Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

T+A Criterion TMR 120

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kamilek5477
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Št august 10, 2017 18:04:21    Predmet: T+A Criterion TMR 120 Odpovedať s citátom

Dobrý den
Asi rok mám repro T+A criterion TMR 120. Jsou to veliké repro s transmission rezonátorem náročné na zesilovač. Dlouho jsem hledal vhodný přístroj který by si s nimi poradil. Nakonec jsem po Marantz PM 17, Onkyo A 8670 a Luxman L410 skončil u děleného Yamaha MX2, CX2, který si s nimi poradí . Zvuk se mi líbí problém je v tom že když repro natočím na sebe takže sedím v ose reproduktorů je spodní pásmo i při nízké a střední hlasitosti tak výrazné, že mi to vadí fyzicky (zvuk se mi líbí). Pokud repro vytočím do místnosti tak ztratí šmrnc. Poslechová místnost je obývák 4.1x5.5x2.8m s kobercem nábytkem bez větších holých plch. Rozestavení je symerické 2,9x2,9x2,9m odstup od bočních zdí cca 60cm od zadní cca 1m. Zkusil jsem ucpat výdech z rezonátory (tu díru dole) čímž se situace částečně vyřešila, ale protože nemám představu co se vlastně uvnitř bedny odehrává mám strach abych něco nepokazil. Je tady někdo kdo by mi o tom uměl něco říct?
Za odpovědi předem děkuji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št august 10, 2017 20:23:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Zmizí hrb na basech a jejich úbytek je pozvolnejší, několikrát jsem basreflexy už ucpával a je to řešení. Problém nastává až v mezních situacích, kdy se basák dostává za maximální výchylku a pokud nejsi hluchý, určitě takovou neplechu uslyšíš než se něco stane Wink
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2954
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št august 10, 2017 23:25:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Na niektorú "hudbu", čo lezie z manželkou počúvaného rádia (expres) upchávam BR buď molitanovými loptičkami - alebo molitanovými kockami. Nie je to tuhý materiál, teda by nemal uškodiť reprákom.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...


Naposledy upravil tatko Tom dňa Pi august 11, 2017 04:49:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matto
Hifista - pokročilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 427
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 10, 2017 23:37:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Na basoch by natocenie reprosustav nemalo mat velky vplyv. Problem bude asi niekde inde. Urcite ich ta yamaha zvlada ked sa prejavuje dunenie a zvyraznenie na basoch? Ak upchas vyduchy na transmission repro, tak ten system a objem uplne straca zmysel, mohol si pouzit napr. lacnejsie uzavrenky.
_________________
Eversolo DMP-A8 - Hypex Nilai - Diptyque dp107
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kamilek5477
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Pi august 11, 2017 00:05:17    Predmet: Odpovedať s citátom

matto napísal:
Na basoch by natocenie reprosustav nemalo mat velky vplyv. Problem bude asi niekde inde. Urcite ich ta yamaha zvlada ked sa prejavuje dunenie a zvyraznenie na basoch? Ak upchas vyduchy na transmission repro, tak ten system a objem uplne straca zmysel, mohol si pouzit napr. lacnejsie uzavrenky.


Nejde o to že by to dunělo. Jak píšu výše zvuk se mi líbí a to včetně basů jen z toho rezonátoru leze nějaké subbasové pásmo které je natolik výrazné že mě to doslova bolí a jsem z toho vystresovaný. Po ucpání je to mnohem lepší. Podotýkám že je to při hlasitostech při kterých se dá komunikovat hodně hlasitá hudba mi vadí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matto
Hifista - pokročilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 427
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 13, 2017 08:21:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tam bude dost velky hrb na basoch pri urcitej frekvencii. Je to potom sposobene miestnostou a toho sa tak jednoducho nezbavis. Skus sa este pohrat s umiestnenim repro. Ta basova spicka sa ale musela prejavovat aj s inymi zosilnovacmi, ci? Zas ucpane TML bedne su zabite bedne.
_________________
Eversolo DMP-A8 - Hypex Nilai - Diptyque dp107
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kamilek5477
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne august 13, 2017 10:57:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ony ty bedny jsou laděné hodně nízko už od 22Hz což bude asi ten zádrhel. Umístění jsem zkoušel měnit a je to pořád stejné. Trochu se to zlepší když je vytočím od sebe i když se nízké frekvence šíří všesměrově tak když jim nesedím přímo v cestě tak je to lepší. Po dalších pokusech jsem ucpávky zrušil a utáhl jsem bas na korekcích což je menší zlo. Zvažuji nákup nějakých jiných repro s uzavřenou ozvučnicí laděných trochu výše. Mám předběžně domluvené zapůjčení nějakých repro takže budu zkoušet a pak se rozhodnu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kamilek5477
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 19:04:00    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johnybravo
Hifi obsluha


Založený: 07 marec 2017
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2018 16:23:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Proste se ti to nizke pasmo v tom miste scita se vsemi odrazy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ut január 23, 2018 15:42:19    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstate sa dá súhlasiť s johnym, toľkokrát vždycky každému spomínam môj obľúbený kalkulátor s umiestnením bední, sám mám klipsch rf-7ii v izbe typu 3.5 x 3.5m a na basoch bez problémov, i keď mám miestnosť akusticky upravenú a je to dosť veľký rozdiel, kalkulátor odkaz : http://www.hunecke.de/en/calculators/loudspeakers.html dajú sa krásne posúvať reprosústavy k optimálnemu výsledku rovnako aj miesto posluchu, nasimulovať aj nábytok, akustické úpravy a bižutériu, pretože každá miestnosť má svoje rezonančné módy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist