Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DIY lampový předzesilovač
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po november 07, 2016 21:39:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Flašky forever Very Happy


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po november 07, 2016 22:21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezky roztažená zem Smile

Absence odrušovacích kondíků u diod v anoďáku nevadí? respektive stačí ty "změkčovací" odpory?

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut november 08, 2016 07:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

To uz jsme si snad vyjasnili ze ty kondiky jsou kolikrat spis na skodu Smile , koukam ze jsou osazeny nejake BY (asi 399) a ty odpory, dal neni co resit Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut november 08, 2016 09:22:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nooo tak u diod ve žhavení ty kondiky evidentně jsou a asi tam nebudou jen na škodu Smile Ale to je jedno, neřeš to, otázka byla směrovaná na PMA.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut november 08, 2016 20:58:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja bych klidne rekl ze ty odpory u anodaku mimo jine omezuji nabijeci proudy z pomerne slabeho sekundaru pro anodak, u toho zhaveni je proudova situace jina a take pouzite diody "uplne jine". Myslim ze nevadi ze jsem to napsal,jsme na foru Very Happy Samotneho me to zajima, ale uz z drivejska vim ze je stejne potreba si to zmerit v konkretni aplikaci a uz treba s jinym trafem nez pouzil PMA bude situace jina, takze ani ta odpoved nebude "univerzalni".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi november 11, 2016 15:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tam dost velký odpor v C-R-C filtru ve zdroji. Určitě se k tomu ještě dostaneme. Jinak to docela pěkně "maluje" na osciloskopu -
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Pi november 11, 2016 17:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc pěkné vlákno Pavle Smile
Sice mě flašky moc netento, ale je to zajímavé.
Mám flaškový Phono předzesík Canor TP206, ale gramec mi začal opravdu hrát až s tranzistorovou Yamahou CX-70. To je úplně jiná galaxie. To se nedá srovnat.
Měl jsem chvíli i zesík Canor TP106 VR+ a taky super, ale stará Yamaha M-65 je opět jiná galaxie. Smile
Ty flašky jsou prostě milosrdné až tak, že dělají z hudby to co není. Sice líbivé, ale ulhané Smile Což o to, krásné to je, to zase jako jo! Hraje to fakt líbivě a mohl bych to mít doma jako druhý aparát kdybych měl vhodné bedny. Taky jsem si myslel, že je to to co hledám. Zatím asi není. Smile
Přitom ten TP206 i ten TP106 je špička mezi lampovým hifi. Hrají krásně, vypadají krásně, ale já na to nemám bedny ani dost nedokonalé uši. Já potřebuji v hudbě slyšet vše co nahrávka obsahuje. Možná jsem jen neměl štěstí na dobrý setap. Proto zatím flašky nezavrhuji a čas ukáže...

... a taky proto si jedu zítra poslechnout jeden německý zesík, vypadající jako tvrdé DIY o kterém mi kámoš muzikant (který má lepší sluch než já) řekl, že když to slyšel tak mu padla brada. A to je přitom velkým příznivcem pořádných tranzistoráků. Pak mi to nezávisle řekli ještě dva lidé, kteří ho slyšeli taky. Je to hybrid, preamp flašky a koncák mosfety. Zapojení neznám, ale podle fotky to bude velmi jednoduchá topologie. Prý to rozehrálo obrovské bedny (tuším ACR RP300) a na malé hlasitosti prý dokonalé. Při větší hlasitosti to prý byla již jen koule hluku. Koncák to má tuším 2x 30 W.
Mno, nevím, zítra si udělám názor, ale osobně mě zatím flašky moc nepřesvědčily. A to jsem měl půjčené samé hogofogo předražené krabice od patnáct set do skoro čtyři tisíce ojro. Za ty ceny bych to nekoupil ani kdybych měl v krvi dvě promile čehokoli Very Happy
Tvrdě zastávám názor, že flaškové hifi se nekupuje, to se dostává darem! Very Happy Tak doufám, že se mi to někdy povede Smile

Přikládám fotky toho "DIY" zesilovače.

P.S: v souvisloti s lampami mi vyskočil jeden luxusní monolog:

"Přichází stařičká hraběnka Violett a ochutná polévku, kterou uvařila služebná. Zatváří se hrozně, ale pak se překoná a řekne:
"Je skvělá! Vážně, slečno Denckerová, ta polévka je vynikající. Jen momentálně nemám takový velký hlad, jaký by si zasloužila. Takže tuto delikatesu si necháme na později..."

Very Happy

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2017 11:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani nevím, jestli jsi někde nenapsal o tom poslechu. Jak to dopadlo? A PMA- pokračuje ten předzes nějak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist