Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Převodník JDS Labs ODAC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 15:22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Už poslouchám ODAC!.....
Je to asi úplně první verze, v malinké krabičce, vypadá to jako prototypový kus.
http://lubomojzes.rajce.idnes.cz/Audio_prevodnicek_JDS_Labs_ODAC/

Zatím jsem ho neotevíral, jen poslouchám a dělám si názor...

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 16:12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to nemas ODAC od JDS Labs (americky distributor), ale verziu od Head'n'HiFi zo Svajciarska:
- http://www.headnhifi.com/dac/ODAC-revB-RCA-Version

Otazka, ze ci tu staru, alebo novu verziu. Asi zistis, az otvoris.

Pripadne ak sa ti podari zistit ID USB zariadenia, ta stara ma taketo: "ID 1852:7022 GYROCOM C&C..."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 16:40:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, na zadnej strane pod RCA konektormi je vytlačená adresa "distributed by headnhifi.com"

Verziu zistím až to otvorím. Zatiaľ stále počúvám...

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 20:09:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, po několika hodinovém intenzivním poslechu miniaturního převodníčku ODAC mám první i druhé dojmy.
Co se týče verze, nevím, protože krabka má nestandardní torxy a nejde rozebrat. Navíc jsou zaloktajtované. Mám všechny velikosti torxů, ale buďto jsou velké nebo malé. Ale velice pravděpodobně to bude verze "B", čiže USB interfejs SA9227 a převodník BB PCM5102A, takže by to mělo teoreticky zvládat 32 bit/384 kHz. Což mi je ale upřimně víc než jedno, protože "nejlepší" nahrávky jaké mám jsou 24/96. A "lepší" ani nesbírám. 90% nahrávek mám 16/44 anebo 24/44. Takže tuhle věc neřeším a řešit nebudu.

Nenávidím porovnávání, protože je to cesta do prdele, nicméně, porovnával jsem chvíli s mýma dvěma "referenčními" CD přehrávači:
CD DENON DCD 1520, převodník 2xPCM64P, upravený I/V, přidaný GIC filtr a bufferovaný výstup OPA627+BUF634, třída A na impendaci 50R.
CD TEAC VRDS10, převodník 2x TDA1547 (DAC7) a přidaný bufferovaný výstup OPA627+BUF634, třída A na impendaci 50R.
Asi po půl hodině jsem přestal porovnávat, protože je to volovina a nic se z toho nepozná. Mozek takhle prostě nefunguje. Hrálo to všechno subjektivně stejně. I CDčka i ODAC.
Tak jsem se raději pořádně soustředil na poslech samotného převodníčku (který pořád hraje, celý den, v pěkné poslechové hlasitosti kdy vyniknou všechny nuance přednesu).
ODAC má velmi pěkný zvuk. Skoro stejný jako výše uvedené CD přehrávače, ale je nepatrně jasnější, má nepatrně zvonivější vyšší středy a malinko přesnější basy, i ty nejnižší. A taky malinko víc "utažené", ale to bude tím, že jsou o chlup přesnější. Slyším tam také trochu více detailních "pazvuků" jako jsou slinty ve flétně a chrchle v hrdle při nádechu a podobné pazvuky, které mě dost iritují a v muzice je nechci! Nejsou sice výrazné, ale jsou tam o něco více než z CD.
ODAC má taky nádherné výšky. Bude to taky preampem a hlavně bednama, ale nahrávky 24/96 odhalí luxusní výšky, které nejsou vyloženě slyšitelné, ale jsou tak jemné, že je pouze vnímám hlavou. Triangly a podobné nástroje mají nový a příjemný rozměr.
Ale vše co popisuji jsou pouze nuance, které někdo jiný nemusí vůbec slyšet.
Zvuk ODAC je příjemně plynoucí, jakoby mimochodem, na nic si nehraje, nic není přibarveno ani zkresleno. Nulový vlastní šum, ani žádné jiné slyšitelné artefakty. Pro citlívé ucho je audisticky vše v pořádku.
Na to, že ODAC má linkový výstup vyveden pouze přes odpory 470R rovnou na RCA a celý linkový zesilovač je součástí převodníkového čipu, je zvuk perfektní. Nevím co by to udělalo kdybych tam zařadil můj osvědčený áčkový buffer, ale pokud to takhle hraje bez něj, tak by to byla zbytečná práce a nebudu se tím zabývat.

Takže ODAC je opět normální "lidský" komponent, který jen zapojíte, nic neřešíte a jen posloucháte. Je to antihifistické antikokotikum, které si na nic nehraje a dá vám jednoduše dobrý zvuk, který nemusíte řešit. Hifisté budou patrně zklamáni, protože by chtěli furt něco řešit ale není potřeba, a lidé s mozkem a sluchem budou naopak velmi spokojeni.
Navíc celé je to za cenu jednoho dobrého obědu s frajerkou.
Našel jsem na íbeji dokonce čínské klony za 800 až 1000 Kč, které mají stejné osazení a budou pravděpodobně zvukově taky úplně stejné.
Co říct na závěr? Opět se mi potvrdilo, že v elektronice jako takové nehraje cena žádnou roli, pokud to neobsahuje deset kilo drahého pískovaného a gravírovaného hliníku, trafo jako popelnici a zlaté neutriky. Takže pokud je převodník udělaný dobře, byť je jednočipový, tak nemá proč stát víc než 2 až 5 tis. při zachování perfektní zvukové kvality. Myslím zvukové kvality,která je dostatečná až přesahující běžné poslechové potřeby. Hraje to prostě natolik dobře, že není potřebná další hifistická onanie. A to ani teoretická ani praktická. Maximálně udělat hezčí krabičku anebo to jebnout rovnou do CD přehrávače anebo do sluchátkáče a udělat si tak pěkné "kombo".

Verdikt? ODAC hraje velmi dobře. Nikoli velmi dobře "za ty prachy"! Ale objektivně dobře! Hledal jsem na něm "buráky v hovně" ale nepovedlo se. Ničím mě prostě neurazil. Snad možná jen poněkud větší detailností, kterou moc nemusím, ale žít se s tím v pohodě dá. Obrovská devíza - není ho skoro vidět, nic to nežere a nesvítí to na modro! Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 20:31:34    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to mas super, uzivaj posluchu! :-)

ma i ta nova verzia problem starej, ze pri vypnuti pocitaca (resp. vytiahnuti z USB) 'hraje' vysokofrekvencny signal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 20:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúšal som všemožné odpojovanie - prevodník je ticho!
Keď som ho po niekoľkokrát nadvihol a zalomcoval s USB konektorom, tak raz prestal hrať a sekol sa Foobar. Po reštarte Foobaru to ide zase v pohode. Asi som sposobil nejaký glič.

... jinak pořád poslouchám, v jednom kuse, a musím říct, že velmi baví!
Baví víc než klasické CDčka. Zvuk ze čtyřpásmových beden je luxusní a soustavně mě něčím zaujme.
Teď zrovna jede Dionovic Cecilka a tak dobře nahraná ještě před týdnem nebyla. Smile
Rozdíly nejsou velké, jsou malé, ale ucho si již zvyká na ty nuance, které pak začíná brát jako velké plus.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 22:30:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak super :-)

Hlasitost máš v PC nastavenú na max? Neviem ako tento v novej verzii, ale starý mal nižšie skreslenie ak bol v PC nastavený na -1dB. Ale menej ako -6dB by som už nedával, to už stratíš dosť informacií.

Resp. ešte si môžeš skúsiť kvalitu prevodníka, a to že ho nastavíš na nízku hlasitosť a zosilníš analógovo na predzosilňovači.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 22:50:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlasitosť v PC na max., vo Foobare tiež na max. Skúšal som polovičnú hlasitosť vo Foobare, ale po pridaní na predzosíku to bolo subjektívne rovnaké. O pičný chlp lepšie to hrá keď nastavím v properties zariadenia "Reproduktory ODAC" parametry na 24 bit 96 KHz. Ale to už neriešim.

... jinak ho pořád trápím. Zatím se to zdá pořád lepší. Asi se zahořely gumové nožičky a bužírka na kabelu Very Happy Hledám chyby, ale nic mě nenasírá. Normálně nemám co říct. Ten zvuk je prostě dobrý.
No vážně, nic jsem neočekával, a už vůbec jsem neočekával dospělý zvuk z dvou čipů velkých jako nehet na malíčku a deseti odporů kolem nich. Takže velmi pravděpodobně katalogové zapojení.
Zvuk je jako z mého bývalého R2R převodníku s 8x PCM63P-K (kolinear 20 bit) s vymakanými analogovými obvody. Chtěl jsem dělat další převodníky (mám v šuplíku ještě osm PCM63P-K) a vynikající receivery a filtre, ale seru na to když mi úplně stejně a možná i lépe zahraje krabička za patnáct stovek velká jako dlaň, která nepotřebuje osm přesných zdrojů ani drahou analogovou část.

Má to fantasticky čistý přednes, vymazlené výšky, triangly jsou krásně jemné, u smyčců cítit jak se práší kalafuna Smile Už si zvykám i na ty chrchly v hrdlech a sliny v nástrojích. Sice mě to sere, ale vše je jen o zvyku. Hudební scéna má svůj témbr. Dá se vnímat zvuk prostoru ve kterém se nahrávalo. To je velmi pěkný efekt, sice opět trochu rušivý, ale je přirozený.
Mno... nechtěl jsem takovou analytičnost a nějaký malinký "blur" by tomu asi prospěl, protože se mi to zdá čistější než reál. Nicméně je to taky velice "analogové" nikoli ve smyslu "gramcovitě kýblové", ale ve smyslu naturálním. Nástroje jsou velmi dobře reprodukované od nejnižších basů až po "ultra výšky".
Velké drahé težké 10 kilové CD přehrávače narvané elektronikou zní o malinko tvrději, o něco méně přesněji a malinko rozpatleněji. A ani to nemusím porovnávat.
ODAC hraje "jako nic" = nic tam není nasilu. Vše plyne velmi vzdušně a průzračně. Zmizely i ty nejmenší "dečky".
Velmi dobrý příklad, že špičkový zvuk nemusí být drahý. Poslouchám to bez přestání celý den na vyšší poslechové hlasitosti (ani to neřve ani to není potichu) bez náznaků únavy. Ten zvuk jednoduše baví! Možná proto, že je tak jednoduše normální a čistý.
Samozřejmě vše taky záleží na nahrávce. Dobrou třetinu FLACů vyhodím Very Happy

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 22:54:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyjo, to musela byť (ne-)kvalitka, čo si mal pred tým, keď ti toto príde až tak super :-))

Ale pravdepodobne je to hlavne nadšenie z novej hračky, keď si to neskôr porovnáš s tým starým čo máš, tak ten rozdiel bude menší než sa ti teraz zdá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 22:55:56    Predmet: Odpovedať s citátom

A pozor, ten ODAC ma výstup 2V RMS na max. t.j. výrazne viac než majú bežné prehrávače, takže pri porovnaní musíš prenastavovať hlasitosť.

Ideálne si zmeraj výstup na repro tichým sinus signálom s AC voltmetrom, resp. na osciloskope.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Po január 23, 2017 23:03:30    Predmet: Odpovedať s citátom

NIČ nebudem merať Very Happy Stejnú hlasitosť poznám aj o polnoci. Naviac, ten Denon sype von až 3V. Kompenzujem hlasitosťou alebo variabilným výstupom Denonu (oboje má stejný efekt). Jinak, 2V je standard pro všechny CD přehrávače již desítky let.
A o nadšenie ide až v prvom rade. Samozrejme, že to bude o mesiac iné, ale nebude to horšie. To je jasné už teraz.

A nepovedal by som, že som doteraz počúval nekvalitku. Naopak!
A tiež hovorím, že ODAC nieje o moc iný, ale tie malé nuancie, ktoré by si dve tretiny zdejších hifistov pre svoju chluchotu ani nevšimlo, sú návykové!

S CDčkami som porovnával asi len pol hodiny. Nemá to žiadnu cenu! Akékoľvek zariadenie je potreba počúvať bez porovnávania. Len tak sa ukáže aké naozaj je. Už som to raz písal - ucho neni piča, ucho počuje. Smile
Buďto sa mi niěčo ľúbi alebo nie. A nemusím nič s ničím porovnávať aby sa mi to ľúbilo alebo neľúbilo. :- ))) Keď je niečo perfektné tak je to perfektné samo o sebe alebo naopak. Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 07:16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakto je spokojný aj s malom. Presne ako ja.
A ,že podľa dakoho "zabijam hudbu a kvalitu" ?
Tak verte mi že to mám u prdele.
Tiež ma jeden nemenovaný člen fóra presviedčal podvedome o nutnosti merania.
A ja vravím nielen jemu ale všetkým "meračom", nasrať.
Počúvam hudbu pretože ma baví a baví ma to len vtedy ak som spokojný sám a nie dakto iný.
Pretože si myslí ,že bez merania je všetko iba cesta do pekiel!
Hudba a počúvanie je o pocitoch a to aj napriek tomu,že "merači" majú na to iný pohľad.
Mám dodrbanu Asus xonar kondikmi na výstupe. Vadí to dakomu?
Tak verte ,že mne nie. A prezradím Vám dačo , ja som to nemeral. Čisté hifi kacirstvo. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 07:36:04    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM:
Je hezky, jak si vzdycky vytvoris nejaky sebeklam, ve kterem pak sam sebe za pomoci dlooouheho textu utvrzujes, abys nakonec primo nebo neprimo neopomenul zduraznit, jak jsi svobodomyslny a nezijes v zajeti predsudku Very Happy.

Vyse v tomhle vlakne deklarujes, ze uz nikdy nebudes zadne hifi hracky porovnavat, protoze je to cesta do pekel a pak nasleduji dloooouhe rozbory zvuku postavene na porovnavani DACu Smile.

K mylnemu dojmu, ze ucho slysi bezchybne: pokud budes nekdy mit svetlejsi chvilku a pocitis chut nahlednout pres plutek svych predsudku, pujc si nekde kvalitni merak. Podle ucha nastav stejnou hlasitost vystupu treba 2 CD prehravacu (DACu, zesilovacu, je to jedno) a pak si to zmer. Zopakuj nekolikrat za sebou. Poznas, jak "dobre" ucho slysi... Smile (i kdyz samozrejme nepochybuju, ze TVE usi hlasitost nastavi s presnosti minimalne 0.5 dB Very Happy ).

Mile take je, jak lidi rozdelujes na dve skupiny: sebe a lidi bez mozku. Ze takovym pristupem spadas do te druhe skupiny ti nedochazi.

Mas sympaticky aparat a kdyz si z tvych textu odectu to prvoplanovity pozerstvi pod tlakem hrnuty do kazdyho tvyho prispevku za pomoci nactenych frazi o domnele (a asi vytouzene) svobodomyslnosti, tak mas i sympaticky pristup k hifi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 07:44:39    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971:
K poslechu mereni potreba neni. Pokud ale chceme ziskat nejakou pokud mozno objektivni informaci, potvrdit si nebo vyvratit nejake poslechove zavery, je mereni vhodnou nebo dokonce nezbytnou pomuckou.

Ver, ze kdyby pristroje, na kterych poslouchas hudbu, vznikly bez mereni, tak bys a) nemel co poslouchat (v horsim pripade) nebo b) hralo by to oproti stavajicimu stavu strasne (v lepsim pripade).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 08:03:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo sem tahas merania pri výrobe?
Až také vemeno nie som aby som nepochopil ,že je to nutnosť.
Takže fakt túto tvoju reakciu nepoberam.
Alebo je táto téma o bastloch? LJM či ja sme si komponenty vyrobili?
A ver ,že pre dakoho je posluchove meranie alfa a omega.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 09:20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Napsal jsi, ze VSEM mericum nasrat a ze mereni je cesta do pekel. Tak jsem jen podotknul, ze bez pekelneho mereni a mericu, kterymi tak pohrdas, bys nemel co poslouchat.

Me osobne simulace a mereni pomohlo doladit presny umisteni a doladeni subwooferu k hlavnim repro. Bylo to pohodlnejsi, mnohonasobne rychlejsi a presnejsi, nez kazdou zmenu polohy subu overovat poslechem. Vysledkem je mnohem lepsi (=vyrovnanejsi) podani basu, tedy radost z muziky.

Netreba podlehat zbytecnymu dogmatismu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 09:27:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte raz. Bavíme sa o pocuvani a nie o výrobe. BODKA.
Ja si k výrobe čohokoľvek nedovolim čokoľvek napísať a k merania už vonkoncom nie.
Kto chce tak si z toho čo som napísal vytrhne mimo kontext čo chce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 09:30:52    Predmet: Odpovedať s citátom

PitrsPraha:

Zkusím to napsat poněkud obšírněji jako pro hifisty (mám na to právo, protože jsem byl kdysi taky takové pako) Smile) Třeba pak uznáš, že můj život žiju jen já sám a nikoho k němu nepotřebuji Very Happy

Takže... mám výhodu, že nejsem soustavný hifistický onanista Smile (čas od času ale onanuje každý). Ta výhoda spočívá v tom, že žiju svůj život a nijak mě nazajímá životní přístup Tvůj ani nikoho jiného. To je logické. Nemám autority a nikdo mě nemůže ovlivnit. Všichni jsme totiž primárně stejní. Nikomu nemusím být zavázaný a mé uši a má mysl jsou pro mě referenční, protože jsou mé! A dám na to krk, že to je tak správně. A třeba se tady z toho i poserte Smile To už je váš problém.

Sebeklamem žiješ asi Ty, protože máš pravděpodobně velký systémový problém, který potřebuješ denno denně řešit a myslíš si, že žít znamená poučky, pravidla a řídit se podle konvencí a nedejbůh podle svých vzorů a neustále něco řešit, kontrolovat, ovlivňovat, měřit...
Já žiju podle sebe a nikdy to nebude jinak. A své koníčky řeším jen do té míry abych si nepřipadal jako vědecká buzna. Vše se dá hnát donekonečna (to známe), tím jsem si prošel, ale kdo to potřebuje!?
Co se týče porovnávání - je to hnus všech oblastech života. Kdo porovnává nemá špetku osobnosti ani vlastního názoru. Nepotřebuji porovnávat abych zjistil, že je něco dobré. Porovnával jsem pouze ze zvědavosti a po necelé pulhodině jsem opět naznal, že je to imbecilita. Musím se soustředit na to co hraje a otevřít sluch a mysl a ne abych imbecilně přepínal mezi zdroji v domnění, že tak je to správné Very Happy Pak mi komplet unikne to na co jsem se chtěl soustředit.
A pokud mi jakýkoli cizí člověk, který mě nezná ani minutu a kterého navíc proto z pricipu nemůžu akceptovat tvrdí, že mám snad zlý sluch anebo, že to co mi hraje mi vlastně nehraje, tak je to prostě regulérní nešťastník. Myslím to obecně a ať se tam zařadí kdo chce. Protože jen člověk nespokoijený sám se sebou si myslí, že na zvuk je potřeba jít fyzikou a kdo to nedělá ten vlastně neslyší "tu pravou kvalitku" Very Happy Tak to ale není!
Navíc tihle lidé jsou většinou dost hluší (mám s nimi bohatou zkušenost) a snaží se měřit, protože to je jejich "sluch".
Měření je samozřejmě důležité a je víc než potřeba když neco sériově vyrábím a nechci aby mě technokratická kritika rozmazala "po asfaltu". Ale v osobním životě je to čistá ztráta času. V soukromém životě mám sluch a ten je dokonalým indikátorem pokud samozřejmě nemáme plnou hlavu myšlenkových sraček, dedukcí a blbých očekávání. Očekávání jsou také velké Zlo ale to je nad rámec debaty na nějakém virtuálním hifistickém "kopečku".
To já umím měřit a počítat jenom nákupy a kolik čeho potřebuji na vaření, kolik mám kámošek, za jak dlouho jdu na dovolenou a jaký mám dostat honorář za práci. :- ))) Jo, a ještě vím, že slunce nás bude podporovat asi půl miliardy let, pak nás zabije. To mi stačí ke spokojenému bezstarostnému životu.
Měricí techniku mám ale samozřejmě luxusní, pro případ, že bych ji někdy potřeboval použít. Smile Na to jsem dost úchylnej. Ale zatím to potřeba nebylo.

Tento hédoniskycký přístup nebo jak ho nazvat je starý tisíce let a v dnešní době se osvědčuje naprosto luxusně. Zabíjí nás stress a nebudu si ho vyrábět nějakými podělanými hifisty Very Happy Nevím co by se muselo stát abych bral jediný komentář na tomto foru vážně. Prolezl jsem ho docela dost na to abych měl dokonalý obraz o zdejší populaci a veděl, že není o co stát. Hudba je jen jedna. Může být technicky kvalitní a nemusí. Když je technicky kvalitní, tak je to malé plus, ale i v této podobě může nasírat. Tak jako když naopak není příliš technicky kvalitní. Musí být prostě jin a jang = pocitově vyvážená = ani moc vyleštěná ani moc zaprášená. Tohle ale hifisté rozehrávající kabely, střídající komponenty a porovnávající kokotiny pravděpodobně nikdy nebudou chápat.

Vrátím se ale k převodníku jakožto hlavnímu objektu diskuze - nenašel jsem nic co by mě jakkoli nasíralo (a to jsem ze začátku dost velký hnidopich když jde o mou věc), snad kromě přílišné "naleštěnosti" a detailnosti zvuku. Ale není to něco pro co bych ho odpojil. Zatím necítím potřebu zkoušet jiný. Hraje to jednoduše velmi dobře a nevídím sebemenší důvod si to zpochybňovat. Musel bych být blbec. Navíc, co bych z toho měl? Ta krabička je v pořádku, produkuje velmi vyváženou technicky akurátní muziku, ve které nic nechybí ani nepřečnívá. Jediné omezení je nahrávka samotná, která když je méně kvalitní tak je to prostě dost slyšet. To je ale život a buďto to budu akceptovat anebo vymažu třetinu souborů. Opět žádný problém. Smile
Navíc ten převodníček velice obstojně "měří" jak by řekli hifisté. Všechna podstatná měření jsem již linkoval. Ta měření jsou předpokladem toho dobrého zvuku, ale v praxi to nemusí vždy sedět. Tady to ale sedí. Nemám jedinou výtku. Takže mě klidně odsuďte jako blbce, protože mi dostatečná a velmi poslouchatelná kvalita jednoduše stačí Very Happy Very Happy

Tak si pěkně zasouložte, dobře se najezte a hodně pracujte abyste měli love na ty předražené kabely, kterými výrobce jasně ukazuje jak je hifi komunita blbá Smile)) a já budu mezitím poslouchat hudbu.
Základ je udržet akceptovatelnou kvalitu, která ale pro spokojený poslech může být klidně nekolikanásobně "nižší" než si člověk myslí. Každý člověk je totiž v mysli megaloman s nedosažitelným očekavaním. Smile Myslet si, že v hifi dosáhneme reality je holý nesmysl a dokonce by to bylo pořádně hnusné!

Tak snad můj příspevěk pochopila alespoň desetina hifistů a můžu jít klidně pracovat. Muzika už hraje! Z malinkaté krabičky, která si na nic nehraje a jenom velmi dobře převádí data na hudbu. Co víc bych si asi měl přát!? Very Happy
P.S: ještě ji musím časem otevřít, nakreslit a vyhezčit, protože to bych nebyl já Very Happy

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.


Naposledy upravil LJM dňa Ut január 24, 2017 09:37:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 09:35:16    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971:
Psal jsi všech, ta se nezlob, že doslova cituju a reaguju na to, co píšeš Wink.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 09:37:39    Predmet: Odpovedať s citátom

OMG
Vždy si musel mať posledné slovo. Tak si ho maj. A smajlom si ma nenaklonis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 09:46:52    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM:
Promiň, nečetl jsem to celé. Píšeš to samé pořád dokola. Jen mě baví, kolik času, energie a textu věnuješ důkladnosti vysvětlení, že tě něco nezajímá Smile.

Rozumím tomu, co píšeš, i tomu, co píšeš mezi řádky a lecčems s tebou souhlasím, jen ta forma, se kterou to tady v každém příspěvku pod tlakem hustíš, vyvolává úsměv, na celé čáře to znevěrohodňuje a vyvolává dojem, že to spíš chceš žít než že to doopravdy žiješ. I prázdné fráze typu "nic mě neovlivňuje".
Ale věřím, že tyhle kecy skvěle fungujou na naivní studentky humanitních VŠ a že v tobě na těch pár okamžiků radosti vidí toho "pravého" bohéma.

Konec mého OT Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 09:47:19    Predmet: Odpovedať s citátom

A POZOR!
Já NIJAK neglorifikuji ten převodníček! Nemám jediný důvod!
Pouze o něm píši bez předsudků, podle toho jak hraje a co v daný okamžik slyším. Nic víc!

Možno se to hifistům bude zdát ujeté, ale to jen proto, že sami nebudou nikdy spokojeni. To je celé.

Dnes je kolem tolik přetvářky a nespokojenosti, že jakékoli otevřené myšlení a otevřený projev bez korekcí a předsudků se může zdát jako projev neslušnosti. Opak je ale pravdou!

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 09:48:39    Predmet: Odpovedať s citátom

PitrsPraha:

to já ti naopak nerozumím ani slovo, ale není to můj problém Smile

P.S:
psát pořád dokola, to je základ aby hifisté pochopili alespoň desetinu z psaného textu. Very Happy Oni to sice nedokáží dočíst, ale budou dělat závěry Very Happy Very Happy
Nic mě víc nebaví než to když mám pravdu Very Happy

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.


Naposledy upravil LJM dňa Ut január 24, 2017 09:52:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 09:52:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlas Thumbs up s predošlým príspevkom. Pitrs ma nezaujíma.
Edit: už súhlasím aj s doplnkom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 10:04:00    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
P.S: ještě ji musím časem otevřít, nakreslit a vyhezčit, protože to bych nebyl já :D

Budes si vyrabat krajsiu skatulku pre prevodnicek? :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 10:21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:


Možno se to hifistům bude zdát ujeté, ale to jen proto, že sami nebudou nikdy spokojeni. To je celé.



Pořád nechápu, proti komu se stále vymezuješ. Kdo jsou ti "hifisti"? To jsou konkrétní lidé, ne? Nebo nějaká vágní, imaginární skupina? Připadá mi to totéž, jako si vytvořit obraz třídního nepřítele, proti kterému se pak bojuje. Taky to píšu narovinu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 10:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstatě úplně stejně bych popsal jak hraje USB zvukovka od Behringeru za devět stovek. Tak, že mě nic nepřečnívá a neštve, slyšet je všechno a jediný problém jsou ruchy, které to chytá z USB, když je zes na 10/20 a víc, tak to začíná být slyšet. Ostatně autor odacu - nwavguy ji taky chválil a dokonce uspořádal slepý test a nikdo nepoznal, že hraje tahle levná krabička, což jsem si přečetl asi rok po jejím spokojeném užívání na dvou místech, viz http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/behringer-uca202-review.html

Užívat si muziky a neřešit blbosti je dobrý přístup, jen ho tak ostře loktuješ, až to přestává bejt úplně věrohodný Wink

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 10:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

miero:

Samozrejme! Smile To je skoro má povinnost Smile Nikdy jsem neměl jedinou věc, kterou bych alespoň minimálně nepředělal (někdy i nepodělal) Very Happy Ve všem musím mít svou invenci, pak jsem pocitově mnohem víc spokojen.
ODAC krabičku každopádně předělám. Už jen ty torxy musí jít pryč! A taky obě čela budou hezčí. Také vyměním cinče za nové, anebo za malé koaxiální SMA.

A asi přece jen dokončím svůj převodník s PCM63P-K s vymazlenou analogovou částí Ještě mám v plánu koupit převodník AudioGd s 4x PCM1704U-K ale už ne kvůli zvuku, ale protože mě R2R převodníky baví. Hrát to bude plusminus stejně jako mé PCM63 anebo jako malý ODAC i když ten je tuším delta-sigma což se ale zvukově nijak špatně neprojevilo a velice překvapil.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 10:39:02    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, som zvedavy. Snad to tu potom ukazes :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut január 24, 2017 10:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

AudioGd s 4x PCM1704U-K no Rolling Eyes Wink

Driemal ale už hryzie červík hryzie Headbang , hryzie že to bude lepšie zvukovo . Mr. Green 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 2 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist