Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vyber sietovy stereo AVR k stlpom Magnat Quantum 505
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11501
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 09:45:09    Predmet: Odpovedať s citátom

tabletsanei, to si si tiez mohol kupit nejake stare tesly za 10 EUR a hladat k nim AV receiver za 7 EUR...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 10:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak jsem psal výše - to, že má TV omezení u optiky jen na stereo, ještě neznamená, že umí dekódovat DTS. Navíc může provádět downmix jen z "vlastních zdrojů" (vlastní satelitní tuner, USB disk připojený přímo k TV). Nemusí ale provádět downmix z externích zdrojů připojených přes HDMI vstupy. Toto je potřeba vyzkoušet.

PC nebo notebook - to je jedno. Optický výstup pořídíš už za 22 Euro:
https://www.alza.sk/axago-ada-hp-d2412611.htm

https://www.alza.sk/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-d602105.htm

Navíc některé notebooky mají optický výstup ve sluchátkové Jacku - stačí se podívat do ovládacího panelu zvukovky nebo do parametrů notebooku.


V každém případě pokud se to zapojí takto:
PC -> HDMI -> TV -> optika -> receiver
a provede se downmix do sterea přímo v PC, tak by to fungovat mělo. Možná se bude muset jen polaborovat s přenosy po HDMI a optice - pokud se nepletu, tak by se měly nastavit na PCM.


Pokud chceš ušetřit, musíš slevit z požadavků. Levnější přístroj než Yamaha R-N402 asi všechny požadavky nesplní.

Ale můžeš si koupit DAC s USB vstupem a optickým vstupem + bazarový stereo zesilovač:

1) Filmy i hudbu budeš přehrávat z notebooku. Zvuk z notebooku půjde do DACu po USB.

2) Při sledování TV vysílání nebo při přehrávání z disku připojenému k TV půjde zvuk do DACu po optice.


Další možnost je stereo zesilovač s integrovaným DACem (např. nějaký starší Akai). TV připojíš optikou přímo. Optický výstup z notebooku se taky dá vyřešit (viz výše).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tabletsanei
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 10:14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

hifitrip napísal:
tabletsanei napísal:

Este jeden detail ze nemam PC ale notas, kde je len hdmi, bt a sluchatkovy vystup Smile...

Ja mám doma tiež noťas, cez ktorý občas pustím nejaké DVD a idem cez hdmi do TV a z TV cez optiku do optického vstupu stereo zosilňovača, dá sa mi v TV nastaviť downmix do sterea alebo nejak tak sa to tam volá, neviem teraz presne

presne toto mi treba Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tabletsanei
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 10:20:56    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
tabletsanei, to si si tiez mohol kupit nejake stare tesly za 10 EUR a hladat k nim AV receiver za 7 EUR...


keby som to tak robil tak nepisem na forum.
klasicky syndrom audio video diskusii je, ze vsetko do neviem kolko tisic eur su sracky a nema cenu to riesit a radsej si kup shit co poradi predavac v elektre.
Urcite existuje nejake nizsia stredna trieda ci ako to nazvat kde su slusne modely.
takto bolo aj u tv , LG som vratil pretoze to bola katastrofa a zobral 100Hz Samsung s ktorym som spokojny. Tiez som tam zakladal thread, zorientoval sa a dobre kupil na par rokov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 10:23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch to už písal viackrát. Pozri ako to máš v TV alebo sa to možno dá riešiť na strane noťasa. Optiku mám v stereo jacku, ale idem cez HDMI. No tvoje požiadavky na prístroj sú od mojich odlišné. Ja všetko ovládam manuálne a zosilňovač slúži len ako zosilňovač, ostatné supluje PC alebo notebook.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 10:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

hifitrip napísal:
Optiku mám v stereo jacku, ale idem cez HDMI. No tvoje požiadavky na prístroj sú od mojich odlišné. Ja všetko ovládam manuálne a zosilňovač slúži len ako zosilňovač, ostatné supluje PC alebo notebook.

To máš při přehrávání hudby z notebooku puštěný televizor?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 10:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
hifitrip napísal:
Optiku mám v stereo jacku, ale idem cez HDMI. No tvoje požiadavky na prístroj sú od mojich odlišné. Ja všetko ovládam manuálne a zosilňovač slúži len ako zosilňovač, ostatné supluje PC alebo notebook.

To máš při přehrávání hudby z notebooku puštěný televizor?

Nie Very Happy u mňa je to trochu komplikated, mám také menšie PC small factor, ktoré mi ležalo ladom a chcel som ho použiť, tak toto slúži teraz ako zdroj hudby z PC, hudba na disku, internet rádio atď... toto PC ale nemá grafiku s HDMI výstupom, takže DVD z toho nepúšťam, tie púšťam cez noťas, ale ja DVD pozerám minimálne, nechcelo sa mi kupovať grafiku s HDMI do PC zatiaľ, tak preto

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11501
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 10:39:21    Predmet: Odpovedať s citátom

tabletsanei napísal:
miero napísal:
tabletsanei, to si si tiez mohol kupit nejake stare tesly za 10 EUR a hladat k nim AV receiver za 7 EUR...


keby som to tak robil tak nepisem na forum.
klasicky syndrom audio video diskusii je, ze vsetko do neviem kolko tisic eur su sracky a nema

to nie, ale skumal som nedavno nieco podobne, a nemyslim si ze je realne kupit novu vec s tymi vlastnostami co pozadujes za cenu co chces ... a v bazari jedine, zeby niekto potreboval rychlo predat co bez hlbsieho uvazenia kupil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 10:41:08    Predmet: Odpovedať s citátom

a ešte dom zabudol, že to PC kŕmi firewire externú zvukovku, z ktorej potom idem do stereo zosilňovača
ale týmto ho už asi len motám niekam inam, lebo on chce niečo úplne iné ako ja a ako mám doma, ja na stereo zosilňovač viem pripojiť, čo potrebujem, ale on chce jednu krabicu

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 29, 2017 11:34:42    Predmet: Odpovedať s citátom

kozousch: pôvodne som to mal zapojené tak, že som mal iba noťas a išiel som HDMI do telky a z telky optikou do stereo zosilňovača, ale štvalo ma, to čo si napísal, že keď som nechcel žiadny obraz ale iba zvuk, tak som musel mať zapnutú telku, no bolo to dobré, že som si mohol pozrieť aj koncert na DVD a robiť aj iné veci a nič neprehadzovať, keby som chcel iba hudbu bez TV, tak som mohol ísť optikou z noťasu do zosilňovača, no môj noťas má optiku v sluchátkovom výstupe

nakoniec som to prekopal a na hudbu ostal desktop PC s externou zvukovkou, čiže vtedy žiadna telka nebeží, hudba stereo

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tabletsanei
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Pi marec 31, 2017 07:13:52    Predmet: Odpovedať s citátom

hifitrip napísal:
kozousch: pôvodne som to mal zapojené tak, že som mal iba noťas a išiel som HDMI do telky a z telky optikou do stereo zosilňovača, ale štvalo ma, to čo si napísal, že keď som nechcel žiadny obraz ale iba zvuk, tak som musel mať zapnutú telku, no bolo to dobré, že som si mohol pozrieť aj koncert na DVD a robiť aj iné veci a nič neprehadzovať, keby som chcel iba hudbu bez TV, tak som mohol ísť optikou z noťasu do zosilňovača, no môj noťas má optiku v sluchátkovom výstupe

nakoniec som to prekopal a na hudbu ostal desktop PC s externou zvukovkou, čiže vtedy žiadna telka nebeží, hudba stereo


da sa experimentovat ale neni cas na to pri dietati. chce to jednoduche a ucelne riesenie. na par rokov mi to bude stacit a ked ma to omrzi alebo budem chcet lepsi aparat, tak to predam a kupim drahsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi marec 31, 2017 19:45:34    Predmet: Odpovedať s citátom

tabletsanei napísal:
da sa experimentovat ale neni cas na to pri dietati. chce to jednoduche a ucelne riesenie. na par rokov mi to bude stacit a ked ma to omrzi alebo budem chcet lepsi aparat, tak to predam a kupim drahsie.

tak to už je samozrejme na tebe Very Happy tak kúp vhodný receiver yamaha a máš snáď vybavené Very Happy

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tabletsanei
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po apríl 03, 2017 10:54:52    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo ma napada ci nieje nejaky maly sietovy zosilovac s tymito funkciami co pozadujem, miero ma na to aj zalozeny thread..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist