Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JMLab Focal Cobalt 815, aký dojem ?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2016 13:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri napísal:
trochu OT. :rozdrvením horniny v lome nevznika piesok, ale kamenná múčka...

Som len laik, takže som odborné termíny takto nerozlišoval. Ale aj keď som bol v kameňolome, tak sa ma profesionáli opýtali, či chcem makadam, štrk, alebo piesok Very Happy

Olovené broky sú dobrým riešením, len sa budú v potrebnom množstve zháňať asi ťažšie, ako piesok/keramická múčka. Viem len, že okrem strelcov zo vzduchovky ich ešte používajú modelári. Sám som nimi v mladosti vyvažoval vetroň.

Merná hmotnosť asi nebude až taká dôležitá. Dôležitejší je objem a ten je u týchto stojanov dostatočne veľký.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2016 13:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Henri napísal:
trochu OT. :rozdrvením horniny v lome nevznika piesok, ale kamenná múčka...

Som len laik, takže som odborné termíny takto nerozlišoval. Ale aj keď som bol v kameňolome, tak sa ma profesionáli opýtali, či chcem makadam, štrk, alebo piesok Very Happy

Olovené broky sú dobrým riešením, len sa budú v potrebnom množstve zháňať asi ťažšie, ako piesok/keramická múčka. Viem len, že okrem strelcov zo vzduchovky ich ešte používajú modelári. Sám som nimi v mladosti vyvažoval vetroň.

Merná hmotnosť asi nebude až taká dôležitá. Dôležitejší je objem a ten je u týchto stojanov dostatočne veľký.


Zvuku nejlip pomuze kdyz tam nasypes kralici bobky, zvuk bude takovy vonavy Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2016 14:35:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Zvuku nejlip pomuze kdyz tam nasypes kralici bobky, zvuk bude takovy vonavy Laughing

Vedel by som Ti na to odpovedať, ale bolo by to hlboko pod moju úroveň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2016 14:56:14    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Stal som sa vlastníkom už spomínaných Dynaudio Contour 1.3 Mk 2 aj so stojanmi STAND 4, aká by bola vhodná náhrada riečeného piesku na antirezonančné vyplnenie stojanov? nakoľko potok na blízku nemám a ani dlhosiahle sušenie nemám kde realizovať , existuje niečo vhodné o sa dá kúpiť v stavebninách ? uvažovals om na keramickým pieskom ktorý sa predáva v rôznych jemnostiach používaný pri pokládkach nivelačných podláh.


Kontaktuj Mrvu, ma zkusenosti s cihlama na lacinych focalech, je to pak akusticka pohadka se zatezi. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2016 15:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
MaG napísal:
Henri napísal:
trochu OT. :rozdrvením horniny v lome nevznika piesok, ale kamenná múčka...

Som len laik, takže som odborné termíny takto nerozlišoval. Ale aj keď som bol v kameňolome, tak sa ma profesionáli opýtali, či chcem makadam, štrk, alebo piesok Very Happy

Olovené broky sú dobrým riešením, len sa budú v potrebnom množstve zháňať asi ťažšie, ako piesok/keramická múčka. Viem len, že okrem strelcov zo vzduchovky ich ešte používajú modelári. Sám som nimi v mladosti vyvažoval vetroň.

Merná hmotnosť asi nebude až taká dôležitá. Dôležitejší je objem a ten je u týchto stojanov dostatočne veľký.


Zvuku nejlip pomuze kdyz tam nasypes kralici bobky, zvuk bude takovy vonavy Laughing



Bacha na ten výkon.

https://www.youtube.com/watch?v=Lr51pF-ClEk

Very Happy

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20864&start=1800&sid=e43d205b149422096c777e7c2c50038e
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2016 15:49:05    Predmet: Odpovedať s citátom

tantito napísal:
ravenman napísal:
Stal som sa vlastníkom už spomínaných Dynaudio Contour 1.3 Mk 2 aj so stojanmi STAND 4, aká by bola vhodná náhrada riečeného piesku na antirezonančné vyplnenie stojanov? nakoľko potok na blízku nemám a ani dlhosiahle sušenie nemám kde realizovať , existuje niečo vhodné o sa dá kúpiť v stavebninách ? uvažovals om na keramickým pieskom ktorý sa predáva v rôznych jemnostiach používaný pri pokládkach nivelačných podláh.


ahoj tak ja som pouzil kremicity piesok co sa dava do akvaria,kupis v kazdom petshope a spokojnost asi po cca roku som trosku doplnil ked to sadlo a mas to za babku...
A inak ako spokojny s tymi 1.3kami...?to si kupil tie z MT co boli na bazosi.?


Spokojný som s nimi nadmieru, priznávam , že mi ako nehudobníkovy stačí táto miera dospelého zvuku a ďalej sa momentálne nepotrebujem posúvať, skôr si chcem užívať muziku na aktuálne solídnom aparáte a nie sa večne nahánať kupovať obmieňať.

Po zvukovej stránke sú to jedny z najuniverzálnejších bední aké som mal možnosť počúvať, velmi malebný prednes bez výrazných prifarbení, bas perfektný presný na daný objem na jedničku.

Kúpil som tie z Martina od pána čo ich mal po prvom majitelovi komplet s krabicami a stojanmi STAND.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2016 15:55:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je fajn ze si spokojny,ja som tiez nedavno z Focalu presiel na Dynaudio sice len male 42ky ale spokojnost,a na com to mas zapojene ak to nieje tajne..?Pokukoval som po nich ale boli nad moj rozpocet...mozno po case...
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2016 16:02:42    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman kludne si naber piesok na brehu v koryte nejakej vačšej rieky.Potom ho vyvariť vo vriacej vode ,poprípade preosiať.
Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2016 08:40:36    Predmet: Odpovedať s citátom

tantito napísal:
Tak to je fajn ze si spokojny,ja som tiez nedavno z Focalu presiel na Dynaudio sice len male 42ky ale spokojnost,a na com to mas zapojene ak to nieje tajne..?Pokukoval som po nich ale boli nad moj rozpocet...mozno po case...

Neviem prečo by to malo byť tajné, zosiľ. Luxman L11, zdroj Lampizatorov DAC s PCC88 - AKM4393 + Oversampling 24/96, káble XLo Ultra 1, k bedniam RG214 koaxy, silne upravený CDP na bázi TDA1541 Sony CDP-229ESD a rôzny kvalitný vintage
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Po jún 20, 2016 22:49:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Doplnil som k Dynaudiám poriadnu mašinu, LUXMAN L 550, 50 WPURE CLASS A!

Naposledy upravil ravenman dňa So august 13, 2016 21:32:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Crevice
Hifi obsluha


Založený: 10 august 2016
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St august 10, 2016 20:17:47    Predmet: Focal Odpovedať s citátom

Tak velmi tedy děkuji za pokec o Focal bednách ve Focal vlákně, kde jsem se dočetl hlavně o Dynaudio. To je ten svět krásný. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št august 11, 2016 05:58:13    Predmet: Re: Focal Odpovedať s citátom

Crevice napísal:
Tak velmi tedy děkuji za pokec o Focal bednách ve Focal vlákně, kde jsem se dočetl hlavně o Dynaudio. To je ten svět krásný. Very Happy


No asi to chtěl naznačit, že máš fekály vyhodit a koupit pořádný bedny Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Crevice
Hifi obsluha


Založený: 10 august 2016
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 11, 2016 16:47:09    Predmet: Focal Odpovedať s citátom

Já jsem s Focalem spokojen. Bedny jsem stavěl, nemám teda průmyslově vyrobený skříně. Vím co jsem tam dal a vím, co od toho očekávat. Kdo je zvědavej, může přijít na poslech. Není to dokonalý, špatný taky ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi január 13, 2017 14:26:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
ravenman napísal:
Stal som sa vlastníkom už spomínaných Dynaudio Contour 1.3 Mk 2 aj so stojanmi STAND 4, aká by bola vhodná náhrada riečeného piesku na antirezonančné vyplnenie stojanov? nakoľko potok na blízku nemám a ani dlhosiahle sušenie nemám kde realizovať , existuje niečo vhodné o sa dá kúpiť v stavebninách ? uvažovals om na keramickým pieskom ktorý sa predáva v rôznych jemnostiach používaný pri pokládkach nivelačných podláh.


Kontaktuj Mrvu, ma zkusenosti s cihlama na lacinych focalech, je to pak akusticka pohadka se zatezi. Laughing


Dosť ma to zaujalo, tie cihly majú byť ako istá forma antirezonančnej úpravy ? to si mám predstaviť akože naukladané na regálovke zhora ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1241
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 09:41:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi aj niečo také. Tu je príspevok, ktorý ma na to nalákal, a tu moja realizícia.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: St marec 08, 2017 12:47:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Prebehol som cele vlakno, lebo tie repro mam a zaujimal ma nazor druhych a na vsetkych piatich stranach je k teme asi 5-6 prispevkov.

Vam to tu jebe, hoši Rolling Eyes Hammer No Puke

_________________
PC - ESI Juli@ - Casea Sirius Synchro XLR - BV Audio P1SE - BV Audio PA300SSE - Focal Cobalt 815

PC - Vincent KHV-1 - Sennheiser HD650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist