Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Porovnanie gramofonov
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 18:12:06    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM Nahodou... Taky motor z pracky je celkom tichy - kamos mal z toho urobenu lesticku a robil mi na tom u seba na byte vsetky hlinikove casti mojho zakazkoveho Fatasa Cool
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 06:34:20    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Hájednový gramec musí mať hlavne poriadny remeň a nesmie to v žiadnom prípade na konci platne zdvihnúť rameno a vypnúť motor! To by bola potupa! Omnoho lepšie je keď to hobluje poslednú drážku a prenosku až do ručného vypnutia Very Happy
Naviac, tie remeňové otáčky možu sluchuprostým ľuďom pripadať také "medovejšie" - audiofilné Very Happy
A tiež je strašne doležité akú dýhu gramec má a aké má rameno! Poriadne ramenisko! Nestačí superlahké balzové ramienko uložené na ihle, naopak, musí byť karbónové tlsté ako ruka na poriadnej strojárskej ťažkej mechanike podobnej gyroskopu z rakety a hedšel musí byť najlepšie odliatok. Dozadu potom pol kilové závažie a hájend je na svete! Very Happy
Ale hlavne musí mať tú hájendovú gumu a motor ako z pračky! To je základ dobrého zvuku! :- ))) Čo na tom, že tam potom jebne platňu s dynamikou menšou ako MP3, placatým zvukom, kýblovým témbrom, presluchami ako sviňa a skreslenim drážky 5% ! Smile)) Gramec je proste pocitovka. Rozhodne neni a nikdy nebude o zvuku. Smile
Ja by som doporučoval gramec aspoň za tristopadesát tisíc s tanierom aspoň 20 cm vysokým ako mlýnský kameň a ramenom z uhllíku plus kevlar a letecký dural! Patnásť ložisék! A paradoxne antiskating na cverenke! To by bolo optimum, lacnejší nebude vobec hrať! Smile)) A ešte keby na konci náhodou vypínal a zdvýhal rameno, tak to by už bolo zvukovo úplne v piči Very Happy

Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 07:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Hájednový gramec musí mať hlavne poriadny remeň a nesmie to v žiadnom prípade na konci platne zdvihnúť rameno a vypnúť motor! To by bola potupa! Omnoho lepšie je keď to hobluje poslednú drážku a prenosku až do ručného vypnutia Very Happy
Naviac, tie remeňové otáčky možu sluchuprostým ľuďom pripadať také "medovejšie" - audiofilné Very Happy
A tiež je strašne doležité akú dýhu gramec má a aké má rameno! Poriadne ramenisko! Nestačí superlahké balzové ramienko uložené na ihle, naopak, musí byť karbónové tlsté ako ruka na poriadnej strojárskej ťažkej mechanike podobnej gyroskopu z rakety a hedšel musí byť najlepšie odliatok. Dozadu potom pol kilové závažie a hájend je na svete! Very Happy
Ale hlavne musí mať tú hájendovú gumu a motor ako z pračky! To je základ dobrého zvuku! :- ))) Čo na tom, že tam potom jebne platňu s dynamikou menšou ako MP3, placatým zvukom, kýblovým témbrom, presluchami ako sviňa a skreslenim drážky 5% ! Smile)) Gramec je proste pocitovka. Rozhodne neni a nikdy nebude o zvuku. Smile
Ja by som doporučoval gramec aspoň za tristopadesát tisíc s tanierom aspoň 20 cm vysokým ako mlýnský kameň a ramenom z uhllíku plus kevlar a letecký dural! Patnásť ložisék! A paradoxne antiskating na cverenke! To by bolo optimum, lacnejší nebude vobec hrať! Smile)) A ešte keby na konci náhodou vypínal a zdvýhal rameno, tak to by už bolo zvukovo úplne v piči Very Happy

Naozaj unikátne a nezaujaté konštatovanie. Ešte k tomu doladiť pravopis (zdvýhal) a bolo by to dokonalé. Toľko "múdrosti" v jednom príspevku sa dá naozaj ťažko nájsť. Je mi Ťa ľúto, keď do pi.i dávaš iba zvuk...

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 08:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

aretax:
Už se odaretuj Smile)) Na to, že jsem se ze slovače odjebal naštěstí hned po revoluci píšu dostatečně dobře na to, aby mi rozuměl i hifista Very Happy

Jen poznámka - pouze hifista si může brát osobně když mu někdo otevřeně pojmenuje jeho hračky Very Happy Proto to rád dělám. Miluji otevřenost a nazývat věci pravými jmény Smile Za vším co jsem napsal si stojím a jsem tady jediný kdo vám otevírá oči! Smile)) Vy to sami nedokážete, na to nemáte. Smile

P.S. proč píšeš piču s tečkou? To je nějaké nové slovenské slovo? Smile)) Já znám ze slovenčiny pouze "jebal, pojebal, odjebal, zajebal, vyjebal, prijebal, podjebal..." Máte ale asi i jiná slova, třeba piču s tečkou Very Happy

Hele, přeji pěkný den a neposerte se z toho! Přežije jen ten kdo se neposere, na to pamatujte. A bůh vás ochraňuj aby vám gramce na konci desky zvedaly rameno! Smile)) To nikdy nesmíte dopustit! Very Happy

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 12:41:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano džošuo, TY jediný máš ty koule, TY jediný umíš číst, myslet. TY jediný znáš všobjímající pravdu... Jájínek, co si potřebuje honit prázdné ego, jinak by nevěděl kdo a proč je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 13:37:01    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
aretax:
Už se odaretuj Smile)) Na to, že jsem se ze slovače odjebal naštěstí hned po revoluci píšu dostatečně dobře na to, aby mi rozuměl i hifista Very Happy

Jen poznámka - pouze hifista si může brát osobně když mu někdo otevřeně pojmenuje jeho hračky Very Happy Proto to rád dělám. Miluji otevřenost a nazývat věci pravými jmény Smile Za vším co jsem napsal si stojím a jsem tady jediný kdo vám otevírá oči! Smile)) Vy to sami nedokážete, na to nemáte. Smile

P.S. proč píšeš piču s tečkou? To je nějaké nové slovenské slovo? Smile)) Já znám ze slovenčiny pouze "jebal, pojebal, odjebal, zajebal, vyjebal, prijebal, podjebal..." Máte ale asi i jiná slova, třeba piču s tečkou Very Happy

Hele, přeji pěkný den a neposerte se z toho! Přežije jen ten kdo se neposere, na to pamatujte. A bůh vás ochraňuj aby vám gramce na konci desky zvedaly rameno! Smile)) To nikdy nesmíte dopustit! Very Happy

Krásne prednesenie významu.Ono v dnešnej dobe je úplne niekde inde klasické vyjadrovanie ako kedysi že mám doma hifíčko,treba to brať tak čo názor to človek alebo osoba stíhaná v starom režime ktorá pokútnicky a čiernym trhom si dokázala doma zabezpečiť lepší možno nadštardandný posluch muzičky.
Ja to dodnes tak beriem,čumeli sme do západných katalogov a slintali nad nimi...
Chlapi všehochuť,hlavne nech nám to pekne hrá a ku osobnému gustu a prospechu,len sa prosím vyhýbajte dnešným streamom a rôznym kompresným systémom a počúvatkam na ucho pochyberných kvalít.
Strániť sa kopiam z desiatej ruky na Mp 3 veď si vieme predstaviť že aj vreckový tranzistorák a slušnejší kazetový Walkman vedel lepšie reprodukovať ako dnešný player z dnes pochybernými štuplíkmi do uši a mladí ľudia ani nevedia ako to má znieť so svojimi hluchými ušami bez rozsahu či dynamiky,veď nepoznajú ako napr.znie originál zvuk živej akustickej gitary,huslí,bicích,dostávajú len do uší niečo pochyberné miešané pre spotrebku a väčšinou pochybernej kvality a managementom prehnanou kompresiou do uší byjúcich špičiek.Držme sa toho ktorí vieme o tom čo hovoriť a nehádajme sa.
Mám k tomu čo povedať,vyrastal som v starom režime a viem ako sa ťažko zháňala kvalita?!pochyberne a niekedy mimozákonne a pod rukou nehovoriac o kopiach pochybernej kvality nahrávky,čierných búrz a pod.
Aby ste vedeli,nehovorím z vetra od mala otec robil na Kolibe vo filme a zohnať pod rukou či techniku,vinyl aj to stálo výkon a ja ca.30 rokov aktívne robím zvučenie koncertov,zvuk režiu či broadcast alebo live,konferenčky hovorené slovo atd.poznám túto problematiku zoširoka.
Záverom,tiež doma nemám hi alebo ako si dnes niektorí komunitne hovoria Hi-endisti,mám čo mám a snažil som sa doma dať dokopy niečo čo mi aspoň čo najbližšie pripomína vernosť prednesu či realnych zvukov nástrojov alebo sa priblížiť ku zámeru a prednesu tvorcov nahrávky a to poznám realne z praxe ako to má znieť na odposluchoch na master nahrávke v štúdiu.A nie vždy musí ísť o výrobok pochybernej kvality a produkciu vo vysokých cenových reláciach.
Páni nehádajte sa,veď takéto forum by malo ísť k záverom kompromisu a nie len finančného ale aj požadovanej náročnosti daneho zúčastneného a osoby,možno aj z dvoch hádajúcich budú nakoniec kamoši pri pivečku,nebodaj stretnutí a posedení pri dobrej muzičke a pekných mladých pevnemäskovitých babách.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 13:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
aretax:
Už se odaretuj Smile)) Na to, že jsem se ze slovače odjebal naštěstí hned po revoluci píšu dostatečně dobře na to, aby mi rozuměl i hifista Very Happy

Jen poznámka - pouze hifista si může brát osobně když mu někdo otevřeně pojmenuje jeho hračky Very Happy Proto to rád dělám. Miluji otevřenost a nazývat věci pravými jmény Smile Za vším co jsem napsal si stojím a jsem tady jediný kdo vám otevírá oči! Smile)) Vy to sami nedokážete, na to nemáte. Smile

P.S. proč píšeš piču s tečkou? To je nějaké nové slovenské slovo? Smile)) Já znám ze slovenčiny pouze "jebal, pojebal, odjebal, zajebal, vyjebal, prijebal, podjebal..." Máte ale asi i jiná slova, třeba piču s tečkou Very Happy

Hele, přeji pěkný den a neposerte se z toho! Přežije jen ten kdo se neposere, na to pamatujte. A bůh vás ochraňuj aby vám gramce na konci desky zvedaly rameno! Smile)) To nikdy nesmíte dopustit! Very Happy

To LJM:my si ešte musíme pokecať,tvoje názory sú otvorené a hovoria ako s prepáčením odjebávka na danú tému ak o tom druhá strana nemá šajnu.Samo nič v zlom ale niektoré myšlienky priamo hovorovo vychytávajú zmysel komunikácie,možno druhí ľudia to považujú za surové ale aj ja niekedy chytím amok a potom to zo mňa ide...nič v zlom len treba diskutovať,min na 60% súhlas.
Niečo vygugliť a hrať sa tu majstra sveta vie každý,ja hovorím a publikujem svoj názor len z realnych skuseností,nikoho nezavádzam,čo si neošahám,na čom som nerobil nevidel k tomu nikomu odporúčania a kaleráby do hlavy tlačiť nikdy nebudem-
.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
enaxy
Hifi obsluha


Založený: 11 október 2014
Príspevky: 20
Bydlisko: SR

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 21:18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Kto pozná ako funguje mechanicky automat tak vie, že do mechaniky v priebehu snímania drážky ihlou nijako nezasahuje a ani nepósobý na pohon alebo ramienko.

Som odchovaný na belt drive manuál ako NC500 , NC440 . . . Ale po tom ako som domov doniesol Sony PS3300 direct drive poloautomat so snimanim otáčok ako systém Denon s magnetickym pásikom a mag. snímacou hlavou som na všeho manuálnu obsluhu grama zanevrel.

Chcem si hudbu vychutnávať počúvaním a nie hraním sa a obsluhovaním gramofónu. Ako to niekto berie ako rituál tak kludne nech sa hrá. Nech si dá niekoľko sto až tisíc eurovú prenosku na ramienko a potom musí dodržiavať rituál inak si ihlu zničí. Na plnom automate stlačíš a ideš. Nemám hiend ale teraz na Marantz TT6200 si doprajem komfort počúvania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 22:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
aretax:
Už se odaretuj Smile)) Na to, že jsem se ze slovače odjebal naštěstí hned po revoluci píšu dostatečně dobře na to, aby mi rozuměl i hifista Very Happy

Jen poznámka - pouze hifista si může brát osobně když mu někdo otevřeně pojmenuje jeho hračky Very Happy Proto to rád dělám. Miluji otevřenost a nazývat věci pravými jmény Smile Za vším co jsem napsal si stojím a jsem tady jediný kdo vám otevírá oči! Smile)) Vy to sami nedokážete, na to nemáte. Smile

P.S. proč píšeš piču s tečkou? To je nějaké nové slovenské slovo? Smile)) Já znám ze slovenčiny pouze "jebal, pojebal, odjebal, zajebal, vyjebal, prijebal, podjebal..." Máte ale asi i jiná slova, třeba piču s tečkou Very Happy

Hele, přeji pěkný den a neposerte se z toho! Přežije jen ten kdo se neposere, na to pamatujte. A bůh vás ochraňuj aby vám gramce na konci desky zvedaly rameno! Smile)) To nikdy nesmíte dopustit! Very Happy

A ako čítam, aj IQ Ti nenormálne "narástlo"...to asi potom, ako si sa ....zo slovače. Gratulujem, Tvoj príspevok bol naozaj podnetný, plný originality, iba že to čo píšeš nie je otvorenosť, iba hulvátstvo. No, každý máme svoj prejav. Ale z tej slovenčiny, ako píšeš, veľa nepoznáš.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 23:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale no tak, je to len hobby! Ľúbte sa viac a neberte názory druhých 100% vážne.

Naviac svojimi prejavmi len odbiehame zbytočne od témy a zasierame to tu. DD vs. remeň by mohol byť dobrý podnet na vlastný thread (pochybujem, že za tie roky tu taký nie je).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 10:24:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Bezmyšlenkovité obhajování DD a házení špíny na Belt Drive pramení jen z toho, že autor absolutně nemá představu, jak obé způsoby pohonu fungují, jaké mají výhody a nevýhody, jak je konstrukčně náročné u jednoho či druhého zajistit stabilitu otáček, odstranit přenos vibrací z motoru do talíře a jak funguje regulační smyčka u DD pohonu.

Pokud toto všechno pominu, pak tu můžu dělat hrdinu, že belt je pro pitomce, ten kdo je inteligentní má jedině DD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
enaxy
Hifi obsluha


Založený: 11 október 2014
Príspevky: 20
Bydlisko: SR

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 11:30:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieje Direct drive ako Direct drive a to isté platí aj nieje Belt drive ako Belt drive.

Odfušovaný lacný DD je rovnako nanič ako odfušovaný lacný BD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 11:40:15    Predmet: Odpovedať s citátom

enaxy napísal:
Nieje Direct drive ako Direct drive a to isté platí aj nieje Belt drive ako Belt drive.

Odfušovaný lacný DD je rovnako nanič ako odfušovaný lacný BD.


Thumb up

len teraz - čo koniec-koncov vychádza pri zhodnotení +/- u neodfušovaných gramcov lepšie? DD alebo remeň?

edit: fakt by nebolo lepšie tuto konverzaciu presunúť inam?Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 12:03:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by bolo dobré, ak by skúsenejší napísali, čo nekupovať. Aj z nových modelov - napríklad, čo nekupovať od Regy, Pro-Jectu, Audio-Technicy... Dúfam, že to nespustí novú hádku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 13:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

enaxy napísal:
Kto pozná ako funguje mechanicky automat tak vie, že do mechaniky v priebehu snímania drážky ihlou nijako nezasahuje a ani nepósobý na pohon alebo ramienko.

Som odchovaný na belt drive manuál ako NC500 , NC440 . . . Ale po tom ako som domov doniesol Sony PS3300 direct drive poloautomat so snimanim otáčok ako systém Denon s magnetickym pásikom a mag. snímacou hlavou som na všeho manuálnu obsluhu grama zanevrel.

Chcem si hudbu vychutnávať počúvaním a nie hraním sa a obsluhovaním gramofónu. Ako to niekto berie ako rituál tak kludne nech sa hrá. Nech si dá niekoľko sto až tisíc eurovú prenosku na ramienko a potom musí dodržiavať rituál inak si ihlu zničí. Na plnom automate stlačíš a ideš. Nemám hiend ale teraz na Marantz TT6200 si doprajem komfort počúvania.

No ale aspoň po nasadení platne zoberiem kefkua vinyl prejdem od prachu a s malou kefkou očistím hrot,Nie ?

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 14:04:29    Predmet: RE Odpovedať s citátom

Myslím že sa tu dohadujeme na uplných pi.....ch a mal by si to tu ustrážiť a odmoderovať pôvodný zakladateľ vlákna Marek,či mýlim sa ?
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 14:26:12    Predmet: gramo Odpovedať s citátom

Gramo by malo mat presne otacky ,ci sa to dosiahne remienkom alebo priamim nahonom je jedno ale som za priami nahon, ihla by mala snimat drazku len linearne ,nezaskodilo keby ju snimal aj laser a riadiaca jednotka by vyhodnocovala co je lepsie priamo pri prehravani .Nieco podobne na urovni medzi klasickym gramofonom trebars Ballfinger a ELP .Automatika a dialkove ovladanie je samozrejmost .Takto by mal vypadat zakladny gramofon v dnesnej dobe . Laughing Ak tak nevypada, tak doporucujem kupu MP3 prehravaca Laughing
http://www.elpj.com/
http://www.ballfinger.de/turntable-ps-2


Naposledy upravil vajnorhifista dňa Št október 25, 2018 08:20:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marek.l
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2017
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Št marec 02, 2017 00:06:03    Predmet: Porovnanie gramofonov Odpovedať s citátom

Sledujem, ze sa tu debata zvrhla do roznych smerov Smile

Chcem podakovat vsetkym ktori sa mi snazili poradit ako sa pohnut dalej. Ano idealne by bolo mat gramce oba. Aj Luxmena aj Victira Sad Ale bohuzial z financneho hladiska to nejde.
Rozhodol som sa nakoniec vycestovat do KE, vzat tam moj Luxman a porovnat oba gramce.
Som zvedavy ako to dopadne. Chcel som tam ist este tento vikend ale skolila ma chripka. Tak si uzivam svoj Luxman a som rad ze ho mam:) Je to masina s velkym M !
Este raz dakujem za vsetky podnety.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist