Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ako na hudobnú zbierku v dnešnej dobe?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 18:43:34    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Soaron napísal:
... No Tidal má napríklad pre mňa jednu obrovskú nevýhodu v tom, že to nedákažem dostať do Foobar-u.
...


Aj vďaka tomuto vláknu som sa dokopal k tomu vyskúšať Tidal a vyzerá, že už pri ňom aj zostanem. Kvalita cez HiFi vyzerá dostatočná a keďže prehrávam cez foobar2000 a v ňom používam DRC, bez ktorého by som už nechcel počúvať, musel som vyriešiť aj prepojenie. Tu je návod. A odtiaľto je recorder.

O Virtual Audio Cable som písal v tomto vlákne. Je to super apka, ktorú používam. Ešte som celý postup nečítal, ale predpokladám, že sa jedná len o zachytávanie výstupu z Virtal Audio Cable a to žiaľ nie je úplne to isté, ako mať službu integrovanú do prehrávača. Chýba tam totiž ovládanie, ale uznávam, je to lepšie ako nič.
Inak ja mám Tidal cez eBay. Momentálne mám Hi-Fi za 30 korún na 6 mesiacov. No nekúp to.

PS: k samotnému prehrávaniu cez Virtual audio cable Foobar nepotrebuje žiaden plugin navyše. Stačí len nastaviť VLC a pripojiť Foobar na stream z VLC. Recorder plugin nie je potreba.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Št november 30, 2017 19:09:02, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 18:59:19    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Co jsem se koukal, tidal posílá lossless streamy šifrované a dešifruje to appka nebo jejich plugin v prohlížeči. To IDM je https://internet-download-manager.en.softonic.com/ , který zde opět nepomůže, protože to samozřejmě neumí rozšifrovat.

Jinak je Tidal na implementaci jednoduchý (autorizovaná sešna a pak se volají příslušná URL API s JSONem), jsou k dispozici pěkné knihovny (např. v pythonu https://github.com/tamland/python-tidal ) i hotové neoficiální přehrávače (např. https://github.com/bsilvereagle/tidalbar ). Ale samozřejmě u šifrovaných lossless verzí si neškrtnou, fungují jen pro nižší kvalitu.

Otázka je skôr, akým spôsobom sa robí dešifrovanie. Ak to totiž robí aplikácia, tak je "relatívne jednoduché" sa dostať ku kľúču. Problém nastáva vtedy, ak sa tento kľúč mení každou novou skaldbou, alebo aj častejšie. Kľúč je totiž v pamäti, takže dumpnúť pamäť a hľadať. Podobne bola kedysi prekonaná aj ochrana Blu-ray. Tam však toto prelomenie stačilo, lebo kľúče sa nemenili, resp. nie tak často.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 19:09:27    Predmet: Odpovedať s citátom

ntj, ale lacnejsie je si kupit napr. ten bluesound a prehravat stale zo siete, nez si to prelamovat sam... a imho i nez si tie albumy nahravat ci stahovat, to tiez nieco trva

odkedy pouzivam spotify, tak cd si kupujem akurat na koncertoch kapiel, ktore chcem podporit


Naposledy upravil miero dňa Št november 30, 2017 19:11:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 19:10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. ja to lámať nechcem. Preto by som bol rád za nejakú podobnú službu, ktorá ale funguje podľa mojích predstáv.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 19:14:44    Predmet: Odpovedať s citátom

to by museli chciet vydavatestva ... a tie dnes podporuju, po dlhom vahani, streamovacie sluzby ... o download sluzby zaujem urcite nemaju
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 19:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:

Otázka je skôr, akým spôsobom sa robí dešifrovanie. Ak to totiž robí aplikácia, tak je "relatívne jednoduché" sa dostať ku kľúču. Problém nastáva vtedy, ak sa tento kľúč mení každou novou skaldbou, alebo aj častejšie. Kľúč je totiž v pamäti, takže dumpnúť pamäť a hľadať. Podobne bola kedysi prekonaná aj ochrana Blu-ray. Tam však toto prelomenie stačilo, lebo kľúče sa nemenili, resp. nie tak často.


Teoreticky by to rozhodně šlo. Prakticky hodně štěstí :- ) A až to krekneš a zaplatíš tučné odškodnění (i u nás je obcházení počítačového zabezpečení nelegální), výrobce triviálně algoritmus změní a můžeš dát druhé kolo.

Nebo si to prostě nahrát před zvukovkou přes ten VAC ve windows nebo některou z mnoha možností v linuxu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 20:02:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
...

PS: k samotnému prehrávaniu cez Virtual audio cable Foobar nepotrebuje žiaden plugin navyše. Stačí len nastaviť VLC a pripojiť Foobar na stream z VLC. Recorder plugin nie je potreba.


A na Tidal si napojený z VLC ?

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 20:12:45    Predmet: Odpovedať s citátom

mero
Chápem, že zo streamovania majú viac peňazí, ale nádej zomiera posledná. Very Happy

dustin
Nie, písal som, že hekovať to rozhodne nemienim.

mrba
Jj. výstup Tidal nastavíš na vstup VAC. Vstup VAC je automaticky prepojený z výstupom. VLC potom nastavíš tak, aby VAC výstup používal, ako vstup a audio potom ďalej streamovalo po sieti. Do Foobar potom pridáš tento stream podobne, ako internetové rádio. Všetko je popísané v tom odkaze od teba. Jediný rozdiel je v tom, že nie je potreba record plugin. Hovorím len o prehrávaní. Na nahrávanie samozrejme plugin potrebuješ.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Št november 30, 2017 20:18:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 20:17:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, obe cesty sú schodné. V jednej musí byť bežiaci VLC pre streamovanie a v druhej record plugin vo foobare. Každý si vyberie, čo mu viac vyhovuje Smile
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 20:21:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, ja som mysle, že VLC je potreba tak či tak. Riešenie podľa popisu som neskúšal, no bolo tam VLC, tak preto som predpokladal, že sa tam VLC aktívne používa aj pri prehávaní.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 20:31:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to vlc nastavené tak, aby streamoval to, co nahraje, bez konverze do nějakého lossy formátu?

Mně osobně se varianta s přímým přehráváním nahraného líbí víc, než ještě mezikrok se streamováním nahraného a jeho následným odchytem a přehráváním. Nicméně pokud VLC jenom data balí do transportního kontejneru, vyjde to na zvukovce nastejno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 20:39:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo s tým presne robí VLC som neskúmal. No ja to mám nastavené tak, lebo som to používal na streamovanie niečoho iného na konverziu do MP3. Len som to skúsil, či funguje aj na Tidal.
Dá sa tam nastaviť všetko možné. Dokonca sa môze vypnúť aj transcoding, ale neviem čo sa tam presne deje. Predpokladám však, že nie je dôvod, aby do toho VLC zasahoval viac, ako len zabalenie do packetu.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št november 30, 2017 21:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

To záleží na konkrétním nastavení. Obvykle se streamuje v lossy formátech, tak bych to spíš čekal. I ten světově unikátní flac ČRo D-dur na cesnetu už neběží... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 08:39:16    Predmet: Odpovedať s citátom

S tým Tidalom je to ešte trošku inak, ako som písal. Písal som, že tam pre mňa chýbajú niektoré albumy a to vôbec nie okrajové. Potom som prišiel na to, že u mňa sa napríklad v PC aplikácii album nezobrazuje, ale na webe áno. Teraz som však zistil, že ani v práci, kde mám len webovú aplikácia, sa mi albumy neukazujú. Hmmm... je to nesmierne zaujímavé.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 08:39:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Aha, ja som mysle, že VLC je potreba tak či tak. Riešenie podľa popisu som neskúšal, no bolo tam VLC, tak preto som predpokladal, že sa tam VLC aktívne používa aj pri prehávaní.


V prípade record pluginu VLC netreba.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 09:27:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni tomu čo tu píšete moc nerozumiem, o streamovaní viem len z počutia, ale keď tu často spomínate kradnutie, tak by ma čisto teoreticky zaujímalo ako je to z nahrávaním na pásky (kazety).
Príklad - cez ten stream si pustím nejaký celý album (pochopil som že to ide a dokonca aj bez medzier) a nahrám si ho na kazeťák. Je to v niečom iné ako keď to nejak "elektronicky" čornem?
Nemyslím teraz porovnanie analóg - digitál, ale aký je rozdiel pred zákonom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 09:44:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tidal si normálne legálne kupuješ a ak si to nahráš na kazetu a nebudeš ich predávať, ani verejne prehrávať, tak to asi nikto riešiť nebude. V zmysle zákona bola v minulosti kópia pre vlastnú potrebu povolená, či sa to už menilo neviem.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 10:59:44    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Tidal si normálne legálne kupuješ a ak si to nahráš na kazetu a nebudeš ich predávať, ani verejne prehrávať, tak to asi nikto riešiť nebude. V zmysle zákona bola v minulosti kópia pre vlastnú potrebu povolená, či sa to už menilo neviem.


nuž, tuná si nie som 100% istý. Ty si Tidal nekupuješ, ale predplácaš službu, ktorá ti ponúka prepožičanie hudby s tým, že ti ju dovolí stiahnuť maximálne do jej prostredia, cez ktoré si ju následne môžeš offline prehrať a to až do času, kým za tú službu platíš. Ono si treba prečítať podmienky používania, ktoré každý preskakuje a len odklikne políčko súhlasím. Laughing

Ale či reálne to niekto u fyzickej osoby bude riešiť... búh ví.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 11:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Cokoliv poslouchám v rámci osobní potřeby je z pohledu autorského zákona legální a legitimní, protože nejde o užití díla ve smyslu autorského zákona. Zákon nezkoumá "původ" poslouchané hudby pro osobní potřebu. Tečka. Platí pro "Československo". V USA ne, na to pozor při cestování!
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 11:23:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Snahy obejít placený Tidal/Spotify jsou mimo mé "chápání". Pokud někomu nestojí hudba ani za pár drobných, tak z principu nemůže být hudební fanda, protože hudba je pro něj bezcenná komodita, tím pádem nemůže být samozřejmě ani audiofil. Vylučuje se to. Pak se ptám, co tady takový hentaký vůbec hledá?
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 11:30:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Na streamovacich sluzbach si clovek nekupuje hudbu, ale plati predplatne na pristup do archivu. Nieco ako klasicka verejna kniznica, kde si clovek knihu na chvilu pozicia a potom vrati. I cenovo je to podobne - mesacne sa plati zlomok ceny za album.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 13:59:29    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Snahy obejít placený Tidal/Spotify jsou mimo mé "chápání".


Diskuse tu není o obcházení placené licence, ale o přehrávání jiným softwarem, než těmi několika podporovanými přímo tidalem, které umí stream dešifrovat. I pro všechny zde uvedené open source softy potřebuješ platné přístupové údaje k tidalu.

Každý trošku znalejší uživatel si dešifrované audio stejně umí před zvukovkou odchytnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 14:42:33    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Na streamovacich sluzbach si clovek nekupuje hudbu, ale plati predplatne na pristup do archivu.


To ale autorskoprávně platí i pro LP/CD/ATD, že si hudbu nekupuju, že "jen" získávám nárok na přístup k ní. Je to součástí podstaty autorských práv, jež jsou nepřevoditelná.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 14:48:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad "I pro všechny zde uvedené open source softy potřebuješ platné přístupové údaje k tidalu." - to je pak OK postup.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 15:57:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez úvodní autentifikace tě tidal k webovému API vůbec nepustí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 19:13:30    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
miero napísal:
Na streamovacich sluzbach si clovek nekupuje hudbu, ale plati predplatne na pristup do archivu.


To ale autorskoprávně platí i pro LP/CD/ATD, že si hudbu nekupuju, že "jen" získávám nárok na přístup k ní. Je to součástí podstaty autorských práv, jež jsou nepřevoditelná.

Fyzické nosiče sú niečo úplne iné. Tie totiž môžeš darovať/predať, je to zákonné, a ten, kto to od teba nadobudne, automaticky získa tvoje práva k hudbe. Ty ich samozrejme stratíš.

mrba má pravdu vtom, že pre seba si môžeš robiť kópie koľko len chceš, resp. kedysi to tak bolo. Teraz to už nesledujem, len lopírujem.

PS: už z prvého príspevku je jasné, že nemáme problém s platbou a nechceme hudbu kradnúť. No na druhej strane, ak si niekto buduje svoju diskografiu sťahovaním, nech to robí. Síce s tým nesúhlasím, ale nech hodí kameňom ten... Tiež je to spôsob a v dnešnej dobe dosť dobre fungujúci. Nehovoriac o tom, že vás takto nikto neobmedzuje a so súborom narábate ako chcete. Ja napríklad navštevujem koncerty dosť intenzívne a hudobníkov podporujem takto. Je však jasné, že nechodím na koncerty všetkých kapiel, ktoré počúvam.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 22:46:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Fyzické nosiče jsou jen fyzicky jiné nosiče hudby. Když prodám nosič, neprodávám hudbu, k té žádná práva nemám, ta jsou nepřevoditelná. Nešiř bludy.

Pánové, že něco zákon umožňuje, neznamená, že na to máte právo. Právo je na rozdíl od onoho umožnění vymahatelné. Je to taková právnická trivialita, něco jako 1 + 1.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi december 01, 2017 23:42:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nešírim bludy. Ja som písal o právach, ktoré má najprv prvý a potom druhý majiteľ nosiča. Skúsim to napísať jednoduchšie, snáď to pomôže. Ak kúpiš fyzický nosič, tak ty ako zákazník nadobudneš nejaké práva. Naschváľ se nepíšem aké, lebo zasa budem šíriteľ bludu. Teraz ak ten nosič predáš, tak tvoje práva, ktoré si nákupom nadobudol, predajom stratíš a tieto práva získa nový kupujúci.
Určite je podobný postup aplikovateľný aj u Tidal účtu, no interné predpisy to asi neumožňujú, ale právne by to asi vymáhateľné bolo. No nikto to robiť nebude.

PS: ak by boli streamovaná hudba a CD nosič právne rovné, tak by to znamenalo, že každé obmedzenie, ktoré Tidal robí je protiprávne a obmedzuje tým práva spotrebiteľa. Ja totiž u CD-čka prehrávam hudbu doslova na tom, na čom chcem. Ak Tidal tieto práva neobmedzuje/neporušuje, tak potom nemôžeš tvrdiť, že CD a stream sú právne rovné.

Nie som však právnik, takže sa nebudem hádať. Aj tak je to offtopic.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa So december 02, 2017 09:05:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So december 02, 2017 01:13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Fakt je nešiř.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist