Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Počítač s monitorem - bez zemní smyčky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 12:39:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To Merhaut:
Za sebe: Co "co tohle?" Ano... router/switch... (optimalizovaný pro multimédia) a?... (k tématu)
Jinak je to zajímavý komponent (výstup I2S), ale ta cena (270,-USD HW + 170,- za SW)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 12:49:40    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Karel, přidám nějaké nesystematické odpovědi.

1) Ad brnění - brní i zapnutý přístroj ve třídě II (zvlášť když má spínaný zdroj) proti vedle stojícímu přístroji ve třídě I, nepropojenému a nezapnutému. Dotyk nemůžeš vyloučit a efekt je větší, než u toho řešení, co jsem popsal (krabice na PE, vnitřek s dvoj. izolací, sig. zem přes C//varistor na kostru).

2) Velmi nerad bych spadal do kategorie "teoretiků". Všechny popisované varianty propojení přístrojů různých tříd mezi sebou mám vyzkoušené, proměřené a zdokumentované, a poslechnuté. Jestli mě budete zlobit, tak sem začnu ta měření tapetovat.

3) Jestli se PC liší od DAC nebo analogového zdroje - jistě! Klasické stolní PC je asi nejhorší zdroj rušení ze všech zdrojů signálu a jde to frekvenčně až do aleluja. Třeba DAC samostatně napájený a krmený z SPDIF optiky je úplný beránek. A analogový zdroj ve třídě I zdaleka nemá na výstupu takové spektrum rušení až do VHF, jako PC.

4) Nejsem si jistý, kdo je tu "teoretik". To, co píšu, můžu dokázat na měřeních.

5) Jelikož zesilovače řeším právě s ohledem na popsané jevy, tak se mi ještě nestalo, že když to někam přivezu a zapojím do neznámé sestavy, tak by ze zesilovače lezl brum, bzukot nebo nějaké jiné podobné projevy.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 13:09:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To PMA:
Ad "brnění" se omlouvám - přehlédl jsem, že je to pro přístroj tř.I (na PE). Jinak samozřejmě brní i phantomové (bezpečné) napájení pro mikrofony.
Nikdy jsem netvrdil, že jsi teoretik.
Ohledně rušení z PC bych si dovolil (v jistých mezích) oponovat. Ano, máš pravdu, že klasické PC-čko je zdrojem velkého rušení. (Obsahuje spoustu zdrojů, které jsou všechny zatlučené do přívodu PE.) Taky musíme brát v úvahu příkon daného komponentu (to PC vs třeba DAC). Ale i ostatní komponenty jsou jen o kvalitě konkrétního řešení. V praxi jsem se setkal už s tím, že malý (jistě blbě vyřešený) zdroj napájející pomocný komponent (efekty) zarušil celou nahrávací místnost.
Zde mi šlo hlavně o upozornění, že bychom neměli něco obecně předpokládat, pokud zcela jistě nevíme - a to nebylo určeno primárně pro tebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 13:43:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych to možná trochu otočil. Pokud nevíme jistě, měli bychom předpokládat.
Ten nejhorší myslitelný případ.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 14:38:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S. napísal:

1) Přístroje SELV a PELV se z hlediska rušení principielně neliší. Zde mám na mysli přístroje typu PC (i slim typy "All in one"), multimediální přehravač... atd.etc..


To téma jsem postavil na rušení zemní smyčkou, opravdu mi zde nejde o VF rušení.

VF rušení (i to od pulzních zdrojů) je rozhodně důležité, ale není to to, co slyší řada uživatelé PC při smůle se zemní smyčkou. Tam jde o velké proudy tenkými zemními vodiči základní desky, které se částečně vydají i přes signální zem propojů mezi komponentami ve smyčce.

Ani mi nešlo o smyčku 50Hz způsobenou zapojením přístrojů do různých zásuvek, mezi kterými protékají proudy. To lze celkem snadno vyřešit zapojením do společné zásuvky.

Jde mi opravdu o rušení vzniklé provozem proudově náročných komponent PC, které se projeví jenom zemní smyčkou a je nepříjemně zřetelně slyšitelné. A které se bez rozpojení smyčky nebo použití symetrické linky téměř nedá vyřešit jinak, než výměnou některé z komponent.

Mimochodem nemusí jít o nijak náročné výkonné PC, úplně stejné ruchy mi dělal minipočítač futro se spotřebou 15W, když jsem malý koncový zesilovač napájel ze zdroje, který měl spojenou zem se zemí PC - tady to popisuji http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=280523#280523 . Prostě mezi potenciálem 0V na napájecím konektoru a 0V na výstupu zvukovky je obrovský bordel způsobený chodem celého miniPC.

A tam mám vyzkoušené, že cesta SELV pomůže, přestože má jeho zdroj nulák či fázi napojenou přes ten odrušovací bezpečnostní kondenzátor. Přidal jsem ještě jeden SELV zdroj pro zesilovač a i na obyč. interní zvukovce hrobové ticho - viz ta měření.

V tomhle vidím výhodu jiných zdrojů oproti PC (např. CD přehrávače, ale i malé armové destičky v těch streamerech) - jednak jsou většinou třídy II, ale i kdyby byly třídy I, netečou tam tak velké proudy a 0V na PE bude podstatně blíž 0V na audiovýstupu, takže nevytvářejí takové rušení na případné zemní smyčce. PC bývá v tomhle nepříjemný extrém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 14:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To OPA:
Pokud nevime jistě, máme si to ověřit - oměřit (například přítomnost toho izolačního trafa).
Předpokládat lze něco jen na základě dlouholetých zkušeností - a i v tom případě to může být první krok na cestě do ...
Problém zdejší komunity je ovšem v tom, že nadšenci často pouze předpokládají (i na základě dobře míněných doporučení). Jsou bez znalostí i bez vybavení. Měřit nemají čím. Často tedy pouze věří doporučením znalců, které nedovedou rozlišit od tvrzení "znalců". Dotazy položené soukromě často posouvají slovutného audiofila do základní školy (často dopomocné - pro mentály) - kdo neřešil, neuvěří.
Výsledkem jsou plamenné boje o zvukový projev pojistek...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 15:00:42    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
A co tohle: https://www.minidsp.com/products/usb-audio-interface/avb-dgk?


To je právě jeden z příkladů toho raw-audio řešení na ethernetové vrstvě - audio-video bridge https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Video_Bridging . V té odkazované srovnávací tabulce https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_audio_network_protocols je AVB na pátém řádku.

Z popisu AVB vyplývá, že jedno ze zařízení (tzv. grandmaster) posílá do sítě master hodiny a vše se na ně synchronizuje. Chtěl bych, aby to bylo zařízení, na které je navěšený DAC a grandmaster šířil hodiny DACu. Pak by totiž před DACem nemusela být obnova hodin přes PLL. To ale asi nebude případ tohoto zařízení, tam si tipuji je grandmaster v tom switchi, u kterého žádné I2S není. Takže to slouží pro distribuci signálu principem SPDIF nebo USB adaptive.

Ta destička nelze snadno připojit do PC - má I2S vstup, přičemž I2S hodiny jsou generovány destičkou (přicházejí ze sítě). ARMové SoCy mívají externí I2S hodiny, k RPi to připojit lze - https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=44&t=147489

Takže i když to jde připojit k RPi jako master, stejně je DAC na straně slave a hodiny si musí regenerovat ze sítě Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 15:08:47    Predmet: Odpovedať s citátom

"Problém zdejší komunity" je ťažké teoretizovanie, meranie kravín hlboko pod možnosťou vnímania rozdielu a patlanie sa v hovadinách rôzneho druhu a rozmeru.
Mám štvrté PC, tretí zosiľňovač, od prvého počúvam hudbu prevažne z nich a nikdy žiadny problém s rušením žiadneho druhu zo strany PC!
AK PC generuje brum alebo iné efekty - napríklad pri pohybe myšou - stojí za hovno. Ak DAC kmitá - stojí za tri hovná... Je jedno v akej cenovej relácii.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 15:22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:

Mám štvrté PC, tretí zosiľňovač, od prvého počúvam hudbu prevažne z nich a nikdy žiadny problém s rušením žiadneho druhu zo strany PC!


Pořád nevíme, jak/čím to máš propojené. Tipuju si, že tam žádnou zemní smyčku nemáš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 15:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

To Dustin:
Bohužel, dnes bývá VF rušení nohem větším problémem. Je o to zákeřnější právě tím, že není (nemusí být) přímo slyšet. Špatně se argumentuje, "když to přeci hraje". Ale i slyšitelné projevy mohou mít původ minimálně v nadakustické oblasti (zázněje).
Za poukaz na "...minipočítač futro se spotřebou 15W..." jsem Ti vděčen. Jen potvrzuje mé konstatování, že nelze zevšeobecňovat nějaké obecné svaté pravdy.
Pokud ale zevšeobecnit přeci jen mohu:
Je jistě jednodužší nahradit 12V zdroj k DACu nějakým kvalitnějším, než vyřešit kompletní PC napájení s vyšším příkonem, zakombinované do komplexu s monitorem, tiskárnou a jinými periferiemi.
Taky je dobré použít oddělovací trafo pro audiosekci (hlavní je převedení sekundární strany na symetrickou plovoucí -funguje to v celém spektru a účinnost RF filtrace je vyšší). Pro oddělení PE, které zavleče rušení na kostry, je dobré užití zemní tlumivky (provedené dle norem (!)). Kostry je pak dobré někam ukotvit. Vše topologicky do hvězdy.
O použití klasických audiotraf se nebudu rozepisovat - zbytečné metání luštěnin na stěnu.
A samozřejmě, že zabordelený PC poslouží jen jako oddělený "zdroj dat". Mimo rušení poskytuje totiž jen samé výhody (uživatelsky) - a to výhody takového druhu, že je snad není možno vyvážit ničím jiným.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 15:57:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Dustin - mám FiiO slúchadláč a v ňom strčený DAC, tiež SPDIF do AKAI.
Dva zosiľňovače hoci "vežičku" tak možno nazvať len s istou dávkou pochopenia.
5 metrov totálne mizerného tieneného káblika (x-krát pošliapaného, pohryzeného od našeho bývalého trpasličieho králika a Burunduka, na viacerých miestach obtočeného izolačkou) v súbehu s ďalšími káblami a káblikmi vrátane sieťového (230V). Do "vežičky" ide ako anténa kus drôtu v súbehu s 230V rozvodom a STA (spoločná telev.anténa) v stene.
Nič nešumí, nebrumí, ne...(čokoľvek). Všetko je na zhodnej jednej fáze no z dvoch rôznych zásuviek toho okruhu. Trvám na poznaní, že ak PC generuje do zvuku bordel (mal som raz doma jedno také na reparáciu Windowsu) alebo DAC (či iný zázrak) brumí/kmitá - je to (akokoľvek drahý či vychválený a obdivovaný) šrot/šmejd.

fotky nič moc no pre ilustráciu:













poznámka pod čiarou:
Nechápem a nepochopím ten fanatizmus niektorých odbavovať sa nad meraniami/grafmi hlboko pod možnosťou počuť rozdiel ak REPROBEDNE kus od kusa - pardón značka od značky či aj výrobky jednej značky - bez ohľadu na cenu - hrajú diametrálne inak...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 16:11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
tatko Tom napísal:

Mám štvrté PC, tretí zosiľňovač, od prvého počúvam hudbu prevažne z nich a nikdy žiadny problém s rušením žiadneho druhu zo strany PC!


Pořád nevíme, jak/čím to máš propojené. Tipuju si, že tam žádnou zemní smyčku nemáš.


A nebo má, jen o tom neví... Laughing

A pokud ji tam má (a neslyší) jakož i ten ostatní VF a nevím jaký brajgl - soudě podle těch "antén" , šťastný to člověk.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 16:16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom: Pokud tomu dobře rozumím:

sluchátkáč - třída II

Akai AM-69 - třída II, vidím na fotkách

věžička - třída II (starší věže to tak mívaly)

Anténa - single drát, žádné spojení na PE

Takže tam žádnou zemní smyčku nevidím.

Abychom si rozumněli - je netvrdím, že z PC leze humus. Naopak mám výborné zkušenosti i s obyč zvukovkami - viz třeba to měření té integrované zvukovky. Ale zem zvukovky mívá někdy humus oproti zemi celého kompu (PE vodič).

Samozřejmě je to kus od kusu - doma mám HTPC třídy I -> PCI zvukovka -> AVR třídy II (klobouk dolů, dnes už by se s tím nemazlili a dali té 20kg 500W obludě třídu I) + HDMI -> TV samozřejmě třídy I a také ticho, přestože jsou země provázané přes TV. Zřejmě má ta deska HTPC okolo PCI slotů pořádně udělané země a neběhá přes ně napájení SATA řadiče a CPU, které jsem na jiných PC slyšel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 17:13:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To Dustin: K tomu CobraNet-u iba dodam, ze ho mame v praci a obcas je tam problem s latenciou a este aj synchronizaciou s videom (co, samozrejme, nie je problem samotneho CobraNet-u ale skor MediaMatrix-u). Kazdopadne cez ten ethernet je to celkom spolahlive a viem, ze aj napriklad taka E-MU 1616m ma cez ich vlastne rozhranie rieseny externy box a zvuk cez to bol super (ma ju bratranec).
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 17:28:03    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin - samozrejme máš pravdu ak "nevadí", že sú vlastne zeme prepojené po tieneniach - neviem.
Do vlani som počúval len cez integr.zvukovku, z nej káblikom do staršej veže - nič iné som nemal dovtedy.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 18:06:37    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
dustin - samozrejme máš pravdu ak "nevadí", že sú vlastne zeme prepojené po tieneniach - neviem.


Bez "zpětné" cesty (v případě nesymetriky přes stínění) by přenos signálu mezi komponentami nefungoval - je to proud, potřebuješ drát tam a zpět. Ale máš tam jenom jednu cestu pro zem - nemáš smyčku.

Kdybys měl jednu z komponent uzemněnou, uzavřela by se zemní smyčka - po stíněních tam a přes uzemnění zpět do PC. A pak by se proudy tekoucí mezi zemí zvukovky a zemí celého PC napojenou na PE vodič PC mohly rozdělit a částečně téct i přes to stínění do uzemněné komponenty a jejím PE vodičem zpět do PE PC - smyčka. Pokud by byly větší, na stínění vznikne napětí, které ovlivní rozdíl napětí mezi živým drátem a stíněním na straně komponenty = audio signál na vstupu komponenty. Ten pak bude obsahovat i to rušení vyvolané proudy stíněním a může to být slyšet. Tady je to hezky ukázané
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi september 22, 2017 18:43:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. Jelikož tady ve vlákně mluvíme o nesymetrickém propojení komponentů, tak rozhodující je rušivý proud po stínění, který vynásobený impedancí stínění představuje rušivé napětí, které se přímo přičte k užitečnému signálu. Pokud jde "jen" o smyčku, tak je indukce do smyčky způsobená magnetickou složkou pole. Bohužel ale PE vodič je často ve skutečnosti PEN vodič (2-vodičový rozvod) , takže se na něm v případě komponentů na 2 různých zásuvkách uplatní přímo úbytky, způsobené odběrovým proudem komponentů, svítidel atd. x impedance PEN. A to už je přímo průšvih.

Proud po stínění se dá redukovat přerušením (viditelné) smyčky, tj. použitím max. jednoho přístroje ve třídě I a zbytku ve třídě II. Smyčka není přerušená úplně, jelikož zůstane kapacitní vazba přes zdroje (trafa) v komponentech třídy II. To ale už znamená opravdu výrazné snížení proudu po stínění, zejména na nižších kmitočtech. Smyčka zůstane uzavřená jen pro VF, v oblasti vysokých audio kmitočtů je to taková "střední" impedance, ovšem pořád obrovský přínos proti spojení natvrdo.

Já mám preamp se 3SE vstupy a jedním symetrickým vstupem. Je na tom připojená i TV. Pokud se dodrží zásada nevytvoření tvrdých smyček a jediného zdroje signálu ve třídě I, tak jsou odstupy naprosto v pohodě hluboko pod jakoukoliv slyšitelností a i měřené jsou OK. Nemůžete ale do takového systému dát koncák ve třídě I nebo pseudořešení s odporem 10R. Pak je zaděláno na průšvih.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
samcus
Hifi obsluha


Založený: 14 jún 2012
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Ut september 26, 2017 17:53:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Napadá mě: Jak vychází zem PC, Usb atd ? Pokud je celá aparatura napájená přes oddělovací trafo a nic není spojeno se zemí ( ani anténa, ethernet, zkrátka nic ) Děkuji za odpověď
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut september 26, 2017 18:58:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde o napojení na zem, ale o propojení zemních vodičů komponent. Pokud je máš propojené na sekundární straně oddělovacího trafa, pořád jsou spojené a zemní smyčky tam jsou. To však neznamená, že to vždy dělá neplechu, to vůbec ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: St september 27, 2017 16:03:58    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Nove (slim) LCD monitory su uz napajane DC, napr. tento Samsung ma externy adapter pre 14V, vid. napr. v manuali.
https://www.alza.cz/24-samsung-s24f350fhu-d4292618.htm


pokiaľ by išlo o PC čisto na hudbu pripadne + NET atd., možno by stačil ako zobrazovalo- USB monitor, ktorý nepotrebuje prídavné napájanie.

https://www.bestusbpoweredmonitor.com/
http://www.ebay.com/bhp/usb-monitor

dustin napísal:

Existovala PCI zvukovka s I2S přes CAT5 kabel, ale to už je hluboká historie a už se dávno neprodává.


I2S rozhranie pre PC sa da kupiť aj dnes , ale ta cena... a je to len na kratke vzdialenosti
Pink Faun I2S Bridge ST
http://www.pinkfaun.com/index.php/products/streaming-audio/pink-faun-i2s-bridge-st-stereo-uitvoering-d-a-converter.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št september 28, 2017 22:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno sa niekomu bude hodit: adapter k notebookom Dell Precision M4600 a M4700, konkretne model 74X5J (19.5V, 9.23A) nema prepojenu PE so zemou na vystupe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist