Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aký phono predzosilovac...

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 12:41:52    Predmet: Aký phono predzosilovac... Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých priaznivcov analógia a vinylu zvlášť😀 mám takýto problém. 10 rokov som vlastnil gramec Pro-Ject s predzosilovacom NAD PP 2, všetko bolo ok, ale pred pár dňami som kúpil nový Claraudio Concept s prenoskou Clearaudio (concept MM) teraz sa mi zdá, že k nejakej veľkej zmene nedošlo (okrem potlačenia praskania) a tak som zauvazoval, či má ten predzosik náhodou nelimituje. Premýšľam či kúpiť iný preamp a aký. Ešte pre úplnosť dodávam, že zosilovač mám Primare I30 arepro Audio Physics Spark.
Všetkým vopred ďakujem za radu a nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mako
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 76
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 18:15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten NAD je v podstatě jednoduché zapojení s jedním operačním zesilovačem, pro MM téměř shodné jako PP1. Pořízením lepšího předzesilovače by se asi zlepšení dalo očekávat. Zkusil bych třeba některý z Actidampů.

Naposledy upravil mako dňa Po máj 08, 2017 13:39:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 07:11:55    Predmet: Actidamp Odpovedať s citátom

Som si prečítal na webe trošku problematiku okolo actidamp a je to tuším dosť o Tom, kto to vyrobí. Zdá sa mi to riskantné, hlavne ak na niektorých fórach varujú pred (ne)kvalitou súčiastok a podobne. Takže snáď nejaká iná rada?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
saboter
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2015
Príspevky: 93

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 15:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď máš na to prostriedky, tak samotné Clearaudio robí veľmi príjemné a flexibilné phono preampy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 12:52:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Stano- ty hlavně chceš něco "značkového" aby jsi si mohl říct, že k tomu gramci, máš něco pořádného. Probíralo se to tu mockrát a můj názor je- pokud nechceš investovat do ProJect RS, tak Actidamp 3Mk2 a třeba od zdejšího člena Roberta. Zde jsou popisky špatných součástek nebo gramlavých ruk úplně mimo. Dostaneš zvukově parádní věc. Jen to chce zkusit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 13:30:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja fakt nechcem značkovú vec, z toho som už vyrástol😀, ja som len napísal, že na fórach je dosť sťažnosti na to ako to jednotliví ludia vyrábajú a že nedodržiavajú akostne parametre. Okrem toho, po zvážení finančného rozpočtu, som zatiaľ predzosilovac odsunul a vratim sa k tomu až neskôr. Všetkým veľa zradu😀
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dufi1978
Hifi obsluha


Založený: 26 máj 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 18:27:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kluc k uspechu pri stavbe Actidampu je vyber kondenzatorov do kerekcii.Nie kazdy ma moznost vymerat potrebne kondenzatory na toleranciu 0.5%.Vyzaduje si to RLC most(urcite nie bezny multimeter)a vacsie mnozstvo Polypropilenovych kondenzatorov prislusnej hodnoty,aby bolo z coho vyberat.Vacsina ludi takuto moznost nema a predsa sa pustia do stavby.Potom su sklamani zo zvuku vdaka "uletenej "RIAA korekcii.
Pokial vies pracovat precizne a mas ake take vedomosti z elektroniky,tak kontaktuj Roberta,on ponuka DPS aj vymerane kondenzatory.Pokial si to spravis sam,tak ta to bude stat pod 100e a na to uz snad netreba ani rozpocet?Za facku tak ziskas preamp,ktoremu ten NAD nemoze konkurovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 19:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

A nejenom ten NAD.........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ut máj 09, 2017 20:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Chalani ďakujem za tipy, som si myslel, že o zosikoch niečo viem, ale vidím, že musím sem chodiť častejšie a už som aj zacal čítať všetky sekcie fóra🐏
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist