Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Softstart systému / sítóvý kabel

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Ut jún 27, 2017 18:15:34    Predmet: Softstart systému / sítóvý kabel Odpovedať s citátom

Řeším myšlenku, se kterou potřebuji pomoci - víc hlav...

Nový zesilovač, který mi přišel (JRDG Concentra I) nemá vypínač a je tak stále v módu "zapnuto" a to se mi moc nelíbí. Rád bych proto vyřešil jeho zapnutí/vypnutí pomocí DIY síťového kabelu, který by byl osazen vypínačem a pro bezpečnost i softstartem. Poraďte - je to smysluplná myšlenka?

Použil bych asi toto:
- softstart www.customworks.cz/zesilovace/softstart-dc#!prettyPhoto
- vypínač www.gme.cz/antivandal-spinace?page=1#products (koukám, že vypínače jsou s parametrem 5A - stačí to při použití na zesilovač???)
- kabel a konektory třeba SUPRA Cables
- krabička na uzavření softstart zatím nevím

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut jún 27, 2017 18:37:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jééé, to je ten zesák co tehdy stál 7k euro a má v sobě snad 6 nebo kolik LM3886 paralelně na kanál Smile
Ivane, má to v sobě u trafa varistory, myslím že se nepřeklenovávají relátkem, ale softstart je zbytečnej. V zásadě ti stačí dálkově spínaná zásuvka, nebo klasickej pes s vypínačem.

Pokud bys použil ten SS od CW, ten má i DC filtr, procesor co ovládá relátko a tím pádem antivandal stačí i na pár mA, protože to nespíná nic výkonovýho.

Pokud bys použil ten on/off modul, dá se to zapínat dálkáčem, pak bys doplnil jen ten DC filtr.
http://www.customworks.cz/predzesilovac-1/on-off-modul
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Pi jún 30, 2017 08:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

koukám, že tento zesák je obecně známý (zkušenost i z jiného fóra/vlákna) a asi i budí/l silné emoce Smile Jaký máš názor Ty peťo?

Jinak teď už řeším nový stíněný napájecí kabel i s DC filtrem a klasickým mechanickým páčkovým vypínačem - to je myslím ideální řešení...

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi jún 30, 2017 10:03:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Já už to tak nežeru Ivane, nějaké militantní názory typu sračka s LMkama a podobně Very Happy Třeba to vůbec nemusí hrát špatně. Osobně jsem to neslyšel, tak nemohu soudit Smile

Pak dej vědět jak jsi to vyřešil, ten DC filtr v kabelu mě zajímá Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Pi jún 30, 2017 10:29:58    Predmet: Odpovedať s citátom

to jsem rád, že na to hned nepliveš (to mě fakt nebaví číst..) ale tvůj názor mě celkem zajímá, protože mi vždycky přišly jako jedny z mála rozumných!??
_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi jún 30, 2017 11:24:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivánečku, zesilovačům tady rozumí tolik lidí, že bys je spočítal na prstech jedný ruky. Na jejich názory dej, na ostatní se vyprdni...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Pi jún 30, 2017 11:26:24    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Ivánečku, zesilovačům tady rozumí tolik lidí, že bys je spočítal na prstech jedný ruky. Na jejich názory dej, na ostatní se vyprdni...


OK, budu se toho držet (stejně to podvědomě už tak mám Wink)

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist