Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

coax a DAC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 12:16:36    Predmet: coax a DAC Odpovedať s citátom

Caute. Chcel by som upgradenut sluchatkovu zostavu, ktoru mam napojenu na PC kupou prevodnika a ide mi o to aby to podporovalo 192kHz.

Prevodniky ktore mam v uzkom vybere ako napr Cambridge DacMagic Plus, Audiolab M-DAC atd podporuju cez USB len 96kHz. A podla vsetkeho aj cez optiku... Neviem na 100%

Cize mi ostava na prevodniku Coax input alebo XLR. Mam ale internu zvukovku ESI Juli@ a ta ma na tom odpojitelnom kabliku digitalne coaxial konektory. Ale su dva - IN a OUT. Prevodnik obsahuje len jeden coax.

Spojim OUT na zvukovke a IN na prevodniku a pojde to?

Mozno kretenska otazka, ale budiž Embarassed

Lebo doteraz som pouzival v kombinacii s Caseou co mam napisanu pod prispevkom oba tie coaxialy. IN aj OUT. Ale to je mozno ina technologicka zalezitost. Neviem. Nemam na to skoly Smile Radsej sa opytam

_________________
PC - ESI Juli@ - Casea Sirius Synchro XLR - BV Audio P1SE - BV Audio PA300SSE - Focal Cobalt 815

PC - Vincent KHV-1 - Sennheiser HD650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 12:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

DacMagic Plus v asynchronnom USB 2.0 rezime bezi na 192Khz + je tam upsampling na 24-bit/384kHz.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 12:33:56    Predmet: Odpovedať s citátom

hm, mas pravdu. DacMagic bol zly priklad... Ale proste stretol som sa s viacerymi prevodnikmi kde USB podporovalo len 96kHz

Ako aj teraz ked som pozeral hifionline nejaky Music Hall Dac 25.2, pozeral som co to je zac a tiez USB len 96kHz. Ako nie ze by som ho chcel, len mi to pripomenulo, ze som sa na to s tym coaxilom chcel opytat uz davnejsie

_________________
PC - ESI Juli@ - Casea Sirius Synchro XLR - BV Audio P1SE - BV Audio PA300SSE - Focal Cobalt 815

PC - Vincent KHV-1 - Sennheiser HD650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 13:26:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvůj dac casea má výstup hodin, které julina použije prostřednictvím digitálního vstupu SPDIF-in. Pro správnou funkci musí být její hodiny přepnuty na spdif-in.

Pokud použiješ dac bez hodinového výstupu (tedy v podstatě téměř každý), necháš juli přepnutou na interní hodiny (přehrávač si sám nastavuje konkrétní potřebnou hodnotu) a připojíš DAC jen kabelem z SPDIF-out (coax nebo toslink).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 13:56:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Super, dakujem ti za odpoved.

Cize ked prepojim tu zvukovku cez out coaxial, tak by mal prevodnik ficat na 192kHz, jo?

_________________
PC - ESI Juli@ - Casea Sirius Synchro XLR - BV Audio P1SE - BV Audio PA300SSE - Focal Cobalt 815

PC - Vincent KHV-1 - Sennheiser HD650


Naposledy upravil miso1099 dňa Ut apríl 25, 2017 14:05:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 14:04:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud použiješ zvukový subsystém, který neprovádí mixování na společnou vzorkovací frekvenci, pak ti to pojede dle aktuálně přehrávaného tracku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 14:08:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Este raz diki
_________________
PC - ESI Juli@ - Casea Sirius Synchro XLR - BV Audio P1SE - BV Audio PA300SSE - Focal Cobalt 815

PC - Vincent KHV-1 - Sennheiser HD650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist