Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pomoc pri sony SCD-XB770

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
aliasko001
Hifista


Založený: 02 marec 2016
Príspevky: 113

PríspevokZaslal: Pi jún 16, 2017 14:12:42    Predmet: Pomoc pri sony SCD-XB770 Odpovedať s citátom

Zdravim mam taky problem ze vlozim cd do mechaniky nacitava nacitava a potom otvory mechaniku mali ste uz niekto taky problem ? A takto stale domola
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi jún 16, 2017 14:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

U starých CD/SACD/DVD přehrávačů je to celkem běžná věc:

http://www.sa-cd.net/showthread/32557/59488

Nejčastější příčina je zaprášená a/nebo "vysvícená" laserová jednotka. Někdy stačí vyčištění, většinou je nutná výměna. Problém je, že originální jednotky bývají drahé jako čert - pokud jsou vůbec k sehnání. A kvalita čínských kopií je různá.

Další možné typické příčiny jsou: přelámaný flex kabel, vyschlé elektrolytické kondenzátory nebo vyschlé mazivo pojezdu. A samozřejmě to může být i cokoli jiného.

Jako zručný laik můžeš maximálně zkusit očistit optiku:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=6049

Zbytek vyřeší jedině dobrý servis nebo sběrný dvůr ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aliasko001
Hifista


Založený: 02 marec 2016
Príspevky: 113

PríspevokZaslal: Pi jún 16, 2017 15:27:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za radu je mozne ze to bude len zaprasene dlho bol odlozeny v skrini
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aliasko001
Hifista


Založený: 02 marec 2016
Príspevky: 113

PríspevokZaslal: Pi jún 16, 2017 15:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak isiel som to cistit a skusal som tam dat cd ked som mal krit dole a zistil som ze ked zasunie mechaniku cd neroztoci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi jún 16, 2017 16:07:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se nepletu, tak CD se roztočí až v okamžiku, kdy optika "zjistí" přítomnost CD v mechanice. Takže pokud optika nečte, CD se neroztočí. Můžeš zkusit šuplík zavřít bez CD a podívat se, jestli čočka chvilku jezdí nahoru a dolů. To je známka toho, že se optika snaží "zaostřit" na CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aliasko001
Hifista


Založený: 02 marec 2016
Príspevky: 113

PríspevokZaslal: Pi jún 16, 2017 16:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked otvorim cd romku tak cele to klesne dole ked ho zavrem tak sa to cele pritiahne k cd ale len raz nechodi to viac krat hore dole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Pi jún 16, 2017 17:07:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To vyzera ako keby bol skor problem v elektronike ako v optike.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi jún 16, 2017 19:15:51    Predmet: Odpovedať s citátom

No - on tenhle konkrétní přehrávač může být navržený tak, aby se pokoušel "najít" CD médium jen jednou. Takže jen z tohoto chování bych si asi vadu optiky vyloučit netroufal. Ale asi bych přihlédl k tomu, jak se závada objevila:

1) Pokud byl přehrávač běžně provozován (tedy dlouho neležel*), tak se "sedání prachu" a/nebo "slábnutí laseru" většinou projevuje tak, že přehrávač nejprve nějaký čas při přehrávání přeskakuje a/nebo nechce načíst některá média a jiná načítá v pohodě.

2) Pokud přehrávač do poslední chvíle fungoval bezvadně a najednou přestal načítat úplně, tak bych si vsadil spíš na jinou závadu než zaprášenou/vysvícenou optiku. Ale nevyloučil bych to.

*Pokud přehrávač dlouho ležel a nebyl dobře zabalený, tak se samozřejmě mohla optika pokrýt prachem. Ale i při tom ležení mohlo "uhnít" cokoli jiného. Takže všechno je to do velké míry věštění z křišťálové koule.

Šikovný laik může udělat ještě toto:

1) Vyndat a proměřit flex kabel(y)

2) Prohlédnout elektrolytické kondenzátory, zda nějaký není nafouknutý či vyteklý (bohužel elektrolytický kondenzátor může být vadný, i když to na něm není na pohled vidět).



P.S.: Všechny tyhle zásahy bych doporučil dělat jen v případě, že do toho starého přehrávače nechceš investovat a bereš to jako hop a nebo trop před jeho odnesením do sběrného dvora. Pokud ho chceš zachránit i za cenu investic, tak ho rovnou odnes do servisu. "Rozvrtané" přístroje totiž servisáci nesnášejí - a to oprávněně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 16, 2017 20:50:20    Predmet: Re: Pomoc pri sony SCD-XB770 Odpovedať s citátom

aliasko001 napísal:
... nacitava a potom otvory mechaniku ...

To nevypadá na vadný laser (nevím jak se projevuje to že "načítá" - zvuky-jaké..., nebo vidíš, že se kolimátor opravdu snaží zaostřit?).
Podle následného otevření mechaniky bych usuzoval na obvody kolem řízení pohybu mechaniky (Eject) - tedy nejspíše koncový spínač (když není vloženo CD - taky se nic nenačte a mechanika zůstane zavřená). Po delším odstavení může být kontakt zoxidovaný. Možná jsou příčinou i nějaké mechanikké překážky (maziva - nečistoty), méně často problém s převodem (mechanika nemá sílu dojet až do koncové polohy).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Romis
Hifi obsluha


Založený: 06 február 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Po jún 19, 2017 20:21:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám SCD XB940 a nedávno jsem měl podobnou závadu.Poslechově jakoby se optika chvíli snažila načítat a potom vždy vysunutí šuplíku s hláškou OPEN. Po sejmutí krytu jsem zjistil že se CD ani neroztočí.Příčina byla ve vytahané gumičce na mechanizmu vysunování šuplíku.Rovný úsek ozubeného hřebenu to zvládlo,ale ten konec kdy to jede do zatáčky už to nemělo sílu a zastavilo se to tak 2mm před sepnutím koncáku.Chvíli to hrabe a potom to ovládací logika přepne na vysunování.Vyřešila to výměna gumičky za obyčejnou co jsem doma našel,taková světle zelená odpovídala obvodem a funguje perfektně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
aliasko001
Hifista


Založený: 02 marec 2016
Príspevky: 113

PríspevokZaslal: Št jún 22, 2017 12:00:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Romis napísal:
Mám SCD XB940 a nedávno jsem měl podobnou závadu.Poslechově jakoby se optika chvíli snažila načítat a potom vždy vysunutí šuplíku s hláškou OPEN. Po sejmutí krytu jsem zjistil že se CD ani neroztočí.Příčina byla ve vytahané gumičce na mechanizmu vysunování šuplíku.Rovný úsek ozubeného hřebenu to zvládlo,ale ten konec kdy to jede do zatáčky už to nemělo sílu a zastavilo se to tak 2mm před sepnutím koncáku.Chvíli to hrabe a potom to ovládací logika přepne na vysunování.Vyřešila to výměna gumičky za obyčejnou co jsem doma našel,taková světle zelená odpovídala obvodem a funguje perfektně.



tato gumicka lebo je taka volna neni napnuta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aliasko001
Hifista


Založený: 02 marec 2016
Príspevky: 113

PríspevokZaslal: Št jún 22, 2017 12:36:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Romis napísal:
Mám SCD XB940 a nedávno jsem měl podobnou závadu.Poslechově jakoby se optika chvíli snažila načítat a potom vždy vysunutí šuplíku s hláškou OPEN. Po sejmutí krytu jsem zjistil že se CD ani neroztočí.Příčina byla ve vytahané gumičce na mechanizmu vysunování šuplíku.Rovný úsek ozubeného hřebenu to zvládlo,ale ten konec kdy to jede do zatáčky už to nemělo sílu a zastavilo se to tak 2mm před sepnutím koncáku.Chvíli to hrabe a potom to ovládací logika přepne na vysunování.Vyřešila to výměna gumičky za obyčejnou co jsem doma našel,taková světle zelená odpovídala obvodem a funguje perfektně.



dakujem veeeelmi pekne za radu už to funguje len bola natiahnuta gumička.
ale dakujem aj všetkým ostatnim za rady Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist