Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zesilovač podle topologie Kenwood KA-5010
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So máj 06, 2017 19:53:10    Predmet: Zesilovač podle topologie Kenwood KA-5010 Odpovedať s citátom

Ve vláknu o měření zesilovače Kennwood KA-7010, http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24465
mě zaujala topologie zesilovače Kennwood a ze zvědavosti jsem se rozhodl zrealizovat výkonovou část zesilovače jako modul pro testování, měření a nakonec poslechové posouzení. Topologie obsahuje vstupní diferenční zesilovač, symetrický VAS na bázi diferenčního zesilovače a koncový stupeň v zapojení 3EF. Zesilovač má velký zisk v otevřené smyčce a kmitočtovou kompenzaci, která ponechává velkou rezervu zisku i na konci akustického pásma. Tudíž je zde předpoklad pro dosažení nízkého zkreslení.

Provedl jsem několik modifikací, napájecí napětí snížil na 2 x 27V, použil jiné typy tranzistorů, snížil zisk z původních 171x na 31,55x a k tomu změnil hodnoty součástek kmitočtové kompenzace, aby zesilovač zůstal po snížení zisku stabilní.

Přikládám úplné schéma s hodnotami použitých součástek. U malých tranzistorů jsem volil typy, které byly právě dostupné v zasilatelském obchodě RS components. Budiče a koncové tranzistory jsem použil ty, které mám ověřené z několika jiných projektů.

Postupně budu přidávat příspěvky s měřeními.

Edit - oprava překlepu v první větě.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Po marec 28, 2022 20:38:16, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So máj 06, 2017 20:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Iba drobna oprava - zosik je KA-7010 Wink
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So máj 06, 2017 22:43:21    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Iba drobna oprava - zosik je KA-7010 Wink


... ale schéma vychází ze servisního manuálu KA-5010, linkovaného v tom vlákně. Servisní manuál k typu KA-7010 nebyl k dispozici. Takže 5010 platí.

První parametry testovaného modulu - výkon 40W/4ohm, kmitočtová chrakteristika do 4 ohm

20Hz - 20kHz v tolerančním pásmu +/- 0,03dB
20Hz - 40kHz v pásmu +/-0,05dB

Pokles kmitočtové charakteristiky o 3dB na kmitočtu 730kHz
Šířka pásma pro plný výkon: 100kHz

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 00:39:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To ano, sledujem to vlakno ale myslel som toto:

citácia:
Ve vláknu o měření zesilovače Kennwood KA-7001, http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24465

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 08:00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření odstupu síťových složek

Měření odstupu síťových složek bylo provedeno vůči úrovni 10Vrms v pásmu 20Hz - 1900Hz. Byl měřený jednak výstup ři zatížení 4ohm a výstupním napětí 10V, jednak výstup pro případ, kdy na vstupu zesilovače není signál. Je možné porovnat a zjistit potlačení a nárůst složek od kmitočtu usměrnění 100Hz.

Přidávám i měření samotné měřicí sestavy při vypnutém napájecím zdroji. Složka 50Hz je bohužel součástí samotného uspořádání měření a měřicí karty, tak ji prosím v měření zesilovače ignorujte.

Potlačení síťových složek je velmi dobré, složka 100Hz má úroveň cca -118dB vůči 10V při zatěži 4ohm a výstupním napětí 10V (při 25W/4ohm).

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 09:55:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření na 10kHz 1dB pod limitací

Následující 2 obrázky ukazují měření zkreslení na 10kHz, 1dB pod limitací (jako limitaci beru náhlý nárůst vyšších harmonických ve spektru, nikoliv zkreslení 1%).

Bez zátěže je THD na 10kHz 0,0014%, po připojení zátěže 4ohm vzroste na 0,0068% (je to při 33W/4ohm). Vzrostou sudé harmonické, liché prakticky beze změny, což bude vidět na měření CCIF.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 11:02:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření na 10kHz 1dB pod limitací ve skříní s trafem 250VA a filtračními kondenzátory 2 x 14100 uF

Docela zajímavé je, že při zopakování měření po umístění modulu do skříně s trafem 250VA a filtračními kondenzátory 2 x 14100 uF zkreslení na 10kHz při 33W/4ohm kleslo na 0,0028%.

Předtím měřeno na stole s menším trafem a filtrací.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 11:43:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření THD v závislosti na kmitočtu při 25W/4ohm (10Vrms) a bez zátěže při 10Vrms

Dolní čára bez zátěže, horní se zátěží 4ohm. Čára bez zátěže je víceméně limit mého měření.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 12:50:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoková odezva, stabilita

Náběžná hrana pro zátěže 4ohm, 4ohm + 15nF a 4 ohm + 22nF. Vše bez výstupní tlumivky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 18:07:23    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou ovšem moc parádní obrázky. Skoro uvažuju, že ten historický kenwood prodám sběratelům a postavím tohle. Koukal jsem na ceny koncáků, nebylo by to nic drahého. A prostorově by to bylo taky lepší. Jen bych uvažoval asi o trochu silnější verzi, tak těch 80W/8ohm, podle toho, jaké by se sehnalo trafo. Takže možná i zdvojené koncáky. Asi by to nemuselo být moc složité upravit. Teoreticky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 18:40:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvětšit napájení a výkon bez problémů. Já jsem jen vyšel z traf, co tu mám. Zkontroluj si filtrační kondenzátory, jestli nevyschly.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 19:31:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Naozaj paráda Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 20:26:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík Smile . Je to určitě použitelné. Někdy příští týden bych měl mít i poslechové dojmy.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 11:23:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá zpráva, druhý kanál měří stejně, jako první, takže nějaká opakovatelnost tu je.

Už to hraje. Brumy šumy žádné, ale to se dalo podle měření čekat. Zvuk je čistší a jasnější, než u CFA zesilovače, který teď asi rok a půl provozuju a který proti tomu působí trochu mázle. Lepší je i kontrola a čitelnost basů, a lepší je i podání prostoru. Takže určitě teď zůstane delší dobu na místě mého hlavního zesilovače na poslechové testování. Historka z natáčení, manželka se zeptala: "cos tam změnil, zdá se mi, že to hraje jasněji" Smile .

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 11:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

" Trochu mázle " by podle logiky pojmů neměl působit zesilovač, kterej má minimální zkreslení, který za ním " nevlaje ", tj. to, co tu mázlost způsobuje. Podle stejný logiky je tenhle novej kousek s příjemným zkreslením, tj. tím, co ty odjakživa odmítáš...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 13:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

To, čo je v prílohe som robil asi pred 25 rokmi. Rovnako to ľudia na ucho preferovali pred neskorším komplementárnym CFA koncom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 15:37:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně se líbí, jak se najednou 30 starej křáp stane inspirací a opět tu máme "nový" vynikající zesilovač Very Happy Kolikrát se tohle ještě stane Laughing

Jinak měření vypadají parádně a díky za jejich zveřejnění. Zajímavá topologie se zajímavými výsledky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 15:54:13    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
"nový" vynikající zesilovač Very Happy

Kde už jsem to četl, dlouho očekávaná bezkonkurenční topologie, kořeny topologie sahají až před práce Harolda Stephena Blacka Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nalimko33
Nádejný hifista


Založený: 08 jún 2010
Príspevky: 54

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 17:58:27    Predmet: Odpovedať s citátom

KA-7020
http://leteckaposta.cz/202448543
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 20:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
" Trochu mázle " by podle logiky pojmů neměl působit zesilovač, kterej má minimální zkreslení, který za ním " nevlaje ", tj. to, co tu mázlost způsobuje. Podle stejný logiky je tenhle novej kousek s příjemným zkreslením, tj. tím, co ty odjakživa odmítáš...


Možná by ses mohl podívat na měření tady ve vlákně a ukázat mi, kde je to "příjemný zkreslení". Tuhle "logiku" jsem nezastával já. Nebo už píšeš jen bonmoty, což asi bude blíž pravdě. Ten předchozí CFA zesilovač má o kus vyšší zkreslení, takže při srovnání může působit mázle. Tady ten má 0,0028% na 10kHz do 4ohm na 32W, tj. kousek pod limitací. To je, pokud jsem si všiml, míň než téměř cokoliv, co se tu publikovalo v reálném stavu (tj. ne jako simulace), navíc většina jiných měření se tu provádí do 8 ohm, z pochopitelných důvodů, je to lehká zátěž a výsledky vychází většinou 2-3 x líp, než do 4 ohm. Ještě nikdy jsem neviděl měření TYA, to si necháváš jen pro sebe, nebo prostě jen neexistuje?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 20:48:26    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Mně se líbí, jak se najednou 30 starej křáp stane inspirací a opět tu máme "nový" vynikající zesilovač Very Happy Kolikrát se tohle ještě stane Laughing



danhard napísal:
djrix napísal:
"nový" vynikající zesilovač Very Happy

Kde už jsem to četl, dlouho očekávaná bezkonkurenční topologie, kořeny topologie sahají až před práce Harolda Stephena Blacka Laughing


Milí pánové, asi takhle. Dokud geniální konstruktéři, jako třeba Daněček, budou jen kafrat nebo maximálně ukazovat výsledky ze simulace, a budou líní něco sami reálně postavit, změřit a předvést, tak se budou oprašovat staré topologie. Ono ale které ty topologie tady nejsou 30 let staré, že. V analogu se toho už moc nevymyslí.

A o té "dlouho očekávané bezkonkurenční topologii" žvaníte jen vy, pánové, nic takového jsem nepsal. Běžte si dát radši dalšího ruma, než psát ty svoje jedovatý slinty.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 20:52:13    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA: Neni to dalsi potvrzeni kvalit topologie ala AD797? (mozna se mi to pro letmym pohledu jenom zda)
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 21:04:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím co je v tvojí terminologii CFA zesilovač, myslel jsem, že je to ten, kterýmu říkáš kamna a ten má to zkreslení opravdu nejmenší. Podíváš-li se na věc tímto pohledem, platí to, co jsem řekl. Zaměnil-li jsem pojmy, pak to řečené neplatí a já se omlouvám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 21:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
2 PMA: Neni to dalsi potvrzeni kvalit topologie ala AD797? (mozna se mi to pro letmym pohledu jenom zda)


Docela se to liší. Což nic nemění na tom, že AD797 je určitě jeden z nejlepších bipolárních OZ, který byl kdy navržený a vyrobený. Ne li vůbec nejlepší. A to přes jeho stáří, platí to dodnes. AD797 je diferák s CCS v emitorech, v kolektorech jsou odpory a další stupeň je vnořená kaskoda navázaná přes emitory Q3 a Q4 (viz obrázek).

Tady u toho vstupní diferák s CCS v emitorech je kaskodovaný a z kolektorů kaskody následuje další diferák, opět kaskodovaný, jedna z jeho větví dává signál pro předbudiče. Má to dost velké zesílení v otevřené smyčce která padá až na vyšších kmitočtech (kaskody). S použitou kmitočtovou kompenzací zůstává rezerva zisku (loopgain) na 10kHz víc než 70dB, přitom fázová rezerva na průsečíku s osou X (zisk 1, 0dB) je kolem 60°. Spolu s lehkou zátěží pro VAS přes 3EF konec to vede na slušné zkreslení i na konci audiopásma a těsně pod limitací. Na 20kHz do 4ohm je zkreslení cca 0,0047%.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 21:26:28    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Nevím co je v tvojí terminologii CFA zesilovač, myslel jsem, že je to ten, kterýmu říkáš kamna a ten má to zkreslení opravdu nejmenší. Podíváš-li se na věc tímto pohledem, platí to, co jsem řekl. Zaměnil-li jsem pojmy, pak to řečené neplatí a já se omlouvám...


Tak to bylo nedorozumnění. CFA je "current feedback amplifier", zesilovač s proudovou zpětnou vazbou, má to tu vlákno http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22126
má to výkon cca 150W/4ohm a 3 páry 21194/93 na konci. Zkreslení je ale vyšší, kousek pod 0,01% do 8ohm a cca 0,013% do 4ohm při 100W.

"Kamna", ExtremA, mají menší zkreslení než tady ten "Kennwood" na nízkých a středních kmitočtech, ale cca od 5kHz do 4ohm jim zkreslení roste a na 10kHz a 20kHz vycházejí hůře, stejně jako vychází hůř CCIF 19+20kHz i 13+14kHz v lichých harmonických. Kamna mají "sukýnku" z lichých, kterou tady to nemá. Zvukově to nemůžu přímo srovnat, protože jsem musel "kamna" vyhodit z kisny, aby byla volná pro tenhle pokus. Nemám tolik krabic na zesilovače se zdroji a se vším. Po "paměti" se mi to jeví zvukově dost podobně, ale paměť je nespolehlivá.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 21:29:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem, jak jsem bejval dříve fanatikem ohledně zkreslení. pak dnes už mám názor krapet odlišný, k čemuž přislěly právě naměřený výsledky TYA. Tenhle zesilovač má sice nejmenší zkreslení a nejplošší křivku závislosti na kmitočtu z těch co jsem dosud postavil, ale není to na první pohled ono. Přesto jeho poslechový výsledky jsou o řád lepší než ty ostatní a dalo by se říct, že lepší, než se očekávalo. Takže chtě nechtě začínám věřit, že některá zapojení jsou lepší než druhá a protože každej zesilovač je složen z mnoha dílčích částí, záleží na to, jaký je poměr těch lepších a těch horších. Takovýhle tvrzení zavání ovšem krapet šarlatánstvím a dá se teoreticky těžko podložit něčím objektívním, ale je to tak. Tak a teď tedy do mě.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 21:35:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zbytky přechodového zkreslení

Na 10kHz se to nedá moc zjišťovat, jelikož vidím max. 4-tou harmonickou. Na 1kHz zas nemám dostatečné rozlišení na kartě, musím jít se vstupním signálem hodně dolů přes dělič, aby se dalo vůbec něco měřit a nepřevážilo zcela zkreslení karty.

Takže jedině pásmová zádrž - rejekční filtr. Ten mám jako pasivní 2T článek na kmitočet 1628Hz s potlačením základní harmonické o 60dB. Takže kalibrace je na -60dB, pak lze přímo odečítat složky zkreslení. S tím, že k H2 je potřeba přidat asi 9dB a k H3 asi 5dB, jelikož se do nich promítá zakřivení ampl. char. filtru.

Jeden obrázek je bez zátěže a druhý pro zátěž 4ohm, výkon 26W. Amplituda napětí v obou případech stejná. Je to ale měřené mimo krabici s náhradním zdrojem (měkčí trafo a menší filtrační kapacity), takže v "bedně" s pořádným zdrojem lze čekat lepší výsledek, jako se stalo na 10kHz.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 21:40:20    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Mimochodem, jak jsem bejval dříve fanatikem ohledně zkreslení. pak dnes už mám názor krapet odlišný, k čemuž přislěly právě naměřený výsledky TYA. Tenhle zesilovač má sice nejmenší zkreslení a nejplošší křivku závislosti na kmitočtu z těch co jsem dosud postavil, ale není to na první pohled ono. Přesto jeho poslechový výsledky jsou o řád lepší než ty ostatní a dalo by se říct, že lepší, než se očekávalo. Takže chtě nechtě začínám věřit, že některá zapojení jsou lepší než druhá a protože každej zesilovač je složen z mnoha dílčích částí, záleží na to, jaký je poměr těch lepších a těch horších. Takovýhle tvrzení zavání ovšem krapet šarlatánstvím a dá se teoreticky těžko podložit něčím objektívním, ale je to tak. Tak a teď tedy do mě.... Laughing


Ne do Tebe Smile . Já jsem si taky vyvíjel názor, od zpočátku technicistního, přes podceňování zkreslení a přeceňování časových charakteristik, po návrat k důležitosti všech měření - ale, přijde mi, že jsou to střípky a že se můžou projevovat různé přehlížené drobnosti, kterých je opravdu hodně. Takže v momentální fázi to vidím tak, že bychom měli být schopni všechno naměřit, ale nesmíme se spokojit s rutinním zjednodušením.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 05:52:20    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA
Čo CCIF meranie pre ten koniec?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 07:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
2 PMA: Neni to dalsi potvrzeni kvalit topologie ala AD797? (mozna se mi to pro letmym pohledu jenom zda)

Je to úplně něco jiného, je to spíš jako uA725 Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist