upravil dustin dňa Po marec 26, 2018 22:03:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2018 23:15:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel nemám zkušenosti, abych mohl detailně posoudit. IMD 13+14 okolo 0,1% je rozhodně hodně špatné, ale THD+N pod 0,05% mi nepřijde tak hrozné, obzvláště na nízkých impedancích.

Nárůst šumu celého řetězce mutnutá zvukovka vs. hlasitost naplno o 7dB mi přijde slušné.

Celá sestava vyjde na pětistovku a o tom to je Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po marec 26, 2018 09:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Len tak pre zaujimavost. Ak by to chcel niekto od teba kupit, za kolko by si to bol ochotny predat? (A vyrobit si potom zas novy pre seba).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po marec 26, 2018 16:38:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Obávám se, že bych jej s uctivým poděkováním odkázal na kompletní GPL dokumentaci na githubu, mimochodem již se tak u první verze stalo.

Tenhle projekt je pro radost a abych(om) se něco naučil(i) a otestoval(i)/vyzkoušel(i). Není nijak složitý, aby jej případný zájemce nezvládnul s případnou pomocí/konzultací postavit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po marec 26, 2018 17:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tam opravdu hodně šumu a ty kudrlinky po cca 10Hz na vysokém šumovém dnu jsou divné. Podobné zvěrstva umí v některých konfiguracích LME47910 nebo jiné bipolární OZ s velmi nízkým příkonem. Je to v signálu, nebo v konfiguraci?

citácia:
Celá sestava vyjde na pětistovku a o tom to je
. Ale nemělo by. Fórum by mělo být o hifi, ne o low-endu.

Šum -84,7dBV při zkratovaném vstupním kabelu? To je dost bídná hodnota.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po marec 26, 2018 18:18:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Šum -84,7dBV při zkratovaném vstupním kabelu? To je dost bídná hodnota.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=302590#302590
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po marec 26, 2018 21:35:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, děkuji moc. Ty grafy jsou v dBV, kde full scale je +23dBV, takže je to celé posunuté. Udělám nové grafy v dBFS, protože se ukazuje, že limitace je těsně u 0dBFS zvuvkovky, takže to bude krásně celý měřicí rozsah.

18W 8ohm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist