Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Denon vs Rotel vs Hypa
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 13:55:58    Predmet: Denon vs Rotel vs Hypa Odpovedať s citátom

Ahoj hifisti, rád bych se nechal ovlivnit vašimi názory, protože se nějak nemůžu stále rozhodnout. Mám tyto repro:

http://www.quadral.com/lautsprecher/produktarchiv/aurum/montan-viii/

slyšel jsem je u kamaráda na tomto AV stroji:

http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/902-avca1xv/?katID=1

....líbilo se mi to velice, ale nechci jít touto cestou, chci stereo zesilovač.
Líbí se mi tento Denon:

http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/2199-pma2500ne/?katID=16

i jeho recenze:
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/1193-denon-pma-2500ne
....vzhledem k tomu, že tento zesík je dle hodnocení čas. Stereo zařazen do kategorie "referenční" - tak by to mohlo snad být dobré, co se mi nelíbí, je výkon udávaný 160/4 - což mi tedy na nejvyýkonnější zesilovač firmy přijde divné. Další adept na koupi je:

http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/2264-ra-1592/?katID=314

a nebo lépe:

https://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1980-rb1582-mk2/?katID=295#
http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1981-rc1570/?katID=315

a na závěr:

http://www.customworks.cz/hypa-17
http://www.customworks.cz/predzesilovac/hypa-1-full

Cenový strop mám nastaven na 70tis, za zdroj signálu zatím slouží BD Panasonic a CD Yamaha.
Děkuji předem za vaše postřehy a zkušenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 14:05:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělej si svůj názor a na nikoho nedej.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 14:08:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Bojím se nedostatečného výkonu toho Denonu, nejvíce se mi líbí dělený Rotel - ale jeho zvuk tady není moc chválený........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 15:59:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme, že výsledný názor si musíš urobiť sám a nemal by si sa nechať ovplyvňovať /sorry PMA, že opakujem/, ale zase prečítať si názory ako počuli tieto siliče iný, by nemalo byť na škodu, ak teda tomu nebudeš prikladať prehnaný alebo zásadný význam.
Za mňa požičať domov /najlepšie všetky naraz/ a porovnať Smile , ja viem ťažko realizovatelné.

Takže velmi stručne, DENON PMA 2500 NE - neskutočne štíhly, myslím basovo štíhly zvuk, tento silič je podla mňa vhodný jedine k velkým basovo silným, priam prebasovaným reprosústavám, čo by + - mohol byť prípad tých tvojich Quadralov.

ROTEL RA 1592 som nepočul ale počul som RA 1570 a to bol pravý opak toho DENONU, zvuk mäsitý, basy mohutné, ako sa v Čechách a na Morave hovorí trochu "přifouklé" mi pripadali, podla mňa k tým Quadralom nie moc vhodné.

Nič ostatné z tvojho výberu som nepočul, ale ešte ma zaujala tvoja obava z nedostatočného výkonu, veď sú dosť citlivé tie Quadraly /89dB/, to počúvaš hudbu tak nahlas, alebo nejakú extrémne dynamickú vážnu hudbu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 16:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé......Díky za názor. Mohutné basy se mi líbí. Rozhodně by mne nenapadlo, že ten Denon bude mít na basech štíhlý zvuk! Poslouchám normální hlasitostí - jen mi přijde divný ten udávaný výkon 160/4...kdyby to bylo 160/8 - to by bylo vzhledem k cenové relaci a váze odpovídající.
Pokud zvolím Rotel, určitě tu dělenou verzi, lze i pořídit levněji na eBay, proti tomu ale Denon 2500 NE neprodává nikdo.
Zkusím zjistit, zda v Budějicích lze za zálohu Denon zapůjčit k poslechu domů.
S Rotelem tato možnost asi nebude, proto by mne zajímal názor lidí, kteří ho mají, jak jsou spokojeni se zvukem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 16:58:00    Predmet: Odpovedať s citátom

haukarapora napísal:
jen mi přijde divný ten udávaný výkon 160/4...kdyby to bylo 160/8 - to by bylo vzhledem k cenové relaci a váze odpovídající.


Hmm, prečo by to bolo vhodnejšie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 17:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

haukarapora má pravdu, resp. jeho teória je správana. Väčšinou sú drahšie/väčšie/ťažšie zosíky aj viac výkonné. Ak má zosík výkon 160/4, tak má na 8 ohmoch polovičný výkon a to už pre niektoré repráky môže byť málo. A za 70 tisíc? Trošku prebytočného výkonu skutočne neuškodí.

Späť k téme. S Rotelom a Denonom možno budeš mať problém, ale verím tomu, že s CW a BVa sa určite dohodneš na rozumnom riešení, aby si ich dostal domov a skúsil na vlastné uši.

PS: nemyslím si, že je zlé, ak sa niekto podelí o svoje subjektívne pocity z posluchu. Problém nastáva skôr vtedy, keď týmto hodnoteniam prikladáš príliš veľkú váhu. A aj vtedy, keď stráviš dni len tým, že čítaš rôzne recenzie. To už radšej skočiť do obchodu a skúšať tam.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 18:06:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyserte se na podobný
diskuse, jak se zdá, stejně máte prd zkušenosti. Potřebný znalosti stejně nenabušíte do palice takovejma plytkejma diskusema, na to potřebujete řadu let praktickejch zkušeností a ty jak vidno nikdo nemáte - vůbec tady nepadlo, že by se někdo z vás podíval na schemata nebo alespoň letmo dovnitř - a bez tohou poznáte hovno, bohužel....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 18:19:42    Predmet: Odpovedať s citátom

S elektronikou asi skúsenosti máte, ale s pochopením napísaného textu evidentne nie.

"Děkiju předem za vaše postřehy a zkušenosti."

Znamená, že užívateľ chce počuť skúsenosti a bližšie nešpecifikuje aké, t. j. nie len technické. Zároveň si myslím, ale je to len moja domnienka, že viac uvíta pocitové skúsenosti, ako technické. Takže ak ich vypočuje a bude sa mu niektorý zvukovo páčiť, tak mu bude technické riešenie u prd...

PS: ja si myslím, že aj my ostatní privítame vaše technické zdôvodnenie. Tak ich sem napíšte. Ak nie, tak na podobné príspevky nemá zmysel míňať písmenká z klávesnice.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 18:41:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Něco jinýho je popis impresí laikem a oproti tomu technicky znalým člověkem.
A nejhorší pak je, když se bere laickej pohled jako jakási přednost, neboť prý je technickej pohled zavádějící.... Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 20:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 00:48:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ne november 05, 2017 20:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
haukarapora má pravdu, resp. jeho teória je správana. Väčšinou sú drahšie/väčšie/ťažšie zosíky aj viac výkonné. Ak má zosík výkon 160/4, tak má na 8 ohmoch polovičný výkon a to už pre niektoré repráky môže byť málo. A za 70 tisíc? Trošku prebytočného výkonu skutočne neuškodí.


ježiš veď má citlivé repro. Či je to druhý Bartoli, čo počúva klasiku pri 110db? Ten Denon by mu vykonovo úplne stačil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po november 06, 2017 00:57:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To není o výkonu to je o tom, že zpravidla výkonější zesilovače hrají lépe, jsou technicky lépe udělané a kvalitnější.

Pokud chceš kvalitu, tak bych šel v této cenové relaci určitě do dělené konstrukce s koncákem, integráče mi vždycky hráli hůř.

Ten AV Denon jsem slyšel a hrál mi nejlíp ze všech AV receiverů a to tak, že to bylo fajn poslouchat. No on taky stojí nějaký peníze, takže by měl trošku zahrát - jinak by to bylo smutné.

Jestli Denona nebo Rotela nebo Hypu, kup prvé dvojí někde na Alza v Horních Počernicích a přijeď s tím ke mě a můžeme to otestovat proti Hypě. Jinak se pořádného výsledku nedobereš. Od monitoru to nevyřešíš...

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po november 06, 2017 07:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem dnes při noční pročítal recenze lidí, kteří si koupili Hypu 1+17 a vesměs to byly recenze nadšené - uvítám názor lidí, co si Hypu koupili a před tím měli japonce ala Denon, Rotel, Yamaha atd.
Bohužel nepadá v úvahu, že bych šel do A200+P1 - to by muselo být z druhé ruky, ale 1+17 klidně, jen se oprostit od té nedůvěry - zatím jsem měl jen Technicsy /to byla bída/ a Yamahu.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po november 06, 2017 15:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Lidi, co mají doma CustomWorks HYPA 1 + 17, tak už jenom poslouchají a nic neřeší. Maximálně jsem zachytil pár lidí, kteří upgradnuli na SPaudio A200/A400 a CustomWorks sestavu si od nich vzal kamarád, když to slyšel.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po november 06, 2017 15:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Martine, Ty už jsi taky dobře "zaháčkovaný" v oboru Laughing . No je to docela sranda.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 06, 2017 15:50:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz ste skusali ten A/B box na komponentoch Customworks?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po november 06, 2017 16:00:07    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Uz ste skusali ten A/B box na komponentoch Customworks?


Nee.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po november 06, 2017 16:25:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Ale prdlajs, vycházím z toho, co mi říkají zákazníci, to není žádná skrytá reklama. Nemám to zapotřebí, kvalitní produkt se prodává sám. Zato mám trošku v obraze z čeho zákazníci přecházejí nebo jaké železo kupují namísto CustomWorks, tak to tady píšu. Ale chápu rýpnout si je potřeba. Já a Pavel Stranka se tady systematicky v hifi o něco snažíme, někam to posunout kupředu a zároveň se neutopit ve voodoo. Že ty máš každého půl roku nějakou zaručenou novinku, která zcela úplně mění pohled na věc a všechno co bylo předtím je teď špatně - to je tvoje věc. Ostatně za půl roku to bude u tebe zase nějak jinak a všechno předtím bylo špatně.

A/B test bych rád udělal, hlavně teda bedny, ale kompletně tady předělávám akustiku poslechovky, tak to chvíli potrvá, dneska jsem přivezl 10 ks Boomkillerů a dalších pár m2 akustických úprav tu dělám. Plus to samozřejmě všechno rozmístit a naladit a vyzkoušet a změřit není sranda na jedno odpoledne. Měření mi neřekne o akustice všechno, ve finále to ladím na ucho, zejména na středech. Basy si změřím, to jo, ale vyladit středy je pro mě tak tři hodiny práce. A akustika co tu mám už tady zůstane, neprodám Smile.

Další ak. prvky budou příští týden a další za 14 dní, výroba běží, zákazníci přestali zkoušet plata od vajec a jiné "zaručené basové pasti z molitanu" a přešli na profi úpravy.

Já jsem odpověděl tazateli na otázku. PMA a miero - zavedli jste tu offtopic.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Po november 06, 2017 21:07:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 00:47:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: St november 08, 2017 20:08:20    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/zesilovace/accuphase/61819-e-211/
Co říkáte na tohle?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: St november 08, 2017 20:58:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 00:47:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St november 08, 2017 21:33:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsi blb, Seasi...za dvacku bys neudělal ani takovouhle krabici... a už vůbec nic, co by se tomu i jen vzdáleně podobalo a mělo podobnej zvuk...jinejma slovama - rozumíš hovnu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
haukarapora
Hifi obsluha


Založený: 14 september 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: St november 08, 2017 22:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing to jsem se toho moc nedozvěděl....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St november 08, 2017 22:25:56    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...za dvacku bys neudělal ani takovouhle krabici... a už vůbec nic, co by se tomu i jen vzdáleně podobalo a mělo podobnej zvuk...
... ale veď všetky zosilovače so skreslením pod 0,1% hrajú úplne rovnako ... objektívne výsledky posluchových testov ukazujú, že je úplne jedno, či je zosilovač "vf cirkulárka" v triede B alebo čistá trieda A ... vedecky exaktne pomocou A/B/X testu to predsa dokazuje sám guru PMA tu:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25196&highlight=
Rofl

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Št november 09, 2017 07:52:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 00:47:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Št november 09, 2017 08:19:01    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Tu su bezne ceny za E211:

https://www.hifishark.com/search?q=accuphase+E211

E211 je dobry integrovany zosilnovac v ktorom boli pouzite kvalitne suciastky.
Treba ho vidiet a vyskusat v akom je stave. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št november 09, 2017 09:50:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Ebayi se dá sehnat vcelku bez problémů za cca 900 - 1000,- €.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št november 09, 2017 10:03:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolik jsi toho od týhle firmy viděl na vlastní voči ? Asi prd, soudě dle otázek....dávat ti nějaký školení nemá smysl...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 09, 2017 11:48:58    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="bacil2"]
kazzatel napísal:
... ale veď všetky zosilovače so skreslením pod 0,1% hrajú úplne rovnako ... objektívne výsledky posluchových testov ukazujú, že je úplne jedno, či je zosilovač "vf cirkulárka" v triede B alebo čistá trieda A ...

No, mnoho lidí to asi opravdu pochopilo, že "fšéééchno chráje stéjně", ale tak to Pavel asi opravdu nemyslel. Jednalo se POUZE o slyšitelnost nelineárního (harmonického) zkreslení. Ostatních parametrů se jeho rozbor netýká.
K tématu - a zde k věci: Staré dobré stroje jsou často ve dnes zaplatitelné úrovni udělané více poctivě. I když nemusejí mít měření THD pod 0,01% (tehdy ani nebylo čím to měřit), jsou stabilní, odolné proti rušení. Pokud nejsou pokurvené (často nějakým "odborným" umělcem), jsou i v dobrém stavu. Oproti tvrzení neodcházejí ani tak poťáky (pokud nejde o motorový shit, průměr 16 - obdoba TP160), ale musejí se ošetřit přepínače. A ani ty hlavní elyty nebývají vždy na odpis.
O Kazzatelově tvrzení ohledně kvality provedení a cenách nemá taky cenu pochybovat.
Zkrátka - nákup starších strojů bych nezatracoval. Pokud jsou v zachovalém stavu, převálcují spolehlivě většinu nové produkce (Stojí tady starý mercedes oproti nové fabii - srovnání zcela přesné - i co se očekávaných problémů týče).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist