Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CASEA Cepheus
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 20:11:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Nej na svete urcite ne Smile Me ta kombinace DAC USB + PC sedi, z vice duvodu, nejen zvukovych. Ten komfort ovladani a moznosti jsou oproti klasickemu CD uplne jinde. Takze tak, je to kombinace mnoha faktoru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 12:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
No, to je tezky. Me treba koberec vzhledove nijak neprekazi, ale nechci koberce, protoze se v nich usazuje bordel, drzi prach, roztoci atd. Pro alergika je to celkem smrtak Smile A ze bych chtel mit z obyvaku studio(myslim, zatlumenim)? Vzdyt tam musim taky bydlet. Snad se jednou dockam zvlastni, jednoucelove poslechovky, tam bych udelal cokoliv Smile





no podla nejakých meraní v izbe s kobercom sa všetko, aj napr PC špinilo oveľa menej, ako s plávajúcou podlahou. Koberec totiž zachytáva nečistoty zo vzduchu - fixuje ich a tie si potom v pohode odstránime vysavačom. Všimni si aké chucvalce sa ti na plávajúcej začnú robiť, ak to neumývaš cca 3 dni....

_________________
Muj ty svete kulatej


Naposledy upravil eugen dňa St jún 25, 2014 12:38:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 12:37:32    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
Nej na svete urcite ne Smile Me ta kombinace DAC USB + PC sedi, z vice duvodu, nejen zvukovych. Ten komfort ovladani a moznosti jsou oproti klasickemu CD uplne jinde. Takze tak, je to kombinace mnoha faktoru.






DAC a PC jasne vyhrajú, doba napreduje a mať 300 albumov v HD v krabičke 1,5x8x12cm (HDD) ... to inak neide. Už aj tie pevné HD sú už dostupné a bude ešte lepšie. Záloha hudby, tiež nie malá výhoda. CD si do rezervy napaluje kto?

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 12:50:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehovoriac o tom, ze by si musel kazdych 5 rokov prepalovat nanovo. Ak by to nebolo uz neskoro. Niektore media odchadzaju velmi skoro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 13:02:20    Predmet: Odpovedať s citátom

... mne osobne teda zatiaľ (cca asi od roku 1986) všetky origo CD stále pekne hrajú ... ešte zatiaľ „neosleplo“ ani jedno Rotfl
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St jún 25, 2014 13:20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedorozumienie - eugen pise o preventivnom zalohovani CD na CD-R. To nem dobra cesta. Radsej vypalit CD-R na pouzivanie a v krabicke nechat do archivu original. Prave kvoli tomu, co pises virus. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Št jún 26, 2014 05:26:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Nedorozumienie - eugen pise o preventivnom zalohovani CD na CD-R. To nem dobra cesta. Radsej vypalit CD-R na pouzivanie a v krabicke nechat do archivu original. Prave kvoli tomu, co pises virus. Cool




Ja som chcel povedať, že súbory na PC - teda na HDD - sa ľahko zálohujú - mám dva rezervné HDD s muzikou a s tretím hrám. Preto má takýto spôsob budúcnosť oproti klasickým CD, kde BY SA MUSELO napalovať zálohu.
Inak aj ja mám dokonca i CD napalované v rokoch 1998-9 (? tak nejako, neviem presne od kedy sa začalo napalovať- skrátka od počiatku napalovania) a šlapú dodnes.

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 10:44:41    Predmet: Odpovedať s citátom

MK III v predaji http://casea.eu/produkty.php?p=Casea%20Cepheus%20mk3 Ma uz aj USB vstup.

Ma niekto blizsie info? Pocul to uz niekto?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zarkow
Hifi obsluha


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 47
Bydlisko: Velehrad

PríspevokZaslal: St február 01, 2017 20:54:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl někdo možnost porovnat Cepheus Mk2 a Mk3? Jde mi primárně o srovnání modulů Sirius 2 a Sirius 3, zda má případně smysl upgrade v CD přehrávači.
_________________
CA 340 C (Casea Lynx), SPaudio SC1, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 02, 2017 20:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ze Siria 2 mi byl v Casea nabídnut upgrade na modul Lynx, zhruba za 16 000 Kč. Přestože jsem se nakonec rozhodnul pro prodej přehrávače, přišlo mi to jako solidní nabídka.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zarkow
Hifi obsluha


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 47
Bydlisko: Velehrad

PríspevokZaslal: Št február 02, 2017 21:06:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nabídka je to dobrá, jsem ani nevěděl, že jde Lynx implementovat do CD přehrávačů. Ale na druhou stranu je to dvojnásobek Siria 3 a v této hladině bych už raději samostatný DAC.
_________________
CA 340 C (Casea Lynx), SPaudio SC1, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dago
Hifi obsluha


Založený: 27 jún 2016
Príspevky: 39
Bydlisko: cz

PríspevokZaslal: Ne február 05, 2017 11:15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Sirius 2 jsem slyšel(před 2 roky) v CA 340c (cd) zvukově výrazný až agresivnější-středy a výšky,na první poslech zaujal-zrovna v tomto CA 340 se to nějak hřálo-skříň byla pořád teplá,více jak vlažná-ale možná to bylo jen zapojením v tom konkrétním kusu,
Sirius 3 je klidnější,více detailů na výškách,barevnější podání hlasu/zpěvu,důraznější bas,pro poslech na delší dobu vhodnější-nehřál vůbec do skříně cdp-určitě vhodný do cdp u kterých je škoda je prodávat protože další výrazně lepší cdp by vyšel na 50 a více tis.,
Lynx hraje o hodně více prostorově,hudební stereoobraz je hluboký a plný detailů,a je(podle toho jak jsem to slyšel já) taky míň důraznější ve středním pásmu-hlavně se mi to zdálo u el.kytar,hlas a zpěv je perfektně detailní,barevně rozlišený a hluboký,spíše zvětšuje scénu s množstvím detailů,....asi tak,chybu neuděláš ani s jedním,záleží na výši peněz které pustíš Very Happy Lynx je už dražší a asi by se vyplatilo srovnat s podobnou cenovou konkurencí,vývoj v dac-anech jde dopředu rychle
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zarkow
Hifi obsluha


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 47
Bydlisko: Velehrad

PríspevokZaslal: Ne február 05, 2017 21:00:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za detailní a přínosný popis. I můj CA 340 se Siriem 2 se hřeje, takže je to možná obecná záležitost tohoto modulu, ale nevidím to jako problém. Když jsem ho pořizoval, zvukově lepší alternativu jsem v rámci rozpočtu nenašel a dál jsem to neřešil. Zatím se CD přehrávače zbavovat nechci, uvidím, jaký rozpočet budu mít nakonec k dispozici, ale jeho upgrade vidím max právě na Sirius 3. Pokud by se podařilo jít na cca 20 tis, už bych to spíše viděl na samotný DAC se širší konektivitou. A určitě bych pak Lynx srovnal s např. CW DAC 1 NG.
_________________
CA 340 C (Casea Lynx), SPaudio SC1, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zarkow
Hifi obsluha


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 47
Bydlisko: Velehrad

PríspevokZaslal: Po február 13, 2017 20:35:47    Predmet: Odpovedať s citátom

TigiGold napísal:
Ze Siria 2 mi byl v Casea nabídnut upgrade na modul Lynx, zhruba za 16 000 Kč. Přestože jsem se nakonec rozhodnul pro prodej přehrávače, přišlo mi to jako solidní nabídka.

Ověřoval jsem možnost implementace Lynxe do CD přehrávače u pana Vrány a je to opravdu možné. Takže nezbývá než se vydat do Jíčína poslechnout rozdíl...

_________________
CA 340 C (Casea Lynx), SPaudio SC1, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 15:08:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Všechny uvedené převodníky od Casea jsou založeny na stejném chipu (AD1955). Ještě než zainvestuješ do další přestavby přehrávače, doporučuji si poslechnout převodníky jiných koncepcí, mohly by ti zvukově více vyhovovat. Sirius II ve verzi Monitor mi vždy přišel takový "chladně technický", s méně výraznými dynamickými kontrasty. Také neuškodí zkusit jiný transport než ten základní, co máš v CA. Vše může mít určitý vliv na zvuk.

I do 15 tis. Kč lze koupit výborně hrající převodníky, např. DacMagic Plus (WM8740) nebo Chord Mojo (FPGA R.Wattse). Customworks nabízeli před pár měsíci základní verzi sveho nového DAC1 NG (AK4495S) také za cenu kolem 15 000, pak však přidali pár vstupů a podstatně zvedli cenu.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zarkow
Hifi obsluha


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 47
Bydlisko: Velehrad

PríspevokZaslal: Pi február 17, 2017 21:49:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za reakci a tipy. Jelikož mám víceméně všechnu hudbu na CD, rád bych u CD přehrávače zůstal. Vyhovuje mi to a řešit ještě k tomu nový zdroj pro externí převodník se mi nechce. Nechat CD jako transport by sice bylo řešení, ale aspoň co jsem tak různě posbíral informace, připojení přes USB může dávát lepší výsledky než S/PDIF. Proto ten primární zájem o Sirius či Lynx. CA jsem kupoval jako hotovku již se Siriem II, zda je to verze emotion nebo monitor nevím, ale charakterem bych řekl že asi spíše monitor. Uvidím, jak pak dopadne přímé porovnání, třeba to budou nuance, které se ani nevyplatí. Zejména pak implementace Lynxe je už cenově na úrovní vyšší třídy sluchátek.
Stejně i pro mou stávající sestavu je největším limitem kvalita nahrávek. Po přechodu z beden na sluchátkové řešení to vnímám daleko víc než dříve.

_________________
CA 340 C (Casea Lynx), SPaudio SC1, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist