Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hifi mikrosystem s podporou internetovych radii

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tiger02
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 12:42:39    Predmet: Hifi mikrosystem s podporou internetovych radii Odpovedať s citátom

Ahoj,
chcel by som si kupit hifi mikrosystem a moje poziadavky su asi taketo:
- prehravanie internetovych radii (nie len cez aplikaciu, ale ak ich mam uz ulozene, tak prepinanie medzi nimi aj cez ovladac, alebo priamo na pristori)
- prehravanie hudby z pc
- podpora FM radii
- CR mechanika nepodstatna
- izba do 20m2
- cena do 550
- hudba starsi rock/hovorene slovo ...

pozeral som tieto:
Denon CEOL N9
https://www.denon.sk/sk/product/compactsystem/networkmusicsystem/ceoln9

Panasonic - neviem ktory model ..
http://www.panasonic.com/sk/consumer/domaca-zabava-a-hi-fi/mikrosystemy-a-minisystemy/hi-fi-mikrosystemy.html

Yamaha .. zdaju sa mi drahsie a nie som si isty ktory model Yamaha MCR-N470, Yamaha MCR-N570, Yamaha MCR-N550, ine?
https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_systems/mcr-n470d/?mode=model

Dakujem


Naposledy upravil tiger02 dňa St apríl 26, 2017 13:39:25, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 13:07:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Este mozes uvazovat i o tomto, ale nepocul som
- https://www.cambridgeaudio.com/products/hifi-and-home-cinema/one

A inak tie tvoje odkazy nefunguju. Nedavno som hladal mini integrovany zosilnovac, myslim ze tam boli i nejake receivery, mrkni mozno najdes: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23941
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tiger02
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 15:28:42    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Este mozes uvazovat i o tomto, ale nepocul som
- https://www.cambridgeaudio.com/products/hifi-and-home-cinema/one

A inak tie tvoje odkazy nefunguju. Nedavno som hladal mini integrovany zosilnovac, myslim ze tam boli i nejake receivery, mrkni mozno najdes: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23941


To som pozeral, ale uz mi to pride drahe za 550 bez reprakov. Ale urcite super volba.
Link som opravil Moja chyba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 15:44:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Na prvy dojem sa mi asi najviac zda Denon CEOL N9, ale neverim, ze to bude tak aspon tak dobre, aby som to mohol s kludnym svedomim doporucit.

Nejaka ina moznost? Stare repro + zosilnovac a k tomu nejaky streamer nepripada do uvahy?

Nedavno som pozeral na bazos a doporucoval nieco, vid:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=288056&highlight=#288056
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tiger02
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 16:12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Na prvy dojem sa mi asi najviac zda Denon CEOL N9, ale neverim, ze to bude tak aspon tak dobre, aby som to mohol s kludnym svedomim doporucit.

Nejaka ina moznost? Stare repro + zosilnovac a k tomu nejaky streamer nepripada do uvahy?

Nedavno som pozeral na bazos a doporucoval nieco, vid:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=288056&highlight=#288056


Dakujem za nazor, ale skor hladam nieco nove .... zostavu skor do obyvacky a toto hladam len do prace, nieco male ale nech to splna ucel ... ten Denon ma asi najviac sietovych funkcii, ale ci to stoji za tie peniaze .... ci napr. nejaky Panasonic nema to iste a pri rovnakej urovni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: St apríl 26, 2017 17:23:47    Predmet: denon ceol N4 Odpovedať s citátom

CEOL N4 od denonu mozem do obyvacky odporucit so zimnou hlavou, mala skrinka hra prekvapivo zivo, pocutelne sa zadycha az ked je v obyvacke uz poriadny koncert. Ja ho prevadzkujem na BVaudio e1.2 - v niektorych skladbach odpadavam ako to hra skvelo: Horkyze Slize "Na Lehatku" a vyvalis oci! Miro Zbirka Kralovna Rannej Krasy, Hana Hegerova Ceresne a v obyvacke tuhne vzduch! Muchy zastavuju v lufte, az ked dohra letia dalej...

trosku mu trva start, asi 20-30s potrebuje kym vstane z mrtvych, ale vzapati mu odpustis vseko, lebo hra vsetko! hra flac subory zo servra, normalne bez medzier. Nejaky citlivejsi hifista by z toho odpadol. hudobne zlozky s androidu alebo z windowsa - cez dajrekt play, kliknes pravym/prehrat v zariadeni/denon - a pocuvas...

nema bluetooth, ma zbytocny 30pinovy dok na ajfona. pozri potom radsej N5 ktory BT ma - ten neviem ci nieje o volaco slabsi...

...do buducna upgrade o subwoofer a o zabavu je plnohodnotne postarane. (Plnohodnotne - z privretym okom, ale mal som doma 15kilovy HarmanKardon HK+HD970 aj NAD315bee - to vsetko povynasas na zberny dvor ked budes pocut tento maly denon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tiger02
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: So apríl 29, 2017 18:10:52    Predmet: Re: denon ceol N4 Odpovedať s citátom

vincent napísal:
CEOL N4 od denonu mozem do obyvacky odporucit so zimnou hlavou, mala skrinka hra prekvapivo zivo, pocutelne sa zadycha az ked je v obyvacke uz poriadny koncert. Ja ho prevadzkujem na BVaudio e1.2 - v niektorych skladbach odpadavam ako to hra skvelo: Horkyze Slize "Na Lehatku" a vyvalis oci! Miro Zbirka Kralovna Rannej Krasy, Hana Hegerova Ceresne a v obyvacke tuhne vzduch! Muchy zastavuju v lufte, az ked dohra letia dalej...

trosku mu trva start, asi 20-30s potrebuje kym vstane z mrtvych, ale vzapati mu odpustis vseko, lebo hra vsetko! hra flac subory zo servra, normalne bez medzier. Nejaky citlivejsi hifista by z toho odpadol. hudobne zlozky s androidu alebo z windowsa - cez dajrekt play, kliknes pravym/prehrat v zariadeni/denon - a pocuvas...

nema bluetooth, ma zbytocny 30pinovy dok na ajfona. pozri potom radsej N5 ktory BT ma - ten neviem ci nieje o volaco slabsi...

...do buducna upgrade o subwoofer a o zabavu je plnohodnotne postarane. (Plnohodnotne - z privretym okom, ale mal som doma 15kilovy HarmanKardon HK+HD970 aj NAD315bee - to vsetko povynasas na zberny dvor ked budes pocut tento maly denon.


Hehe. Tak to som sa nasmial. Asi si ma zlomil. Naštudoval som si ten Ceol N9 a asi ho zoberiem. Myslíš, že k nemu zobrať repráky, ktoré odporúčajú,SC - N9…alebo sa tam hodí niečo iné v tejto cene? Ďakujem za názor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 29, 2017 18:57:53    Predmet: Odpovedať s citátom

nieco taketo by uz bolo moc velke/drahe?
http://www.bvaudio.sk/m1.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ut máj 02, 2017 11:14:28    Predmet: Ceol n4 Odpovedať s citátom

Ceol N9 ma CD navise CD prehrávač a FM rádio? Tie repro od denonu som nepočul. Osobne by som viac dôveroval tomu BVaudio. Zoberieš ten denonik do trnavy a po dohode si tam vyberieš čo ti bude zvukovo vyhovovať. Za mňa e1.2 sú ťažké kalibre v hifi. Trošku tlačia do úzadia španielsku gitaru, vokal v ich podaní znie tenšie. Preto je v ich prejave akoby štipka šťavy naviac, čo ich robí sympatické. Bicie su zvýraznené, v popredí, s basom neúmerným ich schránke (v dobrom). Celkový prejav sa da charakterizovať ako usilovný, vťahujuci do hudobneho diania. Majú bližšie k človeku, tak ako kvalitné rybezlove víno, menej ako nejaká mydlová whisky, pri ktorej sa všetci tvárime že nám chutí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tiger02
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Po máj 08, 2017 19:39:27    Predmet: Odpovedať s citátom

To už je na mňa moc panové. Asi sa hifi levelu vyhnem pri limite 130e na Repro. Teda od whisky prejdeme k čistej a neperlivej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavelDosko
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2012
Príspevky: 62
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Ut máj 16, 2017 06:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

v kuchyni mam Denon Ceol NA-4 + repra Project Speaker Box 4, kuchyne ma asi 30 m, ozvuci ji to slusne
_________________
poweramp PMA PA4 Big Brother, preamp SPaudio P1, DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, RiAudio PLF 10A, power Orfeo, komplet kabeláž Acoustic Revive Triple C ,iFi iUSBPower, iFi iPrifier2, Fidelizer Pro, Foobar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tiger02
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Ut máj 16, 2017 07:24:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PavelDosko napísal:
v kuchyni mam Denon Ceol NA-4 + repra Project Speaker Box 4, kuchyne ma asi 30 m, ozvuci ji to slusne


uz som rozhodnuty pre ten Denon, ale vsetci k nemu, alebo aj inym typom pouzivate ine repro a nie tie zakladne Denon SC-N9. Je to taky rozdiel? Aby som to upresnil, ide mi o pocuvanie radia, mozno mp3 alebo hudby, ktoru si spectim cez pc z Youtube. Uz z toho sa da vidiet, ze sa medzi hifi citim, ako traktorista na modnej prehliadke, len ma zaujima, ci moje nahluchle ucho vobec zachyti ten rozdiel, alebo pri mojom zamerani su aj tie original repro ok a mozno mi odporucite skor zakupenie radia z cinaku, hlavne nech ma tie blikajuce svetielka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavelDosko
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2012
Príspevky: 62
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Ut máj 16, 2017 07:46:27    Predmet: Odpovedať s citátom

repro denon k tomuto mikrosystemu jsem kupoval dceři, Project SB 4 jsou živější
_________________
poweramp PMA PA4 Big Brother, preamp SPaudio P1, DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, RiAudio PLF 10A, power Orfeo, komplet kabeláž Acoustic Revive Triple C ,iFi iUSBPower, iFi iPrifier2, Fidelizer Pro, Foobar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 16, 2017 07:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Čiže kompletný mikrosystém ako si dal v úvodnom príspevku si už zavrhol?
Neviem aké máš nároky, ale podla mňa na menej náročný posluch sú podla mňa takéto mikrosystémi v pohode. S počúvaním cez internet nemám žiadnu skúsenosť, ale máme doma okrem hlavnej zostavy dva mikrosystémy a počúvať sa to určite dá. V spálni máme Onkyo - to je už dosť seriózny zvuk, ale samozrejme tomu chýba objem väčších bední. Posluch ma niekedy baví viac ako na "velkej zostave".
Ďeťom sme do izby kúpili nejaký lacnejší (cca 80 eur) Panasonic, nech si môžu (okrem CD a rádia) cez bluetooth púšťať veci z telefónu a kupodivu je aj toto lacné chrchlátko s jednopásmovými repráčikmi dokáže čo to zahrať, ale už sú tam citelné limity.

Tá Yamaha ( https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_systems/mcr-n470d/?mode=model ) vyzerá zaujímavo. Dokonca má už aj DAB tuner.
Podla tejto recenzie http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/all-in-one-systemy/1136-yamaha-mcr-n570d-a-mcr-n470d sa asi oplatí trochu priplatiť za vyšší model MCR-570D. Pokial by ti chýbal hlbší bas - má to výstup na subwoofer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tiger02
Hifi obsluha


Založený: 09 apríl 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Št máj 18, 2017 13:16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Čiže kompletný mikrosystém ako si dal v úvodnom príspevku si už zavrhol?
Neviem aké máš nároky, ale podla mňa na menej náročný posluch sú podla mňa takéto mikrosystémi v pohode. S počúvaním cez internet nemám žiadnu skúsenosť, ale máme doma okrem hlavnej zostavy dva mikrosystémy a počúvať sa to určite dá. V spálni máme Onkyo - to je už dosť seriózny zvuk, ale samozrejme tomu chýba objem väčších bední. Posluch ma niekedy baví viac ako na "velkej zostave".
Ďeťom sme do izby kúpili nejaký lacnejší (cca 80 eur) Panasonic, nech si môžu (okrem CD a rádia) cez bluetooth púšťať veci z telefónu a kupodivu je aj toto lacné chrchlátko s jednopásmovými repráčikmi dokáže čo to zahrať, ale už sú tam citelné limity.

Tá Yamaha ( https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_systems/mcr-n470d/?mode=model ) vyzerá zaujímavo. Dokonca má už aj DAB tuner.
Podla tejto recenzie http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/all-in-one-systemy/1136-yamaha-mcr-n570d-a-mcr-n470d sa asi oplatí trochu priplatiť za vyšší model MCR-570D. Pokial by ti chýbal hlbší bas - má to výstup na subwoofer.


Neyavrhol, prave naopak. Vzhladom na to co potrebujem, mi to stale vychadza, ze asi zoberiem system a nebudem to skladat. Len z toho co som spominal mi ten Denon vychadza najlepsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 19, 2017 06:04:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda že ten Denon nemá aj DAB+ tuner. Vzhladom k tomu že hrozia vypnutím FMka v nie až tak vzdialenej dobe, asi by som osobne už zariadenie bez DAB tuneru nekupoval. Ale pokial ti ide primárne o internetové rádia, tak ťa toto asi nemusí trápiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Pi máj 19, 2017 07:56:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa v dnešnej dobe už klasický terestriálny príjem (rádio aj TV) stráca zmysel. Jedine tak v aute, ale aj tam sa to dá vyriešim cez mobil.
To fakt počúvaš rádio, ktoré nevysiela po sieti?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1327
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 19, 2017 08:03:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
To fakt počúvaš rádio, ktoré nevysiela po sieti?

Samozrejme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist