Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Akai AM-69 rána při vypnutí
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 15:31:34    Predmet: Odpovedať s citátom

evzen napísal:
Odpadne dřív relé ve zdroji než relé na repro ale jen někdy.


Pokud jsem to dobře pochopil, tak nejdříve odpojí relé ve zdroji (signálem od power off tlačítka), odepne hlavní trafo, to přestane dodávat AC 40V do toho uPC, který následně zpožděním toho RC vybíjecího článku (4.7uF x 1k = 5ms?) odepne repráky, dříve než se vybijí hlavní kondenzátory zdrojů a zesilovač neřízeným přechodovým jevem skončí.

IMO vždy nejdříve odpojí relé ve zdroji a s neznatelným zpožděním relé v repro.

A když kdykoliv za běhu odpojíš repro tím zkratováním kondenzátoru, nikdy to nelupne?

Pokud nelupne, pak bych si tipnul, že se při vypnutí někde v řetězci vygeneruje ještě nějaký jiný lupanec (nějaký mute?), který stihne doputovat do repráků, než je uPC + relé odpojí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 15:34:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravdepodobne vadný kondenzátor premosťujucí spínací kontakt relé, ktorý spína sieťové trafo (C701,musí to byť bezpečostný kondenzátor, X2)Hodnota 1n/400V (dosť málo...), dal by som 10-47n /275V AC. Indukčná špička z primáru trafa sa prenesie ako rušivý signál , ešte než sa odpoja reproduktory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
evzen
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2015
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 16:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin:
Ano kdykoliv za chodu zkratuji kondenzátor, tak nikdy nelupne.
Lupanec v řetězci asi ne, protože jak už jsem psal, odpojil jsem vstup do koncáku a dělá to stejně.
„IMO vždy nejdříve odpojí relé ve zdroji a s neznatelným zpožděním relé v repro.“ No zas tak neznatelné zpoždění to není když to v pohodě nahraju na video viz foto a to ještě zrovna v době kdy nelupe. Vsadím se, až zase dostane náladu na lupance, tak ten rozdíl bude ještě větší. Ledka v zadu co zhasne první je paralelně k relé ve zdroji. Dvě ledky u sebe jsou na relé A+B repro a třetí na relé sluchátek.

BV: Díky zkusím. Škoda že jsem si to nepřečetl dřív – měl jsem ten plošňák venku Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
evzen
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2015
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 16:32:47    Predmet: Odpovedať s citátom

O dva snímky později
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 16:37:46    Predmet: Odpovedať s citátom

To by přesně dávala smysl příčina BV - po odpojení trafa dodává díky indukční špicce ještě chvilku proud, tudíž repro odpojí později.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 16:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

A špička by odpovídala fázi síťové periody, kdy se ti to zrovna podaří odpojit - pokaždé jinak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 16:40:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak to bude ten kondenzátor, tak by bolo vhodné vyčistiť aj kontakt relé (ak sa dá relé odkrytovať), bude opálený. Alebo vymeniť relé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
evzen
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2015
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 17:39:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže hodil jsem tam 33n/400v a žádný rozdíl. Ale zjistil jsem, že když mám sepnuté obě relé A+B, tak ledky svítí 3 snímky po zhasnutí ledky na relé ve zdroji. Lupance jsou slabé. Když ale vypnu druhé relé B, zbylé ledky svítí 5 snímků po zhasnutí ledky na relé ve zdroji. Lupance jako kráva. Čím větší časový rozdíl, tím větší rána.
Takže když nechám sepnuté obě relé, bude to tak nějak použitelné, ale když už jsem se do toho pustil, rád bych tu vadu odstranil úplně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 17:44:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemůžou být tedy už KO elyty v tom zesu ? Nemůže být velký kliďák jehož vlivem se vybijí elyty extrémně rychle ? Pokud máš 25fps a po 3-5 snímkách od odpadnutí relé zdroje ti odepne relé repro, je to asi 200ms , to snad nemůžou být elyty tak vybité aby to dalo ránu do repro, tedy pokud není problém viz výše. Když vypínáš nehrající zesilovač je to lepší ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 17:48:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc se mi líbí, jak měříš čas tou kamerou Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 18:27:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Závisí ten "lupanec" od nastavenej hlasitosti? Je to rovnaké, aj keď je hlasitosť na nule? A je to skutočne presne v momente vypnutia vypínača?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5941
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 18:34:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Závisí ten "lupanec" od nastavenej hlasitosti? Je to rovnaké, aj keď je hlasitosť na nule? A je to skutočne presne v momente vypnutia vypínača?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
evzen
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2015
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 18:35:31    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix: Elyty nemám čím změřit. Snímků to píše 29/s.
BV: Ne na hlasitosti nezáleží. Měl jsem i odpojený koncák od předzesilovače (konektor w18)a žádný rozdíl pořád lupance. Je to krátce po stisku vypínače.

Pro lepší přehlednost schéma v celku:
http://www.imagehosting.cz/?v=akaiamege.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=akaiam69zd.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=akaiam69pe.jpg


Naposledy upravil evzen dňa Ne február 26, 2017 19:08:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 18:50:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo moment, ono to má napájení vstupu koncáku extra z vinutí 2x80V ? Pak můžou být KO elyty u toho zdroje +-55V, protože tam jsou ty kapacity už tak dost malé. Pokud nemáš čím měřit elyty je to problém Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
evzen
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2015
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 19:02:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To mě taky napadlo a tyhle elyty bych přeměřit mohl (do 200uF).

Video:
https://uloz.to/!cKMne2RTgyFJ/2-mp4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
evzen
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2015
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 00:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak záhada asi vyřešena. Koukal jsem na zapojení toho PC1237H a u vývodu 4 je napsáno AC OFF DET. Říkám si to bude možná ono a že snížím kapacitu toho kondíku 4,7uF na 1uF co to udělá. Vyletuju ho, změřím a měřák ukazuje 48 uF!! Měl jsem za to, že to je 4.7uF jen moc není vidět ta desetinná čárka.... Ale na 100% tam je od výroby! Poznal bych, kdyby ho někdo měnil.
Takže djrix měl pravdu až na ten tuzing!
Zatím jsem to několikrát zapnul a vypnul a bez náznaku nějakého lupance. A je jedno, jestli je sepnutý jedno nebo obě relé.

tatko Tom: Zkontroluj si ten kondenzátor C109, třeba máš taky špatnou hodnotu.


Naposledy upravil evzen dňa Ut február 28, 2017 18:46:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2968
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po február 27, 2017 06:46:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky - pozrieme až sa ku mne známy dostane, sám to zatiaľ otvárať nechcem. On je podstatne lepší elektrotechnik, navyše vybavený merákmi, odsávačkou, miropájkou a rokmi skúseností.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifi0
Nádejný hifista


Založený: 27 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: So marec 11, 2017 21:24:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes mi dorazil AM-69 na suciastky, kedze sa chcem poripat v tom mojom, zatial som otvoril ten na suciastky a pozrel som ten C109 , tu je 22uF 10V, v kamosovej 69 je tiez C109 22uF, este pozrem aj moj zosik co tam je a dam vediet.


_________________
AKAI AM-69
AKAI CD-69
CANTON ERGO SC-L
KIMBER KABLE 4PR Bi-Wiring
SAMSUNG LE-55B651
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifi0
Nádejný hifista


Založený: 27 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: So marec 11, 2017 21:44:15    Predmet: Re: Akai AM-69 rána při vypnutí Odpovedať s citátom

evzen napísal:
Zdravím vás, při vypnutí AM 69 se z beden ozve velká rána. Ne vždy ale většinou ano. Při zapnutí vše ok. Navíc během provozu je slyšet jak občas několikrát zacvaká nějaké relátko, ale zvuk se přitom nepřeruší. Ale to mi tolik nevadí. Vadí mi hlavně ten lupanec při vypnutí. Netuší někdo čím by to mohlo být?
Schéma: http://www.schematicsforfree.com/archive/file/Audio/Products/Amplifiers-Power/Akai-AM59_69%20amp.pdf

Díky


Chcel by som sa ta este opytat, ci ti prestalo precvakavat pocas provozu rele, tento problem mam aj ja. Confused

_________________
AKAI AM-69
AKAI CD-69
CANTON ERGO SC-L
KIMBER KABLE 4PR Bi-Wiring
SAMSUNG LE-55B651
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
evzen
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2015
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne marec 12, 2017 00:06:09    Predmet: Odpovedať s citátom

22/47 nebo co tam kdo máte vyhodit a nahradit 4.7uF! U mě od té doby ani jeden lupanec!
To relé mi tam cvaká pořád. Až budu mít trochu času, budu muset zbastlit nějaký přípravek ať zjistím které to je. Tipuju RL103 (sluchátka).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifi0
Nádejný hifista


Založený: 27 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Ne marec 12, 2017 11:00:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten kondak vyskusam, pamatam si svojho casu ked som mal este AM-59, ze ta tiez lubila lupnut do repro ale nie vzdy a nie v takej forme ako moja 69, ale u teba to lupnutie bolo silnejsie ako u mna co by mohlo vysvetlovat ten rozdiel 44/22uF.

K tomu rele, ja som 2 roky fungoval tak ze rele precvakavalo ale zvuk ako u teba nevypadaval. Otvoril som zosik a ....dosiel na to ze je to rele RL101 alebo RL102. Casom to rele precvaklo a vypadol kanal B (repro mam zapojene A+B), na zaciatku stacilo jemne buchnut do zosiku a naskocilo to, teraz by si stym uz musel trieskat Very Happy , predpokladam ze bud je zle rele ( opalene ) alebo je tam niekde studak na doske, Preto sa chystam to cele dat do poriadku. Asi next weekend sa nato pozrem. Rolling Eyes

_________________
AKAI AM-69
AKAI CD-69
CANTON ERGO SC-L
KIMBER KABLE 4PR Bi-Wiring
SAMSUNG LE-55B651
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifi0
Nádejný hifista


Založený: 27 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: Pi marec 17, 2017 22:06:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dnes som sa pustil do vymeny toho kondaku a + dalsie veci co som spomynal, zacal som doskou pri AC ( Power supply PCB ), na doske su nejake studene spoje + komplet TR205,206 - tie su uplne volne rukou Surprised . Tak isto som premeraval kondy, napr. C207 ma mat 330uF a ma tak 160uF.... Laughing .

Ako som pisal moj problem bol obcas precvakujuce rele na koncaku na kanal B, casom sa to zhorsilo tak ze rele sa po cvilke hrania odopne. Haluz je aj to ze som kupil jednu AM-69 na suciastky ( hlavne mi islo o potak volume ), ked som ho zapojil do siete tak obe rele na koncaku precvakavaju jak blazen, porovnavam PCB dosku s mojou AM-69 a zavady su tie iste.... Shocked

Podla toho co tu citam, je pravdepodobne ze studaky a nacate kondy budete mat aj vy.... Rolling Eyes


_________________
AKAI AM-69
AKAI CD-69
CANTON ERGO SC-L
KIMBER KABLE 4PR Bi-Wiring
SAMSUNG LE-55B651
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifi0
Nádejný hifista


Založený: 27 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: So apríl 08, 2017 21:08:16    Predmet: Odpovedať s citátom

....pokracovanie:
Tak po dlhom case som zlozil moju AM69 nu. Prerobil som moj TUNING nech to aj vyzera, v zosiku bolo kopec studakov, tak som preletoval celu dosku vykonoveho zosika + napajacu dosku atd, proste som presiel kazdy spoj ci je OK. Premeral som vsetky kondy a vsetky boli OK az na jeden na napajacej doske C207, pri tejto prilezitosti som vymenil 90% kondenzatorov za nove, ale o tom uz v inom vlakne-TUNING.
Zosik ide paradne nic neprecvakava, kondenzator C109 ohladom puknutia do repro pri OFF som nahradil za hodnotu 10uF namiesto 22uF.

par foto:

Ak niekomu precvakavaju rele tak problem bude asi tu:


Niekto pisal vo vlakne ze mal studaky aj na Tran.. ja tiez....:

_________________
AKAI AM-69
AKAI CD-69
CANTON ERGO SC-L
KIMBER KABLE 4PR Bi-Wiring
SAMSUNG LE-55B651
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2968
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So apríl 08, 2017 21:29:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za info - som celkom zvedavý, čo mude v mojom až ho otvorím(e).
Zatiaľ ide k plnej spokojnosti až na mierne "poklepové" reakcie prepínačov - najmä "optiky"

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifi0
Nádejný hifista


Založený: 27 január 2013
Príspevky: 53

PríspevokZaslal: So apríl 08, 2017 22:05:53    Predmet: Odpovedať s citátom

....hej no to je dalsia skvela vec co treba urobit, ja som repasoval vsetky prepinace.Vyletoval rozobral, vycistil, nakontoxoval, naletoval naspat aj s novym mojim vypodlozenim o dosku.

Teraz to slape OK, VOLUME som menil teraz zo zosika co som kupil na PARTS - nastastie ide ako novy Rolling Eyes

_________________
AKAI AM-69
AKAI CD-69
CANTON ERGO SC-L
KIMBER KABLE 4PR Bi-Wiring
SAMSUNG LE-55B651
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist