Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pri akej hlasitosti počúvate na slúchadlách?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 08:40:11    Predmet: Pri akej hlasitosti počúvate na slúchadlách? Odpovedať s citátom

Možno je to zvláštna téma, no určite sem patrí. Hlasitosť je závislá od všetkých komponentov v zostave: výstup z prehrávača, výkon zosilňovača a samozrejme aj od slúchadiel, kde rozhoduje citlivosť a impedancia.
Skúste sem napísať, ako hlasno počúvate, resp. ako je otočený potenciometer na zosilňovači.

Princíp ako hodiny: 6=dole, 9=naľavo, 12 je ca polovica... môžete použiť desatiné miesta

Moje nastavenia:
Miniveža Panasonic SC-AK 45 + Koss R/80: hlasitosť 9,5-10,5
Zdá sa mi že na vyššej hlasitosti to už dosť "tlačí do ucha" no je to pomerne potichu.../Sennheiser HD600 som na veži skúšal len raz, jej výkon však nestačil ani pri nastavení na 3h/
Zosilňovač Creek OBH21 + Koss R/80: hlasitosť 10-12
Celkom príjemné, hlas znie troška vyššie, zosilňovaču už ale chýba výkonová rezerva, basy sú vďaka slúchadlám akurát
Zosilňovač Creek OBH21 + Sennheiser HD600: hlasitosť 11 a viac
Tu sa mi zdá, že to zosík už nezvláda a na tieto slúchadlá nemá, aspoň pre mňa, dostatočný výkon
Zosilňovač Casea Lyra + Koss R/80: hlasitosť 9-10,5
Basy sú dosť výrazné, pri vyššej hlasitosti sa snažia slúchadlá natlačiť hudbu do ucha nasilu, hlasitosť sa mi ale nezdá nejak vysoká
Zosilňovač Casea Lyra + Sennheiser HD600: hlasitosť 9,5-12
Popové CD kvôli ich kvalite počúvam tak na 9,5-10,5 ..majú dosť vela basov a ostrejší hlas, kvalitnejšie nahrané CD /vrátane skupín ako napr. Metallica, Helloween, The Doors, Led Zeppelin, Bon Jovi../ si dovolím pustiť na 10 - 11,5, unplugged CD a klasiku na 11-12....slúchadlá hrajú vtedy asi najlepšie, priestorovo, detailne, nechýbajú im basy, celkovo pôsobia na mňa dosť "živo"

Ak ste boli na výstave HIGHEND 2007 v Bratislave, tak tam hrali zostavy trošku hlasnejšie /ale len jemne/ ako počúvam ja na HD600.
Vzhľadom k tomu, že sa jedná o pomerne hlučný posluch, trpia tým moje uši a aj okolie, pre to sa snažím počúvať keď nikto nie je doma a čo najmenej často /tak 2-4CD do týždňa/

_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 09:08:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Lyru mám maximálně nastaveno na 10 hodin a sluchátka HD595.

Můžeš porovnat zesilovače Casea a Creek?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 09:39:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Len v skratke: Creek OBH21 /cena 9100Sk/ vs. Casea Lyra /12000Sk/....
Pre mňa bol pri ich porovnávaní rozhodujúci parameter výkon zosilňovača, jednoznačne v prospech Casea. Creek má menej basov a nejdú až tak hlboko, hrá troška veselšie, má viac vyšších stredov a troška upískané výšky, je ale zaujímavé, že na ňom nie sú tak výrazné činely a podobné kovové nástroje.
Gitary sú na Casea kovovejšie, chladnejšie. Casea kladie podstatne väčší dôraz na bicie nástroje, sú cítiť fyzicky, na Creeku sú len tak, niekde v pozadí. Angličan má troška väčší priestor /ale je to zvláštne porovnanie, asi len tak pôsobí kvôli jasnejšiemu prejavu/, je však menej presný. Takže zhrnutie: Creek hrá pohodovo, vyššie, menej presne. Casea je skôr nižšie, chladnejšia a výrazne viacej presvedčivá.
Ešte upozornenie: je to porovnanie s odstupom asi 2 mesiace! berte ho s rezervou.

_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 17:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

hm kedze este nie je zosilovac (BVa headamp je vypredany a bude az v druhej polke januara:) ) mozem hovorit len ako posuvam digitalne v PC.
Na zaciatku tak -10Db, potom som to dal tak na -15db. Hovoril som si ze to nie je velmi nahlas, a ono ani nie je, ale ked som si precital temu o tinituse tak som este viac klesol na -19db, a podla nahravky niekedy aj -23.
Akurat som zistil, ze v takej hlasitosi akoby cisto zvukovka nedodavala dosť stavy (co nedodava ani zvycajne), a zvuk je trochu horsi podla mna.
Ale ak je ticho navokol, nemam potrebu zvysovat hlasitost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist