Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Prosím o radu ohledně výběru zesilovače

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: St október 04, 2017 18:35:04    Predmet: Prosím o radu ohledně výběru zesilovače Odpovedať s citátom

Vzhledem k tomu, že jsem si pořídil repro Quadral Montan, velice bych uvítal Vaše rady, jaký zesilovač by se k nim hodil, aby byla jejich kvalita doceněna.
Poslouchám rock, hard rock, art rock a blues. Poslechová místnost je cca 21m.
Cenový strop si představuji 70tis, ať se jedná o nový přístroj, nebo z bazaru.
Požaduji korekce - vypínatelné a dálkové ovládání, jinak žádné omezení nemám.
Zatím mne zaujal Rotel 1592 - ten by snad mohl vyhovovat, ale rád dám na Vaše rady a zkušenosti, děkuji předem všem.........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 15:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Korekcie nepotrebujes, ak je slusny zosilnovac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 15:56:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Dosud jsem byl zvyklý při vyšší hlasitosti basy ubírat a při tichém poslechu přidávat, tak proto požadavek na korekce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Št október 05, 2017 19:52:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Každopádně mne zajímá, ten "dobrý" zesilovač ke Quadral montan, uvítal bych nějaké Vaše konkrétní návrhy.... Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 06, 2017 15:02:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi by bylo dobré, kdybys specifikoval, kterou verzi Montanů sis pořídil. Vyrábějí se od 80. let. Za 70 tisíc bych už preferoval dělený zesilovač. Jaký máš zdroj signálu?
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po október 09, 2017 09:47:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Montany VIII, zdroj signálu je zatím blu ray Panasonic a cd Yamaha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 09:45:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud preferuješ Rotel, zrovna teď někdo v Brně prodává koncový zesilovač RB-1090, který patří k nejlepším modelům této firmy. Na stránkách magazínu Sterephile o něm byla napsána celkem pochvalná recenze, včetně solidních výsledků měření. Zbytek rozpočtu bych utratil za nějaký výborný DAC, který v sobě zahrnuje i předzesilovač. Např. Chord Hugo 2 nebo RME: ADI-2 Pro.

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/zesilovace/rotel/rotel-rb-1090-bi-color/

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 14:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Pi december 30, 2022 00:25:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 18:48:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslíš jako
Rotel = drátů kotel?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 19:31:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Já nikterak Rotel neupřednostňuji, jen mi ten výkon přijde tak akorát a líbí se mi jaké to má hodnocení, líbí se mi to i vizuálně. Asi bych dal přednost dělené verzi. Dotazuji se proto, neb vy tady máte zkušenosti a přehled, takže mi doporučíte třeba jiný zesilovač. Ten bazarový konec se mi zdá zbytečně výkonný - 2x380watt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 19:40:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Líbí se mi konec RB 1582 MK2 a předzesilovač RC 1570. Pokud píšete Rotel nééé, tak proč ne? Případně poraď co lepšího....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 20:18:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové - co je to za ptákovina???
...
Ak je zosilňovač "korektný" - je jedno, ako sa volá - otázka: Aký-ktorý zosilňovač ku XYZ bedniam mi pripadá sakra "zcestná" Smile
Mi to pripadá ako kompenzácia chyby chybou

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 20:50:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Upřímně (jistě za to dostanu přes držku):
1) Recenzím nevěř - často je to dobře zaplacená, skrytá reklama.
2) Na rady a porady se vykašli. Jednak nikdo nemá naposlouchané vše, druhak nikdo nezná Tvé preference a nevidí Ti do hlavy. O akustice prostoru nehovořím. Zesilovač má zesilovat, tedy by to měl být neutální zdroj signálu pro reprosoustavy... (...reálně NENÍ!).

Tedy: Seriózní dodavatel i prodejce z druhé ruky Ti umožní zařízení poslechnout a ozkoušet. To se nedá okecat - "to musíš zvládnout sám". Od nikoho jiného nekupuj. Při výběru pak věř jenom svým uším a nenech si nic nakecat (jako že "si zvykneš" apod.). To samé platí nejen pro typ a značku zesilovače, ale i o tvrzení o (ne)potřebě korekcí a pod.
Něco jiného jsou základní, čistě technické záležitosti - tam se dá možná něco říci. Ve Tvém případě pro soustavy průměrné citlivostí (Tvých 89dB/1m/1W) dané konstrukce a "normální" místnost se dá předpokládat, že potřebuješ výkon cca 100÷200W/kanál s opravdu malým DF.
Jak někdo vzpomenul, je lépe si pořídit dělené komponenty a nikoli výše citovaný multikombajn. Nejen, že se dá potom nevyhovující prvek upgradovat, ale také platí, že konstrukční detaily bývají lépe zpracované (minimálně bych doporučil separovat DAC a zesilovač). A za povolenou cenu se již dá pořídit leccos. Každopádně, z celého řetězce by měl být právě zesilovač ten nejméně problematický komponent (i když...!!!). Pro převodník to platí zcela naopak. Proč tedy kupovat vše v jedné krabici?
(Jen poznámka pod čarou - ještě jsem neslyšel Rotela, co by mne zukově neiritoval - nevím proč. Ale možná že existuje, jen jsme se ještě nepotkali.)
Co Ti slouží jako zdroje signálu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 21:26:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel ma podla mna pravdu. Mozes mat stastie a natrafis na niekoho, kto tie reproduktory vlastni a bude mat k nim overenu zostavu ale ta v konecnom dosledku aj tak nemusi fungovat u Teba v priestore/vyhovovat Tvojim preferenciam, takze to zapozicanie a otestovanie je asi najlepsie riesenie. Otazne je kolko predajcov je ochotnych tie stroje zapozicat, pretoze vlacit repra je predsa len trosku nepohodlne Smile
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi október 13, 2017 08:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyto Montany tuším nedávno prodával pan Machala alias Machalík z Brněnské kliky. Zkus ho kontaktovat, mohl by ti poradit.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Pi október 13, 2017 18:23:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 00:49:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 16:03:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za vaše názory, s Karlem souhlasím bez vyjímky. Díky za tip od seas.
Repro jsem koupil od p. Machaly, on mi doporučuje Sroll, nebo za pár peněz vintage Revox. Pokud má Rotel pro Karla iritující zvuk, tak to asi nemusí být to pravé. Když se dívám na Hypa1 - předzesilovač a Hypa 17 - tak ty recenze lidí, co si to pořídili dokonce výměnou za Rotel 1070 - tak ohlasy jsou plusové. Na druhou stranu, vzhled je tedy hodně minimalistický oproti světově zavedeným značkám a korekce jistě nejsou k dispozici. Na druhou stranu musím říct, že nyní hraji na Yamahu AX 590 - 2x100watt a nepozoruju, že bych musel vytáčet hlasitost více, než na předchozích repro Pioneer, které měly citlivost 97dB, takže můj předpoklad, že budu potřebovat výkon cca 150-200watt na kanál asi není tak zcela pravda. Hypa 17 s výkonem 2x130watt by asi byl dostačující výkon......každopádně díky za tip, půjdu cestou případného zapůjčení přístroje a poslechu doma. Další případné tipy velmi uvítám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vanav
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 16:33:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Hypa je z toho co se tu probiralo urcite nejlepsi varianta. Pokud chces lepsi design tak doporucuji neco pridat a jit do www.spaudio.cz , coz jsou stejny lidi jako Hypa. Na korekce bych se vykaslal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 19:15:34    Predmet: amp Odpovedať s citátom

Za mna jednoznacne doporucujem CZ/SK zosilnovace, respektive preamp a koncak. BVaudio PRE 1/PA300SSE a HYPA 1/HYPA 17 od CustomWorks. Za tie prachy nic lepsie nove nezozenies a bazar mozno. Ale isto to treba doma vyskusat vo svojom priestore a na svojich usiach. Pomer cena vykon ma ina znacka nenapada....
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 19:57:25    Predmet: Odpovedať s citátom

díky tantito, vypadá to, že se blížím do finále - korekce na Yamaze jsou vypnuté.....nechám si poslat Hypo1/17 na vyzkoušení - ve stříbrné verzi se mi to bude i líbit..............
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 20:22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. podľa mňa budeš spokojný, tak sa priprav, že v peňaženke budeš mať prázdno. Very Happy Konečne niekto, kto neberie uniformovanú čiernu farbu.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 21:16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

naopak kamaráde, v peněžence mi zbyde 20tis - to se na dovču hodí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 21:22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro Soaron: vystřídal jsem těch pitomejch Technisců kvanta, Denony, Yamahy, equalizéry, kazeťáky, prostě dost přístrojů - nikdy nebyl žádný černý - nelíbí se mi to......jen deck Aiwa AD-F 770 je tak na půl cestě - ale to je tedy kazeťák super.
A pokud to nebylo stříbrné /ošizené/ - tak raději titan - Yamaha...tož tak, ale to není důležité, zvuk je to, co mne zajímá, i kdyby Hypo bylo jen černé, asi bych do toho šel.......... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 21:39:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jsem se obával, že se nevyhnu této alternativě:

http://www.hifimorava.cz/Zesilovace/3297-Quadral-AURUM-A8
https://www.gramofony-desky.cz/produkty/zesilovace/quadral-aurum-p8---cerna/4937.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 22:05:21    Predmet: Odpovedať s citátom

dodatek: poprvé jsem repro Montan VIII slyšel u kamaráda s tímto zesilovačem:


http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/902-avca1xv/?katID=1

.........a reprodukce byla prostě úžasná......sice se tento přístroj dá koupit za cca 40tis, ale já nechci jít touhle cestou, nechci 7.1 a další hovadiny, chci kvalitní strereo - tak sorry, že otravuji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist