Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Thorens TP16 Mk1

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So november 18, 2017 23:59:52    Predmet: Thorens TP16 Mk1 Odpovedať s citátom

Zdravim vas, chcel by som poprosit o radu ohladom neakej slusnej prenosky. Gramofon mam Thorens TD160 s ramienko TP16 MK1. Chcel som kupit neaku AudioTechniku AT120, Nagaoka MP110 alebo neaky Ortofon.Na zahranicnych forach pisali ze pre toto ramienko niesu moc vhodne vzhladom na hnotnost ramienka 16,5g. Ma niekto skusenost s neakou prenoskou vhodnou na toto ramienko, alebo to nemam moc riesit a len si vybrat:?
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 14:54:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč třeba ne ta AT? Údaje o "dynamic compliance" jsou u Japonců ve 100Hz, tudíž pro tabulku na Vinylengine, je potřeba trochu přidat. Mám dojem, že se nic nepokazí vynásobením1,6. AT má 6,2 gramu plus gram šroubky- takže 7,2. Compliance je 10 při 100 Hz krát 1,6 (zhruba) a vyjde nám rezonanční kmitočet sestavy okolo 8 Hz. Není to ideální, ale hrát to bude a dobře. Ta Nagaoka má 6,5 gramu plus gram šroubky- 7,5 gramu. Compliance při 10Hz je okolo 11-ti. Letmý pohled do tabulky- krásných 10Hz. Ideál na tvé raménko. Hrát to bude stejně jenom tak, jak máš dobré uši. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 15:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc sa do toho nevyznam a je to pre mna nieco nove, ked som mal niekedy Tesly NC moc som neriesil prenosky a co tam bolo to hralo. Takze ako pises asi by s tym nemal byt problem. Vyskusam nieco od AT a uvidim, asi vsetko nove bude lepsie ako tu co tam mam teraz je to Ortofon FF15E mkII...a myslim ze uz ma aj dobre cez 20rokov.
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 15:19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Podívej se- dobrá třetina přenosek na našem trhu, bude na tom gramci hrát dobře. To raménko sice není nějaký výstřelek hightech inženýrství, ale zaslouží si k sobě adekvátní sladěnou přenosku. Nejdůležitějším bodem poslechu bude stejně to, co na ten gramec položíš. Mám asi 400 nebo 500 Lp a dobrá třetina, jsou první US pressy. Ze všech těch desek, je polovina s blbým zvukem nebo nějakou větší vadou. Člověk nemůže za to, kdo a na čem ty desky ohrával před náma. Deska se tváří jako nová a hraje špatně. Je to loterie. Nová vydání nestojí ve většině případů (čest výjimkám) za nic. Přehrávám si desky proto abych měl na klíně něco hmatatelného- obal, texty. Vyrůstal jsem na tom jako děcko a kdybych neměl toto vryté do paměti, tak bych si asi gramec nepořídil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 15:37:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak pises ze dobra tretina prenosiek bude fajn, ale ktore su to?, takze mozem siahnut kludne po AT/Nagaoka a dalej neviem? Alebo podla coho mozem vyberat prenosku? Pisal si o neakej tabulke na vinylengine, nenasiel som nic take. Ja mam zatial 30LP a taku skusenost mam aj ja ze LP ako nova a hra dost divne. A zrazu zapnem neaku Opusku staru a hra lepsie ako neaky Japan press.
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 16:05:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Klidně to může byt i ta Nagaoka. Jsou to velmi oblíbené přenosky. Z AT je v poslední době velmi žádaná AT 440, ale je ve většině případů vyprodaná (holt povedený model), ale pro začátek by k tomu raménku sedla parádně i AT 95. Je to levná, ale dobře hrající přenoska. Záleží na financích, které tomu chceš dat. Samozřejmě je důležitý i předzes- že ano. Jo a slyšel jsem jednou taky AT-5V a byl jsem teda taky velmi překvapený, jak tato laciná věc umí zahrát a to včetně pěkného prostoru. To bylo něco pro mě. Já jsem jako poslední přenosku doma zkoušel Denon 110- high output MC přenoska (zapojená do MM předzesu) a je také opravdu výborná. Tyhle všechny pasují na tvé raménko a nemusíš mít strach, že ti to nebude hrát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 16:16:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za komenty:--)Tak pozeram, citam a dost chvalia aj tu co spominas AT440 A Aj AT95. A ta 440tka ako pozeram sa uz nevyraba je tusim novy model VM540ML,alebo
VM740ML. A ani tak AT120 uz sa nevyraba a nahradza ju VM530EN, tak vyzera to ze nova rada modelova bude. A predzosik mam actidamp mk2, skor tak neutralne znejuci MM preamp...

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 16:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu Mk II jsem taky měl a pak jsem asi rok věnoval hledání něčeho "lepšího" v komerci za normál peníze, než mně donesl Roberto Act.- Mk III V2. No a bylo vybrané hned. Přenosky- http://www.graled.cz/c/gramovlozky a dalších prodejců je mraky. Taky prohlédni inzerci. Někdy jsou tam povedené kusy za dobré penízky. Tak a jedu do Brna s manželkou na koncert- Bryan Adams. Takže dobrou noc a s nákupem chvilku počkej. Určitě ti sem ještě někdo napíše svůj tip.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 16:33:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuz preamp by som az po neakom case riesil ked dam dokopy gramec. Prajem prijemnu zabavu na koncerte Adamsa:--)Idem este nieco popozerat. Maj sa
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 16:34:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo a ještě- jsi přímo ze Žiliny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 16:35:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jurasato napísal:
Jo a ještě- jsi přímo ze Žiliny?


Som z okolia Ziliny cca 12km smer Terchova

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 16:44:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Potom se domluvíme. Stavil bych se. Mám barák ve Fačkově a do Žiliny jezdím dost. Tak čau a hodně štěstí....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
saboter
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2015
Príspevky: 93

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 19:32:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám na prekáblovanom TP16 vintage prenosku Technics 270C (dá sa zohnať relatívne lacno 30-70 na ebay). Dávala sa na niektoré gramce od výroby, doteraz sa zjavuje na niektorých predávaných kusoch (napr. https://elektro.bazos.sk/inzerat/78789018/Technics-SL-3300.php)

Je mám na nej novú relatívne lacnú JICO ihlu:

https://www.thakker.eu/en/needles/eps-270-ed-stylus-for-technics-national-epc-270cii-generic-stylus/a-5625/

dá sa kúpiť aj výššia rada JICO SAS

https://www.thakker.eu/en/needles/eps-270-ed-sas-stylus-for-technics-epc-270-c-generic-stylus/a-7982/


Moje ramienko bude ľahšie ako tvoje, ale nie zase o toľko aby sa ten Technics nedal použiť aj na tvojom.

Ja som po X prenoskách čo som na Thorense skúsil (každá bola prevádzkovaná v podmienkach doporučených výrobcom čo sa týka odporu a kapacity na preampe) zakotvil pri tomto Technicse, nič mi nehralo tak dobre. O pomere cena výkon ani nehovorím.

Technics 270C - rada "vidí" 200-300pF capacitive load http://www.hifi-forum.de/viewthread-26-16545.html

Pre poriadok uvediem, že to boli všetko prenosky do cca 100,- euro, čo ten Technics u mňa prekonal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne november 19, 2017 22:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

saboter napísal:
Mám na prekáblovanom TP16 vintage prenosku Technics 270C (dá sa zohnať relatívne lacno 30-70 na ebay). Dávala sa na niektoré gramce od výroby, doteraz sa zjavuje na niektorých predávaných kusoch (napr. https://elektro.bazos.sk/inzerat/78789018/Technics-SL-3300.php)

Je mám na nej novú relatívne lacnú JICO ihlu:

https://www.thakker.eu/en/needles/eps-270-ed-stylus-for-technics-national-epc-270cii-generic-stylus/a-5625/

dá sa kúpiť aj výššia rada JICO SAS

https://www.thakker.eu/en/needles/eps-270-ed-sas-stylus-for-technics-epc-270-c-generic-stylus/a-7982/


Moje ramienko bude ľahšie ako tvoje, ale nie zase o toľko aby sa ten Technics nedal použiť aj na tvojom.

Ja som po X prenoskách čo som na Thorense skúsil (každá bola prevádzkovaná v podmienkach doporučených výrobcom čo sa týka odporu a kapacity na preampe) zakotvil pri tomto Technicse, nič mi nehralo tak dobre. O pomere cena výkon ani nehovorím.

Technics 270C - rada "vidí" 200-300pF capacitive load http://www.hifi-forum.de/viewthread-26-16545.html

Pre poriadok uvediem, že to boli všetko prenosky do cca 100,- euro, čo ten Technics u mňa prekonal.


Diky za info, tak ta 270c je pre mna uplne neznama, ale ked pisesze si s nou spokojny tak ma to zaujalo. Pozeral som aj na ebay a zopar ich ta je na predaj. Dakujem za kazdu radu. Este by som sa spytal, ako si prekabloval ramienko. Teda myslim co si pouzil namiesto origo kablikov a ci to bolo aj pocutelne?

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
saboter
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2015
Príspevky: 93

PríspevokZaslal: Po november 20, 2017 22:08:31    Predmet: Odpovedať s citátom

tantito napísal:


Diky za info, tak ta 270c je pre mna uplne neznama, ale ked pisesze si s nou spokojny tak ma to zaujalo. Pozeral som aj na ebay a zopar ich ta je na predaj. Dakujem za kazdu radu. Este by som sa spytal, ako si prekabloval ramienko. Teda myslim co si pouzil namiesto origo kablikov a ci to bolo aj pocutelne?


Jasné, keby si mal možnosť tak vyskúšaj, ale nie je to svätý grál, aby si ju objednával z US za 100 euro.

Prekábloval som s medeným litz káblom v hodvábe:

http://www.trans-fi.com/tonearmwireinstructions.htm

Pôvodne kvôli zemnej slučke čo ma tam iritovala resp. podozrieval som origo kabeláž, ale tá to nakoniec nebola.

Po prekáblovaní to hrá pre moje uši lepšie (placebo nevylučujem). Vplyv káblov v ramienku neviem úplne posúdiť, pretože som vymenil naraz celu kabeláž.

Pri prekáblovaní som sa snažil hlavne o čo najnižšiu kapacitu káblov, aby som mohol lepšie prispôsobovať celé zapojenie pre tú či onú prenosku.

Kábel s ktorým som to kúpil (tenučký neorigo) mal samotný 450pF (jeden kanál).

Potom som tam mal dočasný kábel ten som meral už zapojený aj s ramienkom tam mal jeden kanál cca 150 pF.

Sústava copper litz + Sommer Spirit LLX čo tam mám teraz ma 80 pF. Takže sa tam dá dopasovať aj prenoska čo má rada čo najnižšiu kapacitu. A keď treba vyššiu dá sa pridať kondenzátor do zapojenia, resp. navýšiť tá kapacita čo ja na vstupe phono preampu.

Zhrniem to tak, že kým som nemal túto kombináciu čo mám teraz (Thorens TD160 v custom šasi z masívneho dreva, odstranené tlmiace peny, nastavený bounce podľa návodu, prekablovaný s 270C + JICO, korková dot podložka), tak som stále špekuloval, výlepšoval a menil gramofóny. Na tomto sa tak nejako ústálil a riešim skôr LP Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 21:16:46    Predmet: TP Odpovedať s citátom

Fuha tak to si ho pekne potunil, ja som len nanovo odyhoval stary korpus, vylestil tanier a nove plexi. Ta prenoska este asi chvilku pocka, zajtra alebo pozajtra mi dojde novy preamp a nemozeme mat vsetko hned:)
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
saboter
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2015
Príspevky: 93

PríspevokZaslal: St november 22, 2017 22:36:48    Predmet: Re: TP Odpovedať s citátom

tantito napísal:
Fuha tak to si ho pekne potunil, ja som len nanovo odyhoval stary korpus, vylestil tanier a nove plexi. Ta prenoska este asi chvilku pocka, zajtra alebo pozajtra mi dojde novy preamp a nemozeme mat vsetko hned:)


Ako si leštil tanier? Aj si to nejako ošetroval potom aby to zase neoxidovalo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi november 24, 2017 09:33:53    Predmet: Re: TP Odpovedať s citátom

saboter napísal:
tantito napísal:
Fuha tak to si ho pekne potunil, ja som len nanovo odyhoval stary korpus, vylestil tanier a nove plexi. Ta prenoska este asi chvilku pocka, zajtra alebo pozajtra mi dojde novy preamp a nemozeme mat vsetko hned:)


Ako si leštil tanier? Aj si to nejako ošetroval potom aby to zase neoxidovalo?

Tanier ma lestenu len pohladovu celnu stranu, lestiaca pasta a filcovy kotuc a zatial nic neoxiduje. Je to cca mesiac odvtedy a je to v pohode...:--)

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist