Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Euromed, aneb kdo nám vládne ? Zločinci nebo rovnou ďábel ?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 150, 151, 152  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 14:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

"Zásah vyššej entity" je dobrý suplent pro zatím neexistující vědecké vysvětlení Laughing .

Vtip je v tom, že tak, jak se rozšířuje poznání, současně roste rozsah nepoznaného, resp. objevují se nové jevy které je potřeba poznat a podložit novou teorií. Ten koloběh nemá šanci nikdy skončit, s dalším poznáním vyvstane nové nepoznané Very Happy .

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 14:37:16    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Díky za tenhle příspěvek. Je to snad ta nejčistější forma primitivní nenávisti a vymezování se. Proč primitivní? Protože o tématu zjevně nevíš ani nejmenší základ, ale na základě nutkavé potřeby sis jej zařadil do nějaké škatulky, vyšperkovat fakticky úplně nesmyslnými argumenty a na jejich základě dokonale zmanipulovat vlastní myšlení.

Není to nic proti tobě. Tohle nutkání za každou cenu něco nenávidět, proti něčemu bojovat či se ostře vymezovat většinou způsobuje něco, co sis nevybral nebo nezpůsobil sám, ale co ti do života přinesla nějaká situace, která vyvolala trauma, se kterým si neumíš poradit a ventiluje se to takto.


Jistě: každý nesouhlas s věřícím či žert na účet věřícího je projevem nejčistější formy primitivní nenávisti, vymezování se a traumatu.

Zato když věřící o nevěřících neustále píší jako o "nenávistných lidech na nižším stupni vývoje a/nebo poznání" jenom proto, že odmítají věřit stejným báchorkám a halucinacím jako oni, tak je to nejčistším projevem geniální lásky, přijetí a duševního zdraví, že. Smile

A jasně že všechny tvoje "psychoanalytické" bláboly nejsou nic proti mě. To je přece je prostý popis objektivní skutečnosti stojící na nejpádnějším důkazu ve známém vesmíru - na tvém "poznání" ... Laughing

Ale vážně - co se týče skutečné nenávisti - osobně znám jednu ženu, která si před pár lety "dovolila" slušně odmítnout vstup do Andělské sekty. S pokusy škodit jí v osobním i profesním životě ze strany členek té sekty se setkává dodnes. S tím se nějaké nevinné špičkování v diskusi opravdu nedá srovnávat.

Takže pokud chceš v něčím pouhém nesouhlasu vidět primitivní nenávist či cokoli jiného, je to tvoje věc. Pokud ti připadá, že je v současném světě nenávisti málo, tak si klidně přimýšlej další nenávist i tam, kde žádná není - ať je tvá potřeba čelit dostatečnému množství nenávisti ukojena.


PítrsPraha napísal:
(Myšlenky ohledně přítomného okamžiku nijak nepojednávají o nějakém náboženství a už vůbec ne o andělech. Jejich podstata i faktický obsah je od těhle témat tak vzdálený, jak jen může být.)

Kvantová fyzika je od víry a všech možných náboženství taky tak vzdálena, jak jen může být. A stejně se jí někteří věřící a/nebo náboženští ideologové snaží ohánět na podporu svých "pocitů" a "bajek". Ale tu snahu vymezit se proti té sektě nešťastnic i přesto, že hlásám skoro to samé, chápu.


Naposledy upravil Kozousch dňa Št október 05, 2017 15:02:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 15:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Jistě: každý nesouhlas s věřícím či žert na účet věřícího je projevem nejčistější formy primitivní nenávisti, vymezování se a traumatu.

Zato když věřící o nevěřících neustále píší jako o "nenávistných lidech na nižším stupni vývoje a/nebo poznání" jenom proto, že odmítají věřit stejným báchorkám a halucinacím jako oni, tak je to nejčistším projevem geniální lásky, přijetí a duševního zdraví, že. Smile


Súhlasný potlesk!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 15:06:16    Predmet: Odpovedať s citátom

kozousch:
U tebe neslo o nesouhlas, ale o primitivni nenavist zalozenou na objektivne nesmyslnych a z prstu vycucanych atributech, ktere jsi v dusledku sve neznalosti prisoudil tematu pritomneho okamziku.

Ostatni generalizace, ktere z toho bez jakekoliv smysluplne souvislosti vyvozujes, komentovat nebudu, nijak se netykaji toho, na co jsem te upozornil.

BV:
Nevsiml jsem si, ze by nekdo z diskutujicich primo ci neprimo deklaroval, ze vychazi VYHRADNE z viry a neprijima zadna overitelna fakta. Aneb cti pozorneji. Pro "exaktniho" cloveka, resp. cloveka, ktery podlehl takovemu sebeklamu, by to nemel byt takovy problem, jak zatim ukazujes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 15:35:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha: Ne že bych věřil tomu, že s tím neustálým primitivním podsouváním nenávisti přestaneš, ale přesto ti k tomu ještě napíšu toto:

N.A. jsem v této diskusi několikrát chválil za jeho trpělivou snahu diskutovat na složité a kontroverzní téma a za jeho poctivou snahu vysvětlit věci, které jsou buďto velice těžce vysvětlitelné a nebo dokonce skutečně nevysvětlitelné. Nevidím naprosto žádný důvod nenávidět někoho jenom proto, že nedokáže své názory vysvětlit tak, abych je mohl přijmout. Vždyť je klidně možné, že je to proto, že pochopení vysvětlovaného opravdu nejsem schopen. A nevidím ani žádný důvod nenávidět ho za jeho názory samé. Mě jeho názory žádné příkoří nečiní.

Nevidím žádný důvod k nenávisti ani vůči tobě - a to přesto, že jsi do vlastního probíraného tématu nepřispěl vůbec ničím. Tvé příspěvky se skládají jen z lakonického "Všechno už dostatečně vysvětlil N.A." nebo "To nemá smysl komentovat" následované "romány" o falešně podsunuté nenávisti. Vzhledem k tomu, že bezobsažné příspěvky a podsouvání nejsou v internetových diskusích nic neobvyklého, je zkušený diskutér může brát maximálně jako srandu nebo šum, ale rozhodně ne jako něco, co by se ho mělo nějak hluboce dotýkat. Ale pokud si chceš namlouvat, že tím tvým trollingem někoho dokážeš dojmout až k nenávisti, budiž ti přáno ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 15:39:15    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Nevsiml jsem si, ze by nekdo z diskutujicich primo ci neprimo deklaroval, ze vychazi VYHRADNE z viry a neprijima zadna overitelna fakta.

A čím okrem viery je podložená existencia "entity", ktorú tu mnohí predkladajú ako nespochybniteľnú ?? Jediný overiteľný fakt? Ak taký fakt (zjavne..) neexistuje, tak to vychádza VÝHRADNE z viery. Aj keď si to ten diskutujúci priamo neprizná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 15:47:54    Predmet: Odpovedať s citátom

napr. koncept "proven in use", bezne pouzivany i v inych oblastiach (napr. softver pre kriticke aplikacie, konkretne zeleznicne normy)
citácia:
It requires sufficient product operational hours, revision history, fault reporting systems, and field failure data to determine if the is evidence of systematic design faults in a product.

Zdroj: http://exida.com/Resources/Term/proven-in-use

cize, osvedcilo sa to uz v dlhodobom horizonte, a je tu stale niekto, kto sa o to stara, aby to fungovalo :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2952
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 16:25:48    Predmet: Odpovedať s citátom

A predsa sa točí...debata v dvoch rovinách - na strane jednej rozum, na druhej slepá viera.
Medzi tým - všehochuť - ono aj neveriaci bývajú ovplyvnení poverami, duchárčinou atd.
Viera sa snaží presviedčať, rozum oponovať.
Niektoré posty sa však úplne vymykajú - PítrsPraha - ako znášaš, že si priam duchovný génius s právom súdiť iných?

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 17:14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Se divím, že vás to baví.

Nejhorší je, že Mabat a jiní se pouze ptají, a NA a Pitrs jim vnucují prapodivné důkazy jejich nevyřčeného a sami na jedinou otázku nejsou schopni důkazně odpovědět, kromě přihlouplých plků. Oni ani nemohou důkazně odpovědět, protože žádnou neznají a nemají.

Pouze se schovávání za "něco vyššího" bez důkazů schovají vše, co je nepoznané za to. Ano , jistě lidstvo nezná ještě miliardu odpovědí, někdy i na některé základní otázky světaběhu. Ale opovrhovat tím, co je známo a přisuzovat vše tomu nahoře, ať se to nazývá jak chce, je opravdu ne berlička, ale berle jak hrom.
Navíc Pitrs neustále útočí, nemaje k tomu vlastně vůbec co říci. Jde mu jen o to, aby si mohl , stejně jako v jiných vláknech a jiných blozích smočit své ego. Jeho rady a znalosti ohledně hifi jsou stejně ubohé jako tady ty jeho plky. NA je aspoň přesvědčenej vierozvěst a snaží být nad věcí a nemít ego a být shovívavý, přitom z jeho příspěvků ta zášť jen kape.

Pokud někdo ve své duši věří něčemu vyššímu, proč ne. Je to jeho věc. Ale plkat agresivně ostatním své a snažit se ty jiné div ne ukřižovat, (což by jistě rádi udělali, protože takových jako oni bylo v historii tisíce a pod jménem Boha, Alláha,Stalina, Hitlera a já nevím čeho )bylo pobito mnoho milionů lidí. To jsou ty jejich důkazy ve vyšší něco.

Je mi z toho špatně, jací lidé ještě v tomto století jsou schopni štvát, aniž by se nad sebou zamysleli, a aspoň trochu mysleli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2952
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 17:16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

"Sväté vrecia"...
Teda hlavne ten nepochopený inkvizítor - lekárska veda má na to celkom silné prostriedky Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 17:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohu doporučit velice dobrou knihu Břetislava Kafky -Parapsychologie. Stojí určitě za přečtení. Něco málo o autorovi
http://cestypsychotroniky.cz/index.php/osobnosti/271-osobnost-bretislav-kafka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2952
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 18:44:22    Predmet: Odpovedať s citátom

"Ale opovrhovat tím, co je známo a přisuzovat vše tomu nahoře, ať se to nazývá jak chce, je opravdu ne berlička, ale berle jak hrom"
U poniektorých, berúcich si právo poučovať a odsudzovať iných je to vzácna symbióza nadutosti, povýšeneckosti a naivity, snúbiacej sa s istou dávkou debility.
Za tým si stojím - "deriem šieste gumy" (...výrok z kapely Pacifik na jednom koncerte), zažil, počul som za tie desaťročia naozaj veľa. Mám dobrého známeho, ktorý žije dojímavo kresťansky na 100% no nikomu sa nesnaží ani v náznaku "trúbiť" svoje presvedčenie. Vlastne viac takých, u ktorých to nemám až tak dôkladne "zmapované", no sú to skvelí ľudia. Zažil som ešte za tuhého socializmu nevidiaceho diagnostika (z Moravy), ktorý, hoci ma "videl" prvý a jediný krát v živote, mi "odrecitoval" zdravotné problémy a stavy, ktoré som mal od decka - pravda, niečo je všeobecné, no po vete: Pred troma dňami Vás náhle začal bolieť nárt na pravej nohe no ako to začalo, tak to zhruba o tri hodiny prestalo som na chvíľu zabudol dýchať. O tom nevedel nik, iba ja. Zažil som deje pri rôznych životných momentoch (smrť otca, ktorého som temer nepoznal a iné), ktoré neidú nijak rozumovo vysvetliť, iné momenty - napríklad pád poličky, zavesenej na "L" háčikoch, ktoré smerovali zhruba centimeter dohora a tak. Nič z toho ma nepresvedčilo, že za tým je nejaký BOH. A nepresvedčí. Sú to deje, ktoré neviem vysvetliť a pochopiť, však pokiaľ mi v makovici fungujú posledné dve zdravé bunky - nebudem ich prisudzovať pôsobeniu nejakého BOHA
No poznám aj iných presvedčených "veriacich", s jedným pracujem posledných 14 rokov - nedokáže odrecitovať "Otče náš" no zúrivo sa hlási ku viere. V piatok je nešťastný, ak sa mu nepodarí ukradnúť aspoň drobnosť. Hoci má naozaj nemalý majetok v lesoch a pozemkoch - škemrá od ľudí kadečo a hrabe sa v kontajneroch s odpadom. Iné také "sväté vreco" (už je na dôchodku) si skoro ruku odtrhol vždy, ak za plotom kde sme pracovali, bola nejaká broskyňa, čerešňa, slivka - čokoľvek. Neche sa mi rozisovať desiatky podobných MOJICH POZNANÍ...

Otázky pod čiarou:
- na akú <-> je samozvaným zástupcom akejkoľvek viery a cirkvi honobenie majetkov? Majetok a zlato Vatikánu by možno na nejaký čas zažehnalo hlad v chudobných krajinách (že podpora toho typu je koko..na je iná vec...)

- akým právom alebo na základe čoho che akýkoľvek chumaj PRESVIEDČAŤ iných ľudí, že sú nerozhľadení, nevyspelí atd ak nechcú prijať jeho zmagorenie?

- kto komu z Vás dal právo posudzovať, odsudzovať, hodnotiť iných?

Pozrite, páni svätuškári - mne pripadáte ako tajtrlíci - a kľudne sa urazte.
Ste banda magorov - a niektorí banda predavačov snov za ťažké prachy (...kábel s drôtikmi, usporiadanými a točenými...doľava majú kryštálovejší zvuk...v iluzórne geniálnom zoskupení a izolácii, polarizovanej svetlom, posväteným o polnoci... ) - proste aspoň buďte "zticha", predávajte svoje magoriny podobne naladeným hlupákom no ostatných neotravujte, prosím...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
randob
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2012
Príspevky: 78
Bydlisko: EU, Slovakia

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 19:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Toľko narcizmu a exhibicionizmu sa len tak nevidí. V tom sa vám ani politici nemôžu rovnať. Ste tu fakt banda samoľúbych kokotov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2952
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 19:13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

"Konkrétno, ale nemenuvat" Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 23:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

To je zvláštní : čím větší hovno po odborný stránce, tím větší huba v rozdávání císřskejch rad tady.... Headbang No 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 00:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A., tvoje znalosti biologie mi připomněly jeden vtip:

Učitelka nechá propadnout dva žáky z biologie, a když jdou domu ze školy,
jeden se ptá "Co jí provedeme?", a ten druhej povídá "Normálně si na ní počkáme a nakopeme jí do koulí."


Jinak tohle jsem dnes vyfotil v Londýně na Heathrow - taky vtipné.



non-fiction.jpg
 Description:
 Filesize:  224.91 KB
 Viewed:  76 Time(s)

non-fiction.jpg




Naposledy upravil MaBat dňa Pi október 06, 2017 09:46:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2952
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 05:20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2952
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 09:10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22279968_10155730445403554_6590970873943878699_n.jpg?oh=4e4208dd1ba93b4c58ffe2a8cbd39057&oe=5A87715F


he.jpg
 Description:
 Filesize:  38.02 KB
 Viewed:  55 Time(s)

he.jpg



_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 10:39:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nicméně je to zvláštní pocit, chodit po těch letištích a vídat mezi ukazateli "Modlitebna". Jsou všude, mají i svůj piktogram. Nevím, jestli jim těmi modlitebnami chtějí jen vyjít vstříc, tj. je poptávka po modlitebnách i na letištích, nebo je naopak jen chtějí mít z očí. Obávám se ale, že to bude ten první případ. Naštěstí jsou (aspoň zatím) důsledně označovány jako společné modlitebny pro všechny víry - aspoň tedy zvenka. Dovnitř jsem se nikdy neodvážil.

Přitom nikde jsem neviděl třeba ukazatel "Honírna" - to by přitom mohlo být i daleko užitečnější. Hned by bylo mezi cestujícími méně stresu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 10:54:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mozes skusit vyuzit tu miestnost i na tu alternativnu formu "modlitby" co spominas ... :-D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 10:55:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To je taky fakt, nakonec tam jasně píšou "pro všechny víry". Klidně tak můžu uctívat svého Boha a nikdo mi to nemůže zakázat - to by byla xenofobie, nesnášenlivost a rasismus! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2952
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 11:01:48    Predmet: Odpovedať s citátom

18:44:22 som sa nechal kus uniesť no neide to zmazať Smile
Nie že by som zmenil názor, len som to mal napísať slušnejšie Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 11:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

A neexistuju nejake (africke?) nabozenstva, ktore to nejako ritualne praktikovali? Zeby si "prestupil" ? :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 11:07:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Já potřebu veřejně se ukájet nemám, ale když vidím ty modlitebny i na letištích, říkám si, že někdo asi jo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 11:13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak to niekto robi 5x denne, tak to je uz mozno aj zavislost a nie poreba. A kurarny su tam tiez, ze?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 11:16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, to bude něco podobného. Ale u kuřáků je to motivované tím, aby tím nikoho jiného neotravovali. U těch věřících si nejsem jistý - a to bohužel není detail. To tam je IMO proto, protože si to vydupali, protože stačí říct, že to tak nařizuje tvůj Bůh, a dostaneš dnes (kolikrát až servilně) téměř vše. A z toho jde bohužel strach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2952
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 11:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

5 x denne je zdravšie si za.....ť alebo aspoň vyh.... Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 11:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi by slo stanovit nejake mantinely, co este je sloboda jednotlivca ci skupiny z pohladu zbytku obyvatelstva a co uz nie je, konkretne vyuzitia verejnych priestorov. Ale mohlo by to mat i opacny ucinok, ze by vlastne len vyprovokovali utocnu reakciu na posunutie tych mantinelov este dalej, pripadne priamy utok proti nim. Ak by niekto v CR nejakym sposobom zakazal islam, tak to asi upriami pozornost celeho sveta prave tymto smerom a vysledok nemusi byt vobec lepsi, nez pred pripadnym zakazom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 11:44:25    Predmet: Odpovedať s citátom

No je to prostě svízel, vypořádat se tolerantně s něčím, co tě chce zahubit. Nevím, jak to udělat, on to je dost protimluv. Taky ale někdo moudrý řekl, že tolerance k netoleranci je zbabělost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 11:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
The paradox of tolerance, first described by Karl Popper in 1945, is a decision theory paradox. The paradox states that if a society is tolerant without limit, their ability to be tolerant will eventually be seized or destroyed by the intolerant. Popper came to the seemingly paradoxical conclusion that in order to maintain a tolerant society, the society must be intolerant of intolerance.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Paradox_of_tolerance
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 150, 151, 152  Ďalšia
Strana 59 z 152

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist