Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Special poistky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 09:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebudeš veriť, ale aj technikom narástli uši (okrem nich používajú aj to medzi nimi..).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 09:24:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Technik povačšine tvrdohlavo stojí na svojom názore aj ked je mylný niekedy aj 20rokov.
Je to jeho filozofia a image.Ak by priznal že sa mýlil tak by sa mu zrutil jeho svet a roky budovaný názor.
Ale umenie je verejne sa priznať že sa mýlil a nedusiť to v sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 09:27:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud 2 centimetry drátu dokážou dramaticky zlepšit zvuk, musí být zázračné.

Takže znovu: ty a ti další lidé jste tu změnu zvuku registrovali ve skutečném slepém testu a jste schopni to kdykoli zopakovat, nebo to vždycky probíhalo stylem "Teď tam dám dražší pojistky a uvidíš tu změnu"?

BlackBerry napísal:
Aký technik tu napíše že sa mýlil

https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24567&postdays=0&postorder=asc&start=90
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 10:04:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Dramatickejšie zvuk zmenia dve poldeci Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 10:58:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:


Takže znovu: ty a ti další lidé jste tu změnu zvuku registrovali ve skutečném slepém testu a jste schopni to kdykoli zopakovat, nebo to vždycky probíhalo stylem "Teď tam dám dražší pojistky a uvidíš tu změnu"?


Určitě, podle musteru:

X: "ten novej hraje úžasně, to musíš slyšet"
Y: "jasně, pusť ten starej a pak novej"
X: pouští a přehazuje komponenty
Y: "no to je úplně jasný. po dvou taktech"
Y: "a to byl kterej, ten novej, viď?"
X: "née, to byl ten starej"
Y: "no jó, jasně. Pusť to ještě jednou!"
.
.
.
.

to be continued ...., story pokračuje dál.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 11:11:49    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.hifiaktiv.at.xserv08.internex.at/?page_id=87
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 11:17:30    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
http://www.hifiaktiv.at.xserv08.internex.at/?page_id=87


Ovšem není pěkné si takto zahrávat s pravověrnými a zapálenými audiofily Laughing

Každopádně, nic to nezmění, pojistka hájendovka bude mít i tak zásadní přínos, to si vzít nenecháme!!! Laughing

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 11:34:32    Predmet: Odpovedať s citátom

To nechápem, že vás BB zasa nachytal na takúto blbosť. To nevidíte, že si z nás robí srandu a ani on to s poistkami nemyslí vážne. Pochopte, že vás manipuluje a reagujete na názor, ktorému on sám neverí. Píše tu blbosti a tak vás núti na to reagovať protiargumentami. A v podstate má pravdu. Lenže on sám žiadny dôkaz nemá. Merania nič, nikomu z nás to zatiaľ ani nepredviedol. Nikomu zázračnú poistku na vyskúšanie neposlal, proste len uchometria a presviedčanie, že to funguje.

Každý týždeň tu môžu byť nové poistky za milión korún a on nám bude tvrdiť, že kým neskúsime, neuveríme. Jasné, že to nebudeme skúšať. Verím tomu, že nikto z nás nemá na to, aby kupoval predražené kusy hovna len preto, aby dokázal BB oponovať tým, že to vyskúšal a nič zázračné sa neudialo.

Proste nechajte ho žiť v jeho virtuálnom svete, kde platia úplne iné fyzikálne zákony, kde je uchometria lepšia, ako laboratórny prístroj. Podľa mňa to čo píše, nemôže priemerne inteligentý človek myslieť vážne. Ak áno, tak sa potom môžeme všetci zahrabať a veriť, že takýchto ľudí je na svete minimum, inak sme ako civilizácia skončili. V minulosti by takéhoto "šamana" upálili, prípadne by príroda inak zabezpečila, aby sa jeho genetický "potenciál" ďalej nerozširoval. No dnes už je schopný prežiť a ďalej sa rozmnožovať aj takýto jedinec.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 13:03:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tuning auta niečo Vám hovorí? Dáš za auto napríklad 3000€ a ten tuning a doplnky bude stáť napríklad dalších 5000€.
Spojlere, výfuky,disky, gumy,vylepšená karoseria a interier, vyladenie motora a napriklad aj hifi aparát v nom atd.
Existuje aj tuning HIFI aparátu. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
THXKO
Nádejný hifista


Založený: 31 december 2011
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 13:16:32    Predmet: Odpovedať s citátom

.

Naposledy upravil THXKO dňa So august 03, 2019 21:34:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 13:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Tuning auta niečo Vám hovorí? Dáš za auto napríklad 3000€ a ten tuning a doplnky bude stáť napríklad dalších 5000€.
Spojlere, výfuky,disky, gumy,vylepšená karoseria a interier, vyladenie motora a napriklad aj hifi aparát v nom atd.
Existuje aj tuning HIFI aparátu. Cool

BB ty píšeš o optickom tuningu, alebo o tuningu výkonu. Lebo ubezpečujem ťa, že väčšina tuningu, hlavne tých viditeľných častí je zameraná práve na optický tuning. Taký spojler je do určitej rýchlosti a hlavne ak to robí amatér, len optickým tuningom. Práve preto ti ani neberiem tvoje presvedčenie, že 100 eurové poistky vyzerajú lepšie, je to optický tuning. Len nás prosím nepresviedčaj o tom, že ak vymeníš poistku v aute, tak to auto pôjde rýchlejšie/efektívnejšie. Ak to tak myslíš, tak prosím napíš aj do Ferrari, aby vymenili všetky poistky vo svojom monoposte F1, ak chcú byť najrýchlejší, čo určite chcú.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 13:46:08    Predmet: Odpovedať s citátom

THXKO napísal:
BlackBerry ja sa Ti divím že tu ešte stále ešte niekoho presviedčaš o zmene po výmene poistky. Vieme o tom svoje komu je ľúto dať 150,-€ za poistku nech nedá je to prosté Laughing Ja to počujem, Ty to počuješ a počuje to aj moja manželka a ešte ďalší kamarát. Čo komu tu vypisuješ že to je také alebo onake. Tak nechaj tých neveriacich tak. Keď potrebuje niekto graf na počúvanie to je iba jeho vec. Nieje pre mňa dôležité aby to bolo zameratelne na grafe ale aby som to ja zaznamenal ja a bolo to pre moje uší lahodné.
Nikoho názor že to nepočuje neberiem, veď každý si robí hifi podľa svojho ucha a možno aj peňaženky.

citácia:"A ešte taká dôležitá vec poistky sú stále vaše nič som nemenil"

Áno to som písal ja pánovi Buntovi ešte ale pred tým ako som poistky SR Blue vložil do komponentov. Tam ale nešlo o poistky ale brum trafa v koncovom zosilňovači. To malo znamenať že s poistkami to nemalo čo robiť. Ja si brum v trafe vyriešil zapojením ho do filtrácie a všetko je v poriadku.
BB tak radšej začni počúvať dobrú hudbu a nemarni čas z niekym kto je presvedčený že to nieje možné počuť.

Drums 2 thumbs up


Jj. presne moja reč. Prosím, nechajte nás, nevedomých, umrieť v domnienke, že poistky nič nezlepšia.
Ešte by možno stálo za zváženie, skúsiť zapojiť dve hyper-super poistky sériovo, prípadne paralelne s polovičným prúdom. To by ste sa divili, čo váš aparát dokáže. Proste škálovateľnosť ako sviňa Very Happy

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 14:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

nocna mora BlackBerryho - pristroj, ktory nema ziadnu vymenitelnu poistku!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 14:34:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. ale ak nemáš poistku, tak vlastne máš o jednu šúčiastku menej, ktorú by si mohol tuningovať. Čím potom budeš "modulovať" zvuk komponenty? Miero, ty si rebel. To je ako keby si zakázal všetky internety. Very Happy

PS: neskúšal z vás niekto vymeniť vstupný napájací konektor?

Skúsim na internete pohľadať nejaký aspoň za 1000 ečiek a pustím sa do tuningu. Som si istý, že všetci okolo mňa budú počuť ten rozdieľ vo zvuku. Minimálne po dobu, kým budem konektor meniť. Vtedy totiž hudba nebude hrať, tak si aspoň susedia na chvýľku oddýchnu. Hammer
Srandičky, srandičky, no niektorí páni to evidentne myslia vážne.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 15:23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš pravdu nebudem tu márniť čas len musím počkať aspon 25h hrania nech sa poistky rozohraju. Intenzívne hrám nonstop aj v noci už od včera. Večer to už bude cca trocha rozohrané. A 100h a viac udajne až vtedy sa ešte priebežne zlepší zvuk.

THXKO nikoho ale nepresviečam a Soaron naozaj nie som padnutý na hlavu aby som niekomu kupoval poistky a posielal nech si ich vyskuša či on počuje zmenu.

THXKO ako píšeš každý nech si ladí HIFI aparát ako chce.Prístroje aj reprosustavy aj káble a dalšie doplnky.Napísal som len info že su nové poistky ked je o tom vlákno a že som si ich kupil a už ich aj budem skušať ked sa zahoria. To je asi tak zatial všetko. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 15:38:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačí vymeniť 2 cm drátu v sieťom prívode a hrá to o triedu "lepšie"... Čo potom ak by sa zapojilo za sebou xxxx takých poistiek, minimálne po ističe na vstupe do baráku, alebo až do elektrárne!! Nahradiť nimi všetky kábĺe!!
Ad "tuning"auta -optický ano (ale tú poistku nie je vidieť), inak je to ako vymeniť palivovú hadičku sa zlatú rúrku a tvrdiť, že to zdvihne výkon a akceleráciu a že auto lepšie "drží" v zákrutách.. Je to psychologický tuning. Elektronika nie je o "viere" a šamanizme, ale o faktoch.
THXKO- nevadí, že v tom zosilňovači je okrem sieťovej super-duper BQF poistky ešte 8 ks "sprostých" poistiek? Wink Ale však sa hrajte..Nič iné to nie je. Je to podobné, ako keď bola pred časom v Rakúsku hitom krabička, ktorá keď sa strčí do zásuvky v dome, tak nepustí do baráku špinavú energiu z jadrových elektrární, len tú čistú z vetra a vody.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 15:46:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
To nechápem, že vás BB zasa nachytal na takúto blbosť. To nevidíte, že si z nás robí srandu a ani on to s poistkami nemyslí vážne. Pochopte, že vás manipuluje a reagujete na názor, ktorému on sám neverí. Píše tu blbosti a tak vás núti na to reagovať protiargumentami. A v podstate má pravdu. Lenže on sám žiadny dôkaz nemá. Merania nič, nikomu z nás to zatiaľ ani nepredviedol. Nikomu zázračnú poistku na vyskúšanie neposlal, proste len uchometria a presviedčanie, že to funguje.

Každý týždeň tu môžu byť nové poistky za milión korún a on nám bude tvrdiť, že kým neskúsime, neuveríme. Jasné, že to nebudeme skúšať. Verím tomu, že nikto z nás nemá na to, aby kupoval predražené kusy hovna len preto, aby dokázal BB oponovať tým, že to vyskúšal a nič zázračné sa neudialo.

Proste nechajte ho žiť v jeho virtuálnom svete, kde platia úplne iné fyzikálne zákony, kde je uchometria lepšia, ako laboratórny prístroj. Podľa mňa to čo píše, nemôže priemerne inteligentý človek myslieť vážne. Ak áno, tak sa potom môžeme všetci zahrabať a veriť, že takýchto ľudí je na svete minimum, inak sme ako civilizácia skončili. V minulosti by takéhoto "šamana" upálili, prípadne by príroda inak zabezpečila, aby sa jeho genetický "potenciál" ďalej nerozširoval. No dnes už je schopný prežiť a ďalej sa rozmnožovať aj takýto jedinec.


........

Za svoj iný názor upalili aj Giordana Bruna

http://www.pluska.sk/ine/historia/pred-150-rokmi-upalili-giordana-bruna.html

napísané 20. februára 2010, 12:44

okrem iného "Zaujímavé je, že inkvizičný senát viedol jezuitský kardinál Roberto Bellarmino, ktorý neskôr v roku 1616 nariadil Galileovi Galileimu, aby odvolal svoje názory, že Zem nie je stredom vesmíru."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 15:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie som radikál, takže som to nemyslel tak, že ťa za tvoje rozdielne názory chcem upáliť. Ak sa raz osobne stretneme, rád si s tebou dám pivo, no o poistkách sa s tebou baviť nebudem. Very Happy
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 18:08:22    Predmet: Odpovedať s citátom

https://x.karierainfo.zoznam.sk/cl/1000138/1669865/Sposobuje-vam-hudba-zimomriavky--Mate-iny-mozog-nez-bezni-ludia

Ten "iný mozog"... Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 18:15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Kua a ja som si myslel, že to je úplne normálne a že zimomriavky od hudby máva úplne každý.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 18:16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak 50-90% ľudí nemá žiadny cit (iba pocity) - nehrozí Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
THXKO
Nádejný hifista


Založený: 31 december 2011
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 21:54:49    Predmet: Odpovedať s citátom

.

Naposledy upravil THXKO dňa So august 03, 2019 21:36:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 22:15:25    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak to aby někdo vyrobil A-B box pro přepínání pojistek. Inspirace zde:

https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24567
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 22:19:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Very Happy Very Happy
A-B box na výmenu mozgov by nebol???

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 22:46:46    Predmet: Odpovedať s citátom

THXKO napísal:
tá hlavná poistka urobila veľký pokrok vpred.


Ano, velký krok vpřed, anglicky "Great Leap Forward", k tomu bych i něco měl

https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Leap_Forward

https://www.youtube.com/watch?v=A6XQKYnrlSA

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 23:24:22    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Ad "tuning"auta -optický ano (ale tú poistku nie je vidieť), inak je to ako vymeniť palivovú hadičku sa zlatú rúrku a tvrdiť, že to zdvihne výkon a akceleráciu a že auto lepšie "drží" v zákrutách..

Ale veď to je už dávno realitou. Zlato je však drahé, to by boli vysoké výrobné náklady. Permanentné magnety a kus platu sú výhodnejšie:
http://www.magnufuel.com/CZ_official_T8/
Šmejdi, ktorí ťažia z nevedomosti a naivity, fungujú v každej oblasti.

Keby BlackBerry nevyhodil peniaze za poistky, vyhodil by ich za iný nezmysel. Takže je to vlastne jedno. Tie peniaze mu očividne nechýbajú a je šťastný. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 07:17:10    Predmet: Odpovedať s citátom

THXKO
Všetky popisované zmeny zvuku, ktorý vzniká zo signálu na výstupe zosilňovača, by museli byť sprevádzané zmenou toho signálu. Inak sa zvuk nemôže zmeniť, len ilúzia z jeho "spracovania" v hlave. Ale to už nie je o zvuku, ale o psychológii.
Smiešnych 150EUR nie je žiadna investícia, ak by sa s ku t o č n e dosiahli popisované zmeny. To by tam tie poistky dávno boli, rovnako ako sú tam nové, lepšie tranzistory, než boli pred 20 rokmi a iné zmeny.
Takých pokusov (a meraní!) so zázračnými "zlepšovadlami"(káble, podložky, poistky..) som urobil xxx, nikdy žiadna objektívna zmena. Ak by ste si urobili skutočný,poctivý slepý test, že naozaj neviete čo "hrá", tak nepoznáte absolútne nič. Také hurá akcie typu "no počuješ to??" sú len na uspokojenie vlastného "svedomia". Jednoducho skutočné zmeny, na úrovni, ktorú nadšene popisujete, nie sú nijako možné. Je to čistý sebaklam a ilúzia vyvolaná investíciou a (úspešnými..) PR rečami výrobcu a predajcu "zázrakov". To je všetko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 08:02:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda Vám tu niečo nového oznamovať a písať.

BV odporučam doštudovať zmerať a pochopiť nedokážeme všetko

http://adam.humanisti.sk/?p=45

.........

http://www.senior.sk/view.php?cisloclanku=2012012005

Pán profesor na univerzite položil svojim študentom otázku: "Všetko, čo existuje, stvoril Boh?"
Jeden zo študentov nesmelo odpovedal: "Áno, všetko stvoril Boh."
"Stvoril Boh naozaj všetko?" pýtal sa ďalej profesor.
"Áno, pane," odpovedal študent.
Profesor potom pokračoval: "Ak Boh stvoril všetko, znamená to, že Boh stvoril aj zlo, ktoré existuje. A vďaka tomuto princípu: naša činnosť určuje nás samotných, teda Boh je zlo."

Keď si to študent vypočul, stíchol. Profesor bol sám so sebou spokojný. Zrazu zdvihol ruku iný študent. "Pán profesor, môžem vám položiť otázku?"
"Samozrejme," odpovedal profesor.
Študent sa postavil a spýtal sa: "Existuje chlad?"
"Čo je to za otázka? Samozrejme, chlad existuje. Tebe nikdy nebolo chladno?"

Študenti sa zasmiali otázke spolužiaka, ten však pokračoval: "V skutočnosti, pane, chlad neexistuje. V súlade so zákonmi fyziky je v skutočnosti chlad iba neprítomnosť tepla. Človeka a predmety môžeme opísať a určiť ich energiu na základe prítomnosti alebo vytvorenia tepla, ale nikdy nie na základe prítomnosti či vytvorenia chladu. Chlad nemá svoju jednotku, ktorou ho môžeme merať. Slovo chlad sme si vytvorili my ľudia, aby sme mohli opísať to, čo cítime v neprítomnosti tepla."
Študent pokračoval: "Pán profesor, existuje tma?"
"Samozrejme, existuje," odpovedal profesor.
"Znova nemáte pravdu. Tma rovnako neexistuje. V skutočnosti je tma preto, že nie je prítomné svetlo. Môžeme skúmať svetlo, ale nie tmu. Svetlo sa dá rozložiť. Môžeme skúmať lúč za lúčom, ale tma sa zmerať nedá. Tma nemá svoju jednotku, v ktorej by sme ju mohli merať. Tma je len pojem, ktorý si vytvorili ľudia, aby pomenovali neprítomnosť svetla."

Potom sa mladík spýtal: "Pane, existuje zlo?"
Teraz profesor neisto odpovedal: "Samozrejme, vidíme ho každý deň, brutalita vo vzťahoch medzi ľuďmi, trestné činy, násilie. Všetko toto nie je nič iné, než prejav zla."
Na to študent odpovedal: "Zlo neexistuje, pane. Zlo je len neprítomnosť dobra, teda Boha. Zlo je výsledok neprítomnosti lásky v srdci človeka. Zlo vzniká tak, ako vzniká tma alebo chlad - teda v neprítomnosti čohosi. Zlo vzniká v neprítomnosti lásky."

Profesor si sadol.

Ten študent bol mladý Albert Einstein.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 08:12:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Po nekonečno od veky vekov nebolo NIČ.
Len ON. Kde a v čom, keď nebolo nič.
V prázdnote, tme, NIKDE.
Zrazu sa rozhodol - stvorím si svet.
Dokonalý.
Z ničoho, podľa ničoho.

Ak tomuto možno uveriť, UVERIŤ možno čomukoľvek.
Niektorí veria, že Zem je plochá doska.
Iní že NIEKTO vie, riadi a dozerá na všetko.
Ďalší...zázračným káblom, poistkám a tak.

Slepá viera bez analýzy, kritičnosti, schopnosti použiť "zdravý rozum" je skvelá - pre jednoduchých, manipulátorov, predajcov snov.
Objektívny slepý test je pre nich diabol Very Happy
Nahlodal by im vieru, otriasol istoty.

Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 08:15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

BV počuvate niekedy muziku ? V klude a v pohode. Asi Vám stačí na ten dobrý pocit pajkovačka a meráky a radosť z vykonanej práce ked zosilnovač a bedničky hraju.A potom muzika ako priposluch a ostatné si mozog domyslí.

https://www.interez.sk/pozor-tento-opticky-klam-sa-vam-zapise-do-mozgu-az-na-3-mesiace/

https://www.mentem.sk/blog/einsteinov-mozog-2/

https://www.aktuality.sk/clanok/533557/boh-nie-je-pre-mna-nicim-viac-ako-vytvorom-ludskej-slabosti-tvrdil-einstein/

Ano ste usilovný ako 100.000 mravcov ked stavaju mravenisko.
Nič osobné skor je to poklona a pokora , ste šikovný.

http://adam.humanisti.sk/?p=53

"Dávno predtým, než som sa dozvedel o Einsteinovi, odmietal som fajčenie a pitie alkoholu. Zašiel som až tak ďaleko, že som tvrdil, že oboje môžu robiť iba ľudia duševne nezrelí. Teória relativity ma nadchla už na strednej škole a len čo sa vo mne zrodil obrovský obdiv k jej tvorcovi, dozvedel som sa celkom náhodou, že Einstein bol tuhý fajčiar. Nevedel som sa s tým dlho vyrovnať: fajčenie je predsa škodlivé zdraviu, nato aby sa človek naučil fajčiť, musí na začiatku prekonávať odporné pocity – ako mohol byť Einstein súčasne géniom a súčasne byť taký hlúpy, že podľahol takému primitívnemu lákadlu? Čoskoro som však pochopil, kde som sa dopustil chyby: človek nie je kauzálny systém, jeho názory, emócie, sklony nemusia byť vnútorne neprotirečivé. Neprotirečivým systémom musí byť vedecká teória, ktorú vedec vytvorí, nie vedec sám. Jeden vedec môže mať vytríbený hudobný vkus, druhý nemusí mať ani len hudobný sluch. Človek je systém, ktorého postoje sa formujú vplyvom prostredia, skúseností. Niektorí fyzici boli polygloti, Einstein sa len po biede naučil základy angličtiny aj keď v USA prežil posledných 20 rokov svojho života. Aj génius sa môže správať iracionálne, môže byť poverčivý – i veriaci. Medzi obsahom vedeckej práce a náboženskou vierou pociťuje aj veľký vedec protirečenie len vtedy, ak náboženská viera zasahuje do tvrdení vedeckého systému, v ktorom pracuje." Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 3 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist