Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

FiiO E10k OLYMPUS 2

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Betruger
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2015
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Št júl 06, 2017 13:43:41    Predmet: FiiO E10k OLYMPUS 2 Odpovedať s citátom

Zdravím,

mám sluchátka Beyerdynamic DT 770 PRO 80 OHM. Dnes som ich mal na ušiach v kombinácií so zosilňovačom FiiO E10k OLYMPUS 2. Zvuk bol o niekoľko úrovní lepší, preto som sa rozhodol zainvestovať do niečoho vlastného. Plánujem do toho investovať cca 100 EURO. Je tento zosilňovač dobrá voľba alebo je možné v danej cenovej hladine kúpiť ešte niečo lepšie ? Vďaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št júl 06, 2017 19:12:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Za tie prachy asi jedine BV Audio Headamp. Pripadne nieco z druhej ruky...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št júl 06, 2017 20:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

V týto cenový hladině koupíš leda figu borovů, holt bez peněz do hospody nelez... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št júl 06, 2017 20:18:54    Predmet: Odpovedať s citátom

FiiO je "za cenu" vynikajúca voľba. Nepochybujem tým o kvalite BV Audio no načo meniť? Pre dobrý pocit?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št júl 06, 2017 20:37:44    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Za tie prachy asi jedine BV Audio Headamp...

... asi si si nevšimol taký malý detail za tie prachy, že E10k je súčasne aj USB DAC Laughing

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi júl 07, 2017 08:29:34    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... asi si si nevšimol taký malý detail za tie prachy, že E10k je súčasne aj USB DAC Laughing


Hej ale pisal iba o zosilnovaci, tak som myslel, ze potrebuje iba ten...
Potom mi napada jedine Cambridge Audio DacMagic XS alebo AudioQuest DragonFly ale to su fakt krpate srandy a to uz mozno aj to Fiio bude lepsie.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 277

PríspevokZaslal: Pi júl 07, 2017 09:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Hohó, DragonFly je krpatý, ale neurazí. Pred ním som to točil na Burson Audio HA-160, Hypa 1, BVaudio Headamp, prehrávač Harman Kardon HD -970 použivaný ako prevodník, bolo to určite lepšie vo všetkých aspektoch, ale krpatý DragonFly si hanbu neurobil, mne vyhovuje, takže ho môžem odporučiť. Určite sa s ním dá žiť dosť dlhú dobu, kým červík nezačne hlodať...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi júl 07, 2017 09:57:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Preto som ho odporucil lebo ma slusnu reputaciu. Aj Cambridge Audio DacMagic XS ma vacsinou dobre recenzie. Sam nad nim uvazujem. Kazdopadne pokial Betruger-ovi vyhovuje to Fiio, tak potom nie je dovod spekulovat...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Betruger
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2015
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: So júl 08, 2017 17:13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, vzhľadom, že to Fiio je zároveň aj USB DAC, tak by som očákaval od prípadných ďalších tipov, aby taktiež spĺňali túto vlastnosť. Avšak po prečítaní vašich vyjadrení a názorov pôjdem teda do toho Fiia. Vďaka.

citácia:
V týto cenový hladině koupíš leda figu borovů, holt bez peněz do hospody nelez...


Peniaze nie sú u mňa problém, ale aj vzhľadom na moje sluchátka nevidím problém investovať do toho viac. Takže podobné odpovede si nechaj pre niekoho u vás doma...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zilinec32
Hifi obsluha


Založený: 14 júl 2017
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi júl 14, 2017 11:34:50    Predmet: Odpovedať s citátom

uz si nieco kupil ?
Ja mam presne tu istu kombinaciu: BD 770 80Ohm + FiiO E10k 2 a som max spokojny. Mal som na skusku aj DragonFly Black a rozdiel som nepocul.
DACov je viac: FX Audio X6, SMSL M3 / M8 / Sanscrit, Sounblaster (napr. X-Fi HD), Geek Out (v bazare), ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Betruger
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2015
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 15:26:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Reagujem trochu neskoro, ale kúpil som to Fiio. Ťažko povedať, či máme rovnaké audio, pretože ty síce uvádzaš Beyerdynamic 770 80 Ohm, ale bez Pro. Predpokladám, že oboje hrajú asi rozdielne. Každopádne som s tým Fioom spokojný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2020 13:03:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som tiez nový vlastník Fiio E10K Olympus 2.. a mám k tomu slúchatka Grado sr 60e.. Má tu niekto skúsenosť s podobnou zostavou, alebo vie povedat, či je to vyrovnaná dvojica?? Ja som v DAC a slúchatkách nováčik, dlho som používal len Porta Pro priamo pripojene do sluchatkoveho vystupu na PC:))))) Samozrejme, teraz to je o kusisko lepsie, len by som rad dostal nejaku odozvu.. Vďaka..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So apríl 25, 2020 20:19:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerieš - počúvaj Smile
"Nejaké" Fiio vlastním, aj "nejaké" slúchadlá (Superlux HD681EVO)
Ani na slúchadlách za stovky eur bežne sluchom nezistíš rozdiel medzi Tvojim Fiiom a stokrát drahšími a - aj kuevsky drahé slúchadlá majú - no proste čo majú. (často veľmi veľký prepad vo frekvenčnej charakteristike v okolí 3-4000 kHz)
Nápoveda - Google - "Slúchadlá (XYZ) measurements"
Pravda - tu Ťa niektorí...skúsia presvedčiť, že zvuk závisí aj od dennej/nočnej doby, atmosférického tlaku a rosného bodu Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2020 09:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom - vďaka, ja neriešim, každý deň si užívam parádnu hudbu na Radio Paradise, už som zistil, že niektoré staršie /teda dosť staré/ nahrávky sú veľmi ťažko počúvateľné, ale to by boli asi také isté aj na inej zostave))))
Ďakujem a prajem pekný deň..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2020 10:01:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za tip - občas fakt neviem, čo počúvať a to mám hudby za tie roky na LP, CD atd hoooooodne Smile
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2020 10:03:53    Predmet: Odpovedať s citátom

To rádio Paradise je fakt veľmi dobrá hudba, nielen čo do zvukovej kvality, ale aj čo sa týka žánrov. Je to jedinečné rádio tým, že sú tam živí DJ-i a tak to nie len náhodne zaraďovaná muzika..Prajem príjemné počúvanie..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist