Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Benchmark DAC 3 vs. Azur 851 D

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: St január 03, 2018 19:35:24    Predmet: Benchmark DAC 3 vs. Azur 851 D Odpovedať s citátom

Ahojte,
Najde sa tu niekto, kto by vedel zvukovo porovnat tieto dva DAC/preampy?
Je Benchmark po zvukovej stranke krok vpred oproti Azur 851D, alebo su rozdiely minimalne?
Zariadenie chcem pouzivat nielen ako DAC, alej aj ako predzosilnovac v kombinacii s koncakom Azur 851w.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 03, 2018 19:54:42    Predmet: Odpovedať s citátom

to asi chces vela. a kde sa v nasich koncinach da vobec ten Benchmark kupit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St január 03, 2018 20:38:08    Predmet: Odpovedať s citátom

U Thomanna ho maju. Myslim si ale, ze ten Cambridge je lepsie vybaveny oproti Benchmarku, co sa tyka vstupov (vratane moznosti cez modul BT100 priamo pripojit smart zariadenia cez bluetooth) + ma dual AD1955 s upsamplingom na 384Khz (ktoreho prinos je podla mna diskutabilny ale je tam). Neverim, ze by tam bol nejaky obrovsky (rozumej pocutelny) rozdiel medzi nimi aby sa oplatila skoro trojtisicova investicia. Ale to uz zavisi od prefernecii kupujuceho.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II


Naposledy upravil moses dňa St január 03, 2018 21:00:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 03, 2018 20:49:57    Predmet: Odpovedať s citátom

jaj ... uz vidim ... cena dost nesympaticka ... to uz mozno by som siel do RME
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St január 03, 2018 21:09:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlas. RME je podla mna uz lepsia volba. Len stale neviem, ci sa to za tie prachy oplati. Tak ale mozno keby som mal dukatov na rozhadzovanie, tak by som rozmyslal inak Cool
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 03, 2018 21:17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

a relevantna otazka je tiez, ci kupujuci bude pocut rozdiel vo zvuku napr. oproti znackam nasich malovyrobcov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi január 05, 2018 13:39:23    Predmet: Ved Odpovedať s citátom

to ze neviem, ci to ma valny zmysel. S azurom 851D som nadmieru spokojny po zvukovej stranke. Dokonca som pocuval aparaturu za 170+ tisic eur a zaver som si spravil asi taky, ze ani tato aparatura nehrala o nic lepsie ako to, co mam doma (s vynimkou faktu, ze mala vykon 2,4 kw - mne na mojich 27m2 s veeelkou rezervou staci 2x200W @ 8ohm, 2x350w @ 4ohm). Cim skladam poklonu predovsetkym p. Buntovi - pre mna je to hifisticky mag a hrdina v case, ked komercne znacky produkuju sracky tvariace sa ako hifi repro za tisice eur.
O vymene DAC uvazujem iba preto, ze pred koncom zaruky sa mi 851D pokazil (vymenili v zaruke). Takze tak nejak podvedomo ocakavam, ze sa pokazi znovu... :/

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 05, 2018 14:46:22    Predmet: Odpovedať s citátom

pokial funguje a si spokojny, tak by som radil teraz nemenit ... ak ti dac vydrzi este rok-dva, tak si za rovnaky peniaz potom kupis lepsi prevodnik nez dnes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi január 05, 2018 18:42:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Benchmark je novy model, takze za tu dobu bude urcite lacnejsi, nehovoriac o tom, ze Cambridge moze mat casom novsi a lepsi model.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist