Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sumiko S.5 zapojenie

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So január 06, 2018 20:47:59    Predmet: Sumiko S.5 zapojenie Odpovedať s citátom

Chcel by som Vas poprosit o radu ako zapojit subwoofer Sumiko S.5 k zosilovacu Denon Ceol N9, momentalne ho mam zapojeny cez LFE input - SUB OUT, skusal som aj zapojenie cez speakon k repro svorkam Denonu / + L - a + R / pri tomto zapojeni boli basy ovela lepsie a zretelnejsie len bol slaby brum resp. chvenie basaku sumiko a to aj pri vypnuti zosilovaca denon. Ako mam sub. zapojit cez speakon aby nedoslo k brumu resp. chveniu ??? Reproduktory mam Heco Aleva GT 202. Za vsetky napomocne odpovede vopred dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2018 21:09:04    Predmet: Re: Sumiko S.5 zapojenie Odpovedať s citátom

pumpiacik napísal:
Chcel by som Vas poprosit o radu ako zapojit subwoofer Sumiko S.5 k zosilovacu Denon Ceol N9, momentalne ho mam zapojeny cez LFE input - SUB OUT, skusal som aj zapojenie cez speakon k repro svorkam Denonu / + L - a + R / pri tomto zapojeni boli basy ovela lepsie a zretelnejsie len bol slaby brum resp. chvenie basaku sumiko a to aj pri vypnuti zosilovaca denon. Ako mam sub. zapojit cez speakon aby nedoslo k brumu resp. chveniu ??? Reproduktory mam Heco Aleva GT 202. Za vsetky napomocne odpovede vopred dakujem.

V prvom rade ak zapájaš výkon zosíka cez speakon tak ide o repro kábel,netienený a po trase sa môže nabaliť do vstupu subu rušivá zložka,preto ten brum a výchylky membrány.
Pozeral som stránky zapojení a skús,samo ber to len ako vodítko,nie môj záväzný plán konečného zapojenia asi takto:
Z Denona cinch sub woofer out do Sumiko line in,Hi/low aj LFE na max úroveň a vzhľadom ku reprosústavám Heco naladiť Crossover okolo 80-90 Hz.
Nezabudnúť na napájanie a zemné slučky,t.j.subb aj celú audio zostavu napájať z rovnakého potenciálu,laicky včetko z jednej zásuvky.
Po odskúšaní sa ešte pohrať s odfázovaním o obrat 180 stupňov.
Zdroje som čerpal z manualov:
http://www.sumikosubwoofers.com/ContentsFiles/Sumiko%20S%20Series%20leaflet

http://manuals.denon.com/RCDN9/EU/EN/OKNRSYmygovrhq.php

Daj vedieť ako si dopadol.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Po január 08, 2018 19:40:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem pekne za odpoved, akonahle budem mat cas vyskusam to a napisem svoje skusenosti.
Takze ak som dobre porozumel, tak speakon kabel nebudem ani potrebovat len sub. kabel na prepojenie ? a malo by to hrat lepsie nez pri sub out a LFE input zapojeni ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St január 10, 2018 20:09:52    Predmet: Re: Sumiko S.5 zapojenie Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
pumpiacik napísal:
Chcel by som Vas poprosit o radu ako zapojit subwoofer Sumiko S.5 k zosilovacu Denon Ceol N9, momentalne ho mam zapojeny cez LFE input - SUB OUT, skusal som aj zapojenie cez speakon k repro svorkam Denonu / + L - a + R / pri tomto zapojeni boli basy ovela lepsie a zretelnejsie len bol slaby brum resp. chvenie basaku sumiko a to aj pri vypnuti zosilovaca denon. Ako mam sub. zapojit cez speakon aby nedoslo k brumu resp. chveniu ??? Reproduktory mam Heco Aleva GT 202. Za vsetky napomocne odpovede vopred dakujem.

V prvom rade ak zapájaš výkon zosíka cez speakon tak ide o repro kábel,netienený a po trase sa môže nabaliť do vstupu subu rušivá zložka,preto ten brum a výchylky membrány.
Pozeral som stránky zapojení a skús,samo ber to len ako vodítko,nie môj záväzný plán konečného zapojenia asi takto:
Z Denona cinch sub woofer out do Sumiko line in,Hi/low aj LFE na max úroveň a vzhľadom ku reprosústavám Heco naladiť Crossover okolo 80-90 Hz.
Nezabudnúť na napájanie a zemné slučky,t.j.subb aj celú audio zostavu napájať z rovnakého potenciálu,laicky včetko z jednej zásuvky.
Po odskúšaní sa ešte pohrať s odfázovaním o obrat 180 stupňov.
Zdroje som čerpal z manualov:
http://www.sumikosubwoofers.com/ContentsFiles/Sumiko%20S%20Series%20leaflet

http://manuals.denon.com/RCDN9/EU/EN/OKNRSYmygovrhq.php

Daj vedieť ako si dopadol.


Ahoj, tak som to zaojil podla tvojho navodu a zvuk je lepsi nez som mal pri mojom zapojeni LFE input - SUB OUT ale nie je taky dobry ako pri zapojeni speakon Crying or Very sad ale aj tak ti velmi pekne daujem za radu, zatial to mam zapojene podla toho ako si mi to ty napisal a ziadny brum resp. chvenie subwoofera tam nie je....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2018 11:34:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak vychadzam z odporucanim REL subwoofrov, tak je vzdy lepsi vysledok s High level prepojenim.

Low level pripojenie RCA odporucaju iba v pripade problematickeho prepojenia so zosilnovacmi v trede ,,D,, a monoblokmi kedy mozu nastat pripady ako tvoj,porblem zemnenia,brum.

Neviem nakolko na tom popracovali v Sumiko,ale REL to popisuje na svojich strankach.

Prve riesenie je nepripajat cierny vodic na minus svorku. Pripojit len L a P na plus.
Zem sa potom pretiahne cez kabel RCA...

The Solution:

Fortunately, the solution turns out to be both easy and inexpensive—potentially no cost difference at all if your system is theater-based.

On the REL High Level cable go ahead and connect up the Red (R+) and the Yellow (L+) leads as usual. “Float” the Black wire (do not connect it to anything), in fact, snip off the portion that is pre-stripped and wrap it in electrical tape to avoid accidental shorting out later on.
Next, connect a long RCA-RCA interconnect from either an unused input on a preamp or receiver to the REL’s .1/LFE input. Do this even if you have no interest in theater, you are creating an audio ground, nothing more. This is true for 2-channel systems, we are not using the .1 LFE input for anything more than to produce ground.
If you are running this in a theater system, you’re done; run your usual .1/LFE cable and float the black wire and you’re done.

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 19:38:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Lilian napísal:
Ak vychadzam z odporucanim REL subwoofrov, tak je vzdy lepsi vysledok s High level prepojenim.

Low level pripojenie RCA odporucaju iba v pripade problematickeho prepojenia so zosilnovacmi v trede ,,D,, a monoblokmi kedy mozu nastat pripady ako tvoj,porblem zemnenia,brum.

Neviem nakolko na tom popracovali v Sumiko,ale REL to popisuje na svojich strankach.

Prve riesenie je nepripajat cierny vodic na minus svorku. Pripojit len L a P na plus.
Zem sa potom pretiahne cez kabel RCA...

The Solution:

Fortunately, the solution turns out to be both easy and inexpensive—potentially no cost difference at all if your system is theater-based.

On the REL High Level cable go ahead and connect up the Red (R+) and the Yellow (L+) leads as usual. “Float” the Black wire (do not connect it to anything), in fact, snip off the portion that is pre-stripped and wrap it in electrical tape to avoid accidental shorting out later on.
Next, connect a long RCA-RCA interconnect from either an unused input on a preamp or receiver to the REL’s .1/LFE input. Do this even if you have no interest in theater, you are creating an audio ground, nothing more. This is true for 2-channel systems, we are not using the .1 LFE input for anything more than to produce ground.
If you are running this in a theater system, you’re done; run your usual .1/LFE cable and float the black wire and you’re done.


Skusal som popisane zapojenie subwoofera Sumiko ale zial stale je pri tomto zapojeni je pocutelny brum, tak neviem co mam robit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lilian
Hifista


Založený: 02 marec 2009
Príspevky: 213
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 13:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusit zapojit na iny zosik, aby sa potvrdila alebo vylucila nevhodnost tohto komponentu.

Sam som zvedavi, ja mam REL ale na klasickom A/B zosiku. Ibaze uvazujem nad class D koncakom. Budem musiet pred kupov skusit ci si rozumeju Cool

_________________
BRYSTON A2, Amini, A mini center,
Audiophysic MINOS
BRYSTON SP2, Pioneer BD LX56
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 19:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Lilian napísal:
Skusit zapojit na iny zosik, aby sa potvrdila alebo vylucila nevhodnost tohto komponentu.

Sam som zvedavi, ja mam REL ale na klasickom A/B zosiku. Ibaze uvazujem nad class D koncakom. Budem musiet pred kupov skusit ci si rozumeju Cool


zial iny zosilovac nemam Crying or Very sad takze vyskusat neviem ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist