Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bratislava porovnanie zosilovacov

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mf12
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2009
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 01, 2016 20:39:36    Predmet: Bratislava porovnanie zosilovacov Odpovedať s citátom

Dobry den, mam dva zosilovace, ktore by som rad s niecim porovnal pripadne si vypocul nazor na to ako hraju. 1.YAMAHA M35, 2.ADCOM GFA 535. som z Bratislavy tak niekto pobliz.vdaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Pi december 02, 2016 20:43:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ake bedne mas k dispozicii, chces to porovnavat u teba, kde byvas, myslim či v dome ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 03, 2016 11:37:03    Predmet: Odpovedať s citátom

U mojej frajerky v izbe by to bolo najlepšie Very Happy iba na odľahčenie chlapi Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2954
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So december 03, 2016 16:35:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo si od toho sľubuješ?
Sám tak "porovnávam" dva diametrálne odlišné silce - AKAI AM-69 a zosik minivežičky.
Mám to cez prepínače...ako kulisa a rádio pre ženu stačí tá vežička skrz menšiu spotrebu elektriny.
Nastavil som jej babrátkami čím podobnejší zvuk voči AKAI na DIRECT - rozdiel je, no v niektorých skladbách ho treba hľadať a nie som presvedčený, že by som ho poznal mimo bezprostredného prepnutia.
Takému porovnaniu je prvá podmienka výborné až vynikajúce bedne Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mf12
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2009
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 03, 2016 19:07:46    Predmet: Odpovedať s citátom

chcel by som to porovnat u niekoho ineho...so zosilovacom dajme tomu v cene bazaroveho kusu 300-500e.
co si od toho slubujem, je to skor pokus ci budem pocut rozdiel .pri domacom testovani mi vysla ta Yamaha ako najlepsie co doma mam...na diskusiach je uvadzane ze do 5w je v triede A.stala do 100e a zaujima ma ci ma zmysel kupovat zosik v cene 300-500e.aby sa clovek posunul dalej. momentalne som spokojny, ale clovek je tvor zvedavy... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 03, 2016 19:52:18    Predmet: Odpovedať s citátom

mf12: no keď donesieš ku mne nejaké slušné bedne, tak môžno by si si to mohol porovnať s mojím Harman Kardonom PM655 alebo SONY STR-GX67ES, obidva za cenu menej ako 100 eur/ks, teda Harman ma stal 100vku. Ja budem mať bedne Kirksaeter monitor 100 až v utorok, ale ešte mi treba vyriešiť nejaké slušnejšie káble.

Toto porovnanie by som aj tak bral športovo, ale keď chceš, tak som prípadne za takú srandu. Môžem iba v nedeľu od cca 10:00 do 14:00, vtedy môžem podkúriť susedom Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mf12
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2009
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 03, 2016 20:13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

praveze som chcel niekoho vyuzit co uz ma nejaku zladenu zostavu aj s nejakym schopnym repro.a casovo je to tiez u mna komlikovane tak to by sa riesilo telefonicky...
hifitrip dakujem za ponuku,niekedy do buducna by sa ta sranda dala zrealizovat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 03, 2016 20:20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

mf12: tak vieš, repro za 500 ani 1000 éčiek nebudem mať, ale keď chvíľu počkáš, tak to bude zapojené, lebo bedne budú nasledujúci týždeň a samozrejme ich nechcem sušiť len tak

ja si od nejakého porovnania extra moc nesľubujem, lebo sa nemám v pláne naháňať za nejakým "super zvukom", ale zas vypočuť si niečo iné môže byť pre zvedavosť zaujímavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2954
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So december 03, 2016 23:32:57    Predmet: Odpovedať s citátom

mf12 - pozri, čo stojí autobus Bartislava-Bojnice, ako často chodí, zváž, či sa Ti chce v batohu ťahať dva silce (...) samozrejme ak máš povoz nič som nepovedal Very Happy
A vážne - ešte týždeň sa budem doma zhrýzať nudou tak mám čas a rád Ti ho venujem, ak Ti to nejak pomôže. Potom už nebude. Moje vybavenie je asi nie zlý AKAI AM-69 (a vežička...) a určite korektne a špičkovo hrajúce stĺpaky, robené jedným pánom z fór. Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 28, 2017 19:45:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte chlapi, chcel by som prípadne niekoho, čo má trošku napočúvané zosilňovače poprosiť, či by niekedy nezavítal ku mne domov a nepopočúval moju zostavu, že aký má na to názor. Bol by som zvedavý na názor niekoho druhého. Ale niekoho, kto zas nie je niekde v úplne inej lige, čo sa týka náčinia. Niečo sme popočúvali s mf12, ale zaujímal by ma názor aj niekoho iného.

Pokiaľ sa niekto ochotný nájde, vopred ďakujem. Uvarím mu aj kávu Very Happy

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2017 16:56:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty nepotrebuješ pozvať HIFISTU ani AUDIOFILA , ale hudobníka, kapelistu alebo niekoho kto chodí na komorné koncerty akustickej či vážnej hudby, niekto kto rozumie a vie ako znejú nástroje v skutočnosti, na nejaké porovnávanie zosilnovačov v tejto a podobne triede zabudni - zabíjanie času, naozaj kvalitná staršia mašina za 1000 eur ti postačí na celý život (25 rokov stará) - Accuphase, Luxman, Audio Research a pod, samozrejme po dokladnom servise. Ja mám Luxmana L 550 50W class A, SONY VFET, A.Research lampáč predzosík., a DAC , to sú mašiny ktoré ti reálne predostrú čo do niech púštaš, nič viac z tam nikdy nebude, treba počúvať a počúvať robiť si radosť a nie sa hnať, kupit raz naozaj solíny aparát a pokoj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2017 17:14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš krapet zjednodušený představy, Rávenmane...jak si myslíš, že bude ten muzikant popisovat rozdíl skutečnosti od skutečně reprodukovaného ? Jakými výrazy bude laikovi popisovat rozdíly ? Myslíš hifistickej newspeak, tak dobře známý z Krautových či Pyšlových recenzí ? Či něco jiného ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2017 18:25:12    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Ty nepotrebuješ pozvať HIFISTU ani AUDIOFILA , ale hudobníka, kapelistu alebo niekoho kto chodí na komorné koncerty akustickej či vážnej hudby, niekto kto rozumie a vie ako znejú nástroje v skutočnosti, na nejaké porovnávanie zosilnovačov v tejto a podobne triede zabudni - zabíjanie času, naozaj kvalitná staršia mašina za 1000 eur ti postačí na celý život (25 rokov stará) - Accuphase, Luxman, Audio Research a pod, samozrejme po dokladnom servise. Ja mám Luxmana L 550 50W class A, SONY VFET, A.Research lampáč predzosík., a DAC , to sú mašiny ktoré ti reálne predostrú čo do niech púštaš, nič viac z tam nikdy nebude, treba počúvať a počúvať robiť si radosť a nie sa hnať, kupit raz naozaj solíny aparát a pokoj.


Viem, že to porovnávanie je trochu ako "porovnávať bimbásky", ale išlo skôr o to, že kto trebárs počul viac hifi aparatúr bude možno vedieť aspoň povedať, že hrá to povedzme nejak na túto cenovú kategóriu alebo tak. Nechcem sa ja hnať za nejakým etalónom, je to skôr taká zvedavosť a možno neskúsenosť.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2017 19:04:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ravenmane- vystudované muzikanty mám v rodině a i ve svém okolí. Ti opravdu nejsou zvědaví na hifi zvuk. Nevím, jestli jsem to tu už někde psal, ale byla u mě seance na gramec. Měnily se přenosky od 3k až po AT150mlx a furt to bylo pro ně takové "dobré". Na konec jsem dal mého starého otloukánka Music Hall Tracker za šest stovek. To bylo radosti a s poznámkou, že to nejlepší jsem si nechal na konec Wink Muzikanti to slyší jinak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2954
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St február 01, 2017 07:24:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Pretoze cely zivot pocuju ten zvuk. "Zvnutra" pripadne z odposluchu.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St február 01, 2017 20:35:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jurasato napísal:
Na konec jsem dal mého starého otloukánka Music Hall Tracker za šest stovek.


Já se omlouvám za OT, ale kde se dá koupit Music Hall Tracker za 6 kil ? Koukal jsem a u nás to nikdo už neprodává a v zahraničí to vyjde dost přes 2 litry... Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: St február 01, 2017 21:10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Renown je prodával za pět stovek na Áčku a cena v obchodech nebyla o moc vyšší. To, že je dnes blázinec okolo analogu a že spousta lidí přišla na to, že tato přenoska hraje opravdu výborně (nakonec je to Goldring a výraběná zřejmě v Nagaoce Smile )poupravilo cenu poměrně vzhůru. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist