Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

signál z CD nebo DVD přehrávače?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
_nikon
Hifi obsluha


Založený: 26 august 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Pi september 24, 2010 07:32:27    Predmet: signál z CD nebo DVD přehrávače? Odpovedať s citátom

Ahojte. Co myslíte, jak moc bude rozdílný (kvalitativně) poslech hudby z CD pouštěné přes CD přehrávač respektive DVD přehrávač? Dík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
creat
Hifista


Založený: 22 november 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi september 24, 2010 13:01:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto záleží hlavne od kvality vnútorného D/A prevodníka, ak chceš ísť cestou analógového výstupu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So september 25, 2010 20:16:22    Predmet: Odpovedať s citátom

creat napísal:
Takto záleží hlavne od kvality vnútorného D/A prevodníka, ak chceš ísť cestou analógového výstupu.


Aj od kvality výstupných obvodov, ak to moc impedančne "pláva", hrať budú káble....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: So september 25, 2010 20:35:03    Predmet: Odpovedať s citátom

DVD = PLL MCLK generovaný z obrazových 27MHz- vo všeobecnosti vždy horší zvuk. Čím novší DVD player o to horší zvuk (integrácia všetkého do jedného čipu) s výnimkou tých, ktoré sú osadené ESS SABRE DAC (OPO83SE).

CD = záruka jedného MCLK oscilátora, ale aj ten sa umiestnoval v 80 - 90 rokoch na dosku serva alebo dig. filtra do najväčšieho vf bordelu. Od 2000 roku sa dajú nájsť CD ktoré majú MCLK v blízkosti DAC, ale niektoré zasa používajú pomalé OZ na I/V konverziu, takže Jitter sa na pomalej S/R operákov vráti spät.
Dnes na prehrávanie CD jednoznačne odporúčam (aj keď som ho ešte nepočul) Audiolab 8200 CD/CDQ od Johna Westlake.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
_nikon
Hifi obsluha


Založený: 26 august 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2010 11:11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte. Takže konkrétně. Mám receiver Harman Kardon HK 3490, k tomu Wharfedale 10.5, připojeno kabelama bi-wire dělanýma na míru. Přesně nevim jaký typ, stály cca 3000 včetně banánků. K tomu bych chtěl CD přehrávač HK HD 980 nebo DVD předrávač HK DVD 39 (obojí od Harman Kardon). Pak bych to připojil optickým kabelem, cinch-cinch kabelu se však taky nebráním. Má cenu kupovat ten CD přehrávač když CD disky i mp3 přehraje ten DVD? Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2010 12:53:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemá, na mp3 ti stačí DVD prehrávač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2010 13:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte. Mám v pláne kúpiť harman Kardon dvd29, vraj má audiofilský prevodník čo som čítal recenzie. Chcem z neho prehrávať audiá napálené z pôvodného formátu FLAC. Môže to byť ok, nie? A ešte jedna otázka. Bude mi pri prehrávaní audio cd, alebo mp3 hrať aj subwoofer? Je to 5.1 mašina, tak by mohol. ale neviem, či to dokáže dekódovať, aby mi hral aj subák.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2010 14:36:54    Predmet: Odpovedať s citátom

matus_pigy napísal:
Ahojte. Mám v pláne kúpiť harman Kardon dvd29, vraj má audiofilský prevodník čo som čítal recenzie. Chcem z neho prehrávať audiá napálené z pôvodného formátu FLAC. Môže to byť ok, nie? A ešte jedna otázka. Bude mi pri prehrávaní audio cd, alebo mp3 hrať aj subwoofer? Je to 5.1 mašina, tak by mohol. ale neviem, či to dokáže dekódovať, aby mi hral aj subák.


Viď príspevok Babaudia. Je to chlap, ktorý tomu rozumie ako málokto z nás.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2010 23:10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

chcem sa spýtať, če pokiaľ pustím na dvd prehrávači, ktoré má 5.1 výstupy audio cd, bude mi hrať aj subwoofer? prehrávač bude zapojený na klasický stereo zosilňovač a chcem k tomu prehrávaču zapojiť aj aktívny subák. Bude hrať??? Konkrétne sa jedná o model Harmad Kardon dvd29
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po september 27, 2010 08:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli bude hrát subwoofer, záleží na tom, jak ho zapojíš. Subwoofer Ti bude při náležitém zapojení hrát i pokud zapojíš stereo CD přehrávač (výstupy 2.0) na stereo zesilovač. Navíc výraz "5.1 výstupy audio cd" je nesmysl, na CD je záznam 2.0, tudíž z něho nedostaneš 5.1 výstup, ani když to CD strčíš do přehrávače s 5.1 výstupy. To by onen přehrávač musel umět z 2.0 signálu uměle vytvořit 5.1 výstup, což už ale nemá s hifi společného vůbec nic. To samé Tvůj odkaz na "dekódování" signálu pro subwoofer na CD - na CD jako 2.0 záznamu žádný takový signál zakódovaný není, tudíž není co dekódovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Po september 27, 2010 09:19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

To znamená, že napríklad nejaký desktop PC, či externá zvuková karta musí umelo vytvoriť takýto signál, ktorý ide do napr. subwoofera.
A znamená to, že pokiaľ dám do dvd prehrávača s výstupmi 5.1 audio cd, či mp3 cd, výstupný signál bude stále len 2.0 a teda budú hrať len predné reproduktory, ale ostatok zostane ticho. Tak toto som sa fakt nepotešil.
Chcem sa teda spýtať, ako funguje to zapojenie s klasickým stereo výstupom, aby mi hral aj subwoofer, ale nemám na zosilňovači ani pre-out, a ani sub out. Diki moc.

_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
_nikon
Hifi obsluha


Založený: 26 august 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Po september 27, 2010 19:19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak se nám to tu krásně zvrhlo. Od sterea, přehrávání PŘEDNOSTNĚ CD + taky MP3 na CD přehrávači ke AVR x.1, zdroj komp a MP3 Smile Jaký bude rozdíl (pokud bude) když se připojí CD přehrávač, něco jako ten HK HD980 analogově cinchama nebo digitálně - optikou nebo koaxem? Zase rozumějte kabely ne nejlavnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 11:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, ja by som chcel trochu oživiť vlákno. Občas si doma pustím nejaký DVD koncert a chcel by som dvd prehrávač napojiť na stereo zosilovač, čiže by som aj v dvd nastavil stereo. Predpokladám, že výsledný zvuk asi bude horší ako z CD, ale rozmýšľam, že či by zvuku nemohlo pomôcť, keby som išiel z toho DVD koaxiálom priamo do D/A prevodníku stereo zosiku? Čiže nešiel by som RCA káblami, ale priamo by som digi kŕmil DAC v zosiku.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 12:16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Potom vysledok zavisi od DAC-u a DVD prehravac bude sluzit iba ako transport.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 12:19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Potom vysledok zavisi od DAC-u a DVD prehravac bude sluzit iba ako transport.


myslíš od DACu zosiku?

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 12:40:22    Predmet: Odpovedať s citátom

tak tak
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 12:46:16    Predmet: Odpovedať s citátom

čiže z toho mi vychádza, že pokiaľ sa použije lacný DVD prehrávač ako transport, čiže dáta idú digitálne, a je kvalitný DAC v zosiku, tak zvuk by mohol mať lepšiu kvalitu ako keby som využíval lacný DAC v DVD prehrávači a išiel RCA káblami?

Má kvalita DVD transportu značný vplyv na výsledok ak to ide digitálne alebo sú tie rozdiely iba malé?

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 13:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam aj CD player aj DVD aj BD player napojene optickym alebo koaxialnym kablom do DAC v zosilnovaci a je to samozrejme lepsie ako cez RCA kable.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-79, AKAI GX-67, AKAI VS-F 1000, AKAI AT-57, DENON DP-23F, SAMSUNG BD-D 5100, PIONEER DV-430, PIONEER MJ-D 508, SONY DVP-NS 900V, SONY STR-DB 830, SONY RDR-HX 950, S-VHS SANYO VHR-S 700 G, CANTON GLE 407 + 455, SENNHEISER HD 558 + RS 85
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 13:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Mam aj CD player aj DVD aj BD player napojene optickym alebo koaxialnym kablom do DAC v zosilnovaci a je to samozrejme lepsie ako cez RCA kable.


no osobne si myslím, že pokiaľ to CD alebo DVD bude mať naozaj nie moc dobrý DAC, tak pri prenose optikou do dobrého DAC zosiku by malo dôjsť k zlepšeniu zvuku - to je predmetom diskusie, lebo nie som odborník

Vlado.ba, čo je ale zaujímavé a to aj na margo toho, čo som ti minule písal do SS, tak teraz doma porovnávam spojenie AKAI CD-69 s AKAI AM-75 cez koax vs RCA káble KLOTZ a nečakal som to nejak, ale rozdiel vo zvuku tam je. Nie je diametrálny, ale osobne ho vnímam.

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 14:00:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Teoreticky by to tak mělo být. Je třeba to vyzkoušet, protože v praxi to závisí ještě na mnoha dalších faktorech. Spíše bude záležet na srovnání a očekávání. Spíše platí v této kategorii - nízkonákladové řešení výrobců = levný zvuk. DVD samo o sobě není navržené jako solidní transport (mechanika, hodiny, zarušení výstupů atd). Na druhé straně řešení převodníhu v AVR... + vliv digitálních kabelů (optika X koax).
_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 14:14:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Borek napísal:
Teoreticky by to tak mělo být. Je třeba to vyzkoušet, protože v praxi to závisí ještě na mnoha dalších faktorech. Spíše bude záležet na srovnání a očekávání. Spíše platí v této kategorii - nízkonákladové řešení výrobců = levný zvuk. DVD samo o sobě není navržené jako solidní transport (mechanika, hodiny, zarušení výstupů atd). Na druhé straně řešení převodníhu v AVR... + vliv digitálních kabelů (optika X koax).


AVR by som radšej do toho moc neplietol, lebo ja sa bavím o pripojení DVD transportu na stereo zosilňovač so zabudovaným DAC a nie je to nejaké lacné AVR, ale vplyv optických káblov určite existuje, no zas ja idem koax, nie cez toslink

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 20:41:06    Predmet: Odpovedať s citátom

je úplně jedno, jestli je to AVR nebo stereo zesilovač s převodníkem. Problém zůstává stejný - zarušení, hodiny, atd. Kvalita samotného převodníku...
_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 21:20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Borek napísal:
je úplně jedno, jestli je to AVR nebo stereo zesilovač s převodníkem. Problém zůstává stejný - zarušení, hodiny, atd. Kvalita samotného převodníku...


zarušenie myslíš v rámci DVD? lebo rušenie čo sa týka prenosu z DVD do DAC zosiku by malo byť ďaleko menšie keď to ide digi cez koax ako keby to išlo analog cez RCA káble, nie?

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Ne február 05, 2017 10:58:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Na obou stranách. Proto je třeba vyzkoušet, co se jeví pro ucho lepší. Vždy je při přenosu a převodu signálu z D na A spousta faktorů, které ovlivňují výsledek. Dopředu proto není nikdo schopen spolehlivě říci, že takhle to bude nejlepší, pokud nezná vnitřní konstrukční řešení přístrojů. Bez odzkoušení to nejde.
babaudio už technicky popsal části problematiky...

_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist