Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VMA-III: superbasák, Fountek FR89EX, Dayton ND20FA6
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St apríl 05, 2017 10:27:24    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
to je pekne, ale co to prakticky znamena? hadam ... ma to vyssiu citlivost, vyssiu impedanciu, mensi vnutorny objem, lepsiu fr.charakteristiku, nizsiu cenu? Smile)


Co třeba zkreslení na basech, muselo se zmenšit, ne? Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 05, 2017 10:30:24    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: zmensenim odporu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: St apríl 05, 2017 20:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Membrána basáku líp kopíruje změny napětí na koncáku - míň plandá. Proto je lepší aktiv - není tam žádná tlumivka. Idea
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St apríl 05, 2017 21:08:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedělejte v tom guláš. Zkreslení mají všechny tlumivky ode mě velice nízké a měkké. O několik řádů nižší než zkreslení měničů. Takže změřit to na akustické straně se nedá. Na elektrické to změřené mám, je nízké, takže to není moc zajímavé.
Citlivost pod 100Hz vzrostla asi o čtvrt dB. Impedance o nějakou desetinku dvě pod 100 Hz klesla.
Ten odpor je obyčejný dělič napětí.

jasnap napísal:
Membrána basáku líp kopíruje změny napětí na koncáku - míň plandá. Proto je lepší aktiv - není tam žádná tlumivka.


To je rozšířená pohádka. Úplná kravina. Aktiv je lepší akorát pro prodejce zesilovačů.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kanny
Hifista


Založený: 12 marec 2010
Príspevky: 107

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2018 14:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
měl jsem možnost si krátce poslechnout bedny se super basákem vma3 . Moc sem nechodím a vůbec nepřispívám, ale tenhle výrobek mě celkem překvapil vzhledem k tomu jaké to má na fórech promo.

Nutno říct že poslech nebyl nijak plánovaný a ani dlouhý, spíš se to pustilo jen tak mimochodem při rozhovoru. V první půlminutě jsem se zarazil s tím že to tahá za uši a už jsem se tedy divil a poslouchal trochu bedlivě co to slyším....
Středovýšky - tahá to za uši , je to ukřičený, při vyšší jak hovorovè hlasitosti se to nedá poslouchat jak je to nepříjemný, ruší to... O detailech nelze nic říct, nejsou tam, místo toho to křičí a připomíná mi to výškáce arv v TVM bednách.
Super basák má snad asi jen takový název. Basy jsou přišlápnuté, udušené, slabé,chybí jim energie . Jako celek by se to dalo posat jako odtržené, chybí mi muzikálnost, timing, dynamika, detaily.
Nevím na co je to určené a co že nabízí, ale ta hudba z toho je nepřizozená. Přijde mi že zvládnou jen velmi málo vůči tomu v jakých superlativech se na fórech o těchto výrobcích hovoří. Je to slabé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2018 14:46:48    Predmet: Odpovedať s citátom

a su tie bedne v poriadku? nejak sa mi to, co popisujes, nezda...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2018 15:38:30    Predmet: Odpovedať s citátom

A zbytok reťazca?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2018 17:07:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nordlande? Very Happy

V jakém to bylo prostoru, s jakým zesíkem a zbytkem sestavy, co se pouštělo? Tyhle bedny na svojí velikost a s dobrým zesíkem hrají naprosto špičkově, asi je pán zvyklý na nějaké "medovky" jak to tak bývá. Každý, kdo je slyšel na SPaudio sestavě, byl příjemně překvapený.

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kanny
Hifista


Založený: 12 marec 2010
Príspevky: 107

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 16:02:50    Predmet: Odpovedať s citátom

miero - nemyslím si že by tam byla nějaká konstrukční vada

penjo - BVA A300SE, zbytek nevím


RedBaron - v naprosto běžném prostoru, není nutné hledat chybu v řetězci nebo místě, o to tu nejde. Neznám hudbu která hrála a nijak jsem si těch beden nevšímal (NEZAJÍMAJÍ MĚ) , do chvíle než začal hrát Jamiroquai. Tam bylo jasně slyšet jak středy/výšky tahají za uši a v některých místech kazí skladbu nezvládnuté ukřičené středy. Tahle hudba má dynamiku, spoustu funkových detailů, feeling .... Sorry ty bedny to neumí a je to slyšet okamžitě, nezvládají. Jestli z nich byl někdo příjemně překvapený, tak ať si nechá chutnat.

'medovky' ne, jsem zvyklý na hudbu Smile


Naposledy upravil kanny dňa St január 10, 2018 19:40:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 18:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

O tom, jaká hudba je Jamiroquai, zrovna mě, kterýho je to nejoblíbenější kapela, mně vyprávět nemusíš. Bohužel většina nahrávek je uřvaná jako prase a je to slyšet na každých pořádných bednách, dynamika asi tak do DR6, víc ne. Jediný slušný nahrávky jsou DTS mastery co byly přiložený k jejich DVD ve 24/96. Takže co jsi slyšel, byl přesný odraz nahrávky.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kanny
Hifista


Založený: 12 marec 2010
Príspevky: 107

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 18:38:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo to určitě Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1921

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 18:56:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak neviem páni. Ja mám hudbu JK rád a aj keď majú malú dynamiku, ešte sa mi nestalo, že by mi doma jeho skladba neznela zaujímavo, skôr opačne. Ak si ho pustím, tak ma jeho hudba ihneď preberie, aj keď sa na ňu nesústreďujem.
Že by rezala do uší, s tým som sa ešte nestretol a to moje repráky dokážu rezať. Je však pravda, že si ho nepúšťam naplno, lebo dosť basuje a to by sa rozpadol celý byt.

PS: som rád, že tu máme aj názor niekoho, kto nie len ospevuje. Domáce výrobky totiž vyzerajú byť, ako niečo, čo vo svete nemá obdobu a sú stále len vychvaľované. Väčšinou na nich nikto nenapíše jediné tvrdé slovo.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kanny
Hifista


Založený: 12 marec 2010
Príspevky: 107

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 19:12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano , taky jsem se nesetkal s tím že by mi JayKay zněl někde na něčem tak škaredě a mdle jako na tomhle výrobku .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 20:26:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Já JQ fakt zbožňuju, ale nahrávka je shit, tak do auta nebo do bluetooth repráčku, sorry. Znělo to dobře dokud jsem si to na chalupě pouštěl přes Xaviany Bonbonus a nakotlený basový kombo jako woofer. Bohužel na pořádných sestavách, které na jiných nahrávkách hrají naprosto lahůdkově, to vyleze ven. Na všech shitkách předtím to hrálo výborně, čím větší shitka, tím líp. Shitky to doslova "oživilo".


jamiro.png
 Description:
 Filesize:  47.08 KB
 Viewed:  130 Time(s)

jamiro.png



_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 20:42:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám od JK jedno CD a pustil jsem si ho jen 2x protože je to tak uřvané, že se to fakt nedalo poslouchat a to jsem měl ještě Dali Lektor 1. Na VMA III jsem to myslím ještě neslyšel - musím to testnout.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 341
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: So január 13, 2018 01:08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry za OT:
Jamiroquai máte radi, zbožňujete, ale mám dojem, že poznáte iba posledné nahrávky. Prvé dva albumy majú veľmi slušný DR 12-14dB, napriek tomu je to zvukovo veľmi chabé.

_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist