Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Oprava CD

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2017 13:15:51    Predmet: Oprava CD Odpovedať s citátom

Mate niekto skusenosti s opravou poskrabanych CD? Poslednu dobu som si zacal vo velkom doplnat zbierku CD a niektore tituly proste nemozno zohnat v dobrom stave a su v stave ako od prasata. Videl som uz kedysi davno rozne sety na domacu opravu a moc tomu neverim (hlavne po tom, co som videl zopar "opravenych" CD). Nasiel som zopar firiem, ktore sa tym zaoberaju a rad by som vedel, ci to uz niekto vyskusal a ake boli vysledky).

Tu su nejake firmy, co som zatial nasiel:
https://www.cd-soundtrack.cz/oprava-brouseni-cd-dvd-blu-ray-disku/?gclid=CMj_uY3x89ECFY8Q0wodn8MKyw
https://www.prodejdvd.cz/oprava-disku-cd-dvd
http://www.bazar-cd.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-471580

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2017 20:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrejme pokiaľ je poškodená dátová vrstva ("strieborná") neide to nijako opraviť.
Kedysi si s niektorými poškodenými CD poradil CloneCD...urobil kópiu.
Pokiaľ je poškriabaná spodná vrstva, ide vyleštiť.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2017 20:52:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne. Na opravu poskodenej vrchnej casti som ani nepomyslel. Ide mi o spodnu cast a odstranenie skrabancov z nej.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2017 22:17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

http://diit.cz/clanek/invex-2005-lestic-cddvd-od-total-disc-repair
Možno naozaj pohľadať solídnu firmu - cena nebude vysoká, ako v článku píšu prílišné "zbrúsenie" môže spôsobiť nečitateľnosť.
Známy mi tvrdil, že vyleštil CD počas pozerania filmu vlastnou rukou, neviem to potvrdiť ani vyvrátiť.
Trocha mimo - držím si jednu staručkú cdromku Optiarc, ktorá prečítala aj to, čo žiadna novšia, CD dielec z veže Philips fcd563 ktorá tiež hraje audioCD čo neprehrá žiadna novšia mechanika.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 08:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Leštil jsem několik cedel a jen velmi málo se jich nepovedlo. Leštící kotouč, pasta na auta a vrtačka s nízkýma otáčkama. Ideální je leštička na auta. Bohužel hlubší vrypy by trvaly strašně dlouho. Ty jsem zkusil vzít i šmirglem (2000) a znovu vyleštit, ale to je zrovna ten případ:"jedno z pěti". Takže, pokud se jedná jen o takové to pojebání na svrchní vrstvě, tak vyleštit se to dá a cedlo hraje. Hluboké rány- bohužel. Ono to samé píší i v tom obchodě z jednoho z těch odkazů, kde to dávají do té leštící mašiny. A na závěr- pokud cedlo hraje a nepřeskakuje, tak to vůbec neřešit. Znám to z mé praxe automechanika. Nejebat do něčeho, co funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 09:06:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasta Tempo.
Pouziva se na renovaci svetel u aut a funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So február 04, 2017 10:40:11    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Trocha mimo - držím si jednu staručkú cdromku Optiarc, ktorá prečítala aj to, čo žiadna novšia, CD dielec z veže Philips fcd563 ktorá tiež hraje audioCD čo neprehrá žiadna novšia mechanika.


Aj teraz sa daju zohnat mechaniky, ktore spolahlivo citaju. Mam z druhej ruky TEAC DV-W516E, ktora precitala skoro uplne vsetko ale ktoru uz nepouzivam a novu LG BH16NS, ktora mi zatial nacitala vsetko, co som do nej dal (jedine kolecko salamy nie - to zvlada iba Chuck). Ale islo mi primarne o akusi konzervaciu CD, kedze si budujem zbierku a pripadne ak by som ich potreboval prehrat aj niekde inde ako na PC, tak nech to nemusim prepalovat ani grabovat.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 13:17:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Pasta Tempo.
Pouziva se na renovaci svetel u aut a funguje.

Áno Tempo je super! Ja som zopár škrabancov odstránil pastou „display polish“(je to drahé )na poškriabaný displej na mobile. Výborný je aj leštiaci vosk na kov , detský púder, jedla sóda, z.p."Signal Family" , alebo kvapku rastlineho oleja rozotret na škrabance -pomože minimálne aby sa CD dalo načítať a zálohovať.
http://tojenapad.dobrenoviny.sk/mate-poskriabany-displej-na-mobile-vdaka-tymto-trikom-bude-opat-ako-novy/
http://dran.webnoviny.sk/ako-odstranit-skrabance-z-obrazovky-telefonu-ci-tabletu/
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=22305
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 18:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Na okraj: "Na staré CD starú mechaniku" Very Happy
...Mám tri historické - akúsi "Atapi 52", jednu Optiarc (Japan) vyše 15 rokov, (...CD ROM) jeden CDplayer z staručkej veže Philips - vyše 30 rokov - všetky prečítajú aj hodne poškriabané CD, s ktorými si DVD ROM neporadia. Neviem to zhodnotiť prečo, no predpokladám, že mechanika iba na CD číta CD "lepšie", než mechanika pre DVD.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 19:57:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono mam pocit, ze to dost zavisi od toho aky FW ma dotycna mechanika. Niektore krutia CD na mega otacky a nic nenacitaju a ine pritom stiahnu otacky kludne na 1x a citaju ako keby sa nic nedialo...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut apríl 25, 2017 21:33:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Poviem tak - nejak tomu moc čisto teoreticky, technicky nerozumiem, ani to nepotrebujem pre svoj dobrý pocit, len mi bolo dosť divné, keď som pod Win98SE aj WinXP čímsi podstatne spomalil mechaniku v PC a ono to nagrabovalo hodinové CD za rovnakú rýchlosť bez sluchom rozoznateľného rozdielu. Akoby tie mechaniky valili "plný kotel" aj keď nemusia.
Samozrejme v CD prehrávači je to asi o inom no i tak ma zarazilo kedysi dávno, že naša veža, vyrobená v roku 1984 bezchybne hrala CD, ktoré susedova zhodnej značky o kus mladšia už nezvládala. Možno to bolo aj tým, že naša bola "Made in Holland" - jeho Taiwan...
Zrejme sa dávnejšie robili veci, aby čosi vydržali a fungovali - teraz sa asi robia veci aby vydržali po dobu záruky a fungovali s kopou podmienok výrobcu - no môže to byť iba môj dojem Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist