Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

mrba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St december 21, 2016 13:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Prvý príspevok som modifikoval podľa aktuálneho stavu.

A kedže v OT je trochu aj to, prečo pokračujem aktívne v oboch fórach, pridávam naň aj link.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 08:08:02    Predmet: História IX - DRC a merania I (2014-2015) Odpovedať s citátom

História IX - DRC a merania I (2014-2015)

Pri pozeraní starších príspevkov na fóre som natrafil na tému audiolense. Tam som sa dozvedel, že existuje niečo ako DRC a že to môže mať pozitívny vplyv na počúvanie hudby. Hneď som program aj vyskúšal a prínos bol počuteľný. Tak som o tematike začal čítať po nete aj viac a dostal som sa tak aj k programom na meranie. Vyskúšal som ich viac, ale najviac ma oslovil Room EQ Wizard - REW a nie len preto, že bol free. Help (manual) k nemu bol dokonca pre mňa výborným úvodom do akustiky a mnohé mi osvetlil. Najskôr som meral pomocou mikrofónu, čo bol dodaný k AVR a zvukovej karty M-Audio Transit, neskôr som si zohnal aj ECM8000 s predzosilňovačom a ešte o niečo neskôr ho aj porovnávacou metódou amatérsky skalibroval. Zistil som aj, že REW nie je vhodný len na meranie, ale je v ňom možné vytvárať aj FIR filtre, ktoré je možno cez convolver vo foobare2000 použiť podobne, ako to robil audiolense. A pri porovnaní som zvukové rozdiely medzi nimi nepočul, takže ďalej som už pracoval len s REWom. Postupne som vyskúšal vygenerovať a upraviť niekoľko desiatok rôznych filtrov až som sa dopracoval k takému, že s posluchom hudby som bol už dostatočne spokojný Smile

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Št február 09, 2017 12:37:42, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11404
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 12:18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba: to rusenie o ktorom pises vedla IMHO sposobuju prenosy dat do grafickej karty, pripadne nasledna aktivita na nej. no este mozes skusit odpojit monitor, ci to nie je viazane na zemnu slucku s monitorom, pripadne skusit iny monitor, ktory je napajany len adapterom.

Inak podobna veselost, kolegovi piska niekde v notebooku kondik/cievka v zavislosti na vytazeni CPU. A napisal program, ktory na nom zahra melodiu StarWars :))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 10, 2017 15:29:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, tiež si myslím, že to bude súvisieť s videom. Ale to ma netrápi, dal som to len ako zaujímavosť, že to čo beží na PC môže ovplyvňovať zvuk, boli o tom dávnejšie diskusie. Audio mám cez samostatnú PCI USB kartu, kde sa to neprejavuje. A na 8 bitovom Atari som si aj ja písal program, ktorý hral na rádiu na stredných vlnách Smile
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11404
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 21:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Citam co pises, a moze to zavisiet od momentalnej rychlosti procesora. Tie sucasne v dobe necinnosti riadne podtakuvaju, a je mozne, ze sa to prejavuje len pri vyssich frekvenciach.

Neviem ako na windows, ale v linuxe ide vynutit rychlost procesora, resp. vypnut/obmedzit povolene frekvencie pre cpu governor. Mozes skusit, kym ta to este bavi :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 22:00:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono vyzerá, že na 99% to závisí od videočasti. Skúšal som aj rôzne zaťažovať procesor a to na rušenie v mojom prípade nemalo vplyv. Ale vo všeobecnosti si myslím, že to môže závisieť od ktorejkoľvek časti v PC/notebooku. Čital si aj DJ_rixov posledný príspevok?
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 10, 2017 07:51:41    Predmet: Súčasnosť II - Subwoofre (2015- ) Odpovedať s citátom

Súčasnosť II - Subwoofre (2015- )

Prvý subwoofer Velodyne CHT-8R bola výhodná kúpa nejakého zabudnutého v predajni. Milo ma prekvapilo diaľkové ovládanie, ktoré je veľkou pomocou pri nastavovaní. Keď som ho kupoval, bolo to hlavne z dôvodu posilnenia prednesu basov, kde malé ARIE predsa len trochu zaostávali. Názory na použitie subwoofera v stereu sa síce dosť rôznia, ale u mňa sa celkom osvedčil. A až neskôr som sa dočítal, že jeho použitie má aj kladný vplyv na potláčanie prejavu módov miestnosti v posluchovom mieste (a v prípade viacerých subov aj vo väčšom priestore). A jeho prínos pri použití DRC a tvorbe FIR filtrov je nenahraniteľný, takže bolo už len otázkou času a vhodných príležitostí, aby sa rodinka subov u mňa rozrástla a dalo sa hovoriť o multisube.

Z čítania fór som nadobudol dojem, že panuje všeobecná zhoda, že usilovať sa o prednes basov pod prvým módom miestnosti nemá význam a podľa toho som aj kupoval prvý sub. Neskôr som však zistil, že tento názor je minimálne diskutabilný a nemusí úplne platiť a ďalšie suby už som kupoval aj s dolnou frekvenciou nižšou ako 34 Hz, čo je prvý mod v mojej miestnosti. A ak sa naskytne ešte príležitosť, možno niektorý vymením za väčší.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št február 16, 2017 07:59:42    Predmet: Súčasnosť III - AV Receiver II - Yamaha RX-V775 (2014- ) Odpovedať s citátom

Súčasnosť III - AV Receiver II - Yamaha RX-V775 (2014- )

Kedže AVR Onkyo, ktoré som mal, nemalo pre-out výstup a ja som chcel odskúšať aj pripojenie stereozosilovača, uvažoval som o dorobení tohoto výstupu do NR-515ky. V tej dobe sa ale objavil výhodný dopredaj tejto Yamahy, ktorá pre-out výstup obsahovala, tak prišlo k výmene AVR. Po pripojení stereozosilovača (najskôr starý Denon PMA-980R, neskôr BVaudio PA300SE) som bol so zvukom veľmi spokojný. Hlavne vylepšenie na basoch bolo počuteľné, ale aj celkový priestor a čistota sa javili prirodzenejšie. A aj YPAO v Yamahe voči Audyssey na Onkyu sa mi viac pozdávalo, hlavne možnosť zadefinovať si vlastnú 7 pásmovú parametrickú korekciu, ktorej hodnoty som si mohol pripraviť meraním v REW. Audyssey ani YPAO v automatickom režime mi až tak moc nevyhovovalo. Teraz, po oddelení sterea do samostatnej zostavy je RX-V775 využívaný hlavne pre ozvučenie TV, príležitostne aj pre gramo či CD. A samozrejme hlavne ako prepínač videozdrojov pre TV.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Št január 21, 2021 10:26:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 06:43:56    Predmet: Súčasnosť IV/História - zosilňovač PA300SE (2015-2021 ) Odpovedať s citátom

Súčasnosť IV/História - zosilňovač BVaudio PA300SE (2015-2021 )

Tento zosilňovač na tomto fóre asi netreba predstavovať. Voči starému Denonu u mňa vo zvuku priniesol lepšie rozlíšenie priestoru v nahrávke. Hlavne, keď som ho odpojil od pre-outu AVR a napájal ho signálom priamo z DACu. S prvým Micromega MyDac som využil aj riadenie citlivosti vstupov, ktoré som nastavil tak, aby som digitálne riadenie hlasitosti robil len v rozsahu cca 0 až -30 dB. S aktuálnym DACom už to nie je potrebné, kedže má analógovú reguláciu v sebe. Prejavila sa u mňa aj nižšia odolnosť voči rušeniam, tak ešte uvažujem o výmene za model SSE príp. Hypa 17 od Customworks.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Pi december 17, 2021 18:01:02, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5904
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 09:43:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad nižšia odolnosť voči rušeniam- však sa jednoznačne ukázalo, že pri mute zdroja signálu rušenie zmizlo (teda bolo v signále, nesúvisí s koncom..)
citácia:
Ešte jeden poznatok: Pri hlasitosti na AVR v rozsahu -10 až -80dB je brum rovnaký, pri mute brum zmizol (asi sa vtedy skratuje pre-out výstup?)

a príčinou bol nejaký vadný spínaný zdroj..


Naposledy upravil BV dňa St február 22, 2017 09:51:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 09:50:41    Predmet: Odpovedať s citátom

S druhou vetou súhlasím, ale zdá sa mi, že aj Vy ste niekde uviedli, že SSE verzia voči SE verzii má zvýšenú odolnosť voči rušeniu. Ak sa mýlim, ospravedlňujem sa.

S prvou vetou je to zložitejšie, zo začiatku sa prejavovali až dva nezávislé zdroje brumu, zemná slučka a vadný spínaný zdroj. Ale ten spínaný zdroj spôsoboval počuteľný brum v PA300SE, pri posluchu cez koncovú časť AVR Yamaha sa neprejavoval, aj keď boli zapojené v tej istej predlžovačke.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5904
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 10:28:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Však v tej anabáze je zrejmé, že sa to postupne zhoršovalo, až ten zdroj definitíve odišiel.. Čo a v akých úrovniach (rušenie, DC zložka..) dovtedy produkoval a "vysielal" do okolia (káble) a do dvojvodičovej siete, nikto nevie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 11:47:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak, ale opýtam sa teda priamo. Má z hľadiska odolnosti voči rušeniam význam vymeniť PA300SE za PA300SSE?
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5904
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St február 22, 2017 11:53:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá hranica rušení, kedy sa to "zlomí" bude pri SSE vyššia (iný symetrický vstup..). Ale bude to vždy už ďaleko za hranicou toho, čo je v dnešnej dobe PWM zdrojov ešte "normálne" a prípustné normou pre emisie. Porucha s akou sme sa stretli to spôsobí vždy , zvlášť v kombinácii s tým "káblovým šalátom". Žiadny parameter prístroja nie je samospasiteľný za každých okolností.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 06:46:54    Predmet: Súčasnosť V - CustomWorks DAC 1 USB s DO (2016- ) Odpovedať s citátom

Súčasnosť V - CustomWorks DAC 1 USB s DO (2016- )

Zariadenia s chipom AK4497 sa nejako dlhšie neobjavovali a medzitým som sa stotožnil aj s názorom, že analógová regulácia hlasitosti je v niektorých prípadoch vhodnejšia ako digitálna a prehodnotil som nákup Teacu UD-503. A keďže v Customworks boli ochotní mi z ich modulov poskladať DAC podľa mojich predstáv, rozhodol som sa, že ako DAC budem používať ich DAC 1 USB s miernym rozšírením a úpravou. Navyše voči štandardnému tam mám:

- modul napájania XMOS časti
- diaľkové ovládanie zapínania a ovládania hlasitosti
- modul ALPS
- modul audio buffer

takže DAC plní súčasne aj funkciu pasívneho predzosilňovača s diaľkovým analogovým ovládaním hlasitosti.

DAC som mal pôvodne pripojený pomocou USB3Optical, ale ten sa pokazil. Teraz je pripojený pomocou aktívneho predlžovacieho USB kábla a USB hubu na vzdialenosť cca 8 m a ani tak s pripojením nie sú problémy ani pri vzorkovacej frekvencii 384 kHz. Túto frekvenciu používam z dôvodu vynechania hardwarových filtrov v DAC chipe a používam vlastný FIR filter cez convolver plugin vo foobar2000 prehrávači. S týmto riešením a aj so zvukom som plne spokojný.



DAC1USBmod12.jpg
 Description:
 Filesize:  46.28 KB
 Viewed:  254 Time(s)

DAC1USBmod12.jpg



DAC1USBmod11.jpg
 Description:
 Filesize:  236.68 KB
 Viewed:  338 Time(s)

DAC1USBmod11.jpg



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa St marec 01, 2017 06:57:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
NeumannKalt
Nádejný hifista


Založený: 27 február 2017
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 09:16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto CustomWorks vyzerá byť skvelé, koľko ťa vyšlo to celé aj s úpravami ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 09:20:24    Predmet: Odpovedať s citátom

1140€ (opravené 17.11.2017)
len niektoré moduly už teraz customworks nemá v ponuke, takže vždy je to vec individuálnej dohody.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Pi november 17, 2017 07:39:02, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 296

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 09:24:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Při bližším pohledu bych pro klid duše asi jen oddělil od sebe kovovou přepážkou jednotlivé moduly v té krabici. A dokonce si myslím, že je to natolik dobrá koncepce (DAC + adekvátně kvalitní analogový předzes v jednom), že by si to zasloužilo vyrábět sériově, a to jak verzi CustomWorks, tak verzi SPaudio Idea

Např. Benchmark s tím udělal doslova díru do světa.

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 09:47:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo by to asi dokonalejšie, ale tie moduly sú dostatočne ďaleko od seba, takže rušenie sa neprejavuje.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
NeumannKalt
Nádejný hifista


Založený: 27 február 2017
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 09:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, inak presne túto kombináciu by som práve teraz potreboval...
Nad streamerom ešte uvažujem (ktorý) ale (myslím si-môžem sa však mýliť) slabinou tých streamerov (konkrétne služieb Tidal, apod.) bude práve integrované DAC, takže ak nájdem za rozumný peniaz streamer, určite by som šiel cez externý DAC (CustomWorks si aj môj známy pochvaluje) ale nakoľko mám koncák ktorého by som sa nerád vzdával tak potrebujem aj kvalitný predszosik (ideálne s analógovým riadením) takže ak tieto dve zariadenia (DAC+preamp) sa dajú skombinovať do funkčného celku, môže to byť skvelé riešenie a úspešný výrobok...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 09:53:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Len toto riešenie je pre tých, čo nepotrebujú iné vstupy v predzosilňovači.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 11:39:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa by zaujímal reálny prínos samostatného modulu napájania pre XMOS USB už pri tak výbornom pôvodnom zapojení s tým množstvom regulátorov .
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 12:05:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pôvodne bola XMOS časť napájaná z USB počítača. A z iných zdrojov v DACe nemohla byť, lebo by sa prišlo o galvanické oddelenie.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 21:44:25    Predmet: Odpovedať s citátom

To ma moc nepotešilo, DAC mám pripojený s audio serverom v podobe netbooku napájaným z batérie, ktorú po 6 hodinách posluchu nabijem a adaptér odpojím. Myslíš že to je dostatočne čistá štava ? alebo isté VF rušenie generované netbookom sa tam asi nevylučuje ..? , predpokladám že na module XMOS je napájanie z USB tiež galvanicky oddelené ? ALEBO su galvanicky oddelené len I2S data signály medzi modulom XMOS a doskou DAC
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 23:08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že vo väčšine platí len to i2s a aj to je závislé od toho, ako to konštruktér DACu realizoval.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 23:48:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre, aj ja chcem ten modul napájania, mám kontaktovať priamo CW a oni mi ho pošlú ? alebo im treba zaslať DAC na úpravu .., koľko asi stojí ?
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št marec 02, 2017 00:01:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To už sú otázky na customworks Smile Predpokladám, že sa s nimi dohodneš.

Napájacie zdroje sú na tejto stránke.

Otázkou je, či sa to vojde do súčasnej krabice, mne rozmery postupne narastali, ako som pridával požiadavky.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So júl 29, 2017 08:41:34    Predmet: Sieťová filtračná jednotka Noble Audio Sunrise (2017-) Odpovedať s citátom

Súčasnosť VII - Sieťová filtračná jednotka Noble Audio Sunrise (2017- )

Po dlhšom vyše 1/2 ročnom období, kedy som sa venoval len spokojnému počúvaniu hudby, som sa rozhodol, že namiesto výmeny PA300SE za PA300SSE doplním zostavu o sieťovú filtračnú jednotku Noble Audio Sunrise v2. Zatiaľ je na ňu pripojená len stereozostava, neskôr ju možno skúsim použiť aj pre AVR. Odpojil som všetky nepoužívané alebo len málo využívané komponenty, takže aj zmes káblov sa o niečo zmenšila. Nie je to ešte ideálne, ale ak bude viac síl a chuť, tak aj tú sa pokusim časom optimalizovať. Zvukovo sa mi to po pripojení Sunrise javí čistejšie a priestorovo jasnejšie. Či je to však len psychoakustika alebo je to aj objektívne tak, si netrúfam odhadnúť. Pridávam aj foto zostavy pred rokom a teraz.



ZostavaSunrise.jpg
 Description:
 Filesize:  182.7 KB
 Viewed:  225 Time(s)

ZostavaSunrise.jpg



ZostavaPredtym.jpg
 Description:
 Filesize:  157.26 KB
 Viewed:  193 Time(s)

ZostavaPredtym.jpg



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1238
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 22, 2018 15:36:08    Predmet: NA Sunrise Odpovedať s citátom

Tak vďaka Henrimu prišlo aj k odmeraniu filtračnej jednotky pomocou meráku, ktorý spomínal tu. Výsledkom je, že paralelný kondenzátor (cca 20nF), tak aj ochrana proti prepätiu mali na namerané hodnoty mierne negatívny vplyv a filtračná jednotka Noble Audio Sunrise naopak výrazne kladný vplyv (z cca 1000 GS na cca 110 GS pri amp zásuvke a cca 85 pri DAC zásuvke)


Sunrise_za_dac.jpg
 Description:
 Filesize:  88.76 KB
 Viewed:  176 Time(s)

Sunrise_za_dac.jpg



Sunrise_pred2.jpg
 Description:
 Filesize:  63.6 KB
 Viewed:  180 Time(s)

Sunrise_pred2.jpg



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 504
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ut január 23, 2018 22:11:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za info, myslim ze vyborne hodnoty...
_________________
Ubuntu 22.04->JRiver MC27 (64bit)->USB Diy ->Topping E50-> BVAudio PRE1 -> BVAudio PA300SSE -> BVAudio PA300SE ->BVAudio F3B
3kW oddeľovák á la BUBUXIN
Sony CDP-XA30ES mod. by Casea, Pro-Ject Xtension 9 Evolution
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 2 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist