Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pro-Ject Pre Box S2 digital DAC: ESS9038Q2M + MQA
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 15:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

JuanV napísal:
(PMA je zase general)


Zákazníka asi moc nezajímá historka, jak to vzniklo, ale to, že je to špatně.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 15:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenze ty to podavas tak, jako ze to nikoho z tvurcu nezajima, zajima a pracuje se na oprave - tahle byla docela skryta a vznikla hlavne diky Pro-Jectu. Chyby vznikaj vzdycky u jakehokoliv softwaru a cim je to slozitejsi, tim jich muze vzniknout vic a nektery jsou fakt zakerny Smile - vim o cem mluvim, programuju pres 25let. Hlavne, ze to neni zazdenej blackbox a da se tam software nahrat uzivatelsky.
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 16:43:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Promiň, ale chybu udělal vývojář, ne zadavatel, přestože změnil zadání. Taky programuji 20 let, takže vím, že se to může stát. Ale zadavatel za to vážně nemůže....

Ale nic zásadního to není, většina lidí to ani nezjistí. Samozřejmě udělat takový komerční přístroj postavený na softwaru bez možnosti jeho aktualizace by bylo hodně špatně. Vydáte nový firmware a hotovo. Možná v něm ani nebudou nové chyby Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 19:35:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to beru zadavatel/vyvojar, tak mas pravdu. Jen jsem si povzdechnul, ze zadavatel vymyslel tuhle blbost, ktera nuti vyvojare nejak dodatecne ohybat firmware pro preklopeni kanalu a tim vznikl prostor pro chybu Smile Z pohledu zadavatele za to muze vyvojar, to je jasny...
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 19:37:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Aktualne pry bude do fw pridano balance, ovladani hlasitosti pres USB, bypass regulace hlasitosti a pamatovani nastavene hlasitosti u jednotlivych vstupu.
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 19:45:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak po 25 letech vývoje víš, že každý zadavatel vymýšlí blbosti Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 08:44:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakonec každý má svobodnou volbu, jestli podmínky zadavatele přijme a půjde s ním do spolupráce, nebo ne. K dohodě jsou vždy potřeba dva. A když už někdo jednou na dohodu přistoupí, tak si pak nemá veřejně stěžovat. Je to amatérské a trapné.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dohnalik
Hifista


Založený: 21 október 2011
Príspevky: 152
Bydlisko: Kroměříž

PríspevokZaslal: Ne október 15, 2017 12:07:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyjo, nepsal PMA něco o tom, že tady tu diskuzi vzdává? Very Happy Myslím,ž e většina bysme tady ocenili kdyby si vzal nějakej kurz základů kreslení PCB místo nekonstruktivních keců. No offsence (maybe a liitle bit).

Je opravdu pravda, že na několika kusech byly prohozeny kanály při přehrávání DSD. Naprosto uznávám, že to je stupidní chyba, vznikla nutností prohazování kanálů SW cestou. Jak říká dustin, přesto, že jsme byli nuceni kanály přehodit, chyba je na naší straně, že jsme to pořádně nezkontrolovali. Problém je vyřešen a pracuje se na updatu, který bude příští týden dostupný. Stejně tak opravuje pár dalších věcí. Je to první serie, naštěstí se vše dá vyřešit updatem.
ESS čipy jsou plné bugů a jeden z nich způsobuje občasné lupnutí při přepnutí FS. To už je taky vyřešeno šíleným workaroudem. Z důvodu bugu na křemíku nefungovala rampa, která postupně sníží výstupní common-mode napětí odporové sítě na nulu a zpět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne október 15, 2017 13:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě nemám praktické zkušenosti, ale jenom co jsem různě četl, tak jsou ty ESS čipy opravdu drsně zabugované. Co vlastně mají vevnitř, nějakou kombinaci standardního core FPGA a DACu? Nezdá se mi, že by vyvíjeli vše od nuly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne október 15, 2017 13:12:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady máte support pro native DSD http://mailman.alsa-project.org/pipermail/alsa-devel/2017-October/126419.html . Očividně všichni používají stejný XMOS... https://github.com/torvalds/linux/blob/master/sound/usb/quirks.c#L1351
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 16, 2017 10:21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Lupnuti jsem zatim vyresil, ze se vse prevadi pri prehravani do DSD64 a je klid.
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po október 16, 2017 10:49:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile Dobré si to pamatovat, až budeme číst chvalozpěvy audiofilských vlastníků na nádherný zvuk DSD512 oproti zadekovanému DSD64...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 16, 2017 11:15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ten DAC vie prehravat i DSD512, akurat ta konverzia uz trochu zerie CPU ... ale moznosti nastavenia parametrov konverzie su (napr. s HQplayerom) takmer nepreberne :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 16, 2017 14:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To mi asi neda procak v NUCu (Celeron), ale zkusim DSD128 Smile))
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po október 16, 2017 14:22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, až teď jsem to pochopil - ten nový fw převádí před konverzí i PCM do DSD64?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 16, 2017 14:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to nevim, ja to delam v NUCu, nez to vubec jde do prevodniku. Do prevodniku pak uz je vzdy DSD64 at je zdroj PCM nebo DSD.
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po október 16, 2017 14:43:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, já myslel, že píšeš ten firmware Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 16, 2017 15:05:43    Predmet: Odpovedať s citátom

To ja ne, to asi Dohnalik a spol Smile
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut október 24, 2017 10:04:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem teď malý dac od Projecta pár dní půjčený. Šlo o nějakou tu předprodukční verzi s lacinými "růžovými kondíky", dokonce tam snad ani nefungovala optika a koax, jen usb. Ale na vyzkoušení to stačí.

Stihnul jsem toho dost, porovnal jsem s Odacem, Audio GD DAC19 a dacem od Šrolla. Musím se omluvit Mierovi když psal něco ve smyslu, že neslyšel nějaké rozdíly oproti Odacu. Opravdu to není velký rozdíl, nějaký skokový. Lepší to je, především v dynamice a o něco lepším rozlišení. Ale ten charakter zvuku je úplně 100% stejný, asi to bude dáno těmi ESS Sabre dacy (9018 v Odacu a 9038 v Projectu). Nejspíš to bude jejich zvuková signatura.

Ve srovnání s Audio GD Dac19 to byl hodně velký rozdíl. Ve prospěch Projectu. Klasika - zmizely deky, objevily se detaily, výšky atd. Náhodné generátory slov tu nefrčí, tak raději nebudu rozebírat Smile

No a ve srovnání se Šrollem, který nevím jaké má označení, vím jen, že stojí prý desetkrát tolik, byl Project horší. Bylo to také slyšet hned. Ale a to je důležité, nebylo to zas tak hrozné ta potupa. Méně rozlišení, ale úplně v pohodě stačí. Ty základní atributy kvality zvuku tam jsou také. Takže vlastně to dopadlo pro Project příznivě, což potvrdil i majitel Srolla.

Nemám lineární zdroj na 5V, tak jsem zkusil aspoň baterii. Rozdíl jsem oproti napájení čistě z usb neslyšel, asi jsem hluchej. Nebo je baterka špatný řešení. A to jsem i použil usb kabel s rozpojeným napájením.

Každopádně mě ten malej přístroj nadchnul, určitě si ho budu přát k vánocum. Kdyby to bylo prodáváno v nějaké větší krabici, což konzervativní hifisté požadují, tak by to klíďo mohlo stát mnohem více peněz. Jo a ještě jedna věc, nezkoušel jsem vůbec žádné sw upsamplingy, nechal jsem to na dacu. Ani konverzi do DSD jsem nezkoušel, nestíhá mi počítač. Ani jiné filtry než linear transient. Nesnášim když je hodně možností nastavení, hodně proměnných, to srovnávání to je vždycky peklo. Takže je klidně možné, že zvuk mohl jít ještě dál.

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 24, 2017 10:18:53    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, diky za info.

Len poopravim, v povodnom ODAC je zakladny model ES9023. Predpokladam, ze to bude mat podobny jitter eliminator a fast FIR filter ako tie nove ESS cipy.

ODAC ma slabsie rozlisenie pod urovnou -60dB, co moze vadit ak je hlasitost regulovana digitalne a prehrava sa potichu. Ale na bezne ucely (a nehlasity posluch) s preampom O2 to "ujde".

Ten ES9028Q2M v kombinacii s tym ES960x ma uz asi lepsie rozlisenie i na nizkych hlasitostiach, takze digitalna regulacia postaci tiez.

A do revidovanej verzie ODACu uz dali iny cip - PCM5102A, takze s nim bude bude porovnanie zvuku IMHO ine.

Kocmeister, skusal si aj menit filtre? Resp. zdal sa ti nejaky lepsi nez iny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut október 24, 2017 10:26:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za poopravení. Ne jak jsem psal, nezkoušel jsem měnit filtry. Už tak jsem toho měl na porovnání strašně moc a ještě do toho 5 filtrů nebo kolik jich je, to by mi fakt hráblo. Ale měl jsem to doporučený nastavení - linear transient, sound quality best a error correction off, tak snad to bylo takhle ok.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 24, 2017 10:35:15    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Optimal transient (Pro-Ject preffered)
Fast Roll off (Linear phase)
Slow Roll off (Linear phase)
Minimum Phase Fast
Minimum Phase Slow
Linear Apodizing
Hybrid Filter
Brickwall Filter

Zdroj: manual

Cize asi ten "optimal transient" ... t.j. skoro no-filter [1] ako niekde pisal Dohnalik

[1] http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23664
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut október 24, 2017 10:41:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano máš pravdu, byl to optimal transient.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Po október 30, 2017 11:26:01    Predmet: Odpovedať s citátom

V pátek jsem ve studiu u páně Rotha měl možnost slyšet dac od Projectu i na různých repro (doma jsem zkoušel jen přes sluchátka). A hlavně co je důležité, slyšet i jiný vstup než usb, tedy optiku a digi koaxiál.

Project se zapojil za Streamer Bluesound Node2. Rozdíl oproti samotnému Bluesoundu byl jasně zřetelný. Vše pevnější, větší prostor, prostě klasika když zapojíte něco lepšího. To bylo přes koax. Po přepnutí na optiku, což lze udělat na dálkovém ovladači v průběhu přehrávání, tedy časová prodleva zanedbatelná, toto bylo mnou i panem Rothem hodnoceno subjektivně hůře než koax. Najednou to bylo takové mdlé či jak to popsat. Ale upřímně, zatím si nevzpomínám na přístroj, který by hrál s optikou lépe než s koaxem.

Největší šok však nastal, když jsme zapojili místo výrobcem dodaného zdroje powerbanku z Lídla. Ten skok v kvalitě zvuku byl tak neuvěřitelně velký, že jsem dostal husí kůži, což si mi normálně neděje u poslechu už léta. Sorry za tyhle asfaltérské hifi subjektivismy, ale věřte nevěřte, zvuk co z tohohle převodníku začal lézt byl tak prokreslený, to ticho mezi notami, vše jasné a přesně ohraničené.... Tak dobrý zvuk jsem u Rotha ještě neslyšel. Je to zajímavý, doma jsem rozdíl mezi napájení z usb a napájením z baterie neslyšel žádný a tady při zapojení přes koax a napájení spínaným zdrojem to byl po připojení baterie "kvantový skok".

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po október 30, 2017 20:48:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Zřejmě prodávají v lídlu fakt dobrý powerbanky Very Happy Máš přesný typ co to je za powerbanku ? Dost často je v powerbankách totiž 3,7V a dosti, ale skutečně dosti mizerný step-up (ono pro nabíjení jiné baterky je to buřt že Smile ) tak by mě zajímalo co je uvnitř té konkrétní na které jste testovali.

Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 30, 2017 21:07:23    Predmet: Odpovedať s citátom

imho, predavali tam len tuto
- https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Powerbanka-10-000-mAh/p100219263
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po október 30, 2017 21:14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm, k té jsem nic nenašel, tak těžko říct. Já jsem k tomu napájení powerbankou skeptický, proto jsem se ptal, třeba existuje světlá vyjímka, já když tu měřil nějaký dac s USB napájením tak po přepojení na powerbanku to na měření bylo ještě horší než s inwall zdrojem Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po október 30, 2017 21:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

.... což by vysvětlovalo tu "náhlou změnu zvuku" Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po október 30, 2017 21:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister napísal:
...Největší šok však nastal, když jsme zapojili místo výrobcem dodaného zdroje powerbanku z Lídla. Ten skok v kvalitě zvuku byl tak neuvěřitelně velký, že jsem dostal husí kůži, což si mi normálně neděje u poslechu už léta...
... tak ja som si tento úplne zbytočný zvukový šok ušetril, pretože som nemal vôbec k dispozícii ten mizerný originálny zroj Laughing

... spomínanú "hi-endovú" powerbanku z Lídla bohužiaľ nevlastním ... mňa dokázala úplne zvukovo uspokojiť aj powerbaka Lenovo typ PB410 napojená cez ten druhý veľký usb konektor (ja totiž z pc nehrám) Rofl

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut október 31, 2017 09:44:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Podařilo se mi jí vygooglit, laciný krám, asi už se navíc neprodává: http://silvercrest.6f.sk/2016/07/02/powerbank-2600-silvercrest-spd-2-600-c1/

Jinak bych k tomu bral asi iFi iPower, který se prodává za 1200,-. Pokud byste věděli o nějakém lacinějším hotovém slušném zdroji pro nebastlíře, tak sem s tím.

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalšia
Strana 9 z 13

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist