Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
http://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Phono kabel(y)

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ivanb_cko
Hifista

Založený: 08 júl 2010

PríspevokZaslal: So júl 08, 2017 19:20:57    Predmet: Phono kabel(y) Odpovedať s citátom

Hledám nový phono-kabel mezi gramofon a zesilovač s konektory 5pin - RCA a se zcela oddělenými kabely pro jednotlivé kanály (z důvodu velké vzdálenosti přípojných konektorů na zesilovači) Varianty jsou 2 - hotový kabel vs metráž s tím, že konektory mám.

Mé dotazy tedy zní:
1) znáte a můžete doporučit kabel Jelco JAC-502 ???
2) jaké jiné phono kabely můžete doporučit? Cenová hladina nových do 6000,- - ideálně méně.
3) jakou metráž byste doporučili a hlavně kde v CZ koupit?

Předem díky za rady.

roberto
Hifi expert

Založený: 03 marec 2007

PríspevokZaslal: Ne júl 09, 2017 10:49:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepíšeš jaké máš konektory a tím pádem požadavek na tloušku kabelů ale lze použít v podstatě jakýkoliv solidní kabel s dobrým stíněním..
např.

Tasker

http://www.prodance.cz/stinene-ploche-audio-kabely

nebo i nějaký vf kabel:

VBAM

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21852

RG59

nevím jak kvalitní máš řetězec ale rvát tisíce do kabelu je nesmysl..

Naposledy upravil roberto dňa Ne júl 09, 2017 13:32:12, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifista - zaslúžilec

Založený: 17 november 2012

PríspevokZaslal: Ne júl 09, 2017 10:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja pouzivam na audio iba Taskery v kombinacii s Neutrikmi a zatial som s nimi nemal najmensie problemy...

SET02: NTB + Echo Digital Audio Indigo IOx + Beyerdynamic DTX 501p
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista

Založený: 30 január 2014

PríspevokZaslal: Ne júl 09, 2017 11:04:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové- ale Tasker nezní dost hájendově a tudíž je vaše snaha marná....Poté, co jsem někde na německých forech vyštrachal fotky, kde všude je v ultra drahých kabelech "zakrytován" Sommer Cable, tak mám taky kabeláž od Sommer Cable. Nezní to hájend a tudíž jsem zcela jistě archaický blb. No ale když je to dobré pro německé soudruhy, tak proč ne pro mě. Že ano. Wink
Návrat hore
ivanb_cko
Hifista

PríspevokZaslal: Ne júl 09, 2017 12:57:40    Predmet: Odpovedať s citátom

to roberto: konektory k raménku 5pin din X RCA AEC RP-1115 do zesilovače (jak na ně koukám, tak ty jsou hodně opotřebené a zoxidované - zná někdo tyto AEC RP-4042??? Tloušťka kabelu asi není nijak zvlášť limitovaná...

Kvalita řetězce je otázka co si o tom myslíte:
zesilovač integrovaný Jeff Rowland Concentra I
gramofon Luxman PD 441 s raménkem Nottigham Analogue Ace Space a SUMIKO Blue Point přenoskou
reprobedny momentálně širokopásmové Zigmahornet s Fostex FE 103 En

Taskeru, Sommer Cable, Klotz ad. se nevyhýbám (jinak bych se neptal), ale podle jakých kritérií vybírat vhodný kabel - minimální kapacita, minimální impedance..?

roberto
Hifi expert

PríspevokZaslal: Ne júl 09, 2017 14:36:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ivanb_cko napísal:
podle jakých kritérií vybírat vhodný kabel - minimální kapacita, minimální impedance..?

roberto napísal:
v podstatě jakýkoliv solidní kabel s dobrým stíněním..

Použij ten VBAm a nic neřeš..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Tico
Hifista - zaslúžilec

Založený: 28 október 2012

PríspevokZaslal: Ne júl 09, 2017 17:59:23    Predmet: Odpovedať s citátom

2 ivanb_cko: U gramo zalezi hlavne na kvalite stineni a aby to melo pokud mozno co nejmensi kapacitu na metr. Impedanci kabelu nema smysl u phono kabelu v akustickym pasmu resit. Na phono jsem pouzil zbytky Taskeru T40 a spokojenost. Ma penu jako dielektrikum (nizka kapacita) a solidni Cu oplet v kombinaci s pohlinikovanou folii a i podle mereni zvukovkou se s nim da dosahnout vynikajiciho odstupu rusivych napeti. Treba RG58 je na tom trosku hur.
Vyplati se i kabely obou kabelu necim "secvaknout ", aby vedli tesne vedle sebe a soucasne s nima tahnout i silnejsi licnu na propojeni zemi preampu a gramo.

ivanb_cko
Hifista

PríspevokZaslal: Ne júl 09, 2017 20:42:12    Predmet: Odpovedať s citátom

to Tico: takže mě zajímá minimální kapacita na metr - budu tedy vybírat dle tohoto parametru + předpokládám, že je vhodné maximální možné stínění...
Proč je vhodné kabely "secvaknout"?

Podle rady o minimální kapacitě tento žebříček:
Tasker C208 51pF/m za 38,-/m
Klotz MC5000 55pF/m za 90,-/m
Van Den Hul D-501 Silver Hybrid 58pF/m za 2890,-/m
SOMMER CABLE ALBEDO MK II 65pF/m za 199,-/m
Canare L-2T2S 70pF/M za 51,-/m
Van Den Hul D-501 Hybrid 75pF/m za 640,-/m
Mogami W2549 76pF/m za v CZ jsem nenašel
VBPAM 50-1,5 100pF/m za 40,-/m (neofiko)

Další mě nenapadají...budu rád, když doplníte další možnosti.

Jurasato
Hifista

Založený: 30 január 2014

PríspevokZaslal: Ne júl 09, 2017 20:46:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Zde je vidět ten názorový rozdíl mezi fory. Na Hifiroom byla navržena kabeláž VDH. No a na zapůjčení Mogami. Je to mikrofonní kabel a také velmi kvalitní. Ke gramci jsem měl taky mikrofonní- od Sommeru. Tedˇtam mám od přenosky až do předzesu překablování od Isokinetik.
Návrat hore
ivanb_cko
Hifista

PríspevokZaslal: Po júl 10, 2017 14:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

objednal jsem uvedené konektory AEC, kabel KLOTZ a SOMMER.. (KLOTZ kvůli sympatiím a sommer kvůli vyzkoušení a konstrukci stínění) Ještě sehnat někoh v Brně kdo mi to kvalitně spájí - sobě něvěřím..?
roberto
Hifi expert

PríspevokZaslal: Po júl 10, 2017 20:54:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč by měla být důležitá min.kapacita kabelu? U MC přenosky je to putna..
Nevím teda co je v tom koncaku za phono preamp.

Muzu ti to zapajet..
Návrat hore
ivanb_cko
Hifista

PríspevokZaslal: Po júl 10, 2017 21:18:02    Predmet: Odpovedať s citátom

to roberto: díky za nabídku - určitě využiji - koncem července, do té doby jsem pracovně mimo...

Každopádně pokud mi osvětlíš na čem tedy parametrově záleži, tak budu jedině rád..?

roberto
Hifi expert

PríspevokZaslal: Po júl 10, 2017 21:39:28    Predmet: Odpovedať s citátom

ivanb_cko napísal:

pokud mi osvětlíš na čem tedy parametrově záleži, tak budu jedině rád

Žádný parametr není, se všemi výše jmenovanými kabely ti to bude hrát. Můžeš platit desetitisíce za slovutnou značku a mystické konstrukce. Ale fyzika je jen jedna. Za sebe můžu doporučit kvalitní stínění kabelu, vést vodiče (R a L) u sebe (aby nevznikala zemní smyčka do které se bude indukovat brum) případně vést u kabelu ještě separátní vodič pro spojení země gramofonu a předzesilovače (pokud to tyto přístroje umožnují)

Ta SUMIKO Blue Point je nejspíš High-Output MC přenoska s výstupním napětím 2,5mV a to je potřeba bez poskození dopravit do phono preampu v tom JR -ten by měl mít nastavitelný zisk i impedanci pro optimalni funkci přenosky.

Tebou vybrané kabely jsou pro symetriku.. optimálnější je koxiální konstrukce ( Tasker T40 atd.)
Návrat hore
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: